Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Erkek tipi dökülme hikayem ve çözümüm

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Merhaba arkadalar bende sac dokulmesi yasiyorum ve 6 aydır hair forte kullaniyorum saclarimda dokulme durdu biraz gurleati ama bu aralar tekrar şiddetli bir dokulme yasiyorum mevsimsel olabilir diye düşünüp kendimi avutuyorum ama bugun saclarimi yıkayınca tekrar banyo giderinin kapandgini görünce çöktüm resmen.Zaten saclarimi 2 ay icinde kaybettim tekrar ayni dokulmeyi yasiyorum diye ödüm kopuyor cunku bu kez kesin kel kalıcam bunun bir çözümü yok sanirim bir kere dokulmeye başlayınca durmuyor tekrarlıyor surekli cok üzgünüm...

Merhaba arkadalar bende sac dokulmesi yasiyorum ve 6 aydır hair forte kullaniyorum saclarimda dokulme durdu biraz gurleati ama bu aralar tekrar şiddetli bir dokulme yasiyorum mevsimsel olabilir diye düşünüp kendimi avutuyorum ama bugun saclarimi yıkayınca tekrar banyo giderinin kapandgini görünce çöktüm resmen.Zaten saclarimi 2 ay icinde kaybettim tekrar ayni dokulmeyi yasiyorum diye ödüm kopuyor cunku bu kez kesin kel kalıcam bunun bir çözümü yok sanirim bir kere dokulmeye başlayınca durmuyor tekrarlıyor surekli cok üzgünüm...
Bende de aynı şey oldu 7 aydan sonra. O yüzden rutinime minoxidili de ekledim. Üzülmeyin, sizi o kadar iyi anlıyorum ki. Ne yazık ki bu rahatsızlık ömür boyu mücadeleyi gerektiriyor.

Merhaba, sürecinizi başından itibaren çok detaylı ve anlaşılır şekilde paylaştığınız için çok teşekkürler Mirzoey Mirzoey

Genetik saç dökülmesi gerçekten kadınlar için çok zorlayıcı bir konu. İnsanın yalnız olmadığını bilmesi çok iyi geliyor. Ben de 10 aydır minoksidil kullanıyorum (markası androvium) Saçımın dökülme miktarını sabit tutuyor ve en azından açılmalarımın artmasını önlüyor. Bir de dermaroller kullanmştım ama bir süredir yapmıyorum, tekrar başlayacağım. Saç diplerindeki kan akışını artırmak çok önemli.

Kendimi ilerde minoksidili bıraktığımda tepelik kullanma fikrine alıştırmaya çalışıyorum. Bazen instagramda #androgenicalopecia hashtagindeki paylaşımlara bakıyorum, gerçekten dünyada bu sorunu yaşayan kadın o kadar çok ki. Belki sizlerin de yalnız olmadığınızı bilmek moralinizi düzeltir diye yazmak istedim.

Diane35 doğum kontrol hapı saç dokulmesi tedavisinde kullanılıyormuş. Deneyen oldu mu? Ya şu evlilik çocuk işini aradan çıkarsam. Hormon haplarini denerdim kesinlikle. Valla şu sıralar hiç bişey yapmıyorum zaten seboreik dermatit problemim var iyileşsin dermoreller yapım diyorum o da iyileşmiyor. Evlensem çocuğum olsa. Doğum kontrol haplarini fln denerdim en azından

Diane35 doğum kontrol hapı saç dokulmesi tedavisinde kullanılıyormuş. Deneyen oldu mu? Ya şu evlilik çocuk işini aradan çıkarsam. Hormon haplarini denerdim kesinlikle. Valla şu sıralar hiç bişey yapmıyorum zaten seboreik dermatit problemim var iyileşsin dermoreller yapım diyorum o da iyileşmiyor. Evlensem çocuğum olsa. Doğum kontrol haplarini fln denerdim en azından
Ben 20'li yaşlarda kullandım diane 35'i. Bir ay geçmeden çok şiddetli bir ara kanama yaptı. Bırakmak zorunda kaldım. Doğum kontrol hapları 30'lu yaşlardan sonra ailede meme ve rahim kanseri öyküsü varsa önerilmiyor. Bizde de olduğu için doktorum kullanmamı sakıncalı buldu.

Bu arada bizimki gibi dht'ye bağlı genetik dökülmelerde sadece minoxidil içerikli ürünler yetersiz kalıyor. Hem dht'yi engelleyecek hem de yeni saç çıkaracak ürün kullanmamız gerekiyor. Minoxidil saç çıkartıyor, hair forte, Xpecia, ketoral de dht'yi engelliyor. Artık bunlar da bir işe yaramazsa tek çare saç ekimi.

