Erkek arkadaşım evlenmek istemiyor...

Yani 3 yıl az bir zaman değil. Ama bir erkek 30 dan önce evlenmemiş ise 30 dan sonra biraz temkinli oluyor sanırım. Tabi genellemek de yanlış olabilir.
Hayatın da ne getireceğini bilemiyoruz maalesef. Belki de benim yazdığım gibi olmaz. Bu arada pandemi de insanları yordu. Belki de bu durumda zor olur diyordur. Son zamanların hiç konuştunuz mu bilmiyorum.
Biz aslında birkaç kez daha ciddi tartışmış bir kez ayrılmıştık. Sonra onun isteği ile yeniden başlamıştık. Ben koç burcuyum. Ne kadar kör kütük aşık olsam da sevsem de gururum kırılırsa bitiriyorum. Tabi birden değil, uzunca bir sabrediyorum hayatımdaki herkese karşı. Hep alttan da alırım. Ama sonra bir yerde taşıyor sabır ve ani bir şekilde patlıyorum. Sonra işte her şey tepetaklak oluyor.
Sevmeme rağmen hayır demiştim mesela. Kahvaltı yaparken ağlıyorum ağzıma aldığım lokmayı çiğneyemiyordum annem barış kızım ara falan demişti yok demiştim.
İnsan hayatta nelere alışmıyor ki. Her şey gelip geçiyor. Hepsi bir tecrübe...
Konuştuk ama yine bir yere varamadık. Şu an işlerim yoğun bununla ilgili düşünecek durumda değilim falan diyor aynı şeyler. Birkaç ay sonrasına öteledi yine işte. Bu arada gerçekten yoğun bu aralar ama bence de bir gerekçe değil bu. Siz ne güzel rest çekip yolunuza devam etmişsiniz. Umarım ben de bu gücü toplayıp yoluma devam ederim.. evet belki de bu insan doğasının sahip olduğu en güzel şey. Her şeye alışıyoruz. Belki isteyerek, belki istemeyerek..

Ayrıl.
Yeterince vakit harcamışsın. Belli yaştan sonra 6 aydan sonra gündeme evlilik alınması normal. Ne yapacaksınız liseli aşıklar gibi cafelerde göz göze mi bakışacaksınız?
evlenmez bu adam.
senin elektrik alacağın yeni birini bulman ve knu evliliğe ikna etmen kim bilir kaç senede olacak.
Gereksiz insanlara gerekmediği kadar tolerans vermemek lazım.
Haklısınız

Merhaba; sana öncelikle şöyle söyleyeyim arkadaşım, benim de 3,5 yıllık bir ilişkim var. Evlilik konusunda biz de böyle sorunlar yaşadık. Bizim problemimiz biraz farklıydı. Erkek arkadaşım sürekli benimle ileriye dönük planlar yapardı ilişkimizin en başından beri. Yok evimiz şöyle olur, yok çocuklar için bu daha iyi olur vs.. ama konu bu aşamaya gelince birdenbire ben evlilik delisi oldum. Dedim; yahu evimizi planliyorsun; onu anladık, çocuk planı yaparken evlilik düşünmüyor musun? Dedim. Ama olay farklı yerlere gitti. Tabi bu arada biz 36 yaşındayız. Düşün artık :) şimdi aileler falan tanıştı ve yine kendisi söylüyor evlilik muhabbetini. Benimkinin derdini anladım ben. Sen söyleme ben söyleyeyim kafasında. Ben de akışına bıraktım. O söylediğini zannediyor ama her şey benim planım dahilinde ilerliyor. Sen de bu şekilde bir yoklama cekebilirsin. Belki de derdi, senin surekli bunu söylemendir. Bir de zamanın var, acele etme :) gerçekten de kısmet bu işler. Ben sevmese seninle hele bir de uzaktan bir ilişki yaşayacağını düşünmüyorum.

