ERKEK ARKADAŞIMIN DAYISI...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben adamın neden sinirli olduğunu tahmin edebiliyorumm . Dediler ki acaba kız arkadaşın da ne yaptı baktı mi yakın mı davrandı da oğlanın gönlü kayiverdi. Bir kız için annaneni üzme yavrum bak o yaşlı tansiyonu çıkar ölür gider mazallah . Gibi gibi şeyler söylediyse 5(beş) yıldır birlikte olduğu kıza değil de ailesinin doldurmasına gelmiş .

Birde bilmiyorum jenerasyon farkı mi var konu sahibi 23 yasindaysa arada dört yaş var . Bu oğlan dayiya kızla ilgili ne anlatmış ya. Insan sevdiğini sahiplenir onunla yaşadığını anlatır mi? Ben kadın olarak sevgilimle çok ozelimi anlatmam ya nesil git gide gevşiyor mu nedir ? Birde sana bakmaya tahammül edemiyorum diyor hem sen git anlat adama hem tahammül edemiyorum de dayiya anlatılir mi ya sevgiliyle özel seuler

Bu oğlan dayiya kızla ilgili ne anlatmış ya. Insan sevdiğini sahiplenir onunla yaşadığını anlatır mi?
Zihniyeti pis, gevşek ağızlı ve de ahlâk yoksunuysa anlatır elbet. Hele hele ilişkinin ilk başlarında ciddi değilse, konu sahibi onun için eğlencelikse ballandıra ballandıra anlatmıştır hatta olmayan şeyleri bile yaşanmış gibi anlatmış olabilir. O ışığı gördüm adamda

Zihniyeti pis, gevşek ağızlı ve de ahlâk yoksunuysa anlatır elbet. Hele hele ilişkinin ilk başlarında ciddi değilse, konu sahibi onun için eğlencelikse ballandıra ballandıra anlatmıştır hatta olmayan şeyleri bile yaşanmış gibi anlatmış olabilir. O ışığı gördüm adamda
Maalesef bana da öyle geldi sanki olmayan şeyler söylendi gibi

Ben adamın neden sinirli olduğunu tahmin edebiliyorumm . Dediler ki acaba kız arkadaşın da ne yaptı baktı mi yakın mı davrandı da oğlanın gönlü kayiverdi. Bir kız için annaneni üzme yavrum bak o yaşlı tansiyonu çıkar ölür gider mazallah . Gibi gibi şeyler söylediyse 5(beş) yıldır birlikte olduğu kıza değil de ailesinin doldurmasına gelmiş .

Birde bilmiyorum jenerasyon farkı mi var konu sahibi 23 yasindaysa arada dört yaş var . Bu oğlan dayiya kızla ilgili ne anlatmış ya. Insan sevdiğini sahiplenir onunla yaşadığını anlatır mi? Ben kadın olarak sevgilimle çok ozelimi anlatmam ya nesil git gide gevşiyor mu nedir ? Birde sana bakmaya tahammül edemiyorum diyor hem sen git anlat adama hem tahammül edemiyorum de dayiya anlatılir mi ya sevgiliyle özel seuler
ya insan gencken nasil naif oluyor degil mi, kiz unutalim, konusmayalim diyor, adam sinirlenince yaa niye boyle davrandi diye sasiriyor. ama tecrubeli gelin olunca sip diye anliyorsun doldurulup kizin uzerine saldigini..

ya insan gencken nasil naif oluyor degil mi, kiz unutalim, konusmayalim diyor, adam sinirlenince yaa niye boyle davrandi diye sasiriyor. ama tecrubeli gelin olunca sip diye anliyorsun doldurulup kizin uzerine saldigini..
Kesinlikle öyle az çok insanların mayasını cozuyorsun çünkü
Ama bu çocuk hiç olmamış çok ham belli ki
Yani şu olay da bile böyle yapan adam iki gün sonra aile ile ilgili sıkıntıda başlar senin yüzünden benim zaten ailem dağıldı bilmem ne o kızı o dayının olduğu ortama sokar

Eğer gerçekten böyle birşey olduysa, o ahlâksız dayı konu sahibini sırf bu yüzden bile takıntı yapmış olabilir.
Benim aklıma bu geldi zaten belki çok müge anlı izlemekten . Yani bilmiyorum çünkü aşırı absürt bir durum kolay kolay cesaret edebilir mi bir erkek yeğeninin nişanlısına bakmaya

Benim aklıma bu geldi zaten belki çok müge anlı izlemekten . Yani bilmiyorum çünkü aşırı absürt bir durum kolay kolay cesaret edebilir mi bir erkek yeğeninin nişanlısına bakmaya
Edemez tabiki ... Oyuzden zaten bu düşünceler geliyor ya akla... Böyle konuşmalar olduysa okadar çirkinleşmiştirki, o sohbet okadar çirkin yerlere gitmiştir ki, düşüncesi bile mide bulandırmaya/ kusmaya yeter.

