Erkek arkadaşımla aramızdaki yaş ve eğitim farkı

Siz bilirsiniz tabi ama yaş farkından biraz çökmüş canım annenin istediği gibi olana kadar o hala genç olacak sen ister istemez gostermesende kafalana takacaksin canım benim eşimle iki yaş ver ben büyüğüm ister istemez takıyorum bazen ve sizin biraz daha var yani canım

Ohooo ölme eşşeğim ölme.

Sen yükseği bitircen adam liseyi bitirecekte üni okuyacakta iş bulacak.
Çocuk büyütür gibi büyütür okutursun artık. Evlenmek gibi hayallerin varsa 5 sene ertele en az bide çocuk istyorsan yaş olur 35 o işte zorlaşır.
Görünen köy klavuz istemiyor. Hayatta ki amacına göre karar vericeksin

Arkadasa katılıyorum 23 olmasını geçtim daha lise mezunu bıle degıl. Lise bıtıcekte unıversıte kazanılacakta işe gırecek fılan. 28 yasındasınjz sız zaten. Başaçıkabilirim ve sorun yasamayız dıyorsanız devam edin ılıskınızı en ıyı siz biliyorsunuz dısardan görüntü bu sadece.
Yaş şöyle sorun olabilir. Benim gibi takınlıysanız ilerde sıkıntı yasarsınız.
Bende 23üm eşim 31 yasında. 23 gayet genç bir yas ve buyuk gösteren bırıde değilim lakın 24üme sayılı günler kaldı ve düne kadar burada yaşlanma karsıtı kremler vs arıyordum tırım tırım. Bu konuyu düşünmemeye calışsamda arada tutuşuyorum. Birde eşimden buyuk olsaydım ilerleyen yaşlarda özellikle daha çok takardım herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Babasiz büyümüş Türkiye'ye küçükken gelmis. Uvey babasiyla annesi de basta bazi sebeplerde n okula yazdiramamis ilkokulla ortaokulu bile memleketine (yurtdisi)donup kendi cabasiyla bitirmis. Simdi yine kendi cabasiyla liseyi okumaya calisiyor. Yabanci uyruklu oldugu icin de her ne kadar Turkcesi tam olsa da zorluk cekiyor.Annesinin cozumu ise "ben ona dedim bi cast ajansina kaydol diye " keske okusun diye oğüt verseyseydiniz dicektim de bir sey diyemedim. Basta okul durumuyla ilgili yalan soylemesi benim tavrimdan da kaynaklanmis olabilir. Ben universiteye gittigini yada mezun oldugunu dusunmustum yok uniye gitmiyorum diyince e lise mezunusundur heralde gibi aptal bir tepki vermistim sanirim.

lise okuduğun emin misiniz
çünkü yurtdışı ilkokul ya da ortaokul diploması bazen ülkemizde , kabul edilmiyor
benim için eğitim büyük sorun hangi üniversitenin hangi bölümünden olduğu bile önemli
yaş farkı da 20 li yaşların başında olduğu için sorun yaratır bence ikinizde 30lu yaşlarda olsaydıniz olurdu
peki çalışıyor mu mesleği var mı
maddi durum olarak kendisini nasıl idare ediyor

Erkek arkadaşımla aramızda 5 yaş fark var. Ben 28 o 23 yaşında ancak yaşımı hiç göstermiyorum. Arkadaş olarak tanıştığımızda beni 20 yaşında sanmış.O 23 yaşında olmasına rağmen oldukça olgun hatta zaman zaman benden daha olgun ve daha sağlam adımlar atıyor yani en azından şimdiye kadar gözlemdiğime göre öyle. Yaş mevzusunu önemsemediğini söylüyor beni ise zaman zaman düşündürmüyor değil ama daha önemli bir sorunum var. Erkek arkadaşım ilk tanıştığımızda ailevi problemler sebebiyle zamaninda okuyamadigini bu sebepten suan universite sinavlarina hazirlandigini soyledi. Bu arada ben universite mezunuyum yuksek lisans yapiyorum. Birbirimizle vakit gecirip hoslanmaya baslayinca da bu is nasil olucak diye dusunurken amann seviyorum yardimci olurum birlikte ders calisiriz bu sene sinava girer kazanir diye hayallere kapildim ve birbirimizi tanimaya devam ettik bu arada duygularimiz da yogunlasti. Birgun bana yalan soylemek istemedigini ve aslinda liseyi hala aciktan okumaya calistigini soyledi. Bunu soylediginde ben ona coktan aşık olmustum. Gozlerinden akan saklamaya ugrastigi gozyaslarini da gorunce ne yapacagimi bilemedim. Bana yardim edersen bitiririm hemen dedi. Peki yardim ederim dedim. Annem erkek arkadasimdan haberdar ancak lise mezunu olarak biliyor. Ancak ona bile cok tepki gosterdi. Daha onu hic tanimadan hep negatif hissettigini huzursuz oldugunu gorusmemi istemedigini soyluyor. Bu yuzden buyuk bir catisma icindeyiz. Ve bu beni cok yipratiyor.Siz olsaniz ne yapardiniz? Gercekci dusunmem gerektigini biliyorum ancak aklimla kalbim arasinda gitgel yasiyorum hergun.
5 yaş var üstelik liseyi bitirecek birde üniversite sonra askerlik sonra iş bulacak eee sen 40ında anca evlenirsin o da üniversitede başka birini bulmazsa tabi. deli yaşlar o yaşlar bir erkek için. çok zor bu iş.

