Erkek arkadaşım evlenmek istemiyor...

Herkese merhabalar. Kendimi çok çaresiz hissettiğim için sizlerle de paylaşmak istediğim bir durumum var. 3 yıllık bir ilişkim var, erkek arkadaşımla farklı şehirlerde yaşıyoruz. Bu konular açılana dek güzel giden bir ilişkimiz vardı. Uzakta da olsak elimden geldiğince görüşme imkanları yarattık. Geçtiğimiz sene ilk kez evlilik konuları açıldı, erkek arkadaşım hazır olmadığını söyledi. O bir sene boyunca asla bir yol alamadık. Arkadaşları evlendi , nişanlarına düğünlerine gittik. Ama onda tık olmadı. Bu çok zordu benim için. Hazır değilim korkuyorum gibi gerekçeler sundu bana hep. Ne zaman hazır olacaksın bana bi zaman ver dediğimde de asla bir süre vermiyor bana. Ne olacağı belli olmayan bi kara delikte ilerliyorum yani sanki. Ben 27 yaşındayım o 31 yaşında. Maddiyat deseniz var. Ailesini tanıyorum, ailesel ya da maddi hiçbir sorun yok. 1 yıldır aynı şeyin içindeyim ve inanın ne yapacağımı bilmiyorum çünkü bana sunduğu şey belirsizlik ve bu belirsizlik beni mahvetti. Bana zaman ver yine birkaç ay sonra anca düşünebilirim şu an işim gücüm çok yoğun diyor bana. Etrafıma bakıyorum arkadaşlarım mutlu, sevgilileri yanında , evlilik teklifi alıyorlar vs normalde bunlara asla takılmazdım ama böyle bi şeyin içinde olunca kafama takmaya başladım onlar mutlu ve yaşıyorken ben neden bunlardan mahrum bırakılıyorum diye. Onu seviyorum ama şu çıkmazda olmak beni deli ediyor artık. Sürekli ötelenerek kendimi değersiz hissetmeye başladım. İnsan sevdiğini bu kadar bekletmezdi herhalde ya. Düşünmeyeyim diyorum kendimi baskılıyorum akışa bırakayım olacağı varsa olur diyorum ama bir noktada tıkanmaya başlıyorum. Yanında olmak istiyorum olamıyorum. Lütfen kırıcı yorumlarda bulunmayın zaten yeterince üzgün bir durumdayım. Şimdiden teşekkür ederim yorumlarınız için.

Arkadaşlar erkek arkadaşım başından beri evlilik istemiyorum vs gibi şeyler hiç söylemedi bana. Aksine istekli ve hevesliydi, yani öyle görünüyordu bana en başta ben evlenmek istemiyorum gibi bir şey demedi ki. Ne zaman bu konular açılmaya başladı,, o zaman sorunlar oluştu. Konu elbette evlilik değil. Ben kendi evimde ailemle zaten mutlu ve huzurluyum yani hiç evlenmesem de olur ama ortada 3 yılllık bir ilişki, bir emek var . Ben emeklerimin karşılığını istiyorum. İnsan sevdiğiyle hayatını birleştirmek ister buna hak verirsiniz diye düşünüyorum. Bir de uzaklık yeterince zorlayıcı zaten, anlıyorsunuz beni değil mi..
Bence bekleme hisleri azalmış demek ki bu süre içerisinde evlenmek istiyorm dersen net konuş ve yoluna bak

Dayın çıtırı görünce atlamış ama patlamış olay
Biz buna sevgi demiyoruz
Çıtır diri bir vücuda ömrünü vermeye hazır şimdi birşey diyecem de neyse
Onu diyoruz anlayan anladı
Sevgi aşk bu değil
Dayın gibi tipler parasına güvenerek bilmem kaç yaşına gelse bile kendini 25 yaşında delikanlı görüyor
Dişine göre bulunca da alıyor evleniyor
Kırdığı kalplerin acısı çıkmış
Üslubunuza dikkat edin. Dayımın gördüğü ilk çıtır o değildi. Kendisi de oldukca hoş bir adamdi.

Sizi engellemeden önce haddinizi bilmenizi öneririm.

Bu nasıl bir düşünce yapısı? Birinin sizinle evlenmek istemesi için güzel olmak, guzel değilsek bizimle evlensin diye peşinden koşmak, uğraşmak mi gerekir?
Kendisinin çok feci düşünceleri olduğu için engeli bastim kendisine.

