Erkek arkadaşıma karşı neden böyleyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

betulyalniz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2021
6
-7
25
Merhabalar normalde ben siteye üyeyim ama arkadaşlarım hesabımı bildiği için başka bir hesaptan yazıyorum. Anlatmak istediğim şey erkek arkadaşımla ilgili. İlk başta onu nasıl bir insan olduğunu anlatarak başlamak istiyorum. Biz üç yıldır sevgiliyiz. Sevgilim gerçekten çok dürüst çok kültürlü etraf tarafından arkadaşlarım tarafından çok sevilen ve onaylanan İnanılmaz olgun, Çoğunlukla anlayışlı, asla beni kısıtlamayan, hor görmeyen, beni hep tek başıma bir şeyler yapacağım konusunda cesaretlendiren, saygılı, ve eğlendiğim biri. Bunlar dışında sayabileceğim daha pek çok İyi özelliği olduğunu söylemek isterim. Ben yaştan bu dönemde bulunamayacak kadar iyi biri bence. Sadık düşüncelerime fikirlerime önem verir, Ve en önemlisi beni gerçekten çok sevdiğini eminim. Nasıl bu kadar eminsin dersen birazdan kendimi anlattığımda anlayacaksınız. Ben gerçekten bir şey hakkında net konuşuyorsam çok test etmişimdir. Bu kadar iyi özelliğinin yanında tabii ki buraya yazma sebebim olan kötü yanları da var. Önceki ilişkiye başlamadan önce biz arkadaştık yani ben onun nasıl bir karaktere sahip olduğunu biliyorum. Gerçekten farklı karakteristik özelliklerin olduğunu ve farklı bir insan olduğunu söylemek istiyorum. İlişkinin başında beni mutsuz edip ilgilenemeyeceğini Beklentilerimi karşılayamıyacağını düşündüğü için çok uzun süre arkadaşken bana umut vermedi. Kalbimi kırmak istememiş fakat sonradan kendi aşık olduğuna emin olduktan sonra adım attığını söyledi. Kendi kişiliğine bakılırsa bana elinden geldiği kadar ilgi gösterdiğini söyleyebilirim. Her gün telefonda mesajlaşırız, sık sık her gün olmasa da telefonda konuşuruz saatlerce. Fakat benim şöyle bir sorunum var ben fazla sorgulayıcı bir insanım fazla garantici bir insanım. İlişkinin başından beri onu sormadığım soru kalmamış olabilir. Gerçekten her konu hakkındaki tepkisini biliyorum. Oda çoğunlukla yılmadan her şeyi bana açıklamıştır. Bizim başından beri sevgi göstergesi ile ilgili bazı problemlerimiz var. Ben günlük hayatında çok sevgi dolu bir insan değilim arkadaşlarıma ve aileme karşı böyle değilim. Fakat ona gelince inanılmaz duygusallaşıp fazla romantikleşiyorum fazla beklenti içine giriyorum. Bu tarz şeyleri içinden gelmeyince söylemekte onun harcı değil. Her akşam bana beni sevdiğini Söyler sevgi sözcükleri kullanır fakat öyle uzun mesaj yazma mesaj arasında tatli tatli laflar söyleme Huyları pek yok. Bilmiyorum galiba izlediğim filmler masallar bana aşkın daha farklı olduğunu öğretti. Öyle bir aşk yaşamadığımda yaşadığım şey aşk değilmiş gibi hissedebiliyorum. Bir diğer konuysa Pandemi nedeniyle buluşmalarımızın azalması bu beni çok fazla etkiledi mental anlamda. O da artık eve alıştığı için bence coronayı bahane edip çok çıkmak istemiyor. Zaten yapısal olarak çok Özleyen bir yapısı yok. Durumlara ve olaylara çok çabuk adapte olur. Hiç bir duygusunun uç noktada yaşamadığı için kolay alışabildi ve bu onun için bir sorun değil şu an çokta evcimen biridir zaten. İlişkimizin başından beri olan bu sevgili dili farklılığı hep aramızda tartışma konusu oldu. Kendisi gerçekten tartışılması çok zor biridir. Gerçekten inanılmaz mantıklı argümanlar sunar ve şok olur kalırsınız ne diyeceğinizi bilemezsiniz çoğunlukla da haklıdır zaten. Öyle şeyler söyler ki haksızsın diyemezsiniz. Ben gerçekten bilinçli bir insanım asla kendisine saygısızlık ettirmeyen ki şükürler olsun oda öyle bir değil zaten, kendi değerlerinin farkında biraz da duyarcı gibi kadınım ne yalan söyleyim. Sürekli aynı konularda kavga ettiğimiz için bana sürekli kendini aynı şekilde açıklamak onu artık yordu. Fakat ben bunu önüne geçemiyorum. Betul diyorum gerçekten söylediklerinde haklı sen neden sürekli bu davranışı sürdürmeye devam ediyorsun ama yok illa ki yine dönüp dolaşıp aynı noktaya geliyorum. Agresifleşti artık ve bu durum canımı sıkıyor. Hayatta en sinirlendiği insan benmişim 😂 ama ne yapayım aklıma geldiğinde durduramıyorum yine başlıyorum sen benim için değişebilirsin sanki tüm kişiliğini değiştir ne olacak kafasına girebiliyorum. O da asla istemiyor olduğu gibi kabul edilmek istiyor. Bazen sorunun ne olduğunu bile bilmiyorum neden telefonda susuyorsun konuşsana diye kavga ediyorum ama ben aramışım zaten 😂 napabilirim ablalarım valla deliricem artık sorun kimde bilmiyorum lütfen bir yardım eli uzatın 😂 bu arada ben 22 o 23 yaşında ve gerçekten beni seven bir adam var karşımda. Ben inatçıyım, tolerans vermeyi sevmiyorum, istediğim gibi olsun istiyorum.

