erkek arkadaşımın ailesinin davranışları

ckmazsokak

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2021
10
2
37
Merhaba sizden yardım istıyorum.benim 2 senelik düzenli bir ilişkim var.ilişkimin 5-6.aylarında erkek arkadaşımın annesi ile dışarda oturduk benimle tanışmak için ısrar kıyamet neyse tanıştık konuştuk .herşey normaldı ama erkek arkadasım aglama duzeyindeydı ne oldu die sorudgumda saçımla ilgili ileri geri olmaz demiş ilerde begenmezsin ailemize akrabalarımaza ne deriz tarzıyla konuşmuş ..erkek arkadasımda siz ne derseniz diyin ben onunla gelecek kurucam diyerek kavga etmei (bu arada benim saçlarım çok çok çok açık erkek kelligi gibi).erkek arkadasım hiçbir zman sorun etmedi..o gunden sonra ailesi beni ne aradı ne sordu üzerınden 1.5 sene gecti ama surekli beni kabul etsınler die ben görsünler die kendimi hatrlatmak istedim ..anneler günü dogum gunu vs.sürekli annen napıyor nasıl tarzında .içimde resmen yara oldu ama bu arada erkek arkadaşım benim ailemle görüşüyordu annemle ..erkek arkadasım askere gidicegi gün git ailene sor istemiyorlarsa zorlamayalım dedim oda sormus öle bişey yok o biizm canımız demişler yemege davet etmişler..bende bu zmana kadar nerdeydiler dedim ..annesi bana biz seninle hep tanışmak istedik oglum izin vermedi dedi .dedim o zman en son yemege cagırıdgınızda neden izin verdi dedim.. vallah billah dedi .. erkek aradaşıma ya sen iyi bir yalancısın yada annen çok iyi bir oyuncu dedim ..kim iki yuzlu ..sizce ne düşünmeliyım kafayımyıcem

annesinin tutumunu sorguluyorum insan evladının kimle nasıl bir insanlar çıktıgını merak etmezmi .
yani bir kere tanışmışsınız sonrasında artık neyi merak etmeleri gerektiğini düşünüyorsunuz ki henüz sevgiliyken. bir şeylerin adı konur, nişanlanır sözlenirsiniz o zaman ilgilenirler. ama sevgili olduk neden 1.5 sene aramadılar sormadılar diye düşünmemelisiniz bence. o sürede sevgilisinin ailesiyle falan hiç tanışmayan görmeyen insanlar var. bu bile yeterli diye düşünüyorum.

mesefeyi bende koyucam inş bu sefer sen neden aileme soguksun cümlesini duymam

bakın mesafe ve soğukluk aynı şey değildir

yani sizinle ilişkiye geçmediklerinde ilişkiye geçmeyin

sınırlarınız olsun ama bu olağanın dışında bir tavır takının anlamına gelmez

görüştüğünüzde olduğunuz gibi davranın ama ille de görüşelim aman kandil kutlayalım, anneler gününü de atlamayım moduna girmeyin

ikisinin arasında bir tavır ayarlamak lazım

sizin dediginiz gibio olary öle kapandı lakın ondan sonra ailesi hiçbir şekilde adım atmadı benim attıgım adımlarada karsılık vermedi

işte mesafe dediğim bu

neden adım atıyorsunuz ki

olması gerektiği kadar görüşme

tanışma isteme nişan evlilik toplumda genel görüşülen aşamalar

bunlardan azaltabildiğiniz varsa onu da azaltın

bundan fazlası gereksiz samimiyet ki hele nişan aşamasına gelmeden arayıp sorsun ilgilensin beklentisi vs olmaz zaten

ailesi olmaz deyınce ilk kez sizin karsınıza böle birsye ile geliyorum bu davranışları beklemiyordum demiş neden böle yapıyorsunuz demiş sonra aglamaya başlamış sonra benim yanımdada defalarca agladı böle bir teppki beklemiyordum askıma saygı duymalarını bekliyordum demiş

şimdi bence asıl soru neden beklemiyormuş

yani insan annesini bilir

yazdığınız sözleri söyleyecek kişinin de yaşadığı ortam, dünyaya baktığı pencere belirlidir, oğlu da onu tanır

öncelikle durumu anlatması, bunun asla konu edilmemesi gerektiğini annesine iletmesi lazımdı

sanki sevgilin bu durumu ilk defa annesi söylediğinde fark etmiş gibi bir durum yaratılmış da öyle değil

ha bu arada kimin ne olacağı bilinmez, hatta çevremdeki bir çok kişinin saçını hiç görmedim hayatımda

en önemsiz ayrıntılardan biri ama kadın kendince takılmış, erkek arkadaşın bunu anneye anlatmak yerine gelip sana ağlamış

oysa ki dik durmalıydı

Ben olsam annesine ulaşır "yemek davetiniz için teşekkür ederim ama teşrif edemiycem çünkü sizinle ilk tanıştığımızda nasıl ailemize gelin edicez tanıştrcaz diye saçıma laf söylemişsiniz. Üzgünüm bu benim elimde değil bir tür sağlık sorunu. İyi günler" derdim
Kadının cevabına göre kim doğru söylüyor anlaşılırdı zaten
Erkek arkadaşın madem seninle ciddi askerden önce 1.5 yıl içinde isteme söz lafı yapmamış sadece annesinden sana laf taşımış. İlginç

Bir kere kızların evlenmeyi düşündüğü erkeğin ailesine kendilerini kabul ettirme, beğendirme gibi çabalara girmelerine hiç gerek yok. Bunu çoğu kız yapıyor ve bana göre çok büyük bir hata. Kadın belli ki seni begenmemis, olabilir yapacak bir şey yok. Ama oğlu annesine gereken cevabı vermiş sen de çocuktan eminsen evlenirsin. Onun dışında kendini hatırlamak vs böyle çabalara gerek yok. Boşa takıntı yapıyorsun.

X