Erkek arkadaşımın ailesiyle tanışma...

Aslında çoğunlukla iyi ve ya kötü herşey ortaya çıkıyorsa bu benim kararımı erkenden vermem açısından mükemmel bir fırsat olabilir.
Erkek arkadaşım babam hariç annem ve teyzemle tanıştı işte babam son safha dediğim gibi erkek arkadaşımı şimdi tanıştırırsam onunla uzun uzadıya vakit geçiremem belki babam çok sık dışarda buluşmamıza izin vermez bu da benim onu tanıma fırsatımı geriletir ben 1 2 yıl daha tanıyıp en son aşamada babamla tanışsınlar istiyorum.
Hayır mükemmel fırsat olmuyor işte. " Fazla muhabbet tez ayrılık getirir" mantığı yaşanıyor daha çok. Bir de mesela en erken nişanlıyken başlayan " beni aramıyor. Beni neden ziyaret etmiyor?" muhabbetleri daha sevgiliyken yaşanmaya başlanıyor ve bu yüzden ilişki çok yıpranıyor. Yani sevgilinin ailesi senden daha ortada bir şey yokken beklenti içinde olabiliyor. Veya fazla samimiyetten kaynaklı eften püften sebeplerle sorun yaşabiliyor.

Bunları yaşamadım ama burada böyle çok konu açıldı oradan biliyorum.

Ciddi bir adım olmadan tanışmak noooo
Sevgilin evlenme teklifi eder sonrasında şu zamanlar evlenelim diye konuşursunuz isteme söz vs bunlardan 1 hafta önce tanışmanız kafi
Çok samimiyet tez ayrılık getirir. ( Eşimin bütün ailesiyle istemede tanışan ben:KK70: )
Son cümleyi ben de yorumum da yazmışım. Tesadüf!

Aslında çoğunlukla iyi ve ya kötü herşey ortaya çıkıyorsa bu benim kararımı erkenden vermem açısından mükemmel bir fırsat olabilir.
Erkek arkadaşım babam hariç annem ve teyzemle tanıştı işte babam son safha dediğim gibi erkek arkadaşımı şimdi tanıştırırsam onunla uzun uzadıya vakit geçiremem belki babam çok sık dışarda buluşmamıza izin vermez bu da benim onu tanıma fırsatımı geriletir ben 1 2 yıl daha tanıyıp en son aşamada babamla tanışsınlar istiyorum.
Kesinlikle babanla iş ciddiye bindiğinde tanıştır yoksa b*ka sarıyor babanın beklentisi oluyor bide bunun üzerine ayrılık vs olursa hoş olmuyor tecrübeyle sabit😬Ailesiyle tanışman bir bakıma iyi bir bakıma kötü. Artık yüz göz olacaksın kayınvalide adayınla özel günlerde arayıp kutlaman gerekecek davet edileceksin belki sık görüşmek isteyecek reddetsen kırılabilir belki gereksiz beklentiye girecek vs vs. İyi yanı ise daha ciddi adımlar atmadan aile ilişkilerini erkek arkadaşının aile içinde nasıl olduğunu gözlemleme fırsatı bulmuş olman. Son olarak allah aşkına blazer ceket siyah pantolon ne oldu olacak cv de götür kız iş görüşmesi gibi😅😄😄 normal bir kot ve bluz/spor gömlek giy git çok abartmışsın😄 giderken de bir pasta götürürsün oldu bitti. Sohbet konusu onlar açar zaten endişe etme :))

Ben olsam senin yerinde kasmazdım kendimi,hatta ciddi adımlar öncesi tanışmayı doğru bulmuyorum,ha çok zorlarsa sevgilim tanışırdım ama oraya odaklanmadım düşünmezdim o an gelince tanısır içimden geldiği gibi davranırdım.

yuh ben ne okudum az önce
sakın böyle bişey yapma. böyle hareketler kendini sevdirmeye o aileye itmeye çalışan samimiyetsiz ama ezik gelin hissi veriyor bana
28 yaşında çalışıp kendi parasını kazanan bi kadınsın sen
işin gücün yok kaynananın gözüne girmekle mi uğraşacaksın ?
eskiden erkek ailesi kızı almaya (yani aileye dahil etmeye) çalışırdı
şimdi kızlar mı kendilerini erkek ailesine itmeye çalışıyor?
yapma allah aşkına

bana göre ailelerle aileler tanışır. ama sen kafaya koymuşsun gideceksin ayaklarına
ayrıca evde buluşmak da yanlış. hele ki bayramda aslaa
gidersin misafir olarak oturursun hiçbir şeye elini sürmezsin
1 saat oturur kalkarsın
kendini elinde çiçekle hayal ediyorsun falan pembe dizilerde değiliz hayata dönelim lütfen :KK53:
insanlar sana "ayy ne cici kızzz" desinler diye kendini bu hallere sokma derim

