Erkek arkadaşla/ eşle mesleki açıdan eşit görülmeyenler

teyzeleri tarafından söylenmişti erkek arkadaşım anlatmıştı
Bunu sana anlatan adamla evlilik falan düşünme asla. Gez , toz, ayrıl.
Neyi nerede söyleyeceğini bilmeyen adamla evlilik olmaz, seni ailesine, ailesini sana düşman eder sonra da 'arada kaldım of' der. Eziyet çekersin.
Boşver, sal ipini gitsin

Evet msüden bahsediyorum
Ortama girince neyin ne olduğunu anlarsınız.Hiç sıkıntı yaşayacağınız bir durum yok.Ben evlendikten sonra mali müşavir oldum.Cocuk da var eş de 2 3 sene başka şehirde ya nöbette ya görevde.Buna rağmen sınavlarını da geçtim🙂,çocuğuma da baktım aile yardımı olmadan.Kendinden emin ol, özgüvenli ol kimseyle de kendini kıyaslama.

Ben esnafım eşim ise memur napalım şimdi 😂 hiçte kendimi kötü hissetmedim herkes mutlu olduğu işi yapmalı. Sizin kendinizi yetersiz hissediyor olmanızın bambaşka bi sebebi olmalı

Laf taşıyan erkek. Mesleği ne olursa olsun kaçınnnn.
CEO desen, cerrah desen, yüksek mühendis desen, yazılımcı desen anlarımda askerlik statü olarak yüksekte konumlanabilecek bir meslek değil(çok önemli, yeri doldurulamaz ve kıymetli orası başka). Sadece maaşı iyi. Ki daha dho'da öğrenci. Daha şimdiden ailesi tarafından şişirilmiş ve malesef kendi fikirlerini ailem söyledi diye anlatıyor. Siz net olun kendinizi ezdirmeyin "sadece aldığın maaş çok onun dışında sanki karacı gibi 7 24 dağlarda geziyormuşsun gibi triplere girme hayatım de. Bak nasıl trigerlanıyor😃

Bu sene mezun olacak ancak subay oldugu için uzman cavus, astsubay gibi değil bir de denizci kara subayı değil cok yükselebiliyorlar mesleklerinde
Yükselse ne kadar yükselecek.Benim eşim astsubay ama albaydan fazla maaş alıyor.Albaydan daha zor işi demek ki.Mezun olunca binbaşı olmuyor hemen.

Laf taşıyan erkek. Mesleği ne olursa olsun kaçınnnn.
CEO desen, cerrah desen, yüksek mühendis desen, yazılımcı desen anlarımda askerlik statü olarak yüksekte konumlanabilecek bir meslek değil(çok önemli, yeri doldurulamaz ve kıymetli orası başka). Sadece maaşı iyi. Ki daha dho'da öğrenci. Daha şimdiden ailesi tarafından şişirilmiş ve malesef kendi fikirlerini ailem söyledi diye anlatıyor. Siz net olun kendinizi ezdirmeyin "sadece aldığın maaş çok onun dışında sanki karacı gibi 7 24 dağlarda geziyormuşsun gibi triplere girme hayatım de. Bak nasıl trigerlanıyor😃
Kırılır diye diyemem muhtemelen

Ben eşimden hem eğitim hemde statü olarak üstteyken bile bı kulp bulmaya çalışan teyzeleri dıdıları olmuştu. Hiç kafanıza takmayın .erkek arkadaşınızda bunu problem haline getirmediyse siz boyle mutluysanız kime ne . Kusur bulmak isteyene doktor da olsan neden prof Dr. Değil diyenler çıkar .

Kırılır diye diyemem muhtemelen
Keşke oda senin kırılmanı o önemseseydi o zaman ne diyim🤷. Mesela normali teyzesini o sırada susturmasıydı ne hadle benim sevdiğim hakkında böyle söylersin falan demeliydi size yetiştirmek yerine. Bu kadar pasif olmayın çok ezerler sizi, sizde uzuldugunuzle kalırsınız, kendinize güveniniz olsun. Kendini geliştirirsen okuduğun bölümde ondan bile çok alırsın o yüzden onun karşısında alınmak yerine ona ben sen olsaydım ailemi senin hakkında kötü konuşturmazdım diye laf sokardım ben üzüleceğime o üzülsün.