Kendinin ve yaptıklarının farkındasın, onu ne kadar sıkıştırdığının ve yıldırdığının da farkındasın. Bu iyi .
Ama ' beni seviyor' düşüncene çok güvenme . Herkesin bir sabır noktası vardır.
Kafandaki kişiye ceviremezsin onu. En büyük hatalarımızdan birisi bu.

İstediğim gibi olsun istiyorum ne demek? Köleniz mi var pardon da? İlişki iki taraflı yaşanır yalnızca tek kişiyi memnun etmek için değil. Bence karşınızdaki kişinin gerçekten ilgisiz ve sevgisiz haline maruz kalmadığınız için şımarmışsınız.

Ne münasebet ya?
'tum kişiliğini değiştir' diyene kadar bambaşka kişilikte birini alın hayatınıza
Değiştirmek yalnış olmuş öyle biri değilim. Sadece bazı şeyler istiyorum ve olsa ne güzel olur diyorum. İlişkilerde böyle şeyler olmaz mı? Tüm kişiliğini değiştir demiyorum yazmam gerekiyordu. İstediğim şeyler kişiliğini değiştirecek şeyler değil. Bundan bahsediyorum. Yoksa kimseyi değiştirmek gibi bir derdim yok.

İstediğim gibi olsun istiyorum ne demek? Köleniz mi var pardon da? İlişki iki taraflı yaşanır yalnızca tek kişiyi memnun etmek için değil. Bence karşınızdaki kişinin gerçekten ilgisiz ve sevgisiz haline maruz kalmadığınız için şımarmışsınız.
Aslında basit şeylerde sadece kölelik biraz abartı bir söylem olduu