Yorumunuzdaki niyetiniz kötü değil ama uslubunuzdan ötürü ağır görünüyor ve bazı yerlerde yargısız infaz içeriyor.
Birincisi kimse kimseye yaranmaya çalışmıyor, ortada birlikte olan iki kişi var ve benim de daha önce aile ile tanışma deneyimim yok bu yüzden yanlışlıklar tecrübesizlikler yaşanabilir zaten bunu en aza indirgemek için bir sohbet muhabbet konusu açtım. Önemli olan en az hasarla, sıkıntısız güzel bir deneyim yaşamak. Herkes evlenmek zorunda değil sonuç itibariyle herşey nasip.
Ikincisi ise ayaklarına gitme meselesi, şimdi yapı gereği ben sıkıntı strese gelemeyen biriyim, iki aile bir anda tanıştığında şimdi tek bir aile ile tanışma olayından daha beter kötü hissederim, o anda rahat olabilmek için karşı tarafın ailesini önceden tanımam beni daha iyi hissettirir düşüncesi içindeyim.
Özetle cici kız olma kafası ile oraya gitmiyorum. Amacım aileyi, yaşamlarını tanımak.

Merhaba,

Size danışmak, deneyimlerinizden ve tavsiyelerinizden yararlanmak istiyorum.
28 yaşında çalışan genç bir kızım. Bir süredir güzel giden bir ilişkim var. Erkek arkadaşım kurban bayramında beni ailesi ile tanıştırmak istiyor. Bunu duyduğum andan beri biraz gerginim çünkü daha önce hiçbir erkek arkadaşımın ailesiyle tanışmamıştım. Nasıl bir ortam olur, ne giyeceğim, ne götüreceğim sürekli düşünüp duruyorum. Erkek arkadaşım kısaca anlattı, yardımcı oldu, ben de anneme danıştım tabii ama sizlere de sormak istedim... Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ben siyah bir pantolon üzerine de gömlek tercih etmistim ve güzel bir tatlı hazirlatip gitmiştim.
Rahmetli kayinpederim de ben kendisinden cekinirim belki , kayinvalidem ile daha iyi sicak bir ortam olsun diye evden gitmis.
Tanistigimizda kayinvalidem benim koluma altın bir bileklik hediye etmisti hiç unutmam.
Hatta eşime demiştim ki o zaman , çok onure oldum , biz de evladimizin esine bu şekilde davranalım. Ben evden cikarken kayinvalidem , haftaya musaitseniz kadinlarimizdan bir kac kişi sizi ziyarete gelmek isteriz , gerci annecigini ben ararim demişti. Canlarım benim aklıma geldi de simdi o zamanlar 🥰😍

Evet ikimizin de ciddi düşündüğü bir ilişki. Yakın zamanda yüzük vb düşüncesi henüz yok çünkü maddi anlamda hazır değilim ve babama da durumu henüz açıklamadım.
o zaman hem ailenizle hem sevgilinizle kendi aranızda bunları konuşun öyle girin tanışma işine. tanışma olduğunda onun ailesi de sizin aileniz de ister istemez umutlanır.

Evet ikimizin de ciddi düşündüğü bir ilişki. Yakın zamanda yüzük vb düşüncesi henüz yok çünkü maddi anlamda hazır değilim ve babama da durumu henüz açıklamadım.
Kendi ailenize henüz söylemediğiniz bir ilişkide karşı tarafın ailesiyle tanışmayı doğru bulmuyorum, tüm genç arkadaşlarıma da bunu tavsiye ediyorum. Gereksiz yüz göz olmaya samimiyetlere gerek yok. Bizim hem aileler birbiriyle, hem de biz ailelerle toplu şekilde tanıştık eşimle 2 senelik sevgiliydik , 4 ay sonra da nişanımız oldu zaten. Ama arkadaşlarımdan erken tanışıp da samimiyet kuranlar hep arayı bozdu sonradan kayınvalideyle. Yakın zamanda yüzük vs durumu yoksa gerek yok derim :)

Ciddi bir adım olmadan tanışmak noooo
Sevgilin evlenme teklifi eder sonrasında şu zamanlar evlenelim diye konuşursunuz isteme söz vs bunlardan 1 hafta önce tanışmanız kafi
Çok samimiyet tez ayrılık getirir. ( Eşimin bütün ailesiyle istemede tanışan ben:KK70: )

Ben çıtayı arşa çıkarıyorum on halde. Nikâhtan bir saat önce eşimin babasıyla tanıştım

Yakin zamanda yüzük durumu yoksa şimdiden tanışmaya gerek yok Gereksiz muhabbet oluyor her bayram anneler babalar günü vb durumlarda çok yüz göz olunuyor,heveslisiniz ama tecrübeli kadınları dinleyin.

