Erkek arkadaşım hakkında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba, 26 yaşındayım. Yüksek lisanstan tanıştığım bir beyle ilişkim var ancak kafamda aşırı soru işaretleri var. Birine bağlandıktan sonra çok zor vazgeçebilen bir yapım var ve bu yuzden henuz başındayken bazı şeyleri tartmam gerek. Öncelikle ilgisiz biri değil, kaba biri değil. Ama sanki bana cimri gibi geliyor bilmiyorum. Öyle çok lüks yerlerde takılan bir kız değilim, paranın ne zor kazanıldıgının farkında olduugum için. Mesela bir gün balık yiyelimmi demiştim, şimdi 1000 tl hesap gelmesin demişti bende sorun yok ben öderim demiştim o gün ben ödemiştim. Aslında flörtken böyle değildi genelde o öderdi ama tabi bende altında kalmaz kahve tatlı vs ısmarlardım. Geçen gün de eğlenmeye gidelim dedik eğlenceye, kasada kasiyer ayrı ayrı mı olucak dedi evet dedi mesela şok oldum. Aldığımız 2 tane biraydı, ödeyebilirdi. Ondan önce yine pikniğe giderken bira ve cips almıştık ikiye bölelim demişti. Ama arkadaşlarıyla sürekli geziyor tozuyor bana cimri gibi geliyor bilmiyorum. Onun dışında aşırı kıskanc gibi, telefondayız, ben kahve alıyorum cafeden, neden kasiyere gülümsüyosun vs vs değişik kıskanclıkları var. Onu tanımadan önce uzun bir ilişkiden çıktım ve evlilik düşünmedigi için bitirdik. Şimdi bu adamda evlilikten korktuğunu söylüyor (27 yaşında) bende suan evlilik düşünemiyorum ama o böyle diyimce canım sıkılıyor. Yani olmaz biliyorum sadece sizdende olmucagını gözüme sokmanızı bekliyorum sanırım. Ben mi abartıyorum? Evet hesabımı ödemek zorunda değil ama ben kasada ikiye bölelim lafını sevmiyorum. Bazen bakıyorum seviypr diyorum bazende bu hareketlerini görünce seven erkek bi tane içkinin parasını esirgemez diyorum. Lütfen akıl verin. Ve cimrisin diyip ayrılmak istemiyorum. Ayrılık konuşmam nasıl olmalı? Nedenini illaki ögrenmek isticektir
Düpedüz cimri. Kaç kaç kaç. Ayrılık konuşmasını da dürüste içinden ne geçiyorsa söyle... cimrisin demekten korkmamalısın.

Merhaba, 26 yaşındayım. Yüksek lisanstan tanıştığım bir beyle ilişkim var ancak kafamda aşırı soru işaretleri var. Birine bağlandıktan sonra çok zor vazgeçebilen bir yapım var ve bu yuzden henuz başındayken bazı şeyleri tartmam gerek. Öncelikle ilgisiz biri değil, kaba biri değil. Ama sanki bana cimri gibi geliyor bilmiyorum. Öyle çok lüks yerlerde takılan bir kız değilim, paranın ne zor kazanıldıgının farkında olduugum için. Mesela bir gün balık yiyelimmi demiştim, şimdi 1000 tl hesap gelmesin demişti bende sorun yok ben öderim demiştim o gün ben ödemiştim. Aslında flörtken böyle değildi genelde o öderdi ama tabi bende altında kalmaz kahve tatlı vs ısmarlardım. Geçen gün de eğlenmeye gidelim dedik eğlenceye, kasada kasiyer ayrı ayrı mı olucak dedi evet dedi mesela şok oldum. Aldığımız 2 tane biraydı, ödeyebilirdi. Ondan önce yine pikniğe giderken bira ve cips almıştık ikiye bölelim demişti. Ama arkadaşlarıyla sürekli geziyor tozuyor bana cimri gibi geliyor bilmiyorum. Onun dışında aşırı kıskanc gibi, telefondayız, ben kahve alıyorum cafeden, neden kasiyere gülümsüyosun vs vs değişik kıskanclıkları var. Onu tanımadan önce uzun bir ilişkiden çıktım ve evlilik düşünmedigi için bitirdik. Şimdi bu adamda evlilikten korktuğunu söylüyor (27 yaşında) bende suan evlilik düşünemiyorum ama o böyle diyimce canım sıkılıyor. Yani olmaz biliyorum sadece sizdende olmucagını gözüme sokmanızı bekliyorum sanırım. Ben mi abartıyorum? Evet hesabımı ödemek zorunda değil ama ben kasada ikiye bölelim lafını sevmiyorum. Bazen bakıyorum seviypr diyorum bazende bu hareketlerini görünce seven erkek bi tane içkinin parasını esirgemez diyorum. Lütfen akıl verin. Ve cimrisin diyip ayrılmak istemiyorum. Ayrılık konuşmam nasıl olmalı? Nedenini illaki ögrenmek isticektir
sadece bu yazdiginizdan bile 100% anlasilacak seyler var

