Erkek Arkadaşımın Yaptığı Iş Ve Gelecek Kaygısı

Vaziyet böyleyse, sene eminsen problem yok tabi. Lakin karşı tarafın ailenin çocuğa yaptığı baskı senin derdin değil , çocuğun derdi. Bunu sana yansıtmalarını acaip buldum açıkçası :KK57: Kim çıkar da bizim oğlumuz da ezilcek sanki aman ablası sen bekle para getircek der ki çok acaip insanlar :KK51:

Konuya döneyim, yaşın genç bence acele etme 1-2 yıl kadar bekle. Karşı tarafa da Allah akıl fikir versin :KK51:
Her türlü bekleyeceğiz ben meslegimi elime alacağım birikim yapacağız falan filan. 2 sene bekleyeceğiz o zamana kadar artık her şeyin hayırlısı

Yahu kimse kimseyi birakmıyor arkadaşlar inanılmaz bi ustüme gelmişsiniz ama olay o neden az kazanıyor değiil kiii. Parası çok olsun da değil. Aa ben neden anlatamadım derdimi. Benim için sorun yok ben kuru ekmekte yerim onunla statüyle falan da işim yok sadece bu aileler içinde konuşulup ki dediğiniz gibi ben daha mesleğimi elime almamısken konuşuluyor bunlar. Bu çocuğu etkilerse? Bu bize sorun olursa diye üzuldüm. Sorundan kastım vah parasız naparız değildi. Allah aşkına kaç kere daha anlatmalıyım bilmiyorum. Oara avsıcı ilan edildim inanılmaz :KK70:

bakın ben yazimda paradan bahsetmedim zaten es meslegini oldugundan fazla gostermeye calisan bunu kafaya takan birbirine es meslegi kariyeri oğrenimini soran is dunyası kadinlarindan bahsettim

ayrıca burada cogumuz sizden buyuguz ve okudugumuzu anlayan kadınlarız. Ailem sen cok kazanacaksin onun kazanmasi mumkun degil diyor ben de acaba dogru mi soyluyorlar diye dusunuyorum minvalinde yazılar yazan sizsiniz. ayrica su an asgari ucret kazaniyor diye belirtende sizsiniz.

Bakın ben sizi elestirmiyorum cunku sizin gibi ya da aileniz gibi diyeyim dusunen insan cok fazla gercek hayatta.

simdi aileniz soylemleri kafanizi karistiriyorsa ileride de is arkadaslarınızın soylemleri kafanizı kariştırır.

Ayrıca açıkcası ilk okudugumda tip mezunuzusunuz tusa gireceksiniz ya da hukuk mezunusunuz hakimlik sınavina gireceksiniz veya ankara siyasal mezunusunuz kaymakamlık sınavına hazirlanacaksınız felan zannettim daha sınavları kazanmadan erkek arkadasınizla ilgili aklınız karısıksa tutki kazanirsaniz soylemler bitmeyecek demek istedim ama neden kafanız karısıyor diye sizi yargilamıyorum cünku gercek hayatta esinin meslegini sorgulayan kendi meslegimden uste gostermeye calisan cok kadın var.

bakın ben yazimda paradan bahsetmedim zaten es meslegini oldugundan fazla gostermeye calisan bunu kafaya takan birbirine es meslegi kariyeri oğrenimini soran is dunyası kadinlarindan bahsettim

ayrıca burada cogumuz sizden buyuguz ve okudugumuzu anlayan kadınlarız. Ailem sen cok kazanacaksin onun kazanmasi mumkun degil diyor ben de acaba dogru mi soyluyorlar diye dusunuyorum minvalinde yazılar yazan sizsiniz. ayrica su an asgari ucret kazaniyor diye belirtende sizsiniz.

Bakın ben sizi elestirmiyorum cunku sizin gibi ya da aileniz gibi diyeyim dusunen insan cok fazla gercek hayatta.

simdi aileniz soylemleri kafanizi karistiriyorsa ileride de is arkadaslarınızın soylemleri kafanizı kariştırır.

Ayrıca açıkcası ilk okudugumda tip mezunuzusunuz tusa gireceksiniz ya da hukuk mezunusunuz hakimlik sınavina gireceksiniz veya ankara siyasal mezunusunuz kaymakamlık sınavına hazirlanacaksınız felan zannettim daha sınavları kazanmadan erkek arkadasınizla ilgili aklınız karısıksa tutki kazanirsaniz soylemler bitmeyecek demek istedim ama neden kafanız karısıyor diye sizi yargilamıyorum cünku gercek hayatta esinin meslegini sorgulayan kendi meslegimden uste gostermeye calisan cok kadın var.
Benim ailem söylemiyor bunları erkek arkadaşımın ailesi söylüyor. Ayrıca tıp, hukuk ya da siyasal bilimler okumayanları çöpe mi atıyoruz? Ben zaten inanılmaz prestijli çok yüksek bir insanım demiyorum ki. Erkek arkadaşımın mesleğini aşagı görmüyorum ya da olduğundan farklı göstermek gibi bir tasam da yok neyse o. Ailesi aklını karıstırabilir ve bu da sorun olabilir diye düşünuyorum sadece

Bende bir yandan sınavlarıma dört elle sarıldım ve inşallah önümüzdeki sınavda her şeyi halletmiş olacağım. Sadece aklıma şu takılıyor. Benim yapacağım iş -detay veremiyorum kendimi ifşa etmiş olurum- yüksek gelirli bir iş olacak her türlü. Ancak erkek arkadaşim bu durumda yükselir mi, yükselirse ne kadar yükselebilir onu bilmiyorum. Tek derdin para mı diyeceksiniz belki ama hayır İstanbul gibi bir yerde asgari ücret zaten asla yeterli bir para değil ve evlenmeyi düşünüyoruz olurda ilerde evlendiğimizde bu bizim için bir sorun olur mu?

