Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Erkek tipi dökülme hikayem ve çözümüm

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Estağfurullah tamammen kapanmıyor tabiki ama saçlarımı rahat rahat açmaya başlamıştım.bayağı gürleşmişti .yakınlarım çok farketmişti seyrekliğin kapandığını söylediler hep.
ewde agızdan ek takviye aldınızmı yada alıyormusunuz birde alabiliyorsanız lazer alın bıraz pahalı ama benim arkadasım seans seans gitti saç lazerının cok faydasını gördü madem sacınız cıkıyor ve dökülüyor 5 6 bin biriktirip alın ömür boyu kullanın eger altta duran bi kök varsa cıkarıcana ınanıyorum gozle gordum sonuc cunku etkısı ıyı ben de alıcam ama okadar cok tedavı ıcındeyımkı suan sırayla yapıcam artk ve agızdan ek takviye muhakkak alın

Sawpalmento ve procapil daha yeni nesil en azından bırakınca dökmüyor zaten dunyada sac cıkaran iki ürün var kesın kanıtlanmıs minoxil ve procapil bence procapili dene daha yeni nesil ve dökmüyor bıraktında
Siz kullandınız mı dökülmeye etkisi olur mu acaba

Bende minoksil aldım başlamaya korkuyorum zaten saçlarım günlük 100tel kadar dökülüyor dahada açılma yapar mı acaba?100tel dökülüyo zaten minoksille ne kadar dökülecek kim bilir?sizce başlamalı mıyım?başka türlüde çıkmaz ki bu saçlar 😔
Saçın ilk başladığında döküluyor yani bı birkaç ay sürüyor okuduğum kadariyla Genelde korkutucu oluyor gördüğüm kadariyla forumlarda yazıyorlar. ama şok dökülme yaşamayan kişilerde varmış.Ama sonra gerçekten saçlar güzel oluyor bı nevi ilaç sağlıksız saçı uykudaki saçları döküyor sanırım. Aslında sonuclar güzel ben de başlamayı düşündüm ama kafamı kurcalayan şeyler var. Mesela, evet güzel saç çıkıyor ama uzun vadede ilaca vücut alışıyor sonra saçlar eski haline geri mi geliyor onu anlayamadım. Uzun vadeli 5,10 yıldır kullanan kadınlardan pek yorumda görmedim. Benim için de ömür boyu kullanmak sorun olmaz. Sonuçta bir şeker hastasida her gün ilaç alıyor demi ve ya hergun dişlerimizi fircaliyoruz. Kendim emin olmadığım için sana da başla diyemiyorum.

Bende minoksil aldım başlamaya korkuyorum zaten saçlarım günlük 100tel kadar dökülüyor dahada açılma yapar mı acaba?100tel dökülüyo zaten minoksille ne kadar dökülecek kim bilir?sizce başlamalı mıyım?başka türlüde çıkmaz ki bu saçlar 😔
Evet başlarda saçların daha da seyreklesebilir ama sonra çoğalacak. Tabi o an dökülmeleri görünce uzulebilirsin. Belki de o kadar dökülmez hiç bilemiyorum. Okuduklarım kadar yazabiliyorum. Ama minoksil kullanıp önce sonra fotograflar gördüğüm de sonra resimleri gerçekten çok güzel büyük fark oluyor eskiye göre. Ama bence baslayacaksan bu mevsimde başla yazın saçların cıkmaya başlar diye düşünüyorum daha rahat edersin

ewde agızdan ek takviye aldınızmı yada alıyormusunuz birde alabiliyorsanız lazer alın bıraz pahalı ama benim arkadasım seans seans gitti saç lazerının cok faydasını gördü madem sacınız cıkıyor ve dökülüyor 5 6 bin biriktirip alın ömür boyu kullanın eger altta duran bi kök varsa cıkarıcana ınanıyorum gozle gordum sonuc cunku etkısı ıyı ben de alıcam ama okadar cok tedavı ıcındeyımkı suan sırayla yapıcam artk ve agızdan ek takviye muhakkak alın
Solgar biotin ve collagen alıyorum hergün.saç lazerini yeni duydum.Ankara da yok sanırım lazeri hiç duymadım.scliniği düşünüyordum.ama bi saç lazerine bakayım.