1- adam cimri

2- adam sizi sevmiyor.

cimri adamlar asik olduklarinda en azindan evlenene kadar kendilerini sakliyorlar. bu adam onu bile gerekli gormemis. zira "Evlilikten korkuyor". siz onun icin olu yatirimsiniz. derhal ayrilin bence.

ayrica asil cimrisin diye ayrilinir. aciklama bile yapmak zorunda degilsin. kafamda oturtamadigim seyler var, devam etmek istemiyorum deyip bitirebilirsiniz. sizi bu naiflikle cigcig yerler. biraz kendinize deger vermeyi ogrenin

verilen tavsiyeler açık açık söylenmesinden yana değil
neden ?
neden birinden ayrılırken açık açık uymayan tarafları söylemekten bu kadar ödünüz patlıyor ?
diyeceksin ki ben ilişkimiz hakkında düşündüm, senle ilgili şu şu durumlardan rahatsız oldum
bunlar bana uyan şeyler değil yolları ayırıyorum
sana hayatta başarılar dilerim
bu kadar
söyleyeceksin abi cimriyse cimri, kaba ise kaba, fazla kıskanç ise fazla kıskançsın diyeceksin .
bence bu adam aciklamayi haketmiyor. cunku vakit kaybi, oyle yuzeysel bir seyler soyleyip enerjisini baska seylere saklamali.

Herşeyi kendi ödedi, sonrada kendimi kötü hissettim ben mi abartıyorum diye
Olması gereken bu zaten kendini neden suçluyorsun ki? O sana yemek ısmarlar sen başka yerde kahve ısmarlarsın ya da ertesi günü sen yemek ısmarlarsın ''bu sefer benden'' dersin o sana kahve ısmarlar. Benim erkek arkadaşım öğrenci ben ise çalışmıyorum ailelerden aldığımız harçlıkla yemeğe gidiyoruz buna rağmen bana bu şekilde densizce şaka yapmaz.

Onun dışında aşırı kıskanc gibi, telefondayız, ben kahve alıyorum cafeden, neden kasiyere gülümsüyosun vs vs değişik kıskanclıkları var
ay bu ne allahaşkına çok saçma gelmedi mi bu size? ne münasebet böyle saçmalıyor. ve kasada küçük miktarları bile bölüşmesi evet cimri bence. bu ikisi ayrılmak için çok da güzel nedenler. açıkça söyleyin sebebini ve ayrılın bence

ben arkadaşıma bile ödetmiyorum bi kahve tatlı pasta hesabını. kasada arkadaşlarımla birbirimize giriyoruz ben ödüyim ben ödiyim diye. sevgilimle buluştuğum zamanlar (flört zamanları dahil) hiç kasaya yönelmedim, bir adım geride durdum ve eril enerjisini harekete geçirmesi için fırsat verdim. benden ödeme hamlesi bekleyen erkeklerle 2. görüşmeyi yapmadım. cimri erkekleri anneleri sevsin.

Cimri olduğunu aynı zamanda ilişkiden beklentilerinizin farklı olduğunu söyleyip bitirin. Ona karşı kafanızda olumsuz ne geçiyorsa söyleyin açık açık. En azından ne mal olduğunu bilsin.

Ya ben cok sogurdum...
Siz balik yemek isteyince, cok pahali diyen erkek arkadasiniza ismarlayinca o baligi yerken keyif aldiniz mi? Ben olsam o yemekten hic bisey anlamazdim. Cok pahali diyen adam siz odeyince nasil rahat rahat yedi ya? Ona pahali da sana degil mi? Kendi yemesin o halde. Ya bilemiyorum; cok ucuz tavirlar bunlar. Ben boyle birine saygi duyamazdim. Saygi duymadigim adamla da beraber olamam. Isterse dunyanin en yakisikli, en kariyerli, en zengin adami olsun.

bence bu adam aciklamayi haketmiyor. cunku vakit kaybi, oyle yuzeysel bir seyler soyleyip enerjisini baska seylere saklamali.
mesele adamın açıklama hak edip etmemesi değil
bence kişinin kendini daha rahat hissedebilmesi daha net hissedebilmesi adına gerekli şeyleri söylemesi lazım
daha özgüvenli gösteriyor ve kişinin özgüvenine katkı sağlıyor
yani açıklama önerim adam için değil konu sahibinin gelişimine katkı sağlaması içindi
böyle durumları tak tak söyleyebilen insanın özsaygısı artıyor enerjisi de bu yönde gelişiyor
uzun uzun paragraf yazmayacak tabi :)
sadece kendisine uymayan davranışları birer cümle ile söyleyip geçecek
kendi bilir tabi

mesele adamın açıklama hak edip etmemesi değil
bence kişinin kendini daha rahat hissedebilmesi daha net hissedebilmesi adına gerekli şeyleri söylemesi lazım
daha özgüvenli gösteriyor ve kişinin özgüvenine katkı sağlıyor
yani açıklama önerim adam için değil konu sahibinin gelişimine katkı sağlaması içindi
böyle durumları tak tak söyleyebilen insanın özsaygısı artıyor enerjisi de bu yönde gelişiyor
uzun uzun paragraf yazmayacak tabi :)
sadece kendisine uymayan davranışları birer cümle ile söyleyip geçecek
kendi bilir tab

boyle bakinca dogru tabi.. konu sahibinin bence kendi genel bakisi da sorunlu, belki boyle bir sey ona da iyi gelir

Adam cimri net,size para harcamak istemiyor yani duyguları cimriligin önüne geçmemiş aşk yok ,his yok.Gereksiz ruh hastası kıskançlığı var.Kac arkana bakmadan.......

Bana cok itici geldi. Nasil sevgili bu? Yani parasi olmayan bir adam dahi sevdigi kiza böyle davranmaz. Yani parayi birak bu adamin gönlüde cimri gibi. Gönlü cimri olanin milyonlari olsa hic bir zaman parasi yetmez. Bilmiyorum. Duygusal acidan bir sey diyemem ama bu adamin sevmeyi birak bence sizden hoslandiginida düsünmüyorum. Hele simdiden demisse evlenmeyi düsünmedigini ve siz bunu istiyorsunuz sanirim, uygun görünmüyor derim. Birde yetmiyormus gibi sacma kiskancliklar.

Sizi el üstünde tutan, iceceginiz bir seyi dahi konu etmeyen (zaten cok absürt konu olmasi dahi) birileri var bu dünyada. Böyle cimrilik olmaz. En sevmedigim huylardan biri (sizin bir yemeginizi ödeyebileceginizi biliyor bu sahis, yinede öyle davraniyor; ne kadar ayip ediyor). Dahi iyi insanlarla karsilasirsiniz insallah (hepimiz icin tabi gecerli bu :)).

Cipsi de 2'ye en son orta okulda dershaneye giderken arkadaşımla bölüyordum :KK70: Erkek arkadaşınız size karşı cimri ama kendine değilse malesef ki size yeterince değer vermiyor, yatırım yapmak istemiyordur. Yoksa 1 biranın, kahvaltının hesabı yapılmaz hele ki düzenli geliri de varsa.

Hesabı erkek öder.Cok yer içersiniz de arada kadın da öder katkıda bulunur.
Bu adamdan bir halt olmaz ayrıl gitsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X