Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Erkek tipi dökülme hikayem ve çözümüm

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Sizinle paylasmak istedim almanyada kaliyorum sac dökülmesi hakkinda bir yazi okudum almanyada onaylanmis daha piyasaya sürülmemis, finasterid hapini taniyorduk simdi bunun sivisini yapip erkeklerde denenmis onaylanmis Mart 2022 Cok yeni
Lüxemburg satisa girmis, Siz böyle birsey duydunuzmu türkiyede satiliyormu bilginiz varmi? Yan erkilerini azaltmak icin bu ilaci gelistirmisler sonuclar Cok basariliymis, bilgisi olan varsa paylasabilirmi?

Ben düzenli olarak tam kan sayım, hormon testlerine giren biriyim. Ve vücudumda bir eksiklik ckmadı hiç hep maşallah aldım. Psikolojik ve genetik olduguna inanıyorum. Eğer sende demir eksikse ama onu takviye olarak almalısın. Neyin eksikse mutlaka onu takviye haplarla gıdalarla gidermeye çalış. Bu çok önemli.
Dermoroller yapmaya devam ediyor musun? Senin mesajların bana çok moral veriyor.

Evet insülin direnci ve dht baskılayıcı ilaç kullanıyorum. Endokrinolojiye ayda bir kontrole gidiyorum. Bir şey çok fayda etti ama ilaçlar mı, losyon mu yoksa lazer mi bilmiyorum. Belki de hepsi. 😊
Merhabalar, baştan itibaren okumaya çalıştım saç hikayemiz çok benzer sizinle. Saçlarınızdaki gelişmeyi görmek beni çok mutlu etti, umut oldu. Yıllardır savaşıyorum saçımla. Çok uzun süre minoxil kullandım, faydasını gördüm fakat bırakınca dökülme oldu tekrar. Bir dönem alopexy t de kullanmıştım. Bunlar dışında fayda gördüm diyebileceğim bir şey olmadı. Sığır iliği maskesi çok övülüyordu fakat onu da sürekli temin edememiştim. Çok yorulmuştum ama şimdi tekrar başlamam gerekiyor yazılanları da dikkate alarak. İnsülin direnci ve dht baskılayıcı için hangi ilacı kullandığınızı yazabilir misiniz rica etsem, yardıma ihtiyacım var ilaç konusunda. Bir de dermaroller kullanırken serum vs uyguladınız mı acaba

Merhabalar, baştan itibaren okumaya çalıştım saç hikayemiz çok benzer sizinle. Saçlarınızdaki gelişmeyi görmek beni çok mutlu etti, umut oldu. Yıllardır savaşıyorum saçımla. Çok uzun süre minoxil kullandım, faydasını gördüm fakat bırakınca dökülme oldu tekrar. Bir dönem alopexy t de kullanmıştım. Bunlar dışında fayda gördüm diyebileceğim bir şey olmadı. Sığır iliği maskesi çok övülüyordu fakat onu da sürekli temin edememiştim. Çok yorulmuştum ama şimdi tekrar başlamam gerekiyor yazılanları da dikkate alarak. İnsülin direnci ve dht baskılayıcı için hangi ilacı kullandığınızı yazabilir misiniz rica etsem, yardıma ihtiyacım var ilaç konusunda. Bir de dermaroller kullanırken serum vs uyguladınız mı acaba
Merhaba. Aslında süreç boyunca devam edip bıraktığım, sonra tekrar başladığım ya da değiştirdiğim çok şey oldu. Artık neredeyse 1 yıldır minoxil kullanıcısıyım. Sanırım asla bırakmayacağım tek losyon diyebilirim. Saçlarım hala seyrek ama eskiye nazaran çok daha iyi. Birincil faydayı minoxil ile gördüm. Dermaroller yapmayı bıraktım. Yaptığım dönemde hemen ardından minoxil sürüyordum.

Bir süredir saç dökülmem tekrar arttığı ve minoxil ile tam istediğim görüntüyü de elde edemediğim için tedaviye aldactone 100 mg ekledim. Dht baskılayıcı olarak xpecia erkek tablet ve aldactone kullanıyorum. Aldactone kullanmak için doktorunuzdan mutlaka onay alın. Hormonlarınıza müdahale edeceksiniz çünkü.