Hatta bg bodybuilding adlı bir kanal var youtube'da. Kendisi doktor olan bir sporcu saç dökülmesi ve kellik sorununu nasıl yendiniğini anlatıyor 12dk'lık bir videoda. İzlemenizi öneririm. Minoxidil kullanma konusunda cesaretimi topladım bu video ile, epey fikir veriyor.

bu arada seboreik dermatit genetik saç dökülmesiyle birlikte paket olarak geliyor. :) ben minoksidil kullanmaya başladığımdan beri seboreik dermatit de kesildi.

Bende yıllardır dökülme sorunu yaşayan biriyim vitamin tsh demir depoları vs değerlerim normal ama dökülmem sadece hamile iken durmuştu, bu aralar yine arttı. Dermatoloğa gittim expecia kadın tablet verdi, onu kullanıyorum, karanfil kürü ne başladım duş sonrası saç diplerine masaj yapıp kullanıyorum kuru saçta saçıma kirli bir görüntü verdi o şekilde kullanmayacağım. B 12 alıyorum depoları yükseltmek adına değerim alt sınıra yakın. Çörek otu yağı içiyorum. Henüz bunlara başlayalı 1 hafta oldu bir değişim yok ama umarım zamanla dökülme durur.
Bende açıklık yok yeni saçlar da çıkıyor, Ama saçım ince telli yağlı ve dökülüyor. Aileminde saçları aynı yaşa bağlı onlarda tepelerde açıklıkla var tabiki..

mirzoey merhaba basligin bana o kadar umut oldu ki anlatamam, su an ki sac dokulmene cok uzuldum insallah geçici bir durumdur. Kok hucre tedavisi sonuc vermedi demissiniz, ben de yaptirdim cok masrafli bir islem 3 ay gecti minik minik saclar cikiyor gibi, 6 ay sonra belli oliyor deniliyor acaba kok hucre sonucumuydu bu saclarinizin hali diye dusunmeden edemiyorum. Tedaviden 6 ay sonraki durumunuz neydi merak ediyorum? acikcasi inanmak istiyorum bu tedaviye.
Birde dokulmelerimiz cok benzer o yuzden benimde size tavsiyelerim var hormonlarin duzenlenmesi acisindan kesinlikle hayit tohumu tavsiye ederim mutlaka deneyin benim yillardir duzelmeyen regl donemlerimi duzenledi ve saclarimin dokulmesini tamamen durdurdu ilk başlarda her gun ictim ilk 3 ay sonra ara ara kullanmaya devam ettim. Brezilya cevizi gunde 3 tane yerseniz oda hormonlari duzenlemekte cok iyi onunda cok olumlu etkisini gordum insallah sizde de işe yarar

Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. Maalesef kök hücre tedavisinin sonucu değil. Buna eminim. Kök hücre tedavisi ilk 4-5 ay kadar fayda etti. Ancak 1 yıl içinde nasıl ki minoxil vb. tedavileri bıraktığınızda çıkan saçlar dökülür aynen o şekilde çıkan az bir miktar saçımı da kaybettim.

Bana tedaviyi uygulayan şahısların dürüst davranmadığını ve tedavimi adam akıllı takip etmediklerini bu yüzden bu kadar kötü bir sonuçla karşılaştığımı düşünüyorum.

Zaten tedaviyi daha detaylı araştırınca belirli aralıklarla tekrarlanması gerekebileceğini öğrendim. Öyle bir kere yaptırayım saçlar çıksın, ömür boyu kurtuldum olayı yok yani. Kök hücre tedavisi ile çıkan saçları prp ve mezoterapiler ile belirli aralıklarla desteklemek ve yine birkaç yıl geçtikten sonra tekrar kök hücre tedavisi yaptırmak gerekebiliyormuş kısaca. Bana bunu başta söylemediler. Zaten söyleselerdi asla başlamazdım. Allah aşkına 3-5 yıl arayla neredeyse 10.000 tl'ye yakın bir masrafla nasıl baş edilir? Saç ektiririm daha iyi. Artı minoxille de aynı sonucu elde ettim daha önce. Daha ucuza daha garanti bir sonuç elde etmek varken binlerce liramı çöpe atamam.

Bunlar benim tecrübelerim. Bu tedavi ile ilgili olumsuz tecrübe yaşayanlar çok. Ama güzel sonuçlar alanlar da var. Benim gittiğim klinikteki bir beyfendi çok güzel bir sonuç almıştı mesela. Ama kök hücre tedavisinin üzerine nerdeyse ayda bir sanakin, prp, mezoterapi yaptırmaya devam etmiş. Saçları o şekilde koruyabilmiş. Umarım sizinki de güzel sonuçlananlardan olur.

Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. Maalesef kök hücre tedavisinin sonucu değil. Buna eminim. Kök hücre tedavisi ilk 4-5 ay kadar fayda etti. Ancak 1 yıl içinde nasıl ki minoxil vb. tedavileri bıraktığınızda çıkan saçlar dökülür aynen o şekilde çıkan az bir miktar saçımı da kaybettim.