Kendileri gerçekten sevilmeden evlenen insanlar olduğu için herkesi kendi gibi zannederek teselli bulur. Etrafa saldırgan davranmalarından mutsuz oldukları bellidir.

Bu tipleri engelliyorum. Kafam rahat❤

Hayatta kötü enerji veren insanlardan uzak durmak insani gençleştiriyor.

Herkese merhabalar. Kendimi çok çaresiz hissettiğim için sizlerle de paylaşmak istediğim bir durumum var. 3 yıllık bir ilişkim var, erkek arkadaşımla farklı şehirlerde yaşıyoruz. Bu konular açılana dek güzel giden bir ilişkimiz vardı. Uzakta da olsak elimden geldiğince görüşme imkanları yarattık. Geçtiğimiz sene ilk kez evlilik konuları açıldı, erkek arkadaşım hazır olmadığını söyledi. O bir sene boyunca asla bir yol alamadık. Arkadaşları evlendi , nişanlarına düğünlerine gittik. Ama onda tık olmadı. Bu çok zordu benim için. Hazır değilim korkuyorum gibi gerekçeler sundu bana hep. Ne zaman hazır olacaksın bana bi zaman ver dediğimde de asla bir süre vermiyor bana. Ne olacağı belli olmayan bi kara delikte ilerliyorum yani sanki. Ben 27 yaşındayım o 31 yaşında. Maddiyat deseniz var. Ailesini tanıyorum, ailesel ya da maddi hiçbir sorun yok. 1 yıldır aynı şeyin içindeyim ve inanın ne yapacağımı bilmiyorum çünkü bana sunduğu şey belirsizlik ve bu belirsizlik beni mahvetti. Bana zaman ver yine birkaç ay sonra anca düşünebilirim şu an işim gücüm çok yoğun diyor bana. Etrafıma bakıyorum arkadaşlarım mutlu, sevgilileri yanında , evlilik teklifi alıyorlar vs normalde bunlara asla takılmazdım ama böyle bi şeyin içinde olunca kafama takmaya başladım onlar mutlu ve yaşıyorken ben neden bunlardan mahrum bırakılıyorum diye. Onu seviyorum ama şu çıkmazda olmak beni deli ediyor artık. Sürekli ötelenerek kendimi değersiz hissetmeye başladım. İnsan sevdiğini bu kadar bekletmezdi herhalde ya. Düşünmeyeyim diyorum kendimi baskılıyorum akışa bırakayım olacağı varsa olur diyorum ama bir noktada tıkanmaya başlıyorum. Yanında olmak istiyorum olamıyorum. Lütfen kırıcı yorumlarda bulunmayın zaten yeterince üzgün bir durumdayım. Şimdiden teşekkür ederim yorumlarınız için.

Arkadaşlar erkek arkadaşım başından beri evlilik istemiyorum vs gibi şeyler hiç söylemedi bana. Aksine istekli ve hevesliydi, yani öyle görünüyordu bana en başta ben evlenmek istemiyorum gibi bir şey demedi ki. Ne zaman bu konular açılmaya başladı,, o zaman sorunlar oluştu. Konu elbette evlilik değil. Ben kendi evimde ailemle zaten mutlu ve huzurluyum yani hiç evlenmesem de olur ama ortada 3 yılllık bir ilişki, bir emek var . Ben emeklerimin karşılığını istiyorum. İnsan sevdiğiyle hayatını birleştirmek ister buna hak verirsiniz diye düşünüyorum. Bir de uzaklık yeterince zorlayıcı zaten, anlıyorsunuz beni değil mi..
Birliktelik de eğer 1 yıl içinde evlilikle ilgili bir adım atılmıyorsa o ilişki yürümüyor. Sizde konu açıldığı halde sıcak bakmıyor. Evlenmek ve aile kurmak istediğinizi eğer bunu yapmak istemiyorsa uzatmadan yolları ayırmanız gerektiğini kavga etmeden sakince konuşun. Ciddi bir tavırla ve kendinizden emin şekilde konuşarak restinizi çekin. Üzerine düşünmek için birkaç gün gerekirse zaman verin. Olmuyorsa da kendinizi yıpratmadan ayrılın. Zamanınızı gençliğinizi boşa harcamayın.

