Erkek müsveddeleri

Size ilgisini göstermesinden rahatsızsanız sert bir dille uyarabilirsiniz. Konuyu bence eski sevgilimin yakın arkadaşı olarak değil de ilgisinden hoşlanmadığınız biri olarak değerlendirirseniz tepkiyi koymanız daha rahat olur. Konuşurken de, biz x ile ayrıldık görüşmemiz uygun olmaz şeklinde değil, açıkca onunla görüşmek istemediğinizi söylersiniz. Diğer türlü eğer size bir ilgisi varsa aranızdaki engelin eski sevgilisi olduğunu düşünebilir. Benim anladığım tepkinizin yetersizliğinden dolayı çocuk sizi rahatsız ediyor. Rahatsızsanız eğer sınırınızı koymak en doğal hakkınız. Erkeklerin midesizliği olarak genellemek de yanlış. Kişiden kişiye değişir, karakter yetersizliği diyelim ona.
Sevgilim varmış gibi davranmayı düşünüyorum. Bilmiyorum ne kadar etkili olur ama başka yol gelmedi aklıma. Ona böyle bir şeyi ima etsem yulin biz arkadaşız sen fesatsın diyebilir. Ama bu kadar yakınlık beni sinir ediyor. Saygısızlığa tahammülüm yok.

Konu başlığı biraz ağır olmuş evet nasıl değiştireceğimi bilemedim. Burada erkekliği ne yüceltmek ne de yermekti amacım. Amacım sadece yeni nesil erkekler böyle geniş ve midesiz mi diye sitem etmekti. Lütfen başlık ve konu içinde yazdığım talihsiz cümleye istinaden yorum yazıp beni bunlarla aşağılamaya çalışacak olanlar yazmasın. Çünkü yeterince canım burnumda.

Düzenledim demişsiniz ama hala hiçbirşey anlaşılmıyor.
Konuyu anlayıp yorum yapanları tebrik ederim. 🎊

Düzenledim demişsiniz ama hala hiçbirşey anlaşılmıyor.
Konuyu anlayıp yorum yapanları tebrik ederim. 🎊
Ağır ağır ikinci okuyuşta daha oturuyor taşlar.

Üç kişi var olayda.

1. Konu sahibi
2. Eski sevgili
3. Eski sevgilinin yakın arkadaşı

Eski sevgili, konu sahibinden ayrıldıktan sonra kendi yakın arkadaşına bir kız ayarlamaya çalışmış ama aynı kızla kendisi de şansını denemiş. Ayrıca sanırım bu eski sevgili için gay olabilir lafı geçmiş ve ama aynı zamanda konu sahibini bir şeylere zorlamaya çalışmış.

Yakın arkadaş, konu sahibi ile iletişimini hiç koparmamış, arayıp sormaya devam etmiş.
Konu sahibi, yakın arkadaşın bu ilgisinden rahatsız.

Konu bu.

Eleştirdiğiniz insanlar gibisiniz derken? Bu kadar ağır konuşma hakkını nereden buluyorsunuz? Evet rahatsızım çünkü korkuyorum küçücük yer tek yaşıyorum. Kibarca terslemeye çalışıyorum. Kimsenin kara kaşına kara gözüne değil yani.
İkinci olarak. Başta gay sandım ama sonra çekimi çok fazla rol yapamaz dedim önyargılı olmadan tanımak istedim ben ona hemen sevgilim demedim zaten o aşamaya karar verdiğimizde beni bir şeyler yaşamaya ikna etmeye çalıştı ve bir daha yüzüne bakmadım.
Konu açıyorsunuz yorum yapıyoruz. ister beğenirsiniz yorumumuzu ister beğenmez.
Derken? derken daha ne diyeyim yazdım yorumumda.
Madem küçük yer tek yaşıyorsunuz. Hayatınıza bu tarz insanları sokmamalıydınız.
Gay diye şüphelendiğiniz kişiye hayatınıza sokup daha sonra sizinle birşeyler yaşamak isteyince ayrılmışsınız. Hayatınıza neden size ters insanı sokuyorsunuz. Büyük sorun burda başlıyor.
Ne eski erkek arkadaşınız, nede eski erkek arkadaşınızın arkadaşı olağan davranmıyor.
Dikkat edin iyice musallat olmasın arkadaşı.