Annem bunun için biraz endişeli. Yaşadığı zorlikların farkında ama evleneceğim insanın benim yaşam standartlarımı düşürmemesi gerektiğini ya aynı seviyede tutması ya da daha yükseğe taşımamız gerektiğini düşünüyor ve o böyle konuşunca ben çok üzülüyorum ve geleceğimize dair inanılmaz kaygılanıyorum.

Benim ailem söylemiyor bunları erkek arkadaşımın ailesi söylüyor. Ayrıca tıp, hukuk ya da siyasal bilimler okumayanları çöpe mi atıyoruz? Ben zaten inanılmaz prestijli çok yüksek bir insanım demiyorum ki. Erkek arkadaşımın mesleğini aşagı görmüyorum ya da olduğundan farklı göstermek gibi bir tasam da yok neyse o. Ailesi aklını karıstırabilir ve bu da sorun olabilir diye düşünuyorum sadece

Konuda öyle yazmamışsınız ama. Kendi kaygılarınızdan ve ailenizin kaygılarından bahsetmişsiniz. Şimdi niye kendinizi savunmak için lafı çeviriyorsunuz ki? Bunlardan kaygı duymanız normal bence zaten.

Eski konularınıza baktım da sizin bu ilişkiyi neden sürdürdüğünüzü anlamadım. Sevgilinize yılların getirdiği bir alışkanlıkla bağlılık duyuyorsunuz sanırım ama onun dışında çok da bir sevginiz yok bence.
Arkadaşlarınızdan etkileniyorsunuz, annenizden etkileniyorsunuz, bu konuda siz her ne kadar aksini iddia etseniz de bariz şekilde maddiyatı ve statüyü sorun ediyorsunuz.
Yarın bir gün işe başlayınca ve karşınıza daha iyi bir seçenek çıkınca bu adamı bırakacağınız tee buradan belli. Kendinizi de onu da boşuna yoruyorsunuz şu an.

ben öğretmenim. bunun dışındakileri çope atalım demedim. yazimdan da böyle bir anlam çıkmıyor. daha kazanmadiginiz sınavin havasina girmişsiniz. sizi bu havaya sokanda aileniz olmuş.

Bir abla olarak size tavsiyem ailenizi dinleyin.

Cunku buradaki yorumlardan bile hemen etkilenip ben aslında oyle demek istemedim diye lafi ceviren siz ileride bir arkadaşınız bir komşunuz size kocasının mesleğini överse etkilenip ailem haklıymış onları dinlemeliydim diye kafanıza takacak potansiyel gördüm sizde.

Bu da son mesajım olsun.

Bu kadar saçma bi konu görmedim.
Edineceğin daha edinmediğin meslek dalını bize söylersen direkt ifşa olacakmışsın...
Herhalde dalında tek kişi olacaksın..
Ve daha tonla sınav önünde dururken sen şimdiden yüksek gelirli mesleğim olacak, erkek arkadaşım asgari ücretiyle az gelecek diye dert edinmişsin...

Valla ne içtiysen söyle şu korona günlerinde ben de nu kafada olmak isterdim

Konuda öyle yazmamışsınız ama. Kendi kaygılarınızdan ve ailenizin kaygılarından bahsetmişsiniz. Şimdi niye kendinizi savunmak için lafı çeviriyorsunuz ki? Bunlardan kaygı duymanız normal bence zaten.

Eski konularınıza baktım da sizin bu ilişkiyi neden sürdürdüğünüzü anlamadım. Sevgilinize yılların getirdiği bir alışkanlıkla bağlılık duyuyorsunuz sanırım ama onun dışında çok da bir sevginiz yok bence.
Arkadaşlarınızdan etkileniyorsunuz, annenizden etkileniyorsunuz, bu konuda siz her ne kadar aksini iddia etseniz de bariz şekilde maddiyatı ve statüyü sorun ediyorsunuz.
Yarın bir gün işe başlayınca ve karşınıza daha iyi bir seçenek çıkınca bu adamı bırakacağınız tee buradan belli. Kendinizi de onu da boşuna yoruyorsunuz şu an.
Ben lafı çevirmiyorum ki ailemin söylediklerinin de arkasındayım. Ama yok ben kendimi anlatamıyorum galiba. Okuduğunuz 2 konuyla erkek arkadasımı sevmediğim ve onunla sadece öylesine kaldığımı anlamış olmanız takdire şayan doğrusu. Tüh bak keske mükemmel günlerimi de dert olarak buraya yazsaydım hiç aklima gelmemişti :) Ne diyeyim ben sorunumu çözdüm vallahi hepinize çok çok teşekkur ederim. Kesinlikle insanları dinlememeliyim çünkü torba değil bağlayamiyorsun ve herkes her şeyi hak görüyor kendine. Bunu gösterdiğiniz için teşekkürler. Herkese iyi geceler diliyorum

Para gözlü olmakla değil de şartlar bir yerine gelsin bakalım hayalindeki gibi olacak mı?
Yoksa isterse ayda 50.000 kazansın benim kimsenin parasında gözüm yok.
Yani insanlar eğer hayal ettiği hayatı yaşasalardı bugün herkes ultra zengin olurdu.
Ama şartlar :)
Bana öyle geldi ki konu sahibi böyle hakimlik savcılık tarzı bir sınava girecek, yani stajyerken bile bu mesleklerde 4-5 bin alıyorsun. Hani cok da şans işi degil zaten alacağı bir para bu, eger tahmın ettiğim meslekse. Yok değilse bilmiyorum, maaş garantisi olan bir bunlar geldi benim aklıma

X