Yorumunuzdaki niyetiniz kötü değil ama uslubunuzdan ötürü ağır görünüyor ve bazı yerlerde yargısız infaz içeriyor.
Birincisi kimse kimseye yaranmaya çalışmıyor, ortada birlikte olan iki kişi var ve benim de daha önce aile ile tanışma deneyimim yok bu yüzden yanlışlıklar tecrübesizlikler yaşanabilir zaten bunu en aza indirgemek için bir sohbet muhabbet konusu açtım. Önemli olan en az hasarla, sıkıntısız güzel bir deneyim yaşamak. Herkes evlenmek zorunda değil sonuç itibariyle herşey nasip.
Ikincisi ise ayaklarına gitme meselesi, şimdi yapı gereği ben sıkıntı strese gelemeyen biriyim, iki aile bir anda tanıştığında şimdi tek bir aile ile tanışma olayından daha beter kötü hissederim, o anda rahat olabilmek için karşı tarafın ailesini önceden tanımam beni daha iyi hissettirir düşüncesi içindeyim.
Özetle cici kız olma kafası ile oraya gitmiyorum. Amacım aileyi, yaşamlarını tanımak.
Şimdi tanisan ne olacak,beğenmezsen sevgilimden şıp diye ayrılacak mısın? Adamın bayramda gel tanıştırayım demesi bile tuhaf ya cok toy ya da fazla gözü açık.
Anneniz nasıl olur defi anlsmaiyorum tecrübesiz olan sizsiniz bu fikrinizi desteklemesi başlı başına saçmalık.Haas çok tanışmak istiyorsanız en makulu bir cafede kahve icmelik oturmak,saf değilseniz ordan bile ne olduklarını az çok çıkarırsınız.......Evet elinde çiçekle bayram günü tanışma ,kendini karşı tarafa sevdirme gelincilik oynama çabasıdır NET!!!!!!!!!

Biz de evlilik kararı aldık ve aileyle tanıştiktan 2 ay sonra nişanlandık, yaklaşık 1 sene nişanlılık evresi sonrası evlendik. Henüz nişan vb bir evre ufukta yoksa tanışmaya da gerek yok sanki. Öte yandan eş adayı ailesini de önden tanımak iyi olabilir ama evlilikle aranın çok da uzamamasi gerekir diye düşünüyorum
Tanışmadan 1 ay sonra isteme söz nişan hepsi bir arada oldu 2 ay sonrada nikah yaptık, araya süre girdikçe çok laf oluyor muhabbet uzuyor bence.

aksine, yazdığım yorumda ben sen kendini o duruma düşürme diyorum
tekrar oku bence
diyorum ki eğer o şekilde davranırsan böyle görünürsün
bunlarla mı uğraşacaksın diyorum
herkes kendi değerini kendisi belirler, bizim değerimizi başkaları belirlemez
sen en baştan nasıl hareket edersen devamı da öyle gelir, insanlar da senin hakkında ona göre düşünürler
sıkıntı strese gelemeyen biri olmak demek erkek ailesinin karşısında eğilip bükülmek değil
lakin söylediklerini uygularsan öyle gibi görüneceksin
mesela sormuşsun sevgiline, çay koyarken yardım teklif edeyim mi ? demişsin.
bence bunu düşünmen ve söylemen gereksiz olmuş, kendi içinde kibarlıktan dolayı bunu düşünmüşsün
ama bunu yaptığın anda kendin ayağına sıkarsın. karşıdan senin düşündüğün gibi gözükmez
sen o eve bi misafir olarak gidiyorsun, hayatında ilk kez gördüğün insanlar
nişanlı değilsin evli değilsin, ne münasebet yardım edeceksin hizmet edeceksin ? mesela yani
kendimi elimde çiçekle hayal ettim diyorsun. kendince kibarlık olsun diye düşünmüşsün ama bu tarz hareketler özellikle erkek aileleri tarafından "nolur beni sevin, kabul edin" hareketi olarak algılanır
yani özetle bu tarz konular senin düşündüğün şekilde yaşanmıyor gerçek hayatın içinde
buraya insanlar yorum yapıyorsa hepsinin arkasında mutlaka bi deneyim vardır bunu unutma

bayramda tanışma olayı ayrı fecaat zaten
bayram günü o eve gelen giden olur
başına neler gelecek haberin yok biz seni uyarıyoruz sadece. ister sert olsun ister yumuşak, bu yorumlarda bi uyarı var :)

ek olarak amacın aileyi tanımaksa o halde o ailenin beklentilerini de göze alman gerekiyor
bunu gerçekten istiyor musun ?
özel günlerde araman sorman ziyaret etmen gerekecek
ara sıra hal hatır için aramanı bekleyecekler
ailesi senle alakalı onları ilgilendirmeyen konularda bile yorum yapma hakkını kendisinde görecek
yazmış zaten diğer üyeler
atıyorum 6 ay içinde nişan yapma niyetin vardır, o zaman bi nebze anlayabilirim tanışmanı
ama evlenip evlenmeyeceğin belirsiz bi ilişkide aileyle tanışmak = yüz göz olmak demektir

