Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Erkek tipi dökülme hikayem ve çözümüm

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Mirzoey

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2012
527
407
Merhaba arkadaşlar. Biraz uzun bir yazı olacak ama dilerim birilerine faydam dokunur.

Şu an 35 yaşındayım ve 17 yaşımdan beri saç dökülme illeti ile uğraşıyorum. Aşırı gür, lüle lüle saçlarım vardı. Zamanla o kadar çok dökülüp seyreldi ki tepeler açıldı, kelleşti bir avuç saçım kaldı. Bu durumun psikoljimi nasıl etkilediği bende nasıl yıkım oluşturduğunu bu derdi çekenler tahmin edebilir.

Birçok yol denedim. Minoxiller, biotin haplar, türlü türlü doğal ya da kimyasal serumlar... Hatta en son regenera kök hücre tedavisi ve sanakin akıllı plazma uygulamasına bir dünya para verdim. Ama sonuç her defasında beni hüsrana uğrattı.

Bir süredir sosyal medyada kozmik bakım adlı hesabı takip ediyorum. Bilenler bilir. Ayın konumuna göre çeşitli güzellik, sağlık, bakım tüyoları veren bir hesap ve ben çok faydalanıyorum. Bu hesabın saç kesim takvimine göre saçlarımı kesmeye ve karanfil kürünü uygulamaya (çok düzenli olmasa da) başladım. Ayrıca sitede anlatılan polen maskesini yapıyorum haftada bir.

Bunun haricinde yine burada tarifini gördüğüm miracle losyonu günde 1 ya da 2 günde bir uyguluyorum.

Son olarak marka ismi verebiliyor muyuz bilmiyorum ama piyasada en çok reklamı dönen, ünlülerin reklamlarında oynadığı malum mavi suyu günde 1-2 kez kullanmaya başladım. İki günde bir dermaroller eşliğinde.

Bu kadar çok şeyi aynı anda kullanmak, mavi su, miracle losyon gibi içeriği riskli ürünleri bir arada saça sürmek biliyorum ki çok doğru değil. Ama bu dert öyle bir dert ki, yaşamayan bilemez. İnsana yeter ki çare olsun diye yaptırmayacağı şey yok...

Yukarıda bahsettiğim tedavilerden hangisi etki etti bilmiyorum ama 2.5-3 aydır tüm dökülmem durdu. Saçlarım ilk fotodan 2.fotodaki hale geldi. Hala çok seyrek, ama en azından bir gelişme var diye seviniyorum. Dediğim gibi mavi su, miracle losyonu dönüşümlü kullanıyorum ama bu şekilde kullanımı güvenli mi bilmiyorum. Ben risk alıyorum. İnşallah bir sorun yaşamam. IMG_20200312_215512.jpg

Son fotoğraf 6.ayda gün ışığında çekildi. Bir öncekilerle fark yokmuş gibi görünse de saç diplerimde onlarca minik kökler var. İnşallah onlar kalınlaştığında tablo daha umut vadedici olacak.

Eklentiler

• IMG_20200623_155232.jpg
    IMG_20200623_155232.jpg
    82,4 KB · Görüntüleme: 2.728
Son düzenleme:
Merhabalar miracle losyon içerisinde neler var acaba? Kendiniz mi evde yaptınız? Ve mavi suyu nereden satın alabiliriz?

Merhabalar miracle losyon içerisinde neler var acaba? Kendiniz mi evde yaptınız? Ve mavi suyu nereden satın alabiliriz?
Miracle losyonu evde yaptım. İnternette hazırlanışı var, şu an hepsi aklımda olmadığı için yazamıyorum. Aradığınızda hemen çıkıyor google'da. Regenera tedavisini Denizli'de oldum. Hiç memnun kalmadım. Mavi serumu da markanın orijinal sitesinden aldım.

Gecmis olsun ayni skintiyi buyuk ablamda yasiyo. Sizin tavsiyelerinizi ona da soylucem insallah onda da ise yarar

Ablaminda denemedigi bi mavi su kaldi soyleyeyim alsin denesin. Tesetturlu oldugu icin defalarca jilete bile vurdurdu kazitti ama ise yaramadi. Tepesi sizden daha vahim durumda

Miracle losyonu evde yaptım. İnternette hazırlanışı var, şu an hepsi aklımda olmadığı için yazamıyorum. Aradığınızda hemen çıkıyor google'da. Regenera tedavisini Denizli'de oldum. Hiç memnun kalmadım. Mavi serumu da markanın orijinal sitesinden aldım.
Tekrardan çok geçmiş olsun, internette farklı farklı bileşenler çıkıyor aslında. En azından mavi su markasını söyleseniz cok makbule geçer. :)

Ablaminda denemedigi bi mavi su kaldi soyleyeyim alsin denesin. Tesetturlu oldugu icin defalarca jilete bile vurdurdu kazitti ama ise yaramadi. Tepesi sizden daha vahim durumda
Anladım, çok zor bir durum ya. Ben ilk kez bu kadar ümit doluyum. Normalde fotoğraftaki kadar seyrek durmuyor enteresan bir şekilde. Şu an aynaya bakınca bile yıllardan sonra kendimi güzel hissetmeye başladım. Allah hiç bir kadına bu derdi vermesin.

Beende 16yasinda kaybettim saclarimi simdi 27yasindayim biraz saclarim kendine geldi ama seyrekligi bir turlu gecmedi biraz arastiraym hi soylediklernizi

Tekrardan çok geçmiş olsun, internette farklı farklı bileşenler çıkıyor aslında. En azından mavi su markasını söyleseniz cok makbule geçer. :)
İnşallah marka belirtmek yasak değildir ben uraw kullanıyorum. Losyon tarifi de bu şekilde:

Eklentiler

• Screenshot_2020-03-12-23-36-36-283_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-03-12-23-36-36-283_com.android.chrome.jpg
    134,8 KB · Görüntüleme: 3.356
İnşallah marka belirtmek yasak değildir ben uraw kullanıyorum. Losyon tarifi de bu şekilde:
Cok teşekkür ederim. Hayır, sonuçta reklam yapmıyorsunuz ben ısrar ettim. Yardımcı oldunuz, çok sağolun, umarım bizler de en yakın zamanda çare buluruz. Sizin erkek tipi dokulmenin kaynağı polikistik over miydi peki?

Beende 16yasinda kaybettim saclarimi simdi 27yasindayim biraz saclarim kendine geldi ama seyrekligi bir turlu gecmedi biraz arastiraym hi soylediklernizi
Kendine geldiyse ne mutlu, benim durumum hep daha kötüye gitti. İlk kez uyguladığım şeyler bu kadar etkili oldu. İnşallah sonunda tekrar hüsrana uğramam.

Cok teşekkür ederim. Hayır, sonuçta reklam yapmıyorsunuz ben ısrar ettim. Yardımcı oldunuz, çok sağolun, umarım bizler de en yakın zamanda çare buluruz. Sizin erkek tipi dokulmenin kaynağı polikistik over miydi peki?
Rica ederim, inşallah... Aynen pco sendromu var.

Kendine geldiyse ne mutlu, benim durumum hep daha kötüye gitti. İlk kez uyguladığım şeyler bu kadar etkili oldu. İnşallah sonunda tekrar hüsrana uğramam.
Simdi hamileyim sac dokulmem durdu ama dogumdan sonra dokulcekmis ☹ o yuzden dogumdan sonrasi icin onlem almam gerekir ben bahsettiginz sayfayi takibe aldim

Anladım, çok zor bir durum ya. Ben ilk kez bu kadar ümit doluyum. Normalde fotoğraftaki kadar seyrek durmuyor enteresan bir şekilde. Şu an aynaya bakınca bile yıllardan sonra kendimi güzel hissetmeye başladım. Allah hiç bir kadına bu derdi vermesin.
Amin. Bi kadinin en guzel aksesuari saclari. Insallah daha iyiye gider sizin de.

Simdi hamileyim sac dokulmem durdu ama dogumdan sonra dokulcekmis ☹ o yuzden dogumdan sonrasi icin onlem almam gerekir ben bahsettiginz sayfayi takibe aldim
Evet hamileyken benim de hem saç dökülmem durmuş, hem de bir miktar gürleşmişti. Sanırım hormonların etkisi. İnşallah faydası olur size de.

Öncelikle gelişme bariz gözüküyor sonuç almana sevindim. Kozmik bakımı ben de takip ediyorum ama koç günlerini 2 aydır da koç günlerinde kesim yok 3ü tamamlayamadım ama koç günlerine devam edicem.
Saçınıza iyi gelen şeyin mavi su falan değil bu kesimle beraber dermoreller olduğunu düşünüyorum kan akışını hızlandırıyor. Aynı zaman da miracle losyonda faydalı. Umarım saçların istediğin gibi olur. Lütfen gelişmelerden bizi de haberdar et. Ben de masaj, kozmik bakım kesimleri ve yağ bakımı yapıorum aynı sorun bende de var. Umarım daha iyiye gider

Öncelikle gelişme bariz gözüküyor sonuç almana sevindim. Kozmik bakımı ben de takip ediyorum ama koç günlerini 2 aydır da koç günlerinde kesim yok 3ü tamamlayamadım ama koç günlerine devam edicem.
Saçınıza iyi gelen şeyin mavi su falan değil bu kesimle beraber dermoreller olduğunu düşünüyorum kan akışını hızlandırıyor. Aynı zaman da miracle losyonda faydalı. Umarım saçların istediğin gibi olur. Lütfen gelişmelerden bizi de haberdar et. Ben de masaj, kozmik bakım kesimleri ve yağ bakımı yapıorum aynı sorun bende de var. Umarım daha iyiye gider
Teşekkür ederim. Daha önce aslan günlerinde birkaç kez kesim denedim ama çok verim alamadım. Şimdi tekrar başladım ve bir kez kestim henüz. Uzunca bir süre devam edeyim diyorum. Ay ay fotoğraf yüklemeyi planlıyorum. İnşallah hepimiz gür ve sağlıklı saçlara kavuşuruz.