Erkek arkadaşla/ eşle mesleki açıdan eşit görülmeyenler

Kırılır diye diyemem muhtemelen
O senin kırılmanı önemsedi mi sana "teyzelerim yakistiramadi bizi, benim bölümüm daha güzel, daha statüsü olduğu için" derken?
Anca evde üzül,kendini ez.
Uyuz oluyorum valla senin gibi kendini değersizlestiren, başkalarının egosunu tatmin etmek için ezilen, ama en ufak laf söylerken hala o başkalarını incitmemeye çalışan insanlara 🤬

iktisat ucu açık bir bölüm işsiz de kalabilirsiniz çok iyi bir yere de girebilirsiniz ama hani siz Subay olsanız o iktisat okuyor olsa toplumu anlayacam da -ha toplumu da yemişim orası da ayrı ama en azından daha anlaşılır.

Subaylar genel olarak subay kadınlarla evlenmeleri ile meşhur değil ki :KK70: bu denklik sorunu ne alaka anlamadım.

tanıdığım subaylar genelde öğretmen, hemşire filan kadınlarla evli tayin konusu kolay oluyor...
subay daha alt. sen kamuda uzman olunca üste geçiyorsun protokolde. bilen biri olarak söylüyorum

askerle evlilik zor olur yol yakınken dön bence.

denizciler nispeten daha yontulmuş oluyor ama eşlerine ve çocuklarına çektiriyor baştan diyim

Subay mı ? Kız kusura bakma da askerlik tabiki vatanımız için çok kıymetli, Allah onları başımızdan eksik etmesin de günümüzde hiçbiryere giremeyenlerin seçtiği bir meslek neredeyse, kimse alınmasın gücenmesin. Hayal olarak seçen, gece gündüz bunun ateşi ile yananlar haricinde onları ayrı tutuyorum benim üniversite sınavında hiçbirşey yapamayan tanıdıklarım asker, polis olmaya çalışıyor. Ne statü farkından bahsediyorsun?

Subay mı ? Kız kusura bakma da askerlik tabiki vatanımız için çok kıymetli, Allah onları başımızdan eksik etmesin de günümüzde hiçbiryere giremeyenlerin seçtiği bir meslek neredeyse, kimse alınmasın gücenmesin. Hayal olarak seçen, gece gündüz bunun ateşi ile yananlar haricinde onları ayrı tutuyorum benim üniversite sınavında hiçbirşey yapamayan tanıdıklarım asker, polis olmaya çalışıyor. Ne statü farkından bahsediyorsun?
Yüksek bir puanla harp okulunda okuduğu için cevresinde ona böyle bakmıyorlar. Aksine ismini bilmeyen mesleğini biliyor. Bu meslekten faydalanacağımı düşünen teyzeleri var yani öyle diyeyim o derece üstte görüyorlar

X