Bu konu bana çok boş geldi,şu an için derdiniz bu olabilir amenna ama gerçekten bomboş. Bugün hep aynı şeyleri yazıyorum fakat başka bir üyenin kardeşi vefat etmiş,dünyada büyük acılar var.Kim ne yaparsa kime yürümüş,koşmuş,emeklemis bisverin gitsin,yalan dünya.

Konu açıyorsunuz yorum yapıyoruz. ister beğenirsiniz yorumumuzu ister beğenmez.
Derken? derken daha ne diyeyim yazdım yorumumda.
Madem küçük yer tek yaşıyorsunuz. Hayatınıza bu tarz insanları sokmamalıydınız.
Gay diye şüphelendiğiniz kişiye hayatınıza sokup daha sonra sizinle birşeyler yaşamak isteyince ayrılmışsınız. Hayatınıza neden size ters insanı sokuyorsunuz. Büyük sorun burda başlıyor.
Ne eski erkek arkadaşınız, nede eski erkek arkadaşınızın arkadaşı olağan davranmıyor.
Dikkat edin iyice musallat olmasın arkadaşı.
Bence de daha fazla bir şey demeyin. Derken diye kastettiğim de gayet açık zaten. Gay diye şüphelendim sonrasında fazlaca çekim duyduğunu görünce şüphem silindi aylarca peşimde koşunca alıştım önyargılarımı attım ve şans verdim. Bu beni o insanlar gibi yapmaz. Ben hiçbir arkadaşımın sevgilisine kocasına yan gözle bakacak karaktere sahip değilim. Bu benim kaldıracağım bir şey değil. Yorumunuzu dikkatli yapın lütfen.

Bu konu bana çok boş geldi,şu an için derdiniz bu olabilir amenna ama gerçekten bomboş. Bugün hep aynı şeyleri yazıyorum fakat başka bir üyenin kardeşi vefat etmiş,dünyada büyük acılar var.Kim ne yaparsa kime yürümüş,koşmuş,emeklemis bisverin gitsin,yalan dünya.
Hayatıma gerçekten sevgi ararken karşıma böyle insanlar çıkınca umudum tükendi. Normalde açmayacaktım çok sinirlendim sırf eski sevgilimi ve arkadaşını arayıp ağzıma geleni demeyeyim diye buraya yazmak istedim.
Evet tabiki çok büyük dertler var. Benim de hepimizin de başına gelen gelecek bir çok dert. Ama şu an bu benim sinirimi bozdu yanlış şeyler yapmamak adına burada paylaşmak istedim.

Erkekeler bu dediklerinizi ciddi görmedikleri kızlara yapıyorlar maalesef .Onlara göre evlenilecek ve eğlenilecek kız ayrı.Lanet bir ayrım.Sizi eğlenilecek kız olarak görüyor kendince.

Doğu insanında namus algısı çok daha katıdır.Arkadaş sevgilisine yan gözle bakılmaz.Size bozukları denk gelmiş belli ki

Erkekeler bu dediklerinizi ciddi görmedikleri kızlara yapıyorlar maalesef .Onlara göre evlenilecek ve eğlenilecek kız ayrı.Lanet bir ayrım.Sizi eğlenilecek kız olarak görüyor kendince.
Ciddi olarak gittiğini düşündüğüm kıza da aynı muameleyi yaptı. Sırf arkadaşı boşta kaldı diye (bizim ilk ayrılık dönemimizdi arkadaşça oturuyorduk hep beraber ) aynı masada arkadaşı da varken ayşeyi ahmete yapalım dedi. İyi kız buralı yabancıya gitmesin dedi.Ayşe dediği şu an görüştüğü ya da görüşmeye çalıştığı kız. Bu kızla eğlenmek isteyemez küçük bir yer burası ama ona da aynı muameleyi yapabildi.