Merhaba son gelişmeleri yazacağım ve tekrar düşünebilme imkanı bulacağım. Bugün kahvaltıya gittik erkek arkadaşımla ben normal davranıp bu konuyu açmamaya çalıştım fakat o inanılmaz agresifdi ne desem ters cevap veriyor kavga etmek istiyordu. Normalde böyle davranmaz asla o yüzden bende alttan almaya çalıştım ileri gideceğini düşünemedim. Yemeği zehir etti tabi arabaya bindik onu işe bırakacaktım müzik falan dinledik ilk gelişine göre biraz daha sakinleştiğini görünce yarın yılbaşı bir yerlere gidelim kafamız dağılır stres atarız dedim demez olaydım. Sen bana ne anlatıyorsun sence benim eğlenecek halim mi var diye bağırmaya başladı bende çok meraklı olduğumdan değil bu şekilde daha kötü oluyor , toparlamaya çalıştığım için mi beni suçluyorsun dedim ama bende çok sinirlenmiştim kavganın dozu gittikçe arttı. Bağırdığı için kaza yapmaktan korktum bende ve kenara çekip in arabadan seni görmek istemiyorum dedim. İnerken küfür etti asla küfür eden biri değil direkt bana söylemedi ama duyunca deliye döndüm bende arkasından indim. QueenGenepil yazmıştı benimde aklımda kalmış senin kız kardeşin olsa dikine toprağa gömerdiniz, şimdi birde bana bağırıyorsun kavga çıkartıyorsun hakaret ediyorsun gücün bana yetiyor dedim tabi duyunca çıldırdı. Ne istiyorsun gidip vuracağım ben namus sahibi değil miyim falan demeye başladı yolun ortasında bağırdı bende ağladım benden bu kadar dayanamıyorum artık dedim gitmek istedim yani o an orası cehennem gibi geldi bana sanki yer içine çekiyordu beni. canavar gibiydi gözlerine bakmak bile istemedim o an ben o halini hiç görmemiştim. Eve gelene kadar aramadı ama mesaj attı bende ne yapacağımı şaşırdım özür dilerim yarın gidelim konuşalım ve bir şeyler daha yazmıştı (öze olduğu için bahsetmek istemiyorum ama ailesiyle ilgili agresifliğinin bundan kaynaklandığını söylüyordu). Şimdi bende ona yazacağım konuşmak bir şeyi çözmüyor bitirmek en mantıklısı artık hayatına bak benden uzak dur diyeceğim. Henüz annemlere anlatamadım birinin yüzüne bakıp anlatacak gücümde kalmadı gerçekten. O kadar yorgunum ki yıllarca uyusam geçmeyecek gibi. Sadece eve ağlayarak gelince teyzemde ağladı arayacağım yeter bitti diyeceğim dedi bende bir şey yapma dinlenmek istiyorum aramana gerek yok bitti zaten dedim. Bilmiyorum gerçekten bittim mahvoldum konuşmaları yapan biri değilim ama kelimenin tam anlamıyla mahvoldum bu süreçte. Tabi atlatacağım biliyorum ama sanki çocukluğumu kaybetmiş gibiyim hatıralarım anılarım kararmış gibi ve her şey bir anda oldu. Belki size garip gelecek ama kafamın içinde Oğuz Atayın bir şiiri yankılanıyor
Gel seninle bir kez daha ağlayalım.
Yaşanmışlara, yaşanmamışlara
bir de hiç yaşanamayacaklara.
Bu saatten sonra ne olursa olsun devam etmeyecek biliyorum. Size değil Allaha söylüyorum bunu yapanlara hakkımı helal etmiyorum asla.
Derler ya kork o mahkemeden hakimin kendisi şahittir çünkü.
Hayatımda bazı değişiklikler yapacağım belki şehir değiştiririm belki uzun bir seyahate çıkarım bilmiyorum şu an düşünmek istemiyorum ama bir an evvel toparlanmaya çalışacağım. Ayrılık konuşması da yapmak istemiyorum çünkü biliyorum daha çok yorarız birbirimizi başka bir işe yaramaz. Benden 5 yıl çaldılar bu saatten sonra insanlara nasıl güvenirim nasıl toparlarım bilemiyorum. Sizleri son kez meşgul ettim herkese tekrar teşekkür ederim buraya yazmasam çıldırırdım sanırım. Bundan sonra yine yazarım belki neler hissettiğimi ama devamı olmayacak artık ne kendime ne ona kötülük etmek istemiyorum daha fazla. Ailesiyle hiçbir şekilde iletişim kurmayacağız annemlerle konuşacağım ne ailem ne ben bitip bitmemesi üzerine bile konuşmayacaklar kesinlikle net bir dille söyleyeceğim. Bana hakkınızı helal edin teşekkür ederim herkese. Dualarını esirgemeyin. Burada iyi kötü yazan herkesin hayatına çok çok mutluluklar diliyorum. Okudunuz dinlediniz bana çok iyi geldi. Allaha emanet olun.

