Erkek arkadaşla/ eşle mesleki açıdan eşit görülmeyenler

aydakuss

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2023
131
49
24
Merhaba kızlar, kendi içime kapandığım ve gerçekten kimseye belli etmeden mahvolduğum, çok kırıldığım bir dönemden geçiyorum. Olayları az çok anlatmıştım burada. Kızlar kimsenin söylediği sözleri umursamak istemiyorum ama ister istemez boş olduğum tek bir anda bile aklıma bu konular geliyor. Konu erkek arkadaşımla mesleki anlamda statülerimizin farklılığı ailesinden bazı kişilerin bizi eşit görmemesi. İstanbulda güzel bir üniversitede okuyorum bölümüm iktisat kamuda yükselmek hedefim alanımı cok seviyorum. Ancak bir hukuk bir tıp değil bunuda biliyorum. Kendimi cok kötü hissediyorum kızlar. Moralim çok bozuluyor ve içim buruluyor böyle bir şey yaşayanlar var mı aranızda bana akıl verin

Anlayamadım herkes mi tıp veya hukuk okumak zorunda🙄 Türkiyedeki insanlar sadece belirli 5 mesleği mi yapmalı??

Ekonomi de gayet iyi bir bölüm, okul da iyi demissin şurda yaptığın yorum her şeyden önce boş ve saçma😑😑 Hiçbir şey değilse bizim ülkeden çıkan dünyaca ünlü çok sayıda ekonomist var, ben Daron Acemoğlunu tanıyorum mesela kendisi tıp mezunu mu😵‍💫 Daha yaptığın işin ne iş yaptığından, neler başarabileceğinden, dünyaya neler kattığından haberin yok dümdüz cehalettesin. Hiç mi gazete okumuyorsun tüm ülke gündemi bu konuda dönüyor😶

Böyle saçma düşüncelerdeysen zaten ne o bölümde, ne hayatta başarılı olamazsın ancak komplekslerinle , onun bunun ne dediğinle sürüklenirsin. Acilen kendine gelmen lazım.

Merhaba kızlar, kendi içime kapandığım ve gerçekten kimseye belli etmeden mahvolduğum, çok kırıldığım bir dönemden geçiyorum. Olayları az çok anlatmıştım burada. Kızlar kimsenin söylediği sözleri umursamak istemiyorum ama ister istemez boş olduğum tek bir anda bile aklıma bu konular geliyor. Konu erkek arkadaşımla mesleki anlamda statülerimizin farklılığı ailesinden bazı kişilerin bizi eşit görmemesi. İstanbulda güzel bir üniversitede okuyorum bölümüm iktisat kamuda yükselmek hedefim alanımı cok seviyorum. Ancak bir hukuk bir tıp değil bunuda biliyorum. Kendimi cok kötü hissediyorum kızlar. Moralim çok bozuluyor ve içim buruluyor böyle bir şey yaşayanlar var mı aranızda bana akıl verin

😄

Bu şekilde meslek ayrımı ypan birinin yarı cahil, hayat ve iş tecrübesi olmayan biri olması gerekiyor. İktisat ve tıp ve hukuk birbirinden farklı alanlar. Hep mesleğin çalışma alanı farklı. Hatta kendi içlerinde bile farklı alanlar.

Hayattaki başarılarımız, başaracaklarımız mesleklerimizden, 4 sene eğitimini aldığımız alanlarla sınırlı değil.

bence bu ayrım normal şimdi siz daha yüksek olsanız hiç bir şüpheniz olmazmıydı sorun yaratırmı bilmiyorum ama kadınınerkekten yüksek olması sorun yaratırdı kendinizden pay biçebilirsiniz

Avukatım. Eşim de avukat. Keşke aynı statüde olmasaydık . Daha az çalışmak zorunda olduğum
bir mesleğim olsun isterdim . Kaldı ki aynı meslekten iki kişinin evliliğinin artıları olduğu kadar eksileri de oluyor . Bazen işten geldiğimizde yatasıya kadar iş konuşmak zorunda olduğumuz oluyor. Farklı meslek dallarında olsaydık daha renkli olabilirdi konular . Böyle olunca hep kaos hep dram 😅😅

Biz de eşimle aynı degiliz ve aynı olmayan kişilerle oldum hep hiçte üzülmedim.😀
Herkes birebir ayni değil zaten.
Kafaya takacak bir şey mi arıyorsunuz? Ailesinin öyle düşündüğünü nasılsın öğrendiniz bunu gelip size mi soylediler
teyzeleri tarafından söylenmişti erkek arkadaşım anlatmıştı

Anlayamadım herkes mi tıp veya hukuk okumak zorunda🙄 Türkiyedeki insanlar sadece belirli 5 mesleği mi yapmalı??

Ekonomi de gayet iyi bir bölüm, okul da iyi demissin şurda yaptığın yorum her şeyden önce boş ve saçma😑😑 Hiçbir şey değilse bizim ülkeden çıkan dünyaca ünlü çok sayıda ekonomist var, ben Daron Acemoğlunu tanıyorum mesela kendisi tıp mezunu mu😵‍💫 Daha yaptığın işin ne iş yaptığından, neler başarabileceğinden, dünyaya neler kattığından haberin yok dümdüz cehalettesin. Hiç mi gazete okumuyorsun tüm ülke gündemi bu konuda dönüyor😶

Böyle saçma düşüncelerdeysen zaten ne o bölümde, ne hayatta başarılı olamazsın ancak komplekslerinle , onun bunun ne dediğinle sürüklenirsin. Acilen kendine gelmen lazım.
Ben kendimi geliştirmek için herşeyi yapan biriyim alanımı okulumu cok seviyorum akademik açıdan çok güzel bir ortalamam var güzel bir yerde de staj yaptım ancak yine de bu sozleri bir kez duyunca birinden gururum cok kırıldı

iktisat ucu açık bir bölüm işsiz de kalabilirsiniz çok iyi bir yere de girebilirsiniz ama hani siz Subay olsanız o iktisat okuyor olsa toplumu anlayacam da -ha toplumu da yemişim orası da ayrı ama en azından daha anlaşılır.

Subaylar genel olarak subay kadınlarla evlenmeleri ile meşhur değil ki :KK70: bu denklik sorunu ne alaka anlamadım.

tanıdığım subaylar genelde öğretmen, hemşire filan kadınlarla evli tayin konusu kolay oluyor...

teyzeleri tarafından söylenmişti erkek arkadaşım anlatmıştı

Böyle gereksiz boş şeyleri size yetiştirmesi iyi bir şey değil. Aynı degiliz diye üzülmek yerine bu adam böyle laf mı taşıyacak devamli diye düşünmeniz lazım ya da kendisinin mi bir rahatsızlığı var başkaları üzerinden bana söylüyor diye dusunurdum ben olsam.

Böyle bir şeyi bir insan niye sevdiği birine söyler ki? Amaç?
Size yetiştirmeden cevabını verip konuyu kapatabilirdi.
Böyle hem sizi kırdı hem teyzelerinizle aranızı açtı kime ne faydası oldu bunun. Daha nasıl davranacağını, nerede ne diyecegini bilmiyor gözünüzde büyütmeyin şu kadar

X