Şimdi feminen erkekler ve maskülen erkekler vardır...
Feminen erkek gay erkek demek değil daha kibar olup hetero olan çok insan var...
Maskülen görünüp gay olan da var...

gerçi bunu sizin dediğiniz gibi ayıranların çoğunun beyninde bu durum feminense gay olabilir düşüncesiyle kalıplaşmıştır bunu anlıyorum...

sizin eski sevgilinizin tarzı size uymamış sanırım sizle cinsel bir şeyler yaşamak istemiş...
Belki şimdiki flörtüyle tarzları uyuyordur olamaz mı?
Arkadaşına düşündüğü kızla flört ediyormuş...
Midesizlik midir? Bence üstüne düşünmeye bile gerek yok...

herkese göre cevabı farklıdır etik değerlee farklıdır...

kibar olmaya gerek yok net olmanız yeterli bazı durumlarda..
Midesiz olarak değil de nasıl desem yaşam tarzımız farklı,değerlerimiz farklı gözüyle bakarsanız atlatacagınızı düşünüyorum

Evet başta hep kaçtım öyle sanarak. Sonra gay olsa ilgisi bu kadar olamaz çekim hissedemez dedim. Tam sevgili olacaktık bu benle yakınlaşmaya çalıştı. Hatta ileri gitti sonrasında mesajlarına dönmedim. Kıskandırmaya çalıştı tepki vermedim. Yulin bana beddua ediyor mu demiş arkadaşa hayır etmiyorum dedim hatta. Yulin beni merak ediyor mu hiç bahsediyor mu diye sormuş hep. Ama biz ayrıldıktan sonra hem onun yakın arkadaşı hem de benim yakın arkadaşlarım “Yulin o çocuk gay olabilir “ deyince ben de acaba oldum. O sebeple o cümleyi yazdım. Konunun özü o değildi yani. Gay de olabilir saygı duyarım ama dürüst davranmasını isterdim öyleyse de. Şu anki konu nasıl böyle midesiz oldukları. Ben kocamı sevgilimi en yakın arkadaşımla düşünemem imkansız. Neyin kafasını yaşıyorlar
Bildiğim tek şey hepsinden uzaklaşman gerektiği ve hiçbirini düşünmemen, içselleştirmemen gerektiği. Enerjini bozmamaları için.

Şimdi feminen erkekler ve maskülen erkekler vardır...
Feminen erkek gay erkek demek değil daha kibar olup hetero olan çok insan var...
Maskülen görünüp gay olan da var...

gerçi bunu sizin dediğiniz gibi ayıranların çoğunun beyninde bu durum feminense gay olabilir düşüncesiyle kalıplaşmıştır bunu anlıyorum...

sizin eski sevgilinizin tarzı size uymamış sanırım sizle cinsel bir şeyler yaşamak istemiş...
Belki şimdiki flörtüyle tarzları uyuyordur olamaz mı?
Arkadaşına düşündüğü kızla flört ediyormuş...
Midesizlik midir? Bence üstüne düşünmeye bile gerek yok...

herkese göre cevabı farklıdır etik değerlee farklıdır...

kibar olmaya gerek yok net olmanız yeterli bazı durumlarda..
Midesiz olarak değil de nasıl desem yaşam tarzımız farklı,değerlerimiz farklı gözüyle bakarsanız atlatacagınızı düşünüyorum
Evet ben de sonrasında belki de feminendir dedim zaten kaçmayı bıraktım, çünkü yanımda aşırı heyecanlanıyordu.Hareketleri, bakışları aşık deseler inanırdım. O kadar rol yapamaz dedim şans verdim. Ama sonra yakın bir kız arkadaşı bana X için erkek kuzenim galiba X abi gay demişti birkaç kişiden daha duydum hatta dedi. Benim en yakın arkadaşlarım da sen üzülme diye yorum yapmadık ama gay muhtemelen o çocuk deyince tekrar şüphelendim. Yani onu öyle algılamayı bırakmıştım. Birkaç kişiden duyunca kendi hemcinsleri de öyle deyince acaba bir şeye mi şahit oldular dedim şaşırdım ne düşüneceğimi.
Benim yapabileceğim bir şey değil evet. Sevdiğim beğendiğim etkilendiğim birini en yakın arkadaşıma teklif etmem. Bir sürü insan var köşe kapmaca oynar gibi davranmaya gerek yok.
Bilmiyorum ben saygı duyamıyorum belki de dar görüşlü olan benimdir.