Kızlar saçlarım için bi şeyler yapmaya başladım da bu konu çok etkiliyor, evlenmeyi de düşünüyorum. Hayatımda biri yokken de takıyordum ama biri olduğunda da ister istemez insan kendini beğendirmek istiyo. Biraz dertleşmek istedim :KK43:

Kızlar saçlarım için bi şeyler yapmaya başladım da bu konu çok etkiliyor, evlenmeyi de düşünüyorum. Hayatımda biri yokken de takıyordum ama biri olduğunda da ister istemez insan kendini beğendirmek istiyo. Biraz dertleşmek istedim :KK43:
Neler yapıyorsunuz saçlarınız ne durumda şuan

Minoxile başlamak için baştaki dökülmeden korkuyorsanız korkmayın. Evet biraz korkutuyor ama kesinlikle açıklık yaratacak şekilde dökmüyor. Her akşam yatarken diş fırçalar gibi sıkıp yatmayı alışkanlık haline getirince her gün sıkmak da dert olmuyor. Bence son dert edilecek şey bu. Yeter ki kullanmayı bırakmayın. Ben mesela 7 Aydır kullanıyorum saçım gürül gürül olmadı ama dökülmesi çok azaldı. Bir miktar saç da çıktı.. ama mesela çocuk istediğim zaman bırakmam gerekecek o zaman hızla dökülecek bütün saçlar. O zaman ne yapıcam hiç bilmiyorum. İyi düşünmeye çalışalım.. Ruhen nasıl başa çıkılıyor bu durumla tavsiyelerinize açığım.

Minoxile başlamak için baştaki dökülmeden korkuyorsanız korkmayın. Evet biraz korkutuyor ama kesinlikle açıklık yaratacak şekilde dökmüyor. Her akşam yatarken diş fırçalar gibi sıkıp yatmayı alışkanlık haline getirince her gün sıkmak da dert olmuyor. Bence son dert edilecek şey bu. Yeter ki kullanmayı bırakmayın. Ben mesela 7 Aydır kullanıyorum saçım gürül gürül olmadı ama dökülmesi çok azaldı. Bir miktar saç da çıktı.. ama mesela çocuk istediğim zaman bırakmam gerekecek o zaman hızla dökülecek bütün saçlar. O zaman ne yapıcam hiç bilmiyorum. İyi düşünmeye çalışalım.. Ruhen nasıl başa çıkılıyor bu durumla tavsiyelerinize açığım.
Birkaç sorum olcak size.minoksil kullanmadan önceki ve sonraki dökülme arasında tahminen kaç tel fark vardır?birde bir miktar saç çıktı dediniz çıkan saçlar seyrekliği kapatıyor mu?

Yani Dökülen tel sayısı yarı yarıya azalmıştır. ben haftada bir dermaroller yapıyorum, onunla daha da azaldı. Sadece artık daha çok kısa ve incelmiş saçlar dökülüyor. Çünkü minoxilin çıkardığı saçların kafada kalma evresi çok kısa. Çıkıyor dökülüyor ama saçı kafada bir miktar çoğaltıyor. öyle gürül gürül saç çıkarmıyor ancak açıklığı bir miktar kapatır mutlaka. daha çok dökülmeyi geciktirmek için işe yarıyor.

Neler yapıyorsunuz saçlarınız ne durumda şuan
Ben çok ayrıntılı tahlil yaptırdım doktorum eksiklerime göre vitamin verdi. Yememe dikkat etmeye çalışıyorum, faydası olsun diye boğazımı tutuyorum valla. Ayrıca önceden sarımsak maskesi yapıyodum işe yaramıştı, ona başladım. Hem normal hem siyah sarımsak maskesi yapıyorum. Ozon duymuşsunuzdur belki, krem gibi saf halini aldım. Dermarollerla onu uygulamaya başladım. Şimdi lavanta suyu da uygulaması da yapıcam, İbrahim saraçoğlu banyodan sonra kafaniza sürün diyo. Doktorum minoksidil, procapil(ismini yanlış hatırlıyo olabilirim) hair forte, mavi su gibi şeyleri asla tavsiye etmiyo.

Benim bir ara toparlamıştı son bir yıldır nerdeyse baya azaldığını farkettim, öncekinden daha az yani. Çok panik yaptım. Dökülmesi azaldı sanki şu anda. Çıkması için de zaman lazım, inşallah çıkar da

Benim stres d vit. Demir eksıklıgı b12 üzüntü hepsi bir genetik saç dökülmemi tetikledi ama ben prp ve bu evde aldıgım mezoterapiden evvel saç dökülmem durdu ama bence sacım kustu döküleceği kadar döküldü bir tek tepeden degıl bütün saclarımın aralarından döküldü ve inceldi amcamında sacları kulak ustu uzun küt sekılde bakıyorum oda diyor benimde bir anda kustu dıye yanı naparsanız yapın dökülcegı varsa dokuluyor onemlı olan gecıktırmek olanı korumak gücsüzleşiyor ve eski gücü olmuyor belkı aylardır gece gündüz araştırma yapıyorum sadece bir marka saçın eski gücünü geri getirdiğinin vaadini veriyor ve resimlerede bakınca hakikaten saç cıkarmıs ama bizim bu turkıyedeki resimler gbi degıl az çıkarmış ama saç güclenmiş yani bariz reklam amaclı olmadıgı belli ama türkiyede bir iki trigolog sanırım uyguluyor ew tıpıde var galıba ıngılızcem olmadıgı ıcın:) pek ogrenemedım inandırıcılıgı güzel ama resimlerden markayı sormak ıstersenız yazın soylerm ama denemedıgm ıcn rıskede atmak ıstemem sizi sadece bilgimizi paylasalım hep beraber istiyorum🌺 bazen diyorum protez sac yaptırım kurtulaym artk bu masraftan vazgecm ama oda yapay durur dıye korkuyorum yapay durmıcana emınolsam hıc ugrasmıcam prp 1 seans gırdım 15 gun oldu pek etkısı olmadı ama 2.ncıde belli olur dedı doktor mezoterapide bugun 2.nciyi uyguladım haftaya dermapen alıp yapmayı planlıyorum cnku dermoroller cok kırıyor sacı ınceyse gozlemledıklerımı yazarım tekrar :KK43:
Benim de sizin gibi her yerden saçlarım döküldü. Tepemde çok açıldı. Üstelik 1 sene önce saçlarım gürdü. Tepem kapalıydı. 1 sene içinde saçlarımın 3/2 si gitti. İlk başlarda Telogen effluvium dediler bi tedavi önermeyip geçer diye yolladılar ama dökülmenin şiddeti hiç durmadı. Mecburen Minoxile başlamaktan başka bi çare bulamadım.

Benim de sizin gibi her yerden saçlarım döküldü. Tepemde çok açıldı. Üstelik 1 sene önce saçlarım gürdü. Tepem kapalıydı. 1 sene içinde saçlarımın 3/2 si gitti. İlk başlarda Telogen effluvium dediler bi tedavi önermeyip geçer diye yolladılar ama dökülmenin şiddeti hiç durmadı. Mecburen Minoxile başlamaktan başka bi çare bulamadım.
Ne kadar oldu minoksile başlayalı?biraz bilgi verir misiniz saçınıza iyi geldi mi

Ne kadar oldu minoksile başlayalı?biraz bilgi verir misiniz saçınıza iyi geldi mi
6 ay oldu. Tepem şuan tam anlamıyla bi çizgi haline geldi denemez ama baya bir kapanma oldu. Aslında daha bu 1-1 buçuk sene içinde dökülürken yaklaşık 2 buçuk ay kadar kullandım ama bi verim alamadım çünkü o zaman kansızlık varmış. Bende ilaç bi işe yaramıyor diye bıraktım. Çünkü minoxili kullandığım halde 250-300 tel günlük dökülmem vardı. Dökülmelerim minoxilden önce de böyleydi. Daha sonra tekrar kan tahlili derken ferittin değerim 8 çıktı. Demir de 20 lerdeydi. Bende kansızlık ilacıyla beraber tekrar başladım. 2. aya girdiğimde küçük saçlar fışkırmaya başladı. Dökülmelerim yavaş yavaş azaldı. 6 aydır hem kansızlık ilacımı hem de minoxili kullanıyorum. Onun dışında omega 3, kolajen, çinko, biotin, b12 takviyesi alıyorum. Dökülmelerim şuan çok iyi. Saç yıkadığım günler en fazla 80'i buluyordur. Ama hala her tarafta seyrekliklerim var. Eski saçlarıma kavuşurmuyum hala merak içindeyim.

6 ay oldu. Tepem şuan tam anlamıyla bi çizgi haline geldi denemez ama baya bir kapanma oldu. Aslında daha bu 1-1 buçuk sene içinde dökülürken yaklaşık 2 buçuk ay kadar kullandım ama bi verim alamadım çünkü o zaman kansızlık varmış. Bende ilaç bi işe yaramıyor diye bıraktım. Çünkü minoxili kullandığım halde 250-300 tel günlük dökülmem vardı. Dökülmelerim minoxilden önce de böyleydi. Daha sonra tekrar kan tahlili derken ferittin değerim 8 çıktı. Demir de 20 lerdeydi. Bende kansızlık ilacıyla beraber tekrar başladım. 2. aya girdiğimde küçük saçlar fışkırmaya başladı. Dökülmelerim yavaş yavaş azaldı. 6 aydır hem kansızlık ilacımı hem de minoxili kullanıyorum. Onun dışında omega 3, kolajen, çinko, biotin, b12 takviyesi alıyorum. Dökülmelerim şuan çok iyi. Saç yıkadığım günler en fazla 80'i buluyordur. Ama hala her tarafta seyrekliklerim var. Eski saçlarıma kavuşurmuyum hala merak içindeyim.
Sizin dökülmeniz yeni mi yani 1 yıl mı oldu?