Kendisi gerçekten tartışılması çok zor biridir. Gerçekten inanılmaz mantıklı argümanlar sunar ve şok olur kalırsınız ne diyeceğinizi bilemezsiniz çoğunlukla da haklıdır zaten.
Ben buraya takıldım. Evet bazı insanlar hep haklıdır çünkü onlar manüplatörlerdir. Sanırım sizi manuple ediyor haksızken bile durumu lehine çevirebiliyor. O yüzden "Öyle filmlerdeki gibi ince şeyler bekleme benden seni seviyorum önemli olan bu" moduna sokmuş sizi. Gerçekten istediğiniz iliski türü bu değilse kendinizi neyse en azından seviliyorum diye ikna edip devam etmek zorunda hissetmeyin. Arada ufak sürprizler romantiklikler yapmak zor bir şey değil niye bunları yapmayacagina sizi ikna etmeye çalışıyor anlamadım? Üstelik de içinden gelmiyormuş 😐 Yani içinden sizi aşk yaşadığınızı hissettirecek bir şey yapmak gelmiyor insan bir ilişkinin içindeyken aradığım aşk bu değildi yada aşk bu muydu diye dusunuyorsa bence bir şeyler yolunda gitmiyordur.

Sevgilinizin karakterini çok beğendiğinizi anlatmışsınız, daha sonra değişmesini istediğinizi? Ne yaparsanız yapın ama asla ama asla değiştirmeye çalışmayın. Birini istediğiniz kalıba sokmak o ilişkiyi de aşkı da öldürür. Sevgilim bana bunu ima etse veya söylese artık bir sevgilisi olmaz. Birisinin sevgi dilini değiştirmek de imkansız, bu kez karşınızda sevdiğiniz adam olmaz. Duyarcıdan kastınızı anlayamadım ben sadece?

Yani oturuyorsunuz tamamen gerçek dışı filmler izleyip, topluma görece size gerçekten iyi davranan etten kemikten erkek arkadaşınızı fantezi ürünü karakterlere yontmaya?? çalışıp, argümanı da kaybetmenize rağmen ısrar mi ediyorsunuz?

Aynı hataları tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemeyin.

Neden bir insan birini degistirmek ister ki? Beklentilerini bulamadiysan ayril, degistirmek nedir? Kim degisir ki? Ya onu oldugu gibi kabul et ya da ayril bu davranislar karsisinda kim olursa olsun sogur.

Sevgilinizin karakterini çok beğendiğinizi anlatmışsınız, daha sonra değişmesini istediğinizi? Ne yaparsanız yapın ama asla ama asla değiştirmeye çalışmayın. Birini istediğiniz kalıba sokmak o ilişkiyi de aşkı da öldürür. Sevgilim bana bunu ima etse veya söylese artık bir sevgilisi olmaz. Birisinin sevgi dilini değiştirmek de imkansız, bu kez karşınızda sevdiğiniz adam olmaz. Duyarcıdan kastınızı anlayamadım ben sadece?
Duyarcı twitter kitle diyorlar ya hani internette 😂 kadınların ilişkilerde psikolojik şiddete uğruyor olması beni etkiliyor. Okuduklarım gördüklerim fazla korumacı davranabiliyorum bazen. Yanlış anlayıp başka yere çekme gibi

Kendisi gerçekten tartışılması çok zor biridir. Gerçekten inanılmaz mantıklı argümanlar sunar ve şok olur kalırsınız ne diyeceğinizi bilemezsiniz çoğunlukla da haklıdır zaten.
Ben buraya takıldım. Evet bazı insanlar hep haklıdır çünkü onlar manüplatörlerdir. Sanırım sizi manuple ediyor haksızken bile durumu lehine çevirebiliyor. O yüzden "Öyle filmlerdeki gibi ince şeyler bekleme benden seni seviyorum önemli olan bu" moduna sokmuş sizi. Gerçekten istediğiniz iliski türü bu değilse kendinizi neyse en azından seviliyorum diye ikna edip devam etmek zorunda hissetmeyin. Arada ufak sürprizler romantiklikler yapmak zor bir şey değil niye bunları yapmayacagina sizi ikna etmeye çalışıyor anlamadım? Üstelik de içinden gelmiyormuş 😐 Yani içinden sizi aşk yaşadığınızı hissettirecek bir şey yapmak gelmiyor insan bir ilişkinin içindeyken aradığım aşk bu değildi yada aşk bu muydu diye dusunuyorsa bence bir şeyler yolunda gitmiyordur.
Orayı yazarken böyle düşünelebileceğini tahmin etmiştim. Manipüle edilmiyorum. Çoğunlukla cidden haksız olduğum kavgalar ediyorum.

