Erkek tipi dökülme hikayem ve çözümüm

Letter1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2015
299
363
Bugün prp görüşmesi için iki ayrı yere gittim. İkisi de ünlü herkesin bildiği yerler. Bana pkos erkek tipi dökülme yapmaz enseniz de azalmıs bu erkek tipi değil dediler. Hatta fazlasıyla moralim bozuldu eğer hemen prp yaptırmazsanız saçınızı 1 sene sonra kaybedersiniz herkes üzülerek bakar gibi seyler söylediler. İçimde birazcık umut vardı artık o da gitti. Lazer tedavisi varmış çok pahalı sonucu da kesin değil işe yaradığını söylediler ama inandırıcı gelmedi bana. İstanbulda bildiğiniz iyi bir doktor var mı?
Para kazanmak için seni korkutmuslar hiç bulaşma öyle insanlara. Herkes size üzülerek bakar nedemek terbiyesizler başlarına gelirse görürler.
Erkek tipi dökülme öyle bir sene de saçlarını kaybedersin şeklinde gerçekleşmez uzun zamana yayılır. Ayrıca kadınlarda tamamen kelleşme gerçekleşmez. Hani erkeklerin gibi kellik olmaz. Onlara inanıp da korkma. Sakin kafayla uygun tedavi ara tavsiyem

Mirzoey

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2012
442
315
Para kazanmak için seni korkutmuslar hiç bulaşma öyle insanlara. Herkes size üzülerek bakar nedemek terbiyesizler başlarına gelirse görürler.
Erkek tipi dökülme öyle bir sene de saçlarını kaybedersin şeklinde gerçekleşmez uzun zamana yayılır. Ayrıca kadınlarda tamamen kelleşme gerçekleşmez. Hani erkeklerin gibi kellik olmaz. Onlara inanıp da korkma. Sakin kafayla uygun tedavi ara tavsiyem
Resmen insanların çaresiz halinden faydalanmak bu. Gittiğiniz yerler neresi bilmiyorum ama kesinlikle uzak durun.

Kadınlarda genetik dökülme orta çizginin açılması ile başlar, genelde ön çizgi korunur ama genel seyrelme ve incelme olur. Sizin teşhisinizi doğru koyabilecek bölüm endokrinoloji, medikal estetik uygulama yapan merkezler değil ki.

Saç lazeri ben kullanıyorum. Hairforte sprey, xpecia tablet ve igrow marka lazerle devam ediyorum tedaviye. Saçlarım artık dökülmüyor. Saç çıkışı var. Açık yerler kararmaya başladı. Ben tedaviye başlayalı 6 ay oldu. Ve daha yeni yeni sonuç almaya başladım. Bakın, bu iş sabır ve emek işi. İnatla devam edeceksiniz tedaviye. Pes etmek yok. Öyle iki ay losyon sürdüm dökülme kesilmedi falan demeyin. İlk 3 ay dökülmem deli gibi devam etti. Pes etmedim.

Artı size bir tavsiye, güvenilir bir satıcıdan bir tepelik saç alın. Ben öyle yaptım. Hatta isim de vereyim. Çiğdem tunç hair. İnstagramda satış yapıyor. Kendisi de saç sorunları yaşayan bir kadın, o yüzden halden anlıyor yaptığı ürünler gerçekten iyi. Kendisi de kullanıyor çünkü. Saçımın arka kısmına tepeliği takıp ön kısımdaki saçları üzerine tarayarak yarım topluyorum, at kuyruğu ya da topuz yapıyorum. Daha şimdiye kadar kimse anlamadı, üstüne bi de iltifat alıyorum. Üstelik peruk gibi de değil, kendi saçımla bir kullanınca çok doğal duruyor. Moralimi çok yükseltti bu. Tedavimde elle tutulur bir sonuç alana dek tepelik kullanacağım. Bana psikolojik olarak çok çok iyi geldi. Bir düşünün derim.
Bugün prp görüşmesi için iki ayrı yere gittim. İkisi de ünlü herkesin bildiği yerler. Bana pkos erkek tipi dökülme yapmaz enseniz de azalmıs bu erkek tipi değil dediler. Hatta fazlasıyla moralim bozuldu eğer hemen prp yaptırmazsanız saçınızı 1 sene sonra kaybedersiniz herkes üzülerek bakar gibi seyler söylediler. İçimde birazcık umut vardı artık o da gitti. Lazer tedavisi varmış çok pahalı sonucu da kesin değil işe yaradığını söylediler ama inandırıcı gelmedi bana. İstanbulda bildiğiniz iyi bir doktor var mı?

tuba12123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2020
22
2
31
Resmen insanların çaresiz halinden faydalanmak bu. Gittiğiniz yerler neresi bilmiyorum ama kesinlikle uzak durun.

Kadınlarda genetik dökülme orta çizginin açılması ile başlar, genelde ön çizgi korunur ama genel seyrelme ve incelme olur. Sizin teşhisinizi doğru koyabilecek bölüm endokrinoloji, medikal estetik uygulama yapan merkezler değil ki.

Saç lazeri ben kullanıyorum. Hairforte sprey, xpecia tablet ve igrow marka lazerle devam ediyorum tedaviye. Saçlarım artık dökülmüyor. Saç çıkışı var. Açık yerler kararmaya başladı. Ben tedaviye başlayalı 6 ay oldu. Ve daha yeni yeni sonuç almaya başladım. Bakın, bu iş sabır ve emek işi. İnatla devam edeceksiniz tedaviye. Pes etmek yok. Öyle iki ay losyon sürdüm dökülme kesilmedi falan demeyin. İlk 3 ay dökülmem deli gibi devam etti. Pes etmedim.

Artı size bir tavsiye, güvenilir bir satıcıdan bir tepelik saç alın. Ben öyle yaptım. Hatta isim de vereyim. Çiğdem tunç hair. İnstagramda satış yapıyor. Kendisi de saç sorunları yaşayan bir kadın, o yüzden halden anlıyor yaptığı ürünler gerçekten iyi. Kendisi de kullanıyor çünkü. Saçımın arka kısmına tepeliği takıp ön kısımdaki saçları üzerine tarayarak yarım topluyorum, at kuyruğu ya da topuz yapıyorum. Daha şimdiye kadar kimse anlamadı, üstüne bi de iltifat alıyorum. Üstelik peruk gibi de değil, kendi saçımla bir kullanınca çok doğal duruyor. Moralimi çok yükseltti bu. Tedavimde elle tutulur bir sonuç alana dek tepelik kullanacağım.
Teşekkür ederim desteğiniz için. Benim henüz o kadar açıklığım yok. Sacım genel anlamda ince. Ben de hiç pes etmedim emek verilince karşılığı alınır diye düşünüyorum ama bu hastalık da artık yoruyor beni.

tuba12123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2020
22
2
31
Teşekkür ederim yeni farkettim yorumu. Daha beter seyler de söyledi yanlış mı duyuyorum diye düşündüm. İkinci gittiğim yerdeki kişi de saç uzmanı olduğunu söyledi bu konuda saç uzmanları karar verir deri hastalığı yoksa dermatolog bakmaz dedi. Biz sürekli araştırdığımız için doktor kadar bilgiliyiz o yüzden söyledikleri sacmalıklara inanmadım. Pkos hakkında fikri bile yok hiç duymadım dedi. Yorumlarda bazen prp çok işe yaradı yazanlar oluyor ben de son çare onu da yaptıracaktım ama moral bozukluğu oldu

Serenimo34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2018
174
63
Teşekkür ederim yeni farkettim yorumu. Daha beter seyler de söyledi yanlış mı duyuyorum diye düşündüm. İkinci gittiğim yerdeki kişi de saç uzmanı olduğunu söyledi bu konuda saç uzmanları karar verir deri hastalığı yoksa dermatolog bakmaz dedi. Biz sürekli araştırdığımız için doktor kadar bilgiliyiz o yüzden söyledikleri sacmalıklara inanmadım. Pkos hakkında fikri bile yok hiç duymadım dedi. Yorumlarda bazen prp çok işe yaradı yazanlar oluyor ben de son çare onu da yaptıracaktım ama moral bozukluğu oldu
Bu insanların yatacak yeri yok. Bir kadın için saç ne kadar önemli, insanın caresizligini sömürerek para kazanmaya çalışıyorlar. Sakın oraya gitmeyin. Hatta şikayet sitesine şikayet de edin. Böyle yerler ifşa edilmeli.

Denizkumm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2014
118
52
30
Sakın itibar etme böyle insanlara.seninle nasıl bu şekilde konuşurlar.benim 18 yaşımdan beri saçım seyrek 38 yaşındayım .onlarca şey denedim çıkıyor gürleşiyor sonra zamanla eski haline dönüyor.ve kadınlarda kelleşme diye birşey yok.sakın ümidini kesme.duymuşsundur belki Sclinic diye bir yer var.instagramdan takip ediyorum.ben de oraya gitmeyi düşünüyorum bakalım

tuba12123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2020
22
2
31
Sakın itibar etme böyle insanlara.seninle nasıl bu şekilde konuşurlar.benim 18 yaşımdan beri saçım seyrek 38 yaşındayım .onlarca şey denedim çıkıyor gürleşiyor sonra zamanla eski haline dönüyor.ve kadınlarda kelleşme diye birşey yok.sakın ümidini kesme.duymuşsundur belki Sclinic diye bir yer var.instagramdan takip ediyorum.ben de oraya gitmeyi düşünüyorum bakalım
Zaten güvenilir gelmedi. Ben de 7 yıldır tedavi uyguluyorum. Saçlarımın gürleştiği zamanlar da oluyor. 7 yıldır düzenli olarak server beye gidiyorum. Tedaviyi hiç bırakmadım sadece son yıllarda yoğun stres yaşadım bu da saçımın çok ilcelmesine sebep oldu. O yüzden daha etkili tedaviler araştırmaya başladım. Sclinic duydum biraz da araştırdım orası hakkında da olumlu olumsuz yorumlar var kullandıkları ürünün içeriğini açıklamadıkları icin bana güvenilir gelmiyor açıkçası

Mirzoey

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2012
442
315
Orayı da araştırdım ben. Şikayet sitelerine bakın mutlaka. Çok fahiş fiyatlar talep ediyorlar. Dolar üzerinden bir de... Sonuç alamayan da var. Regenera kök hücre tedavisi benzeri bir tedavi o da. Çok iyi araştırın.

gulizo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2014
38
22
30
Zaten güvenilir gelmedi. Ben de 7 yıldır tedavi uyguluyorum. Saçlarımın gürleştiği zamanlar da oluyor. 7 yıldır düzenli olarak server beye gidiyorum. Tedaviyi hiç bırakmadım sadece son yıllarda yoğun stres yaşadım bu da saçımın çok ilcelmesine sebep oldu. O yüzden daha etkili tedaviler araştırmaya başladım. Sclinic duydum biraz da araştırdım orası hakkında da olumlu olumsuz yorumlar var kullandıkları ürünün içeriğini açıklamadıkları icin bana güvenilir gelmiyor açıkçası
merhaba, server beyle nasıl bir tedavi uyguluyorsunuz? bir videosunda prp ve mezoterapi gibi işlemleri çok etkili bulmadığını söylüyordu.

tuba12123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2020
22
2
31
merhaba, server beyle nasıl bir tedavi uyguluyorsunuz? bir videosunda prp ve mezoterapi gibi işlemleri çok etkili bulmadığını söylüyordu.
Evet o yaptırma demişti o yüzden yaptırmamıştım zaten. Aslında bu tedavide yapılabilecek fazla şey yok diane hep kullandım minoksil başta etkiliydi sonra etkisi azaldı yerine alopxyt verdi. Diane yetersiz olduğu dönem farklı bi ilac verdi ismini su an hatırlamıyorum saçlarımın duruma göre tedavi uyguladı. Onun yaklaşımı çok iyiydi sorduğum tüm sorulara sabırla cevap verdi hiç korkma tedaviyi bırakmadığın sürecek saçların hep olacak demişti gerçekten öyle oldu. Ayrıca ben özel kliniğine gidiyordum maddi olarak zorlandığımı söyledim cerrahpasaya saç polikiliniğine gelebilirsin dedi. Yani elinden geldiğince yardımcı oldu diğer doktorlar gibi para peşinde olduğunu düşünmüyorum. Zaten yapılacak şeyler belli doktor da fazla bir şey yapamıyor. Stresi azaltmamı söylemişti onu yapamadım işte.

gulizo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2014
38
22
30
Evet o yaptırma demişti o yüzden yaptırmamıştım zaten. Aslında bu tedavide yapılabilecek fazla şey yok diane hep kullandım minoksil başta etkiliydi sonra etkisi azaldı yerine alopxyt verdi. Diane yetersiz olduğu dönem farklı bi ilac verdi ismini su an hatırlamıyorum saçlarımın duruma göre tedavi uyguladı. Onun yaklaşımı çok iyiydi sorduğum tüm sorulara sabırla cevap verdi hiç korkma tedaviyi bırakmadığın sürecek saçların hep olacak demişti gerçekten öyle oldu. Ayrıca ben özel kliniğine gidiyordum maddi olarak zorlandığımı söyledim cerrahpasaya saç polikiliniğine gelebilirsin dedi. Yani elinden geldiğince yardımcı oldu diğer doktorlar gibi para peşinde olduğunu düşünmüyorum. Zaten yapılacak şeyler belli doktor da fazla bir şey yapamıyor. Stresi azaltmamı söylemişti onu yapamadım işte.
evet çok iyi bir hekim olduğu belli gerçekten. hem meslek hem de insani anlamda. dediğiniz gibi yapılacaklar belli. beslenmeye, kan değerlerine, vitamin dengesine dikkat edilecek. saç kökleri iyi beslenecek, küçülmesi engellenecek. ben 2 aydır dermaroller yapıyorum haftada bir. saç dökülmem azaldığı gibi mevcut saçlarım da kalınlaştı, hacmi arttı. mutlaka deneyin, saç köklerinin kanlanıp beslenmesi için çok faydalı.

tuba12123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2020
22
2
31
evet çok iyi bir hekim olduğu belli gerçekten. hem meslek hem de insani anlamda. dediğiniz gibi yapılacaklar belli. beslenmeye, kan değerlerine, vitamin dengesine dikkat edilecek. saç kökleri iyi beslenecek, küçülmesi engellenecek. ben 2 aydır dermaroller yapıyorum haftada bir. saç dökülmem azaldığı gibi mevcut saçlarım da kalınlaştı, hacmi arttı. mutlaka deneyin, saç köklerinin kanlanıp beslenmesi için
Ben de aldım ama düzenli kullanamadım.

_passion_

Guru
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2009
510
65
32
18 yaşımdan beri seyrek demişsiniz ne derece seyrek yani deriniz belli oluyor mu?gürleşiyor dediniz neler yapınca gürleşiyor seyreklikler kapanıyor mu gerçekten böyle bşy mümkün mü teselliye ihtiyacım var :KK43:

tuba12123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2020
22
2
31
Arkadaşlar merhaba. Ben yine doktora gittim. Fonksiyonel tıp doktoruna. Öncesinde endokrin bölümünde tüm tahlillerimi yaptırdım. Endokrin bana 12 kilo vermemi söylemişti şu an 66 kiloyum zaten. Yeni gittiğim doktor diyet yapmamın saçlarım için çok zararlı olduğunu söyledi. Ben yıllarca diyet yapmıştım. Yeni bir beslenme programı oluşturdu. Mayalı olan her şeyi çıkardı turşu ve kefir de dahil. Süt ve süt ürünleri de yasak. Tiroidi olanların bir süre baklagil yemesi de yasakmış. Ayrıca benim ferritin değerim 30 du. Bunun da yetersiz olduğunu söyledi farklı takviyeler verdi. Saw palmetto, dvit k2, içeriği iyi ve fiyatı uygun olan kolajen verdi. Stres ve anksiyeteyi azaltacak bitkisel bir kapsül verdi. İnsülin ve pkos için de ayrı ilaclar verdi. Bu tedaviyle en fazla 1 yılda düzeleceğini söyledi. Bir hastalık ismi söyledi sadece O hastalıkta kök ölüyormuş yani bize söyledikleri gibi saç köklerimiz ölmemiş. Prp ve mezoterapi de faydalı olur dedi onları da kesin yaptırmayı düşünüyorum. Filtreli duş başlığı ve ayrı bir filtre varmış onları da almam gerektiğini söyledi. Haftada 3 gün tempolu yürüyüş, pilates, yoga ya da nefes egzersizi size hangisi uygun gelirse onu yapmak gerekiyormuş. Aslında hepimizin bilip bazen dikkat edemediği şeyler bunlar. Doktor minoksil tarzı bi ürünü ömür boyu kafaya sürmenin bir tedavi olmadığını, sadece destek olduğunu düşünüyor. İçerden tedavi daha etkili ve kalıcı olur dedi. Son olarak benim gibi sürekli diyet yapan varsa bu diyetler sonunda yoğun stresli bir dönem geçirilirse total alopesi olabiliyormuş kaş kirpik de dahil yani. Ben psikolojik olarak rahatladım doktordan da çok memnun kaldım. Belki benim yaptığım hataları yapan vardır diye yazmak istedim. 1 kişiye bile faydası olsa yeter. Herkese sağlıklı günler.

Denizkumm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2014
118
52
30
18 yaşımdan beri seyrek demişsiniz ne derece seyrek yani deriniz belli oluyor mu?gürleşiyor dediniz neler yapınca gürleşiyor seyreklikler kapanıyor mu gerçekten böyle bşy mümkün mü teselliye ihtiyacım var :KK43:
Evet derim belli oluyor.prp ve mezoterapi yaptırdım.çok güzel çıktı ama sonra geri seyreldi.bir kuaförde haftada 2 defa bakım yaptırdım.bir takım yağlar ve bepante bemix evigen.çıktı ve sonra geri döküldü.sarımsak,ısırgan ,karanfil vs.aktardan yağlar aldım .ama nafile.en çok prp nin faydası oldu.şuan durum bu

Eklentiler

• ACA50A9A-1BF7-4490-A8AF-C9E8F22D006A.jpeg
    ACA50A9A-1BF7-4490-A8AF-C9E8F22D006A.jpeg
    533,9 KB · Görüntüleme: 24