Evet ben de sonrasında belki de feminendir dedim zaten kaçmayı bıraktım, çünkü yanımda aşırı heyecanlanıyordu.Hareketleri, bakışları aşık deseler inanırdım. O kadar rol yapamaz dedim şans verdim. Ama sonra yakın bir kız arkadaşı bana X için erkek kuzenim galiba X abi gay demişti birkaç kişiden daha duydum hatta dedi. Benim en yakın arkadaşlarım da sen üzülme diye yorum yapmadık ama gay muhtemelen o çocuk deyince tekrar şüphelendim. Yani onu öyle algılamayı bırakmıştım. Birkaç kişiden duyunca kendi hemcinsleri de öyle deyince acaba bir şeye mi şahit oldular dedim şaşırdım ne düşüneceğimi.
Benim yapabileceğim bir şey değil evet. Sevdiğim beğendiğim etkilendiğim birini en yakın arkadaşıma teklif etmem. Bir sürü insan var köşe kapmaca oynar gibi davranmaya gerek yok.
Bilmiyorum ben saygı duyamıyorum belki de dar görüşlü olan benimdir.
Ama kabullenirseniz eğer saçma şeylere kafa yormazsınız....
Çünkü cidden saçma size sorulmayan hayat tarzı farklı olan kişiler hakkında böylesine düşünce içinde olmak...

o böyle mutlu

Bildiğim tek şey hepsinden uzaklaşman gerektiği ve hiçbirini düşünmemen, içselleştirmemen gerektiği. Enerjini bozmamaları için.
Evet doğru diyorsunuz. Bana da şu an dank etti. Allah kurtarmış beni bunlardan. O kız da inşallah akıllanır kendini kurtarır. Bilse kendisini yakınına bile düşünecek zihniyette olduğunu keşke. Kız için de çok küçük düşürücü bir şey bu onun adına da üzüldüm.

Ama kabullenirseniz eğer saçma şeylere kafa yormazsınız....
Çünkü cidden saçma size sorulmayan hayat tarzı farklı olan kişiler hakkında böylesine düşünce içinde olmak...

o böyle mutlu
Naparsa yapsın. Benden uzak olsun. Şükür ki kurtuldum. Umarım kız da kendisine değer vermeyen o insanın düşünce yapısını farkeder. Yazık o da küçük düşürülmüş oluyor çünkü. Neyse umarım bir sonraki ilişkim benim yapıma uygun bunları unutturacak karakterde biri olur ne diyeyim. Allah iyilerle karşılaştırsın.

Doğu insanında namus algısı çok daha katıdır.Arkadaş sevgilisine yan gözle bakılmaz.Size bozukları denk gelmiş belli ki
Katısına denk gelmedim henüz ben de öyle düşünürdüm doğu biraz baskıcı vs olabilir diye ama fazla rahat kafaları ve kendilerini modernim buralılar gibi değil zihniyetim diye anlatıyorlar,övünüyorlar. Sanırım olayı çok yanlış anlamışlar modernlik bu olmasa gerek. Ben ilk kez karşılaşıyorum bu tarz erkeklerle.

Ağır ağır ikinci okuyuşta daha oturuyor taşlar.

Üç kişi var olayda.

1. Konu sahibi
2. Eski sevgili
3. Eski sevgilinin yakın arkadaşı

Eski sevgili, konu sahibinden ayrıldıktan sonra kendi yakın arkadaşına bir kız ayarlamaya çalışmış ama aynı kızla kendisi de şansını denemiş. Ayrıca sanırım bu eski sevgili için gay olabilir lafı geçmiş ve ama aynı zamanda konu sahibini bir şeylere zorlamaya çalışmış.

Yakın arkadaş, konu sahibi ile iletişimini hiç koparmamış, arayıp sormaya devam etmiş.
Konu sahibi, yakın arkadaşın bu ilgisinden rahatsız.

Konu bu.
:KK15:
Kısa ve öz anlatımların hastasıyız efendim :KK52:

X