Erkek arkadaşım hakkında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Geçen günde kahvaltıya gidelim demiştim, şimdi 2k hesap gelmesin orada dedi. ( gidicegimiz yerde pahalı bi yer değil 2k gelcek) bende gitmeyelim o zaman dedim. Cvp vermedim. Yanlıs anladın beni ben iliskimizin samimiyetine güvenerek espri olarak söyledim dedi. Bende sana beni kahvaltıya götür diye yalvaramam dedim. Aşkkm valla yanlıs anladın falan dedi konuyu kapattım. Ertesi gün bulustugumuzda akşam kendi çağırdı hemen aç mısın diye sormalar falan, bende aç değildm ama açım dedim bakalım napıcak diye. Herşeyi kendi ödedi, sonrada kendimi kötü hissettim ben mi abartıyorum diye :KK43:
Yani hastalık derecesinde cimri değil ama bir problem de var. Kahvaltı nerede 2 bin lira tutuyor? Geçen Moda'da ünlü bir yere gittim kişi başı 450 verdik mesela. Örneğin 900 lira bütçesini çok mu aşar? Birikim yapmaya çalıştığı için kendinden mi kısıyor? Bunlar önemli sorular ama sürekli de x tl hesap gelmesin lafı insanı bayar. Söylemenin de bir adabı var. Dese ki evlilik masrafları çok oluyor ben şimdiden biriktirmeye başladım gittiğimiz yerleri biraz uygun tutsak olur mu ben sizin bunu reddedeceğinizi düşünmüyorum. Cimri değil boşboğaz desek evlilikle ilgili düşüncelerini kabul edilebilir bulsanız da kasiyer olayı öyle bir red flag ki benim gözümde cimriliği falan kalmazdı açıkçası.

Merhaba, 26 yaşındayım. Yüksek lisanstan tanıştığım bir beyle ilişkim var ancak kafamda aşırı soru işaretleri var. Birine bağlandıktan sonra çok zor vazgeçebilen bir yapım var ve bu yuzden henuz başındayken bazı şeyleri tartmam gerek. Öncelikle ilgisiz biri değil, kaba biri değil. Ama sanki bana cimri gibi geliyor bilmiyorum. Öyle çok lüks yerlerde takılan bir kız değilim, paranın ne zor kazanıldıgının farkında olduugum için. Mesela bir gün balık yiyelimmi demiştim, şimdi 1000 tl hesap gelmesin demişti bende sorun yok ben öderim demiştim o gün ben ödemiştim. Aslında flörtken böyle değildi genelde o öderdi ama tabi bende altında kalmaz kahve tatlı vs ısmarlardım. Geçen gün de eğlenmeye gidelim dedik eğlenceye, kasada kasiyer ayrı ayrı mı olucak dedi evet dedi mesela şok oldum. Aldığımız 2 tane biraydı, ödeyebilirdi. Ondan önce yine pikniğe giderken bira ve cips almıştık ikiye bölelim demişti. Ama arkadaşlarıyla sürekli geziyor tozuyor bana cimri gibi geliyor bilmiyorum. Onun dışında aşırı kıskanc gibi, telefondayız, ben kahve alıyorum cafeden, neden kasiyere gülümsüyosun vs vs değişik kıskanclıkları var. Onu tanımadan önce uzun bir ilişkiden çıktım ve evlilik düşünmedigi için bitirdik. Şimdi bu adamda evlilikten korktuğunu söylüyor (27 yaşında) bende suan evlilik düşünemiyorum ama o böyle diyimce canım sıkılıyor. Yani olmaz biliyorum sadece sizdende olmucagını gözüme sokmanızı bekliyorum sanırım. Ben mi abartıyorum? Evet hesabımı ödemek zorunda değil ama ben kasada ikiye bölelim lafını sevmiyorum. Bazen bakıyorum seviypr diyorum bazende bu hareketlerini görünce seven erkek bi tane içkinin parasını esirgemez diyorum. Lütfen akıl verin. Ve cimrisin diyip ayrılmak istemiyorum. Ayrılık konuşmam nasıl olmalı? Nedenini illaki ögrenmek isticektir
Yani şu devirde her erkek hala kız arkadaşının yediğine içtiğine para ödeyecek diye bir şey yok. O cimrilik diye adlandırılmaz. Erkeklere bunu sorarsak büyük ihtimal yeni tanıştığım biri ilişkimiz ne kadar ilerleyecek bilmiyorum neden ben her şeyi ödeyeyim ki sonra eşitlikten bahsetmiyor musunuz hep olay paraya gelince neden eşitlikçi olmuyorsunuz der.
Ama size bağlandıkça size daha çok harcama da yapabilir bilemezsiniz. Bu yüzden bir sorun samimiyetiniz ileriyse. Yok buna çok takılıyorum derseniz doğrudan önünüze bakın derim.