Merhabalar normalde ben siteye üyeyim ama arkadaşlarım hesabımı bildiği için başka bir hesaptan yazıyorum. Anlatmak istediğim şey erkek arkadaşımla ilgili. İlk başta onu nasıl bir insan olduğunu anlatarak başlamak istiyorum. Biz üç yıldır sevgiliyiz. Sevgilim gerçekten çok dürüst çok kültürlü etraf tarafından arkadaşlarım tarafından çok sevilen ve onaylanan İnanılmaz olgun, Çoğunlukla anlayışlı, asla beni kısıtlamayan, hor görmeyen, beni hep tek başıma bir şeyler yapacağım konusunda cesaretlendiren, saygılı, ve eğlendiğim biri. Bunlar dışında sayabileceğim daha pek çok İyi özelliği olduğunu söylemek isterim. Ben yaştan bu dönemde bulunamayacak kadar iyi biri bence. Sadık düşüncelerime fikirlerime önem verir, Ve en önemlisi beni gerçekten çok sevdiğini eminim. Nasıl bu kadar eminsin dersen birazdan kendimi anlattığımda anlayacaksınız. Ben gerçekten bir şey hakkında net konuşuyorsam çok test etmişimdir. Bu kadar iyi özelliğinin yanında tabii ki buraya yazma sebebim olan kötü yanları da var. Önceki ilişkiye başlamadan önce biz arkadaştık yani ben onun nasıl bir karaktere sahip olduğunu biliyorum. Gerçekten farklı karakteristik özelliklerin olduğunu ve farklı bir insan olduğunu söylemek istiyorum. İlişkinin başında beni mutsuz edip ilgilenemeyeceğini Beklentilerimi karşılayamıyacağını düşündüğü için çok uzun süre arkadaşken bana umut vermedi. Kalbimi kırmak istememiş fakat sonradan kendi aşık olduğuna emin olduktan sonra adım attığını söyledi. Kendi kişiliğine bakılırsa bana elinden geldiği kadar ilgi gösterdiğini söyleyebilirim. Her gün telefonda mesajlaşırız, sık sık her gün olmasa da telefonda konuşuruz saatlerce. Fakat benim şöyle bir sorunum var ben fazla sorgulayıcı bir insanım fazla garantici bir insanım. İlişkinin başından beri onu sormadığım soru kalmamış olabilir. Gerçekten her konu hakkındaki tepkisini biliyorum. Oda çoğunlukla yılmadan her şeyi bana açıklamıştır. Bizim başından beri sevgi göstergesi ile ilgili bazı problemlerimiz var. Ben günlük hayatında çok sevgi dolu bir insan değilim arkadaşlarıma ve aileme karşı böyle değilim. Fakat ona gelince inanılmaz duygusallaşıp fazla romantikleşiyorum fazla beklenti içine giriyorum. Bu tarz şeyleri içinden gelmeyince söylemekte onun harcı değil. Her akşam bana beni sevdiğini Söyler sevgi sözcükleri kullanır fakat öyle uzun mesaj yazma mesaj arasında tatli tatli laflar söyleme Huyları pek yok. Bilmiyorum galiba izlediğim filmler masallar bana aşkın daha farklı olduğunu öğretti. Öyle bir aşk yaşamadığımda yaşadığım şey aşk değilmiş gibi hissedebiliyorum. Bir diğer konuysa Pandemi nedeniyle buluşmalarımızın azalması bu beni çok fazla etkiledi mental anlamda. O da artık eve alıştığı için bence coronayı bahane edip çok çıkmak istemiyor. Zaten yapısal olarak çok Özleyen bir yapısı yok. Durumlara ve olaylara çok çabuk adapte olur. Hiç bir duygusunun uç noktada yaşamadığı için kolay alışabildi ve bu onun için bir sorun değil şu an çokta evcimen biridir zaten. İlişkimizin başından beri olan bu sevgili dili farklılığı hep aramızda tartışma konusu oldu. Kendisi gerçekten tartışılması çok zor biridir. Gerçekten inanılmaz mantıklı argümanlar sunar ve şok olur kalırsınız ne diyeceğinizi bilemezsiniz çoğunlukla da haklıdır zaten. Öyle şeyler söyler ki haksızsın diyemezsiniz. Ben gerçekten bilinçli bir insanım asla kendisine saygısızlık ettirmeyen ki şükürler olsun oda öyle bir değil zaten, kendi değerlerinin farkında biraz da duyarcı gibi kadınım ne yalan söyleyim. Sürekli aynı konularda kavga ettiğimiz için bana sürekli kendini aynı şekilde açıklamak onu artık yordu. Fakat ben bunu önüne geçemiyorum. Betul diyorum gerçekten söylediklerinde haklı sen neden sürekli bu davranışı sürdürmeye devam ediyorsun ama yok illa ki yine dönüp dolaşıp aynı noktaya geliyorum. Agresifleşti artık ve bu durum canımı sıkıyor. Hayatta en sinirlendiği insan benmişim 😂 ama ne yapayım aklıma geldiğinde durduramıyorum yine başlıyorum sen benim için değişebilirsin bazı şeyleri değiştirsen ne olacak kafasına girebiliyorum. İstediğim şeyler küçük şeyler kişilik değiştirecek boyutta değil ufak tefek şeyler cidden.O da asla istemiyor olduğu gibi kabul edilmek istiyor. Bazen sorunun ne olduğunu bile bilmiyorum neden telefonda susuyorsun konuşsana diye kavga ediyorum ama ben aramışım zaten 😂 napabilirim ablalarım valla deliricem artık sorun kimde bilmiyorum lütfen bir yardım eli uzatın 😂 bu arada ben 22 o 23 yaşında ve gerçekten beni seven bir adam var karşımda. Ben inatçıyım, tolerans vermeyi sevmiyorum, istediğim gibi olsun istiyorum.
Kusura bakmayin da anlattiginiz gibi iyi bir erkek yok. Oyle.mantikli hep hakli olan erkekler illa ki sizi kandiriyordur bi sekilde akil oyunu ile asik olan sizin gozunuzu boyuyordur. bence yakinda sizi romantizmi kaybetttim diyerek terk edecek. Bohlesine ben mantik adamiyim askim benden romantik sozcukler bekleme diyen bi sevgilim de beni terketti ayni sizin gibi hic bi tartisma da hakli cikamazdim cunku uzuuun uzuuun aciklama yapar sonunda o hakli olurdu.