Benim saçımla ilgili en büyük sorunum koparak dökülmeleri. Özellikle dht'ten en çok etkilenen tepe bölgesindeki saçlarım uzamıyor. Ne kadar saçım çıkarsa çıksın yapıları tırtıklı, girintili çıkıntılı, kırılgan olan saçım çok. Sanırım dht yüzünden saçımın yapısı da bozuluyor. Çıkan saçlarım sağlıkla uzasa, kopmasa belki seyreklik sorunum hiç kalmayacak. Bu kopmalar konusunda çok çaresizim. Ne yaptıysam olmadı.

Güncel tedavim şu şekilde:
Sabah akşam 5 fıs minoxil %5
Günde 1 alopecia fml sprey
Günde 1 erkek xpecia
100 mg aldactone
Haftada 1-2 lazer başlık

Yaklaşık üç aydır da ağırlık çalışıp fitness yapıyorum, aralıklı oruç ile birlikte. Yaklaşık 7-8 kilo verdim. Endokrinoloji doktorum kas kütlemi arttırmamı ve gluteni kısıtlamamı tavsiye etti.

Merhaba. Aslında süreç boyunca devam edip bıraktığım, sonra tekrar başladığım ya da değiştirdiğim çok şey oldu. Artık neredeyse 1 yıldır minoxil kullanıcısıyım. Sanırım asla bırakmayacağım tek losyon diyebilirim. Saçlarım hala seyrek ama eskiye nazaran çok daha iyi. Birincil faydayı minoxil ile gördüm. Dermaroller yapmayı bıraktım. Yaptığım dönemde hemen ardından minoxil sürüyordum.

Bir süredir saç dökülmem tekrar arttığı ve minoxil ile tam istediğim görüntüyü de elde edemediğim için tedaviye aldactone 100 mg ekledim. Dht baskılayıcı olarak xpecia erkek tablet ve aldactone kullanıyorum. Aldactone kullanmak için doktorunuzdan mutlaka onay alın. Hormonlarınıza müdahale edeceksiniz çünkü.

Benim saçımla ilgili en büyük sorunum koparak dökülmeleri. Özellikle dht'ten en çok etkilenen tepe bölgesindeki saçlarım uzamıyor. Ne kadar saçım çıkarsa çıksın yapıları tırtıklı, girintili çıkıntılı, kırılgan olan saçım çok. Sanırım dht yüzünden saçımın yapısı da bozuluyor. Çıkan saçlarım sağlıkla uzasa, kopmasa belki seyreklik sorunum hiç kalmayacak. Bu kopmalar konusunda çok çaresizim. Ne yaptıysam olmadı.

Güncel tedavim şu şekilde:
Sabah akşam 5 fıs minoxil %5
Günde 1 alopecia fml sprey
Günde 1 erkek xpecia
100 mg aldactone
Haftada 1-2 lazer başlık

Yaklaşık üç aydır da ağırlık çalışıp fitness yapıyorum, aralıklı oruç ile birlikte. Yaklaşık 7-8 kilo verdim. Endokrinoloji doktorum kas kütlemi arttırmamı ve gluteni kısıtlamamı tavsiye etti.
Bana da 25 mg aldactone verdi doktor ama başlamaya korkuyorum. Yorumlarda başlayınca ve bırakınca dökülme olduğunu yazmışlar. Siz başlayınca dökülmede artış yaşadınız mı? Ayrıca aldactone kullandıktan sonra saçlarınızda fark oldu mu?

Bende aldactona basladim simdilik 25 mg daha sonra 50 mg cikacagim yan etkileri cok olmazsa birde yasmin basladim tekrar 6 ay kadar birakmisdim saclarim cok kötülesdi

Bende günde 1 defa 5% Minoxidil kullaniyorum
Günde 2 xpecia kullaniyorum
haftada 1 dermaroller yapiyorum yeni basladim artik birakmayacagim insAllah toparlar tekrar gecen yil Minoxidil ve Yasmin Cok iyi gelmisdi birde Ozon tedavisi yapacagim

Doktor olmazsa hic etkisi andokur önerdi
Duydunuzmu? Baya agir bi ilac ayda 10 gün günde 100mg dozda Doktor en etkili bunun oldugunu söyledi

Androkur kadın tipi saç dökülmesinde kullanıyormuş goggle dan baktım.