Merhaba; sana öncelikle şöyle söyleyeyim arkadaşım, benim de 3,5 yıllık bir ilişkim var. Evlilik konusunda biz de böyle sorunlar yaşadık. Bizim problemimiz biraz farklıydı. Erkek arkadaşım sürekli benimle ileriye dönük planlar yapardı ilişkimizin en başından beri. Yok evimiz şöyle olur, yok çocuklar için bu daha iyi olur vs.. ama konu bu aşamaya gelince birdenbire ben evlilik delisi oldum. Dedim; yahu evimizi planliyorsun; onu anladık, çocuk planı yaparken evlilik düşünmüyor musun? Dedim. Ama olay farklı yerlere gitti. Tabi bu arada biz 36 yaşındayız. Düşün artık :) şimdi aileler falan tanıştı ve yine kendisi söylüyor evlilik muhabbetini. Benimkinin derdini anladım ben. Sen söyleme ben söyleyeyim kafasında. Ben de akışına bıraktım. O söylediğini zannediyor ama her şey benim planım dahilinde ilerliyor. Sen de bu şekilde bir yoklama cekebilirsin. Belki de derdi, senin surekli bunu söylemendir. Bir de zamanın var, acele etme :) gerçekten de kısmet bu işler. Ben sevmese seninle hele bir de uzaktan bir ilişki yaşayacağını düşünmüyorum.
Haklısınız, belki de seviyor dediğiniz gibi, belki de alışkanlık duygusundan sıyrılamıyor. İnsan bazen gerçekten bilemiyor karşısındakini. Kimse kimsenin beynini okuyamıyor ne yazık ki. Her şeyi her ihtimali düşünür oldum manyak oldum:) artık zaten bunun üzerine bir şey söylememe kararı aldım. Üzülüp sitem ederdim bunu yapmayacağım artık.

Herkese merhabalar. Kendimi çok çaresiz hissettiğim için sizlerle de paylaşmak istediğim bir durumum var. 3 yıllık bir ilişkim var, erkek arkadaşımla farklı şehirlerde yaşıyoruz. Bu konular açılana dek güzel giden bir ilişkimiz vardı. Uzakta da olsak elimden geldiğince görüşme imkanları yarattık. Geçtiğimiz sene ilk kez evlilik konuları açıldı, erkek arkadaşım hazır olmadığını söyledi. O bir sene boyunca asla bir yol alamadık. Arkadaşları evlendi , nişanlarına düğünlerine gittik. Ama onda tık olmadı. Bu çok zordu benim için. Hazır değilim korkuyorum gibi gerekçeler sundu bana hep. Ne zaman hazır olacaksın bana bi zaman ver dediğimde de asla bir süre vermiyor bana. Ne olacağı belli olmayan bi kara delikte ilerliyorum yani sanki. Ben 27 yaşındayım o 31 yaşında. Maddiyat deseniz var. Ailesini tanıyorum, ailesel ya da maddi hiçbir sorun yok. 1 yıldır aynı şeyin içindeyim ve inanın ne yapacağımı bilmiyorum çünkü bana sunduğu şey belirsizlik ve bu belirsizlik beni mahvetti. Bana zaman ver yine birkaç ay sonra anca düşünebilirim şu an işim gücüm çok yoğun diyor bana. Etrafıma bakıyorum arkadaşlarım mutlu, sevgilileri yanında , evlilik teklifi alıyorlar vs normalde bunlara asla takılmazdım ama böyle bi şeyin içinde olunca kafama takmaya başladım onlar mutlu ve yaşıyorken ben neden bunlardan mahrum bırakılıyorum diye. Onu seviyorum ama şu çıkmazda olmak beni deli ediyor artık. Sürekli ötelenerek kendimi değersiz hissetmeye başladım. İnsan sevdiğini bu kadar bekletmezdi herhalde ya. Düşünmeyeyim diyorum kendimi baskılıyorum akışa bırakayım olacağı varsa olur diyorum ama bir noktada tıkanmaya başlıyorum. Yanında olmak istiyorum olamıyorum. Lütfen kırıcı yorumlarda bulunmayın zaten yeterince üzgün bir durumdayım. Şimdiden teşekkür ederim yorumlarınız için.