bence daha ileriki yaşlarda birbirinizi bulsaydınız 5 6 yaş göze batmazdı ama şuan erkek için 23 yaş çok toy bi zaman bence. denenmiş ve tecrübeyle sabittir, şuan olgun çok aşık senin için herşeyi yapacağına inandığın kişi 3 5 ay sonra ufak bi pürüzde hemen ergenliğe dönüp ummadığın davranışlara girebiliyo. ve bence 28 yaş bi kadın için çok geç bi yaş değil bence zamana bırak ve ozaman zaten seni doğru yola götürür. lise okumuş olması vs sorun değil bence bende üni. mezunuyum ve hala da 2. bölümümü okuyorum nişanlım ise lise 1 terk. bu hiç bi zaman sorun olmadı bende. ama yaş büyüük bi sorun. belki çocuk 28 siz 33 olsaydınız okadar göze batmazdı

Yaş ve eğitimden ziyade size söylediği yalan benim daha çok dikkatimi çekti. Sonrasında düzeltmiş ama yine de düşündürücü. Önemli bir şey bu. Bunun dışında liseyi bitirmesine ne kadar var ? Yani çabalıyor mu ? Sen bu çabayı görebiliyor musun ? Yoksa yapmak istiyorum deyip aslında uğraşmıyor mu ? Biraz bekle eğer gerçekten çabaladığını görürsen sen de emek verirsin. Ha ama şu da var, diyelim liseyi bitirdi, sonrasında üniversite okurken çalışacak mı ? Çalışmazsa sen mi ona bakacaksın ? bu durumu yadırgadığımdan değil, illa erkek çalışacak demiyorum ama sizin ilişkiniz bunu kaldırır mı ? yok biz böyle iyiyiz evlililik için erken diyorsan da yine destek ol, okulunu okusun, bakalım zamanla gidişata göre karar verirsin.

Erkek arkadaşımla aramızda 5 yaş fark var. Ben 28 o 23 yaşında ancak yaşımı hiç göstermiyorum. Arkadaş olarak tanıştığımızda beni 20 yaşında sanmış.O 23 yaşında olmasına rağmen oldukça olgun hatta zaman zaman benden daha olgun ve daha sağlam adımlar atıyor yani en azından şimdiye kadar gözlemdiğime göre öyle. Yaş mevzusunu önemsemediğini söylüyor beni ise zaman zaman düşündürmüyor değil ama daha önemli bir sorunum var. Erkek arkadaşım ilk tanıştığımızda ailevi problemler sebebiyle zamaninda okuyamadigini bu sebepten suan universite sinavlarina hazirlandigini soyledi. Bu arada ben universite mezunuyum yuksek lisans yapiyorum. Birbirimizle vakit gecirip hoslanmaya baslayinca da bu is nasil olucak diye dusunurken amann seviyorum yardimci olurum birlikte ders calisiriz bu sene sinava girer kazanir diye hayallere kapildim ve birbirimizi tanimaya devam ettik bu arada duygularimiz da yogunlasti. Birgun bana yalan soylemek istemedigini ve aslinda liseyi hala aciktan okumaya calistigini soyledi. Bunu soylediginde ben ona coktan aşık olmustum. Gozlerinden akan saklamaya ugrastigi gozyaslarini da gorunce ne yapacagimi bilemedim. Bana yardim edersen bitiririm hemen dedi. Peki yardim ederim dedim. Annem erkek arkadasimdan haberdar ancak lise mezunu olarak biliyor. Ancak ona bile cok tepki gosterdi. Daha onu hic tanimadan hep negatif hissettigini huzursuz oldugunu gorusmemi istemedigini soyluyor. Bu yuzden buyuk bir catisma icindeyiz. Ve bu beni cok yipratiyor.Siz olsaniz ne yapardiniz? Gercekci dusunmem gerektigini biliyorum ancak aklimla kalbim arasinda gitgel yasiyorum hergun.

bence iyi anlaşan iki kişi için öğrenim farkı önemli değil, bence 20 sene öncesinde kaldı böyle şeyler, türk filmi gibi ben üniliyim o liseli falan...

ama asıl sorun sana yalan söylemesi bunu uzun süre devam ettirmesi ve yaş farkı, yaş farkıda sen 38 o 33 olsa fark etmez derdim ama neredeyse ergen yani, hatta bilimsel olarak beyin gelişimini bile tamamlamamış, sana aşkından emin bile olamazsın... O yüzden bu ilişki senin için vakit kaybı ve hayal kırıklığı olacaktır ki, kadınların vakti çok kıymetli o yüzden ayrıl, herkes yoluna baksın derim

Eğitim durumundan ziyade böyle büyük bir yalan söylemiş olmasına takılırdım ben olsam.

olmaz bence bu iş.

illa ki sorun olur iler de yaş da eğitim farkı da.

bi de 23 yaşına kadar liseyi açıktan bitirememiş. demek ki çok zeki vs değil. lise bitirp iyi bi iş bulması da imkansıza yakın. hadi ünversite okuyayım dese sınavıydı bilmemnediysdi en en az +5 sene. sen oldun 33. ı ıhç

Sevgililikte sorun yok. Ama illa evleneceğiz diye düşünüp kendini öyle hazırlama fazla. Sen onu okutup büyüttükten sonra kendisi başka birilerine doğru kayabilir çünkü. Özellikle de üniversiteye gidince. Yaş farkı değil sorun, sorun senin yaş ve eğitim itibariyle evliliğe hazırken onun daha önünde böyle bir hayata başlayabilmek için çok uzun yıllarının olması.
Anneni hiç karıştırma, o ne karışır zaten 28 yaşında insansın. O konuyla ilgili konuşturma fazla, açarsa konuyu kapat.

Okuyamamış olabilir, herkes aynı imkânlarla büyümüyor . Hep çalışmış diyorsunuz işinde kalifiye eleman mı? Ne iş olsa yapmış mı bir işte uzmanlaşmış mı? Bu sorunun cevabı bence adamın olgunluğu, düşünme biçimiyle ilgili ipucu veriyor. Okulu azmedip bitirebilir. O zamana kadar ne yapacak. Birde 30 yaşında mezun oldu diyelim tercih edilmesi için deneyimlerinin tutarlı olması lazım.

lise okuduğun emin misiniz
çünkü yurtdışı ilkokul ya da ortaokul diploması bazen ülkemizde , kabul edilmiyor
benim için eğitim büyük sorun hangi üniversitenin hangi bölümünden olduğu bile önemli
yaş farkı da 20 li yaşların başında olduğu için sorun yaratır bence ikinizde 30lu yaşlarda olsaydıniz olurdu
peki çalışıyor mu mesleği var mı
maddi durum olarak kendisini nasıl idare ediyor
Lise okuduğuna eminim evrakların hepsini gösterdi, yeni dönem kayıt yenilemeyi birlikte yaptık. Maddi durum olarak şuan annesi ve üvey babası çalışıyor onlardan aldığı harçlıklarla geçiniyor. Okula da gitmediği için fazla masrafı yok zaten. Bir iş bulduğunda çalışmak istiyor ama.

olmaz bence bu iş.

illa ki sorun olur iler de yaş da eğitim farkı da.

bi de 23 yaşına kadar liseyi açıktan bitirememiş. demek ki çok zeki vs değil. lise bitirp iyi bi iş bulması da imkansıza yakın. hadi ünversite okuyayım dese sınavıydı bilmemnediysdi en en az +5 sene. sen oldun 33. ı ıhç
Lise'ye kaydını bu sene yaptı. Zekasıyla ilgili bir durum yok çok şükür. Fakat şu kısmı doğru ki üniversiteden mezun olmasını beklersek tabii ki de bu iş imkansız olacaktır.

Bir de ailesi ne diyor bu duruma, sizin yaşça büyük olduğunuzu biliyor mu?
Liseyi bitirecek de üniversiteye gidecek de iş bulacak da evleneceksiniz.
Tabii o arada birini bulmazss.

X