Bana da 25 mg aldactone verdi doktor ama başlamaya korkuyorum. Yorumlarda başlayınca ve bırakınca dökülme olduğunu yazmışlar. Siz başlayınca dökülmede artış yaşadınız mı? Ayrıca aldactone kullandıktan sonra saçlarınızda fark oldu mu?
Yabancı forumlardan takip ediyorum bu konuyu epeydir. Aldactone'nun saça etki etmesi için 100-200 mg arası alınması lazımmış. 0.25 ile başlayıp kademeli olarak arttırılıyor. Bana 100 mg yeterli geldi. Dökülmeyi 2-3 hafta içinde tekrar kesti. İşin aslı fayda gördüğüm müddetçe aldactone ve minoxili bırakmam zaten. Belki doktor kontrolünde dönem dönem dinlenmeye alırım kendimi. Şu an gürleşmeye etkisini bilemiyorum. En az 6 ay geçmeli.

100mg baya Cok sizde yan etkiler oldumu ve neler oldu? Su icmeyi artirdinizmi nelere dikkat ediyorsunuz, bana gecen yil 50 bile etki etmisdi dogum kontrol kullanmiyorsunuz degilmi?

Yabancı forumlardan takip ediyorum bu konuyu epeydir. Aldactone'nun saça etki etmesi için 100-200 mg arası alınması lazımmış. 0.25 ile başlayıp kademeli olarak arttırılıyor. Bana 100 mg yeterli geldi. Dökülmeyi 2-3 hafta içinde tekrar kesti. İşin aslı fayda gördüğüm müddetçe aldactone ve minoxili bırakmam zaten. Belki doktor kontrolünde dönem dönem dinlenmeye alırım kendimi. Şu an gürleşmeye etkisini bilemiyorum. En az 6 ay geçmeli.
100mg baya Cok sizde yan etkiler oldumu ve neler oldu? Su icmeyi artirdinizmi nelere dikkat ediyorsunuz, bana gecen yil 50 bile etki etmisdi 3 ay da
dogum kontrol kullanmiyorsunuz degilmi? Haftalikmi dozu arttirdiniz?

100mg baya Cok sizde yan etkiler oldumu ve neler oldu? Su icmeyi artirdinizmi nelere dikkat ediyorsunuz, bana gecen yil 50 bile etki etmisdi 3 ay da
dogum kontrol kullanmiyorsunuz degilmi? Haftalikmi dozu arttirdiniz?
Hayır, çok değil. Aga'da zaten en az 100 mg kullanılıyor. Alışıncaya kadar 25, 50 arttırılıyor kademeli. 200 mga kadar çıkartılıyor. Bende hiç yan etki olmadı. Polip olduğu için ara kanamam oluyordu. Ara kanamanın miktarını arttırdı sadece. Beslenmeme dikkat ediyorum, su zaten çok içiyorum.

Hayır, çok değil. Aga'da zaten en az 100 mg kullanılıyor. Alışıncaya kadar 25, 50 arttırılıyor kademeli. 200 mga kadar çıkartılıyor. Bende hiç yan etki olmadı. Polip olduğu için ara kanamam oluyordu. Ara kanamanın miktarını arttırdı sadece. Beslenmeme dikkat ediyorum, su zaten çok içiyorum.
Ben de yabancı forumlardan takip ettim genelde 100 ve üstü minoksille birlikte çok etkili olmus. Siz kullanmaya başlayalı ne kadar oldu? Saçlarınızda gelişme oldukça güncelleme yapar mısınız? Benim yan taraflarım kulak üstü yani saçlar uzamıyor oralarda pek iyileşme görmüyorum. 5 cm falan uzunluğunda daha fazla uzamadı sizde yanlarda iyileşme oluyor mu?

Ben de yabancı forumlardan takip ettim genelde 100 ve üstü minoksille birlikte çok etkili olmus. Siz kullanmaya başlayalı ne kadar oldu? Saçlarınızda gelişme oldukça güncelleme yapar mısınız? Benim yan taraflarım kulak üstü yani saçlar uzamıyor oralarda pek iyileşme görmüyorum. 5 cm falan uzunluğunda daha fazla uzamadı sizde yanlarda iyileşme oluyor mu?
Bir ay anca oldu. İyileşme olursa paylaşırım tabi. Yanlar da olması gerektiğinden seyrek benim ama idare ediyor. Daha çok ön ve tepe kısım derdim. Kopmadan uzasa çok mutlu olacağım.