Arkadaşlar erkek arkadaşım başından beri evlilik istemiyorum vs gibi şeyler hiç söylemedi bana. Aksine istekli ve hevesliydi, yani öyle görünüyordu bana en başta ben evlenmek istemiyorum gibi bir şey demedi ki. Ne zaman bu konular açılmaya başladı,, o zaman sorunlar oluştu. Konu elbette evlilik değil. Ben kendi evimde ailemle zaten mutlu ve huzurluyum yani hiç evlenmesem de olur ama ortada 3 yılllık bir ilişki, bir emek var . Ben emeklerimin karşılığını istiyorum. İnsan sevdiğiyle hayatını birleştirmek ister buna hak verirsiniz diye düşünüyorum. Bir de uzaklık yeterince zorlayıcı zaten, anlıyorsunuz beni değil mi..
Benimde böyle ilişkin vardı 4 yıllık. Konu evlilik olunca hep seninki gibi davranırdı hep bahaneler bahaneler.. Sonra bir gün canıma tak etti ya bahanelerini al git yada aileni al gel dedim cevap veremedi. Gitmeyi bile beceremedi ben gittim:)) sonra 2 ay konuştuğum görüştüğüm adam bana evlilik teklifi etti ve 1 sene içinde de evlendik. Diyeceğim şu ki sizin evlilik işi olmaz çünkü adam istemiyor ve bahaneler içinde. Sen üzüleceksin ama onsuz bir yol çizmeye başla ve hayatına şans ver.. 3 yıl ne ki boşversene emek verdim diye mutsuz mu olacaksın.. iyi düşün

“çok emek verdim” cümlesine takılanlara ithafen yazıyorum. bu 3 yıl süresince belki her kadının sabır gösterip katlanmak istemeyeceği kadar çok şey yaşandı, çok zordu şartlarımız. He derseniz ki silah zoruyla mı yaptın yapmasaydın, e tabi ki sevdiğim için onunla olmak istediğim için yaptım. Çok zor dönemleri oldu , işsiz olduğu dönemleri oldu, uzun saatler çalışıp eve geç geldiği ve bana zaman ayıramadığı dönemleri oldu. Ben de işsizdim , parasızdım ve her şeye rağmen onun yanında olmak için uğraştım. Buraya ayrıntılı olarak yazmadığım belki de yüzlerce şey var. Tüm bunları düşündüğünde insan tabi ki bir karşılık bekliyor. Bu bir yatırım mı elbette değil. Ama sadece ilişki anlamında değil herkes hayatta emek verdiği şeyin karşılığını görmek, almak ister.

İlişki, insanların birbirine evlilik borçlandığı bir şey değil. 5 sene de sürse değil, 10 sene de sürse değil.
Ortada bir emek var diye kimse istemediği bir evliliği yapmak zorunda değil.

İstediğiniz kadar fedakarlık yapmış olun, emek vermiş olun; bunun "karşılığı" evlenmek değildir. Bence bu fikriniz çok sağlıksız.
Evlilik kararı ya da bir ilişkiyi/evliliği bitirme kararı ilişkide harcanan zaman, emek, fedakarlıklar göz önünde bulundurularak alınmamalı. Olaya bu şekilde bakarsanız karşıdaki insanı objektif şekilde değerlendiremezsiniz.
Belki de sevgiliniz beş para etmez, asla evlenilmeyecek bir adamdır ama siz emek odaklı olduğunuz için bunu göremiyorsunuzdur.