Hiç ama hiç şaşırmadım keşke en baştan oğlana da yüzük verilseydi, kalsaydı. Ama bu seferde içinde kalacaktı oğlana acıyıp acaba diyecektin. Hayırlısı olmuş. Çok büyük bir beladan kurtulmuşsun Allah’ın gerçekten sevgili kuluymuşsun

Tamamen katılıyorum. Oğlan utanıyorum kendimden, ailemden, yüzüne bakarken dayım ve ailemin yaptıkları yüzünden dese ve bu durumdan dolayı yüzüne bakacak yüzüm kalmadı dese bir nebze anlaşılırdı. Ama çocuk da ne leşmiş. Ama inan hiç şaşırmadım hiç. Düğüne kadar idare ederlerdi sonradan kıza her türlü işkence yapılırdı. Yine susturmak için peşinden gelmeye çalışırlar. Kız ailesi ile uzaklaşsın bu pisliklerden ve de oğlana desin dayın sen başka biri gelir rahatsız ederse polise giderim. Karşıma çıkmayın, benim adımı unutun ben de sizin adınızı unutayım

Öncellikle merhaba. Ben nişanlanma arifesindeyim ve bildiğiniz üzere stresli bir süreç. Aslında stresim alışveriş, süsleme, organizasyon stresi değil. Yanlış mı karar verdim acaba diye günlerdir içim içimi yiyor ve bunun bir sebebi var. Erkek arkadaşımı çok seviyorum ve uzun zamandır beraberiz bir aile dostumuz vesilesiyle daha üniversiteye başlamadan önce tanıştık ve arkadaştık. Sonradan duygusal bir ilişkiye evrildi aramızdaki arkadaşlık. Onun çok kalabalık bir ailesi var, aralarında çok az yaş farkı olan birde dayısı var. Yıllardır garip bir şekilde yanlış bir şeyler olduğunu hissettiğim konu dayısının hal ve hareketleri. Erkek arkadaşımla ilk tanıştığımız dönemlerde aile dostumuz olduğu için bizi yemeğe davet etmişlerdi ve o zamandan beri rahatsız olduğum bir konuydu. Hatta annem bile fark etmiş olacak ki o da rahatsız olduğunu bana söylemişti. Erkek arkadaşımın dayısı aradan yıllar geçti ve evlenmedi, kimseyi istemedi, yaşadığı uzak bir köyden evimizin yakınında bir yere yerleşti. Tabi bütün bunlar olurken ara ara birbirimizi gördük ve ben ona hep güzel dileklerimi ilettim, bütün bunların altında farklı niyetleri olabileceğini hiç düşünmedim. 8 gün önce erkek arkadaşımın yakını olan ortak bir tanıdığımız benimle görüşmek istedi ve bazı şeyler söyledi. Aslında 5 yıldır bana karşı hisleri olduğunu erkek arkadaşımla beraber değilken bile söyleyemediğini şimdi asla söyleyemeyeceğini, aramızda olan eğitim, ekonomik farklardan ve ne kadar imkansız duyguları olduğundan bahsetmiş birine. Başkasıyla evlenmeyeceğini ,kimsenin hayatını yakmak istemediğini, sonunda yaşadığımız yeri terk edeceğini ve çok vicdan azabı çektiğini söylemiş. Başta inanmadım, bunları söyleyen birinin ne kadar kötü niyetli olabileceği ortada fakat bir şekilde gerçekliğini kanıtladı (konunun anonim kalması açısından bundan bahsetmeyeceğim). Şimdi ben bir çıkmazda gibiyim. Erkek arkadaşımı çok seviyorum fakat bu işten inanılmaz soğudum midem bulandı desem yeridir. Kimseye anlatamıyorum annem dahil çünkü bu tarz şeyler çabuk duyulur biliyorum. Benim bir suçum yok fakat elimde olmasa bile bir aileye zarar vermek istemiyorum. Şimdi erkek arkadaşımdan ayrılırsam ona ve kendime haksızlık etmiş olacağım. Bunu bile bile gizleyerek devam edersem vicdan azabından ölürüm herhalde. Biraz zaman istemek benim ailemi şüphelendirir bir sürü soru sorar, sorun çıkarırlar biliyorum. Sevgili ablalarım bana biraz tavsiye verseniz çok çok mutlu olurum gerçekten. Sevgilerle...
Size söyleyen kişi kım? Komşusunu yıne bır akrabamı? Ne kadar, ayıp ya