Ben eşimden hem eğitim hemde statü olarak üstteyken bile bı kulp bulmaya çalışan teyzeleri dıdıları olmuştu. Hiç kafanıza takmayın .erkek arkadaşınızda bunu problem haline getirmediyse siz boyle mutluysanız kime ne . Kusur bulmak isteyene doktor da olsan neden prof Dr. Değil diyenler çıkar .
Teyzeler kapatılsın😅

Keşke oda senin kırılmanı o önemseseydi o zaman ne diyim🤷. Mesela normali teyzesini o sırada susturmasıydı ne hadle benim sevdiğim hakkında böyle söylersin falan demeliydi size yetiştirmek yerine. Bu kadar pasif olmayın çok ezerler sizi, sizde uzuldugunuzle kalırsınız, kendinize güveniniz olsun. Kendini geliştirirsen okuduğun bölümde ondan bile çok alırsın o yüzden onun karşısında alınmak yerine ona ben sen olsaydım ailemi senin hakkında kötü konuşturmazdım diye laf sokardım ben üzüleceğime o üzülsün.
Normalde sessiz bir yapım yoktur baskınımdır aksine ancak insanların değerlerine saygım var. Zaten kendisi mesleğini takıntı haline getirmiş bir birey. Ne biliyim ya bu konular benim hassas noktamdır sınırımdır kimse suan yasadıgım duyguyu yasasın istemem zaten üzüldü soguk davrandım uzaklaştım.

Normalde sessiz bir yapım yoktur baskınımdır aksine ancak insanların değerlerine saygım var. Zaten kendisi mesleğini takıntı haline getirmiş bir birey. Ne biliyim ya bu konular benim hassas noktamdır sınırımdır kimse suan yasadıgım duyguyu yasasın istemem zaten üzüldü soguk davrandım uzaklaştım.
Sen bilirsin senin kararın ama biraz süründür ki bir daha cesaret edemesin.

Yani kusura bakmayın ama bunu gelip size anlatmasına tek bir sebep bulabiliyorum o da kendisini size karşı aşağıda görmesi ama "Bak çevrem beni üstün buluyor, buna rağmen ben seni savundum kalktım gittim" diye gövde gösterisi yapması. Aranızda statü farkı yok, ne alaka? Subay olmak o kadar zor bir şey değil. Üstün beceriler istemiyor

Yani kusura bakmayın ama bunu gelip size anlatmasına tek bir sebep bulabiliyorum o da kendisini size karşı aşağıda görmesi ama "Bak çevrem beni üstün buluyor, buna rağmen ben seni savundum kalktım gittim" diye gövde gösterisi yapması. Aranızda statü farkı yok, ne alaka? Subay olmak o kadar zor bir şey değil. Üstün beceriler istemiyor
Yani sizce bunlar kendi düşünceleri miydi?

Yani sizce bunlar kendi düşünceleri miydi?
Öyle olmasa, bu olay gerçekten yaşanmış olsa bile belli ki bunu duymak hoşuna gitmiş. Siz de duyun istemiş. Kendinizi kötü hissedeceğiniz bir durum kesinlikle yok sizin bölümünüz de çok güzel bir bölüm

Öyle olmasa, bu olay gerçekten yaşanmış olsa bile belli ki bunu duymak hoşuna gitmiş. Siz de duyun istemiş. Kendinizi kötü hissedeceğiniz bir durum kesinlikle yok sizin bölümünüz de çok güzel bir bölüm
Peki bunu nasıl söyleyebilir bana benim üzülüceğimi hiç mi düşünmedi bilmiyorum

ilerisini kim bilebilir ki
belki siz ondan daha statülü bir işe girip daha çok para kazanacaksınız
hayatın ne getirceği belli mi?
şuan statüsü olan bir şey olur bir anda statüsünü de kaybedebilir, asker olup polis olup intihar edenleri biliyoruz,ALLAH korusun
bir dakikamız belli değilken böyle hesaplar bana çok itici geliyor
sevgilinizin bunu size anlatması hepten ayıp
bana sevgilim anlatsa anladım sen bana uygun değilsin, herkes kendi yoluna derdim
başksının anlattığını da anlatsa, demekki bilinçaltı da öyle ki anlatıyor
kaçın bu tiplerden ,yarın başınıza da kakar durur
ben eşimle aynı statüde işe başladım ,iş yerinde tanıştık
eşim 5 yıl sonra benim iki katım maaş aldığı çok yüksek bir mevkiye geçti ,şuan orada hala .
ben onu sevdiğim için evlendim hesap yapmadım ama RABBİM nasip etti.
yani hayatın hesabını yapmazsanız, RABBİM daha güzelini nasip eder inşllh

X