Bence önce sevgilinizi, ilişkinizi evlilik beklentinizden bağımsız değerlendirmeye çalışın. Bunu yaptığınızda topuklarınızı vura vura kaçan siz olacaksınız belki.
"Kimse beni bu kadar sevmedi" cümlesi bile normal değil çünkü.

Kendinizi kaptırmayın demek isterdim ams 3 yıl olmuş diyorsunuz.
Bana bir arkadaşımı hatırlattınız. 6 yıl birlikteliği olmuştu. Adam evlenme fikrine uzaktı. Kız buna artık kararını ver diye net olarak konuşunca adam ayrıldı. Ne oldu dersiniz, o evliliği düşünmeyen adam 6 yıllık ilişkisini bırakıp yeni tanığı biriyle evlendi. Ben evliliği düşünmeyen insanların bile çok aşık olduğu zaman aklına evlik geleceğini düşünürüm. Sizinki başlarda evliliği hiç düşünmüyor da değilmiş.
Ama yaşlara bakılırsa 30 yaşında bir adam belki yaşının henüz erken olduğunu düşünüp 2-3 yıl kadar daha evlilik düşünmeyebilir. Arkadaşlarımın eşleri evlendiğinde 30 un üstündeydi.

buda çok sağlıklı bir görüş değil ben erkek olayım 3 yıl beraber olduğum cinsellik yaşadığım kadınla evlenmem için bir neden göremiyorum açıkcası neden evleneyim donumun yıkanması çok basit bir neden cinsellik zaten yaşanıyor ee sebeb nedir hem cinsellik yaşıyayım hem özgürüm neden evleneyim ki alışmışımda bu duruma bizler bu tanıma işine çok kafayı takıyoruz insan değişiyor zaten 30 senelik evliliklere bakın sorun şimdiki aklı olsa o adamla kadınla evlenirmi niyeti belli olan adam kadın belli oluyor zaten bunun bir vakti tanıma aşaması olmaz görüyorsun göremiyorsun o ayrı
bu mantıkla erkekler evlendikten sonra mecburen evli kalıyor yani cinsellik de yaşandı büyü bozuldu gitti sonra vay kocam başka kadınlara bakıyor vay kocam eve gelmiyor vay kocam benle ilgilenmiyor...
bu kafadan hayır gelse kadınlar kendi kızlarına tavsiye ederlerdi :KK66:

Her ilişki evlilik ile bitecek diye bir kural yok. En azindan size süre vermiyor, kandırmiyor. Evinizde mutluysaniz, sevgili olmanın tadını çıkarın, çünkü evlilik çok da matah bişey değil. Eğer bir gün biriyle evlenecekseniz o mutlaka sizi bulacaktır, herşey nasip kısmet. Ben de çok özenir isterdim aman nişanım olsun aman gelinlik giyeyim hep sevdiğim adamın yanında olayım diye ama hepsi oldu geçti bitti. Önemli olan sizi gerçekten seven, değer veren ve evlendikten sonra değişmeyecek birini bulmak. Evlenirken mutlaka bu adamla ben bı ömür geçirebilir miyim, birbirimizi mutlu eder miyiz,aileme uygun mu diye düşünün ve öyle karar verin.hakkinizda hayırlısı olsun inşallah

Yıllar önce aldatılmıştım bir erkek arkadaşıma dert yanıyordum bana bu yapılır mı emek verdim o kadar diye
O da bana demişti ki yapılır sana da yapılır bana da yapılır, hepimiz insanız, karşı tarafa bu kadar anlam yükleme demişti, bana tokat atılmış gibi kendime geldim nedense, senin de erkek arkadaşın istemiyorsa, sende bırakacaksın gidecek

İlişki, insanların birbirine evlilik borçlandığı bir şey değil. 5 sene de sürse değil, 10 sene de sürse değil.
Ortada bir emek var diye kimse istemediği bir evliliği yapmak zorunda değil.