Ben konunun baştan beri fake olduğunu düşünüyorum.
Her şey ne kadar hızlı gelişiyor. Olayı öğrenmek ve buraya konu açıp sakin sakin uzunca yazmak. Ardından anneyle paylaşmak, karşı tarafın hemen müsait olup pat diye gelmesi falan.
Ne bilim bana geçmedi vala.

Bir de sonunda edebi metin yazar gibi özenli cümlelerle kurulmuş uzun bir paragraf.
Böyle bir durumda olan kadının nasıl yazacağı az çok belli.
Konu sahibinin sinirleri çok sağlam belli ki. Baya soğukkanlılıkla yaşıyor ve yazıyor.
Ya da ortada böyle bir olay olmadığından bu kadar rahat 💁🏻‍♀️
Her neyse. Hikaye güzel ama inandırıcı değil

Ben konunun baştan beri fake olduğunu düşünüyorum.
Her şey ne kadar hızlı gelişiyor. Olayı öğrenmek ve buraya konu açıp sakin sakin uzunca yazmak. Ardından anneyle paylaşmak, karşı tarafın hemen müsait olup pat diye gelmesi falan.
Ne bilim bana geçmedi vala.

Bir de sonunda edebi metin yazar gibi özenli cümlelerle kurulmuş uzun bir paragraf.
Böyle bir durumda olan kadının nasıl yazacağı az çok belli.
Konu sahibinin sinirleri çok sağlam belli ki. Baya soğukkanlılıkla yaşıyor ve yazıyor.
Ya da ortada böyle bir olay olmadığından bu kadar rahat 💁🏻‍♀️
Her neyse. Hikaye güzel ama inandırıcı değil
Tabi olabilir düşünebilirsiniz. Olaylar hızlı gelişmiyor aslında ben her gün neler olduğunun çok fazla ayrıntı vermemeye çalışarak fakat anlaşılabilir olmasına özen göstererek yazıyorum bir nevi günce gibi o yüzden size öyle gelmiş olabilir. Yani dediğim gibi yazdığımda kendi kendime düşünebilme imkanı buluyorum. Buraya zaman ayırıp yazıyorum günlüğüme yazmaktan farksız. Olayı öğrenip buraya yazmam 8 gün kadar sürdü işin içinden çıkamadığım için gece yazdım ertesi gün ailemle paylaştım ve sonraki gün aileler konuştular. Ayrıca böyle bir durumda olan kadın ne yazar merak ettim? Küfür edip öldüm bittim mi demem lazımdı, yoksa herkesle tartışmam mı lazımdı ya da anlamı bozuk cümleler mi kursaydım sırf siz hayatı yolunda gitmeyen biri nasıl düzgün, anlatım bozuklukları olmayan veya edebi cümleler kurar yalancı bu diye düşünmeyin değil mi? Sürekli yanımda değilsiniz, ben buraya en fazla günde iki veya üç mesaj bırakıyorum bazen onu bile bırakmıyorum. Sürekli yazmıyorum bile soğukkanlı davrandığım kanısına nerden vardınız, ağlarken yanımda siz mi vardınız? Ki ben soğukkanlı davranabilmişsem ne mutlu bana umarım öyledir. Özenli cümleler kuruyorum haklısınız ve bunu bilinçli yapıyorum çünkü yazdığım her şeyi geri dönüp tekrar tekrar okuyorum, aynı şeyi kısa mesaj atarken veya akademik metinler yazarken bile yapıyorum, konuşurken de tam olarak böyleyim yavaş, anlamlı, anlaşılır ve düzgün konuşmaya özen gösteririm. Herkesin tarzı farklı.
Yazdıklarınıza tek tek cevap verip bütün sinirimi üzerinize boşaltmakta bir seçenek tabi ama tam olarak yapmayı tercih etmeyeceğim bir şey bu. Fark ettiyseniz kendimi açıkladım (zorunda değildim boş bir uğraş verdiğimin farkında olarak yaptım) sizi ve Dunning-Kruger sendromunuzu eleştirmedim fakat sert bir eleştirmenimdir hem kendim için hem başkaları için bence bunu istemezsiniz, tavsiye etmem. İyi günler.