Ben bu konuları gördükçe gerçekten narsist olduğumu düşünür oldum.
Ah be güzel kardeşim hiç mi kendinizi sevmiyorsunuz 😬
Böyle sizi oyalayan, kullanan tipleri hayatınızda tutmaya devam ediyorsunuz.
Vurun bir tarafına tekmeyi sektirsin gitsin.
Siz değerlisiniz. Sizi anneniz ne zorluklarla doğurdu, büyüttü kesin. Bu tiplerin kafa karışıklığına , değer vermeyişlerine kurban olasınız diye değil sor bak kesin bilgidir bu🤦🏼

Kendisinin çok feci düşünceleri olduğu için engeli bastim kendisine.

Kendileri gerçekten sevilmeden evlenen insanlar olduğu için herkesi kendi gibi zannederek teselli bulur. Etrafa saldırgan davranmalarından mutsuz oldukları bellidir.

Bu tipleri engelliyorum. Kafam rahat❤

Hayatta kötü enerji veren insanlardan uzak durmak insani gençleştiriyor.
Hayretle okudum yorumlarını, cevap vermeyecektim ama tutamadım kendimi.
Yorumumu yazdıktan sonra engelledim zaten, daha fazla yorumlarını görmek istemedim.
Yorumunuzun tamamına katılmakta beraber son cümleniz o kadar doğru ki, bu tip insanlardan uzak durmakta fayda var, hem burada hem sosyal hayatımızda 🌸

Siz değerlisiniz. Sizi anneniz ne zorluklarla doğurdu, büyüttü kesin. Bu tiplerin kafa karışıklığına , değer vermeyişlerine kurban olasınız diye değil sor bak kesin bilgidir bu🤦🏼
Çok çok haklısınız.

sizin evlenmek istemeniz çok normal

adamın evlenmek istememesi de (ya da sizinle evlenmek istememesi de) çok normal, her ne kadar "norm" evlenmek olarak görülse de istememek de gayet normal yani.

yalnız "3 sene emek verdim karşılığını istiyorum" bunu biraz sakat buluyorum ben, bence sağlıklı bir düşünce değil. siz emek verdiniz karşınızdaki kişi vermedi mi? ilişki- evlilik bunlar tek taraflı değil ki. siz kendi kendinize ya da evlenme garantili mi ilişki yaşadınız?

evlenmek istiyorsunuz adam istemiyor. bu çok büyük bir ayrım. bence ayrılık sebebi. ikna ederek evlenilmez. (ben o topa hiç girmem, girene saygım sonsuz ama benimle ikna olarak evlenecekse hiç evlenmesin, zahmet etmesin).

bakın çözüm iki cümleden ibaret:
"istemiyorsun, peki, ama ben de bu şekilde sürdürmek istemiyorum. o zaman bundan sonra kendine iyi bak"

Ben de öyleydim.
7 yıldır sevgiliydik ama evliliğe kendimi hazır hissetmiyordum.
Yani bu insanın kendisiyle alakalı ve baskı yaptıkça ters tepen bir şey. Ne zaman ki kendimi hazır hissettim nişanlandık. Evlenmeyi istemek tek taraflı değil. Siz istiyorsunuz diye ve emekleriniz ziyan olmasın diye evlenmek istemeyen biri içinden gelmeden evlenmesin zaten.

Adam evlenmek istemiyor.
Her ilişki evlilikte taçlanacak diye bir kaide yok.
Belkide siz evlenme kriterlerine uymuyorsunuz.
Benim bildiğim erkek cinsi evlenmek isteyeceği birini bulunca kızlardan daha fazla evlilik meraklısı oluyor.
Emeklerimin karşılığını istiyorum demek size kaybettirir.
Siz 3 yılın hesabını yaparken bu adam bir 3 yıl daha zamanınızı çalar ve muhtemelen evlenmeden bir kaç ay önce sizden ayrılır. Acı ama genelde böyle oluyor.
Bugün ağlamanız yarın ağlamanızdan evladır.