aksine, yazdığım yorumda ben sen kendini o duruma düşürme diyorum
tekrar oku bence
diyorum ki eğer o şekilde davranırsan böyle görünürsün
bunlarla mı uğraşacaksın diyorum
herkes kendi değerini kendisi belirler, bizim değerimizi başkaları belirlemez
sen en baştan nasıl hareket edersen devamı da öyle gelir, insanlar da senin hakkında ona göre düşünürler
sıkıntı strese gelemeyen biri olmak demek erkek ailesinin karşısında eğilip bükülmek değil
lakin söylediklerini uygularsan öyle gibi görüneceksin
mesela sormuşsun sevgiline, çay koyarken yardım teklif edeyim mi ? demişsin.
bence bunu düşünmen ve söylemen gereksiz olmuş, kendi içinde kibarlıktan dolayı bunu düşünmüşsün
ama bunu yaptığın anda kendin ayağına sıkarsın. karşıdan senin düşündüğün gibi gözükmez
sen o eve bi misafir olarak gidiyorsun, hayatında ilk kez gördüğün insanlar
nişanlı değilsin evli değilsin, ne münasebet yardım edeceksin hizmet edeceksin ? mesela yani
kendimi elimde çiçekle hayal ettim diyorsun. kendince kibarlık olsun diye düşünmüşsün ama bu tarz hareketler özellikle erkek aileleri tarafından "nolur beni sevin, kabul edin" hareketi olarak algılanır
yani özetle bu tarz konular senin düşündüğün şekilde yaşanmıyor gerçek hayatın içinde
buraya insanlar yorum yapıyorsa hepsinin arkasında mutlaka bi deneyim vardır bunu unutma

bayramda tanışma olayı ayrı fecaat zaten
bayram günü o eve gelen giden olur
başına neler gelecek haberin yok biz seni uyarıyoruz sadece. ister sert olsun ister yumuşak, bu yorumlarda bi uyarı var :)

söylem konu sahibinin hoşuna gitmemiş olabilir ama bence kulak vermesi lazım bu uyarılara. eğer sağlıklı dengeler kurmak istiyorsa bence bunlar çok önemli uyarılar.
eşimin annesi ile tanışmamız aslında tam bir fail olmuştu çünkü kadıncağızın bir dizi kronik rahatsızlığı var ve yaşadığı ilçede gereken medikal yardımı bulamadığı için acilen İstanbul'a getirmemiz gerekti. hiç tanışmıyorken ve henüz evliliğin adı dahi geçmiyorken birlikte yaşadığımız evimizde bir anda bir haftalığına misafir etmemiz gerekti. bu büyük bir risk idi. kimseye önermem.
misafirimiz olduğu süreçte kendisine prenses gibi davrandım. ben de halen onun evinde iken bir prenses gibi davranırım ve bir çay dahi gidip mutfaktan almam. eşimden rica ederim ama yine kendim yapmam. çünkü kayınvalidesi ile oturup bunu konuşmasam da anladım. ev sahibi hangi kadın ise o evin kraliçesi odur. kimse, bir diğerinin alanına girmez.
siz de misafir olduğunuz yerde prenses gibi davranmayı ve o alanı kraliçesine emanet etmeyi unutmayın.
sizden hizmet etmeyi bekliyorsa; hem de bu aşamada bekliyorlarsa illebet Külkedisi olmayı göze aldınız demektir.

Eğer ciddi ilerleyen bir ilişkiniz var ise bence mutlaka tanışmalısınız ki bu tarz tanışmalardan sonra bu işler daha hızlı şekilde ilerlemeye başlıyor.

Eğer anneniz durumdan haberdar ise emin olun babanızın da bilgisi vardır, anneler genelde bu konuları babalara anlatırlar :) Yaşınız 28 zaten babanızın da tepkisi normal olacaktır.

Ben nişanlımın ailesiyle parça parça tanışmıştım, ilk önce ablası ardından abilerinin eşleri ve en son babası ile. (Kayınvalidem olmadığı için). Her görüşme için ayrı kombin yapmış ve tatlı almıştım :KK70:

Sizin için giyim konusunda şunu söyleyebilirim gündelik hayatınızın dışında bir kombin yapmayın. Sırf aile tanışması hanım hanımcık olayım diye giyim tarzınızın dışına kaçmayın. Siyah renk kumaş pantolonlar özel zamanlar için kurtarıcı olabiliyor. Üzerine de şık bir bluz veya gömlek ile kombinleyebilirsiniz. Hafif de bir makyaj bence ideal.

X