İstediğiniz kadar fedakarlık yapmış olun, emek vermiş olun; bunun "karşılığı" evlenmek değildir. Bence bu fikriniz çok sağlıksız.
Evlilik kararı ya da bir ilişkiyi/evliliği bitirme kararı ilişkide harcanan zaman, emek, fedakarlıklar göz önünde bulundurularak alınmamalı. Olaya bu şekilde bakarsanız karşıdaki insanı objektif şekilde değerlendiremezsiniz.
Belki de sevgiliniz beş para etmez, asla evlenilmeyecek bir adamdır ama siz emek odaklı olduğunuz için bunu göremiyorsunuzdur.

Bence önce sevgilinizi, ilişkinizi evlilik beklentinizden bağımsız değerlendirmeye çalışın. Bunu yaptığınızda topuklarınızı vura vura kaçan siz olacaksınız belki.
"Kimse beni bu kadar sevmedi" cümlesi bile normal değil çünkü.
Ben de ona çok takıldım. “Kimseyi bu kadar sevmedim” demiyor adam. Belli ki sevdiğiyle değil de sevildiğiyle birlikte olduğunu düşündüğü bir ilişki.

Herkese merhabalar. Kendimi çok çaresiz hissettiğim için sizlerle de paylaşmak istediğim bir durumum var. 3 yıllık bir ilişkim var, erkek arkadaşımla farklı şehirlerde yaşıyoruz. Bu konular açılana dek güzel giden bir ilişkimiz vardı. Uzakta da olsak elimden geldiğince görüşme imkanları yarattık. Geçtiğimiz sene ilk kez evlilik konuları açıldı, erkek arkadaşım hazır olmadığını söyledi. O bir sene boyunca asla bir yol alamadık. Arkadaşları evlendi , nişanlarına düğünlerine gittik. Ama onda tık olmadı. Bu çok zordu benim için. Hazır değilim korkuyorum gibi gerekçeler sundu bana hep. Ne zaman hazır olacaksın bana bi zaman ver dediğimde de asla bir süre vermiyor bana. Ne olacağı belli olmayan bi kara delikte ilerliyorum yani sanki. Ben 27 yaşındayım o 31 yaşında. Maddiyat deseniz var. Ailesini tanıyorum, ailesel ya da maddi hiçbir sorun yok. 1 yıldır aynı şeyin içindeyim ve inanın ne yapacağımı bilmiyorum çünkü bana sunduğu şey belirsizlik ve bu belirsizlik beni mahvetti. Bana zaman ver yine birkaç ay sonra anca düşünebilirim şu an işim gücüm çok yoğun diyor bana. Etrafıma bakıyorum arkadaşlarım mutlu, sevgilileri yanında , evlilik teklifi alıyorlar vs normalde bunlara asla takılmazdım ama böyle bi şeyin içinde olunca kafama takmaya başladım onlar mutlu ve yaşıyorken ben neden bunlardan mahrum bırakılıyorum diye. Onu seviyorum ama şu çıkmazda olmak beni deli ediyor artık. Sürekli ötelenerek kendimi değersiz hissetmeye başladım. İnsan sevdiğini bu kadar bekletmezdi herhalde ya. Düşünmeyeyim diyorum kendimi baskılıyorum akışa bırakayım olacağı varsa olur diyorum ama bir noktada tıkanmaya başlıyorum. Yanında olmak istiyorum olamıyorum. Lütfen kırıcı yorumlarda bulunmayın zaten yeterince üzgün bir durumdayım. Şimdiden teşekkür ederim yorumlarınız için.