Tabi olabilir düşünebilirsiniz. Olaylar hızlı gelişmiyor aslında ben her gün neler olduğunun çok fazla ayrıntı vermemeye çalışarak fakat anlaşılabilir olmasına özen göstererek yazıyorum bir nevi günce gibi o yüzden size öyle gelmiş olabilir. Yani dediğim gibi yazdığımda kendi kendime düşünebilme imkanı buluyorum. Buraya zaman ayırıp yazıyorum günlüğüme yazmaktan farksız. Olayı öğrenip buraya yazmam 8 gün kadar sürdü işin içinden çıkamadığım için gece yazdım ertesi gün ailemle paylaştım ve sonraki gün aileler konuştular. Ayrıca böyle bir durumda olan kadın ne yazar merak ettim? Küfür edip öldüm bittim mi demem lazımdı, yoksa herkesle tartışmam mı lazımdı ya da anlamı bozuk cümleler mi kursaydım sırf siz hayatı yolunda gitmeyen biri nasıl düzgün, anlatım bozuklukları olmayan veya edebi cümleler kurar yalancı bu diye düşünmeyin değil mi? Sürekli yanımda değilsiniz, ben buraya en fazla günde iki veya üç mesaj bırakıyorum bazen onu bile bırakmıyorum. Sürekli yazmıyorum bile soğukkanlı davrandığım kanısına nerden vardınız, ağlarken yanımda siz mi vardınız? Ki ben soğukkanlı davranabilmişsem ne mutlu bana umarım öyledir. Özenli cümleler kuruyorum haklısınız ve bunu bilinçli yapıyorum çünkü yazdığım her şeyi geri dönüp tekrar tekrar okuyorum, aynı şeyi kısa mesaj atarken veya akademik metinler yazarken bile yapıyorum, konuşurken de tam olarak böyleyim yavaş, anlamlı, anlaşılır ve düzgün konuşmaya özen gösteririm. Herkesin tarzı farklı.
Yazdıklarınıza tek tek cevap verip bütün sinirimi üzerinize boşaltmakta bir seçenek tabi ama tam olarak yapmayı tercih etmeyeceğim bir şey bu. Fark ettiyseniz kendimi açıkladım (zorunda değildim boş bir uğraş verdiğimin farkında olarak yaptım) sizi ve Dunning-Kruger sendromunuzu eleştirmedim fakat sert bir eleştirmenimdir hem kendim için hem başkaları için bence bunu istemezsiniz, tavsiye etmem. İyi günler.
Ööfff gene aynı tavır 🙄
(Bence) fake bir konu için gereksiz uzun cümleler. Çoğunu okumadım bile. 🙋🏻‍♀️

Ööfff gene aynı tavır 🙄
(Bence) fake bir konu için gereksiz uzun cümleler. Çoğunu okumadım bile. 🙋🏻‍♀️
Ayrıca dedektif gadget madem böyle düşünüyorsun fake olduğunu düşündüğün bir konu için neden efor sarf ediyorsun? Aynı yerde olsak dönüp sana bakmaya dahi tenezzül etmem de işte burada açıklama yapmaya çalışıyorum hatalı olan benim herkesi kendi kalibremde sanıyorum bazen.

Ayrıca dedektif gadget madem böyle düşünüyorsun fake olduğunu düşündüğün bir konu için neden efor sarf ediyorsun? Aynı yerde olsak dönüp sana bakmaya dahi tenezzül etmem de işte burada açıklama yapmaya çalışıyorum hatalı olan benim herkesi kendi kalibremde sanıyorum bazen.
Sen onu bırak da söyle ; aradılar mı tekrar sizi ? Siz nasılsınız ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X