Duyarcı twitter kitle diyorlar ya hani internette 😂 kadınların ilişkilerde psikolojik şiddete uğruyor olması beni etkiliyor. Okuduklarım gördüklerim fazla korumacı davranabiliyorum bazen. Yanlış anlayıp başka yere çekme gibi
Bu duyarcılık değil, bazı kalın kafalılar sırf kadınlar kendilerinin farkına varıyor diye kafayı yiyor, bu yüzden duyarcı diyorlar zaten ama bu olması gereken duyarcılık değil. Bundan rahatsız oluyorsa sevgilinizde büyük bir problem olabilir.

Sevgilinizi sevmiyorsunuz, onu değiştirmeye çalışarak “sevebileceğiniz kişiye” dönüştürmeye çalışıyorsunuz. Yaptığınız büyük saygısızlık.

Adamın uzun mesaj atmamasını bile bir sorun haline getiriyorsunuz. Kusura bakmayın ama çekilecek dert değilsiniz. Yakında terkedilirseniz şaşırmayın.

Konunuz geri gelecek, üye olurken kabul ettiğiniz sözleşmede yorum/ konu silmenin yasak olduğu yazıyor aslında... keşke silmeseydiniz.
Özet geçeyim, aslında çok ilgili ve sevgisini hissettiren bir sevgilisi var. Adam home office çalıştığı halde mutlaka sık sık arayıp mesajlaşırmış.

Konu sahibi ise neden bana uzun mesaj atmıyor, pandemiden dolayı sık sık buluşamıyoruz, tüm kişiliğini değiştirmek istiyorum vs diye dert yanıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X