Her zaman hesabı kitlemeyen birine ikiye bölelim hesabı denmez.Böyle saçma sapan kıskançlıkları filan çekilmez ayrıl bence

Bundan 6 sene önce iş arkadaşım beni kuzeniyle tanıştırdı.O bölgenin insanı felaket cimridir.Ankara'nin bir ilçesinden.Neyse buluşalım dedik.Gittigimiz yer Ankamall.
Geleceği yer 1 saat uzaklikta.Neyse ben bunu arıyorum.Salak telefonda surdayim diyor.Benim önüme çıkmıyor.Oldugu yerde beni bekliyor.Bir erkek köşede kadın bekler mi bu eksi benim için.
Sonra arkadaşın bana gösterdiği fotoğrafla karşıma çıkan kişinin alakası yok.Benden 6 yaş büyük.
Sabah saatlerinde buluştuk.Ben ise gidecektim.Bana içecek ısmarladı.Soda oda.
İlk defa bir kızla buluşuyormus.Gorucu gidiyorlar mis ya onu ya da o kızı begenmiyormus.Temmuz sonu tanıştık.Kasimda evlenelim diye tutturdu.Daha ilk buluşma.
Sonra ben bunu aldım.İsyerime götürdüm.Oglen saati de geldi.Yol parasını ben verdim.Yemek yiyelim dedik.Siparis verdik.100 lira kadar tuttu 3 kisi ben odeyeyim dedim karnimda aç.Elini cebine atmadı.Kuzeni bile ona ters ters baktı.Bu da bir eksi

En önemlisi tipten kaybetti.Kiyafeti temiz ve utuluydu.Ama sabah yüzünü yıkamadan geldiği belliydi.Bir iki kez daha konuştum ısınamadım.Ayrildim.

Fakir olsunda cimri olmasın modundayim.

Yani şu devirde her erkek hala kız arkadaşının yediğine içtiğine para ödeyecek diye bir şey yok. O cimrilik diye adlandırılmaz. Erkeklere bunu sorarsak büyük ihtimal yeni tanıştığım biri ilişkimiz ne kadar ilerleyecek bilmiyorum neden ben her şeyi ödeyeyim ki sonra eşitlikten bahsetmiyor musunuz hep olay paraya gelince neden eşitlikçi olmuyorsunuz der.
Ama size bağlandıkça size daha çok harcama da yapabilir bilemezsiniz. Bu yüzden bir sorun samimiyetiniz ileriyse. Yok buna çok takılıyorum derseniz doğrudan önünüze bakın derim.
Sürekli buluşup dışarıda yerlerse haklısınız.Erkekler de zorlanır.Ama arada olan buluşmalar da da erkek ödesin.