Arkadaşlar erkek arkadaşım başından beri evlilik istemiyorum vs gibi şeyler hiç söylemedi bana. Aksine istekli ve hevesliydi, yani öyle görünüyordu bana en başta ben evlenmek istemiyorum gibi bir şey demedi ki. Ne zaman bu konular açılmaya başladı,, o zaman sorunlar oluştu. Konu elbette evlilik değil. Ben kendi evimde ailemle zaten mutlu ve huzurluyum yani hiç evlenmesem de olur ama ortada 3 yılllık bir ilişki, bir emek var . Ben emeklerimin karşılığını istiyorum. İnsan sevdiğiyle hayatını birleştirmek ister buna hak verirsiniz diye düşünüyorum. Bir de uzaklık yeterince zorlayıcı zaten, anlıyorsunuz beni değil mi..
Belliki sizinle gelecek düşünmüyor zamanınızı boşa harcamayın

Ortak arkadaşlarımız var, onlara hep benim onunla bir sorunum yok , onu seviyorum ama evlilik fikri kafamda oturmuyor birtürlü ( evlilik bana göre değil benzeri cümleler ..)diyormuş. Bu durumda ona mı yormalıyım kendime mi yormalıyım ben de bilmiyorum . Çok fazla düşündüm ve ne yazık ki düşünmek beni bir adım ötesine taşıyamıyor sadece yorgunum
Aslinda cvp burda 'onu seviyorum ama evlilik fikri bitürlu kafamda oturmuyor'
Çoğu arkadaşında dediği gibi seninle evlilik dusunmuyor malesef.cok üzülüyorsun tahmin edebiliyorum ama inan böyleleri 2 gün sonra pat diye bi başkasıyla kafasında evlilik fikri oturtur.zamanina yazık ayrıl ve önüne bak.

belirsizlik çok çok zordur.

Gözüm takıldı nick yorum uyumunu es gecemedim.

Her evlenmeyen tabii ki aynı sebepten değil ama özellikle korkuyorum bahanesi hiç inandırıcı değil. Neden korkuyor ki sorumluluk desen 31 yaşında bir insan hala sorumluluk alamiyorsa yeterince olgunlaşmamış demektir. Bekar hayatın nimetlerinden vazgeçemiyor demektir vs vs
Kadın korksa anlarim neticede evlilikte en çok yük kadında oluyor ama erkeklerin bu lafları tamamen bahane

Gözüm takıldı nick yorum uyumunu es gecemedim.

Her evlenmeyen tabii ki aynı sebepten değil ama özellikle korkuyorum bahanesi hiç inandırıcı değil. Neden korkuyor ki sorumluluk desen 31 yaşında bir insan hala sorumluluk alamiyorsa yeterince olgunlaşmamış demektir. Bekar hayatın nimetlerinden vazgeçemiyor demektir vs vs
Kadın korksa anlarim neticede evlilikte en çok yük kadında oluyor ama erkeklerin bu lafları tamamen bahane
Bunu bende anlamıyorum, evliliğin bütün yükünü kadın çekiyor ama erkeklerin nazindan geçilmiyor.

Kendini evliliğe ya hazır hissetmiyor ya korkuyor yada sizi sevmiyor.. Rest çekmeden anlayamazsınız. Hiç sordunuz mu kendisine biz nereye gidiyoruz ne düşünüyorsun diye yada böyle nereye kdr .. siz de ona göre hareket eder umut bağlamazsınız mesela yolunuza bakarsınız belki sizi bekleyen başka kısmetler var .

anlattığınıza göre evlenmeye engel teşkil edecek hiçbir şey yoksa sevgiliniz evlenmek istyordur tabi ama maalesef sizinle değil üzgünüm. Yaş maddiyat ilişki süreci tam zamanı gibi duruyor alın karşınıza açık açık konuşun baktınız tık yok bırakın . Erkekler biz gibi değil 3 yıl geçirdim beş yıl geçirdim hadi evlenim kafasında olmuyolar kendiniz gibi düşünmüyodur muhtemelen. Ortada emek var diye de düşğnmeyin 35 seneninz değmeyen birine gideceğine 3 yılınız gitmiş sayın ve bu kangrenli durumu ama iyi ama kötü çözün

X