Bana tedaviyi uygulayan şahısların dürüst davranmadığını ve tedavimi adam akıllı takip etmediklerini bu yüzden bu kadar kötü bir sonuçla karşılaştığımı düşünüyorum.

Zaten tedaviyi daha detaylı araştırınca belirli aralıklarla tekrarlanması gerekebileceğini öğrendim. Öyle bir kere yaptırayım saçlar çıksın, ömür boyu kurtuldum olayı yok yani. Kök hücre tedavisi ile çıkan saçları prp ve mezoterapiler ile belirli aralıklarla desteklemek ve yine birkaç yıl geçtikten sonra tekrar kök hücre tedavisi yaptırmak gerekebiliyormuş kısaca. Bana bunu başta söylemediler. Zaten söyleselerdi asla başlamazdım. Allah aşkına 3-5 yıl arayla neredeyse 10.000 tl'ye yakın bir masrafla nasıl baş edilir? Saç ektiririm daha iyi. Artı minoxille de aynı sonucu elde ettim daha önce. Daha ucuza daha garanti bir sonuç elde etmek varken binlerce liramı çöpe atamam.

Bunlar benim tecrübelerim. Bu tedavi ile ilgili olumsuz tecrübe yaşayanlar çok. Ama güzel sonuçlar alanlar da var. Benim gittiğim klinikteki bir beyfendi çok güzel bir sonuç almıştı mesela. Ama kök hücre tedavisinin üzerine nerdeyse ayda bir sanakin, prp, mezoterapi yaptırmaya devam etmiş. Saçları o şekilde koruyabilmiş. Umarım sizinki de güzel sonuçlananlardan olur.
Merhaba bşyi merak ettim kök hücreyle prp aynı şey değil mi ben aynı sanıyordum? Şu sıralar prp ve mezoterapi yaptırmayı düşünüyorum işe yarasında ömür boyu ayda 1 de olsa yaptırmaya razıyım işe de girdim.kök hücre prp sizde ne derece işe yaradı?dökülmeyi durdursa bana yeter zaten dökülme dursa saçlar toparlancak gibi :KK43:

Merhaba bşyi merak ettim kök hücreyle prp aynı şey değil mi ben aynı sanıyordum? Şu sıralar prp ve mezoterapi yaptırmayı düşünüyorum işe yarasında ömür boyu ayda 1 de olsa yaptırmaya razıyım işe de girdim.kök hücre prp sizde ne derece işe yaradı?dökülmeyi durdursa bana yeter zaten dökülme dursa saçlar toparlancak gibi :KK43:
Aynı şey değil. Sorduğunuz sorunun cevabı zaten alıntıladığınız mesajımda yazıyor. Konunun en başından beri de yazdım.

Yorumunuz için tesekkur ederim mirzoey insallah guzel sonuclar alir sizinle paylasabilirim kok hucre tedavisinden sonra prp ile devam ediyorum ben, ama bu masrafin altindan kalmak gercekten cok guc olacak. Benim doktorum bu ise baslamadan ayni sizin soyledikleriniz soyledi prp ile devam etmeli sonuc yetersiz gelirse 1 yil sonra tekrarlanmali diye doktoruma guveniyorrum fakat bu tedavinin kanitlanmis bir sonucu yok malesef reklammi yoksa gercek mi cok soru isareti var.

bu arada ben prp mezo veya kok hucre tedavilerinin dokulemyi durduguna inanmiyorum oncelikle tum tahlil sonuclarina bakilarak ne eksik ne fazla vucutta ona bakilmasi sorun giderilmesi ve ondan sonra bu tedaviye baslanmasi gerektigine inaniyorum kok hucre icin şimdilik bir sey söyleyemem ama prp ve mezoterapinin gercekten cok olumlu etkileri var. hormonel veya vitamin eksikligi her ne ise sorunu cozduyseniz (ki bence en zor mesele ne oldugu bulabilmek) icsel tedaviden sonra prp ve mezo yatirmak gercekten işe yarar

Merhaba arkadaşlar. Size güzel haberlerle gelmeyi isterdim ama benim dökülme bu ara arttı tekrar. Son 1 aydır böyle. Şimdi minoxile de başladım. Sabah hair forte, akşam minoxil, günde iki xpecia ve bir biotin tablet, iki günde bir igrow saç lazerine devam ediyorum.