Merhaba, 26 yaşındayım. Yüksek lisanstan tanıştığım bir beyle ilişkim var ancak kafamda aşırı soru işaretleri var. Birine bağlandıktan sonra çok zor vazgeçebilen bir yapım var ve bu yuzden henuz başındayken bazı şeyleri tartmam gerek. Öncelikle ilgisiz biri değil, kaba biri değil. Ama sanki bana cimri gibi geliyor bilmiyorum. Öyle çok lüks yerlerde takılan bir kız değilim, paranın ne zor kazanıldıgının farkında olduugum için. Mesela bir gün balık yiyelimmi demiştim, şimdi 1000 tl hesap gelmesin demişti bende sorun yok ben öderim demiştim o gün ben ödemiştim. Aslında flörtken böyle değildi genelde o öderdi ama tabi bende altında kalmaz kahve tatlı vs ısmarlardım. Geçen gün de eğlenmeye gidelim dedik eğlenceye, kasada kasiyer ayrı ayrı mı olucak dedi evet dedi mesela şok oldum. Aldığımız 2 tane biraydı, ödeyebilirdi. Ondan önce yine pikniğe giderken bira ve cips almıştık ikiye bölelim demişti. Ama arkadaşlarıyla sürekli geziyor tozuyor bana cimri gibi geliyor bilmiyorum. Onun dışında aşırı kıskanc gibi, telefondayız, ben kahve alıyorum cafeden, neden kasiyere gülümsüyosun vs vs değişik kıskanclıkları var. Onu tanımadan önce uzun bir ilişkiden çıktım ve evlilik düşünmedigi için bitirdik. Şimdi bu adamda evlilikten korktuğunu söylüyor (27 yaşında) bende suan evlilik düşünemiyorum ama o böyle diyimce canım sıkılıyor. Yani olmaz biliyorum sadece sizdende olmucagını gözüme sokmanızı bekliyorum sanırım. Ben mi abartıyorum? Evet hesabımı ödemek zorunda değil ama ben kasada ikiye bölelim lafını sevmiyorum. Bazen bakıyorum seviypr diyorum bazende bu hareketlerini görünce seven erkek bi tane içkinin parasını esirgemez diyorum. Lütfen akıl verin. Ve cimrisin diyip ayrılmak istemiyorum. Ayrılık konuşmam nasıl olmalı? Nedenini illaki ögrenmek isticektir
Iyyyk bu adam cimri bildiğin hayatım, insan bir biranın lafını mı eder ikiye bölelim derken utanmadın mı keşke deseydin orda gerek yok ben öderim diye ödeyip daha da görüşmeseydin iyi olurdu

Sürekli buluşup dışarıda yerlerse haklısınız.Erkekler de zorlanır.Ama arada olan buluşmalar da da erkek ödesin.
İşte bu bir zorunluluk yine değildir. Size uymayan bir düşünceyse bu ve aynı düşüncede de buluşulmuyorsa yollar ayrılmalıdır açıkçası.

Iyyyk bu adam cimri bildiğin hayatım, insan bir biranın lafını mı eder ikiye bölelim derken utanmadın mı keşke deseydin orda gerek yok ben öderim diye ödeyip daha da görüşmeseydin iyi olurdu
Ben cüzdanımı arabada bıraktım yanıma bile almadım öder diye düşündüm nerden bileyim , almadım ki yanıma dedim öyle ödedi

Ben cüzdanımı arabada bıraktım yanıma bile almadım öder diye düşündüm nerden bileyim , almadım ki yanıma dedim öyle ödedi
ya iliişki ilerleyince paranın lafı olmaz bi sen ödersin bi o öder ama onun küçük hesaplara girmesi ayıp bence. maddi durumu kötü diyeceğim çıkma dışarı o zaman cebinde paran yoksa erkeksin sen ayıptır.

İşte bu bir zorunluluk yine değildir. Size uymayan bir düşünceyse bu ve aynı düşüncede de buluşulmuyorsa yollar ayrılmalıdır açıkçası.
Açıkçası karşındaki insanın az çok kazancını bilirsin.Ona göre uygun bir yerde oturursun.
Erkek cömert olmalı.Ozellikle ilk buluşmada.Daha sonra yine asla sen öde ben öde
Muhabbeti olmamalı.Bu sefer benden dersiniz sessizce olay kapanır.Bugune kadar kimseye yediğim yemeği sen öde demedim.Ama karşıma ilk bulusmada cimri gördüğüm birisiyle bir daha bulusmadim.