Adam evlenmek istemiyor.
Her ilişki evlilikte taçlanacak diye bir kaide yok.
Belkide siz evlenme kriterlerine uymuyorsunuz.
Benim bildiğim erkek cinsi evlenmek isteyeceği birini bulunca kızlardan daha fazla evlilik meraklısı oluyor.
Emeklerimin karşılığını istiyorum demek size kaybettirir.
Siz 3 yılın hesabını yaparken bu adam bir 3 yıl daha zamanınızı çalar ve muhtemelen evlenmeden bir kaç ay önce sizden ayrılır. Acı ama genelde böyle oluyor.
Bugün ağlamanız yarın ağlamanızdan evladır.
Haklısınız

Geçen başka bir konuya da yazmıştım. Böyle birisi için kendinizi üzmeyin. Bitirin. Benim eski sevgilim de böyleydi 1 buçuk yıl birlikteydik ailesi ile tanıştım. O da benim ailemle. Ama sonuç bir nişan yapmaya isteksiz adım atmıyordu. Ablamın biz seni bu adama zorla mı veriyoruz lafından sonra ayrıldım ben. Sonra peşime düştü vs. Neyse dönmedim ben çünkü dönsem o yaşattığı değersizkik hissini ilerde de istediğinde yaşatacaktı. Velhasıl ben ona net bir şekilde bitti dediğimde zaten çevremde beni seven var dedi ayrı şehirdeydik biz de bu arada. Şok olmuştum ama iyi o zaman beni bırak demiştim. Bana 1 buçuk yıl bir yüzük alamayan adam 8 ay sonra başka bir kızla evlendi. İş arkadaşı ile. Biz evlilik ile ilgili birçok şey konuşmuş düşünmüştük güya bu arada.
Ama bak eşimle sevgili iken ikimiz de evlenmeyi düşünmüyoruz diye başladık. Bir kez bile ileri nasıl olur filan lafı etmedik.
Ve tam 9 ay sonra evlenelim mi dedi. Hiç beklemiyordum. 2 ay içinde de evlendik.
Şunu anladım bir erkek kafasında evlilik için oluru görüyor ise beklemiyor ve hızlıca evleniyor. Ama maddi veya sizinle ilgili tereddütleri varsa bekliyor. Süreci uzatıyor.

Geçen başka bir konuya da yazmıştım. Böyle birisi için kendinizi üzmeyin. Bitirin. Benim eski sevgilim de böyleydi 1 buçuk yıl birlikteydik ailesi ile tanıştım. O da benim ailemle. Ama sonuç bir nişan yapmaya isteksiz adım atmıyordu. Ablamın biz seni bu adama zorla mı veriyoruz lafından sonra ayrıldım ben. Sonra peşime düştü vs. Neyse dönmedim ben çünkü dönsem o yaşattığı değersizkik hissini ilerde de istediğinde yaşatacaktı. Velhasıl ben ona net bir şekilde bitti dediğimde zaten çevremde beni seven var dedi ayrı şehirdeydik biz de bu arada. Şok olmuştum ama iyi o zaman beni bırak demiştim. Bana 1 buçuk yıl bir yüzük alamayan adam 8 ay sonra başka bir kızla evlendi. İş arkadaşı ile. Biz evlilik ile ilgili birçok şey konuşmuş düşünmüştük güya bu arada.
Ama bak eşimle sevgili iken ikimiz de evlenmeyi düşünmüyoruz diye başladık. Bir kez bile ileri nasıl olur filan lafı etmedik.
Ve tam 9 ay sonra evlenelim mi dedi. Hiç beklemiyordum. 2 ay içinde de evlendik.
Şunu anladım bir erkek kafasında evlilik için oluru görüyor ise beklemiyor ve hızlıca evleniyor. Ama maddi veya sizinle ilgili tereddütleri varsa bekliyor. Süreci uzatıyor.
Haklısınız siz de. Olacağı varsa bu kadar uzun sürmezdi herhalde diyorum ben de artık.

Haklısınız siz de. Olacağı varsa bu kadar uzun sürmezdi herhalde diyorum ben de artık.
Ben bir gün ağlamıştım bana niye yüzük almıyorsun diye🤦🏻‍♀️ şu anda düşününce ne aptalmışım diyorum. Adam demek ki ihtimalleri ölçüp tartıyormuş. Benle bir adım atmış olsaydı mesela diğer kızı kesin kaybedebilirdi. Ama bekledi beni bekletti. Şimdi şöyle düşünüyorum olmuyorsa cidden Allah bizi koruyor o insandan. Yaşayacaklarımızdan. Rabbim hakkınızda hayırlısını nasip etsin inşallah... Kendinizi üzmeyin asla.

Ben bir gün ağlamıştım bana niye yüzük almıyorsun diye🤦🏻‍♀️ şu anda düşününce ne aptalmışım diyorum. Adam demek ki ihtimalleri ölçüp tartıyormuş. Benle bir adım atmış olsaydı mesela diğer kızı kesin kaybedebilirdi. Ama bekledi beni bekletti. Şimdi şöyle düşünüyorum olmuyorsa cidden Allah bizi koruyor o insandan. Yaşayacaklarımızdan. Rabbim hakkınızda hayırlısını nasip etsin inşallah... Kendinizi üzmeyin asla.
Kendimi o kadar üzdüm ki artık daha ne kadar üzüleceğimi bilemiyorum ben de 🤷🏽‍♀️ Yani açıkçası bana da öyle geliyor buraya yazmadan önce de kafamda felaket senaryoları döner dururdu. Benle istemedi ama başkasıyla isteyecek belki de diye. Şimdi buraya yazılanlardan da görebiliyorum ki evet böyle bir ihtimal hep var ve olacak. Açıkçası uzun zamandır güzel ve Umut dolu bir hayal bile kuramamıştım. Kendimi en kötüsüne hazırlasam ve bunu hazmetmeye başlasam iyi olacak. Burdan başlamam lazım. Kafamda bitirebilme gücünü ve cesaretini bulmayı çok isterdim sizin gibi
Dediğiniz gibi hayırlısı olsun..

Kendimi o kadar üzdüm ki artık daha ne kadar üzüleceğimi bilemiyorum ben de 🤷🏽‍♀️ Yani açıkçası bana da öyle geliyor buraya yazmadan önce de kafamda felaket senaryoları döner dururdu. Benle istemedi ama başkasıyla isteyecek belki de diye. Şimdi buraya yazılanlardan da görebiliyorum ki evet böyle bir ihtimal hep var ve olacak. Açıkçası uzun zamandır güzel ve Umut dolu bir hayal bile kuramamıştım. Kendimi en kötüsüne hazırlasam ve bunu hazmetmeye başlasam iyi olacak. Burdan başlamam lazım. Kafamda bitirebilme gücünü ve cesaretini bulmayı çok isterdim sizin gibi
Dediğiniz gibi hayırlısı olsun..
Yani 3 yıl az bir zaman değil. Ama bir erkek 30 dan önce evlenmemiş ise 30 dan sonra biraz temkinli oluyor sanırım. Tabi genellemek de yanlış olabilir.
Hayatın da ne getireceğini bilemiyoruz maalesef. Belki de benim yazdığım gibi olmaz. Bu arada pandemi de insanları yordu. Belki de bu durumda zor olur diyordur. Son zamanların hiç konuştunuz mu bilmiyorum.
Biz aslında birkaç kez daha ciddi tartışmış bir kez ayrılmıştık. Sonra onun isteği ile yeniden başlamıştık. Ben koç burcuyum. Ne kadar kör kütük aşık olsam da sevsem de gururum kırılırsa bitiriyorum. Tabi birden değil, uzunca bir sabrediyorum hayatımdaki herkese karşı. Hep alttan da alırım. Ama sonra bir yerde taşıyor sabır ve ani bir şekilde patlıyorum. Sonra işte her şey tepetaklak oluyor.
Sevmeme rağmen hayır demiştim mesela. Kahvaltı yaparken ağlıyorum ağzıma aldığım lokmayı çiğneyemiyordum annem barış kızım ara falan demişti yok demiştim.
İnsan hayatta nelere alışmıyor ki. Her şey gelip geçiyor. Hepsi bir tecrübe...

Ayrıl.
Yeterince vakit harcamışsın. Belli yaştan sonra 6 aydan sonra gündeme evlilik alınması normal. Ne yapacaksınız liseli aşıklar gibi cafelerde göz göze mi bakışacaksınız?
evlenmez bu adam.
senin elektrik alacağın yeni birini bulman ve knu evliliğe ikna etmen kim bilir kaç senede olacak.
Gereksiz insanlara gerekmediği kadar tolerans vermemek lazım.

X