Bir ay anca oldu. İyileşme olursa paylaşırım tabi. Yanlar da olması gerektiğinden seyrek benim ama idare ediyor. Daha çok ön ve tepe kısım derdim. Kopmadan uzasa çok mutlu olacağım.
Aldactone kullanımda doğum kontrol hapları gibi bir yaş sınırlaması var mı? Yani doğum kontrol hapları kadar riskli mi bu ilac bilginiz var mı?

Aldactone kullanımda doğum kontrol hapları gibi bir yaş sınırlaması var mı? Yani doğum kontrol hapları kadar riskli mi bu ilac bilginiz var mı?
Takip ettiğim yabancı bir doktor var, ona göre 40 yaşından sonra kanda bazı değerlerin belirli periyotlarda kontrol edilmesi lazım. 40 yaş öncesi risk çok düşük diyordu. Ama Türk doktorlar daha temkinli gidiyor bu konuda. Hormonlara etki ettiği için illaki riski vardır diye düşünüyorum.

Bende aldactona basladim simdilik 25 mg daha sonra 50 mg cikacagim yan etkileri cok olmazsa birde yasmin basladim tekrar 6 ay kadar birakmisdim saclarim cok kötülesdi

haftada 1 dermaroller yapiyorum yeni basladim artik birakmayacagim insAllah toparlar tekrar gecen yil Minoxidil ve Yasmin Cok iyi gelmisdi birde Ozon tedavisi yapacagim

Ozon u saça mı yaptıracaksınız acaba yada damardan mı

Merhaba arkadaşlar. Biraz uzun bir yazı olacak ama dilerim birilerine faydam dokunur.

Şu an 35 yaşındayım ve 17 yaşımdan beri saç dökülme illeti ile uğraşıyorum. Aşırı gür, lüle lüle saçlarım vardı. Zamanla o kadar çok dökülüp seyreldi ki tepeler açıldı, kelleşti bir avuç saçım kaldı. Bu durumun psikoljimi nasıl etkilediği bende nasıl yıkım oluşturduğunu bu derdi çekenler tahmin edebilir.

Birçok yol denedim. Minoxiller, biotin haplar, türlü türlü doğal ya da kimyasal serumlar... Hatta en son regenera kök hücre tedavisi ve sanakin akıllı plazma uygulamasına bir dünya para verdim. Ama sonuç her defasında beni hüsrana uğrattı.

Bir süredir sosyal medyada kozmik bakım adlı hesabı takip ediyorum. Bilenler bilir. Ayın konumuna göre çeşitli güzellik, sağlık, bakım tüyoları veren bir hesap ve ben çok faydalanıyorum. Bu hesabın saç kesim takvimine göre saçlarımı kesmeye ve karanfil kürünü uygulamaya (çok düzenli olmasa da) başladım. Ayrıca sitede anlatılan polen maskesini yapıyorum haftada bir.

Bunun haricinde yine burada tarifini gördüğüm miracle losyonu günde 1 ya da 2 günde bir uyguluyorum.

Son olarak marka ismi verebiliyor muyuz bilmiyorum ama piyasada en çok reklamı dönen, ünlülerin reklamlarında oynadığı malum mavi suyu günde 1-2 kez kullanmaya başladım. İki günde bir dermaroller eşliğinde.

Bu kadar çok şeyi aynı anda kullanmak, mavi su, miracle losyon gibi içeriği riskli ürünleri bir arada saça sürmek biliyorum ki çok doğru değil. Ama bu dert öyle bir dert ki, yaşamayan bilemez. İnsana yeter ki çare olsun diye yaptırmayacağı şey yok...

Yukarıda bahsettiğim tedavilerden hangisi etki etti bilmiyorum ama 2.5-3 aydır tüm dökülmem durdu. Saçlarım ilk fotodan 2.fotodaki hale geldi. Hala çok seyrek, ama en azından bir gelişme var diye seviniyorum. Dediğim gibi mavi su, miracle losyonu dönüşümlü kullanıyorum ama bu şekilde kullanımı güvenli mi bilmiyorum. Ben risk alıyorum. İnşallah bir sorun yaşamam. Eki Görüntüle 2604252

Son fotoğraf 6.ayda gün ışığında çekildi. Bir öncekilerle fark yokmuş gibi görünse de saç diplerimde onlarca minik kökler var. İnşallah onlar kalınlaştığında tablo daha umut vadedici olacak.
Geçmiş olsun. Keşke link verseydiniz her marka mavi su aynı olmuyor :)