Çalışıyor aile evinde, muhasebeci. Bende öyleyim ama ben özel şirketteyim. O dışarıdan defter tutuyor
Çalışıyor ve aile evinde kalıyorsa sıkıntı bu davranışları. En güzel zamanlarınızdasınız, aile geçim derdi yok, ilişkinin en güzel yaşanması gereken zamanları.
Var cimrilik yani, cimri olmak ayrı ilişki de rahat olup istediğini söylemek ayrı şeyler

ben arkadaşıma bile ödetmiyorum bi kahve tatlı pasta hesabını. kasada arkadaşlarımla birbirimize giriyoruz ben ödüyim ben ödiyim diye. sevgilimle buluştuğum zamanlar (flört zamanları dahil) hiç kasaya yönelmedim, bir adım geride durdum ve eril enerjisini harekete geçirmesi için fırsat verdim. benden ödeme hamlesi bekleyen erkeklerle 2. görüşmeyi yapmadım. cimri erkekleri anneleri sevsin.
Bizde herkes kendi öder.Ama mesela birimiz çikolata alırız.Bolusuruz.İkram ederiz öyle.

Açıkçası karşındaki insanın az çok kazancını bilirsin.Ona göre uygun bir yerde oturursun.
Erkek cömert olmalı.Ozellikle ilk buluşmada.Daha sonra yine asla sen öde ben öde
Muhabbeti olmamalı.Bu sefer benden dersiniz sessizce olay kapanır.Bugune kadar kimseye yediğim yemeği sen öde demedim.Ama karşıma ilk bulusmada cimri gördüğüm birisiyle bir daha bulusmadim.
Erkek cömert olmalı gibi algıyı ben anlamıyorum işte. Bunu karşılamadığı zaman da cimri konumuna oturtuluyor. Bu çok yanlış.
Bunu dile vurduğunuz zaman erkekler de kadınlar hep para istiyor zengin erkek istiyor düşünceleri ile karşılaşıyoruz.
Benim söylemek istediğim aklınızda bu gibi genellemeler olmamalı eğer bu zaten sizin için bir kriter ise o görüştüğünüz kişi için cimri bu ıyy demek yerine yolunuza bakmak en iyisidir.

Erkek cömert olmalı gibi algıyı ben anlamıyorum işte. Bunu karşılamadığı zaman da cimri konumuna oturtuluyor. Bu çok yanlış.
Bunu dile vurduğunuz zaman erkekler de kadınlar hep para istiyor zengin erkek istiyor düşünceleri ile karşılaşıyoruz.
Benim söylemek istediğim aklınızda bu gibi genellemeler olmamalı eğer bu zaten sizin için bir kriter ise o görüştüğünüz kişi için cimri bu ıyy demek yerine yolunuza bakmak en iyisidir.
Ya kardeşim alt tarafı öğrenci iseniz ortak olabilir.Ne yenir dışarıda döner pide lahmacun hamburger bir zahmet ilk buluşmada erkek elini cebine atsın

Ya kardeşim alt tarafı öğrenci iseniz ortak olabilir.Ne yenir dışarıda döner pide lahmacun hamburger bir zahmet ilk buluşmada erkek elini cebine atsın
Sizinle aynı düşünceler segmentinde değiliz. İnanın ne siz beni anlayacaksınız ne ben sizi. Siz erkeğe, elini cebine attırmaya devam edebilirsiniz.

algı değil yaratılış. alma-verme dengesi. artık psikologlar bile erkeğin vermesi kadının alması ile ilgili telkinler veriyor. hormonlarımız, eril-dişil enerjimiz. bu konular artık psikologların gündeminde.

Soğuma sebebi
Sanirim sizde sogudunuz.hic sevmiyorum bu hareketleri kendinize bu muameleyi yakistrmayin mesele iki bira parasi degl size laik gormemesi...
Uygun olmadgimiz bana uymayan birseyler oldu deyin irdelerse de bence gercegi soyleyebilirsiniz.net olun
Soguyorum tabikide karsımdaki erkek gibi gelmiyor kullanılıyo gibi hissediyorum hatta

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X