Artı dayanamadım ve saçıma mikro-medikal kaynak yaptırdım. Moral olarak bana aşırı iyi geldi. Sanki eski gür saçlarım geri gelmiş gibi hissettim. Medikal kaynak daha hafif olduğu için ve çok iyi bir yerde yaptırdığımdan saçıma çok fazla zarar vermez diye ümit ediyorum. Tabi illa ki zararı olacak ama psikolojime çok iyi geldi. Eğer üç ay sonunda hepten kel kalmazsam tedavilerle birlikte medikal kaynak yaptırmaya devam edeceğim. Minoxili daha önce 4-5 ay kullanıp bırakmıştım. Bu sefer 1 yıl kullanmayı planlıyorum. Ayrıca iki günde bir ketoral şampuan kullanıyorum. Durum şimdilik böyle.
Merhaba minoksil tedaviniz ise yaradimı acaba ben yine çok kötüyüm saçlarım dökülmeye devam ediyor 8 aydır biktim gerçekten sizin gibi daha uzun süreli dökülme yasayanlarin yıllardır ne yaşadığını düşünmek bile istemiyorum. Yanı normal dökülme ne kadar eskiden nasıldı saçlarım kafam allak bullak .şu an günlük 20 tel banyodan sonra 100 tel falan dökülüyor normal mi bilmiyorum ama saçlarımda hacim olarak azalma vaseyreklik var.bu ara moral olarakda iyi değilim nisanlimdan ayrıldım daha doğrusu terk etildim.Inanin kendimi çok çirkin hissediyorum değersiz hissediyorum aynalara bakamıyorum hakli adam diyorum napsın beni .Napicami şaşırdım ozgulvrnimide kaybettim yokmu bunun bir çözümü 8 ay öncesine dönmek için neler vermezdim...

Merhaba minoksil tedaviniz ise yaradimı acaba ben yine çok kötüyüm saçlarım dökülmeye devam ediyor 8 aydır biktim gerçekten sizin gibi daha uzun süreli dökülme yasayanlarin yıllardır ne yaşadığını düşünmek bile istemiyorum. Yanı normal dökülme ne kadar eskiden nasıldı saçlarım kafam allak bullak .şu an günlük 20 tel banyodan sonra 100 tel falan dökülüyor normal mi bilmiyorum ama saçlarımda hacim olarak azalma vaseyreklik var.bu ara moral olarakda iyi değilim nisanlimdan ayrıldım daha doğrusu terk etildim.Inanin kendimi çok çirkin hissediyorum değersiz hissediyorum aynalara bakamıyorum hakli adam diyorum napsın beni .Napicami şaşırdım ozgulvrnimide kaybettim yokmu bunun bir çözümü 8 ay öncesine dönmek için neler vermezdim...
Minoxile başlayalı 1 ay oldu. Sanırım iki ay sonra yarayıp yaramadığı belli olur. Şu am saçımda kaynak olduğu için dökülme ne durumda kestiremiyorum.

Sizin dökülmenizi tetikleyen en önemli şey stres şu anda. Mutlaka psikolojik destek alın. Zor bir dönemden geçiyorsunuz, terapi fayda eder dökülmeye.

Minoxile başlayalı 1 ay oldu. Sanırım iki ay sonra yarayıp yaramadığı belli olur. Şu am saçımda kaynak olduğu için dökülme ne durumda kestiremiyorum.

Sizin dökülmenizi tetikleyen en önemli şey stres şu anda. Mutlaka psikolojik destek alın. Zor bir dönemden geçiyorsunuz, terapi fayda eder dökülmeye.
peki kaynaktan memnunmusunuz saçlarım hemen hemen sizin ki gibi yani tepe kısmı için ne yaptınız bende psikolojik anlamda kendimi iyi hissetmek için yaptırmak istiyorum aslında kaybettiğim özgüveni biraz olsun kazanırım belki:KK43:

peki kaynaktan memnunmusunuz saçlarım hemen hemen sizin ki gibi yani tepe kısmı için ne yaptınız bende psikolojik anlamda kendimi iyi hissetmek için yaptırmak istiyorum aslında kaybettiğim özgüveni biraz olsun kazanırım belki:KK43:
Evet yazmıştım yukarıda memnun olduğumu. Medikal kaynak yapan düzgün bir yere gitmenizi öneririm. Kaynakları doğru yönlere çok ince bir şekilde takmalılar. Yoksa elinizdeki saçtan da olursunuz.

Benimde saçım çok kötü durumda kellik var resmen kaynakla gizlemeye çalışıyorum ama saçıma daha çok zarar veriyorum, artık bölgesel açılmalarım arttı resmen saçsız deriler var özellikle ön kısımda. Geçen gün doktora gittim b12 eksikmiş birde Demir ilaçlar verdi bakalım ne yapsam sizce ?

Evet yazmıştım yukarıda memnun olduğumu. Medikal kaynak yapan düzgün bir yere gitmenizi öneririm. Kaynakları doğru yönlere çok ince bir şekilde takmalılar. Yoksa elinizdeki saçtan da olursunuz.
Ben mikro yaptırdım saçlarım çok azaldı :KK43: