Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Erkek tipi dökülme hikayem ve çözümüm

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Merhaba, çok ciddi bir gelişme görmüşsünüz. Sizin adınıza çok sevindim, inşallah daha iyidir şimdi saçlarınız.

Benim de yıllardır dökülüyor saçlarım. Çok yoğun bir dökülme olmadığı için önemsemedim, anlamadım ama zaman içinde saçlarım azaldı, tepem açıldı. Kaç kere doktora gittim, tahlillerimde de kayda değer bir şey çıkmadı (yalnızca ferritin değerim düşüktü, serum olarak demir aldım ama dökülmeye zerre etkisi olmadı) Az miktarda seboreik dermatit vardı saçlarımda ama çok şiddetli olmadığı sürece dökülmeye etkisi yok diyor doktorlar.

Ne yapacağımı bilmiyorum, böyle giderse 5 yıl içinde kel kalacağım. Allah can sağlığı versin diyorlar ama bunun psikolojisini çeken anlayabilir sadece. Ağlamaktan helak oluyorum.

Dermaroller kullanmak istiyorum ama daha çok zarar verir miyim, seboreik dermatiti azdırır mıyım diye korkuyorum açıkçası.

Siz mezoterapiden memnun musunuz? Mezoterapi ve PRP'yle ilgili okuduğum yorumlar hep olumsuz :KK43:

Çaresizlik çok kötü bir his :KK43:

Merhaba, çok ciddi bir gelişme görmüşsünüz. Sizin adınıza çok sevindim, inşallah daha iyidir şimdi saçlarınız.

Benim de yıllardır dökülüyor saçlarım. Çok yoğun bir dökülme olmadığı için önemsemedim, anlamadım ama zaman içinde saçlarım azaldı, tepem açıldı. Kaç kere doktora gittim, tahlillerimde de kayda değer bir şey çıkmadı (yalnızca ferritin değerim düşüktü, serum olarak demir aldım ama dökülmeye zerre etkisi olmadı) Az miktarda seboreik dermatit vardı saçlarımda ama çok şiddetli olmadığı sürece dökülmeye etkisi yok diyor doktorlar.

Ne yapacağımı bilmiyorum, böyle giderse 5 yıl içinde kel kalacağım. Allah can sağlığı versin diyorlar ama bunun psikolojisini çeken anlayabilir sadece. Ağlamaktan helak oluyorum.

Dermaroller kullanmak istiyorum ama daha çok zarar verir miyim, seboreik dermatiti azdırır mıyım diye korkuyorum açıkçası.

Siz mezoterapiden memnun musunuz? Mezoterapi ve PRP'yle ilgili okuduğum yorumlar hep olumsuz :KK43:

Çaresizlik çok kötü bir his :KK43:
Size tavsiyem öncelikle bir endokrinoloji uzmanına tepeden tırnağa muayene olmanız. Böbrek üstü bezleri, erkeklik, kadınlık hormonları, tiroid ne var ne yok hepsine tek tek baktırın.

Mezoterapiye gittiğim doktor bazı kadınların tüm değerleri normal olmasına rağmen erkek tipi saç dökülmesi yaşadığını ve bununla bir ömür mücadele etmek zorunda olduklarını söyledi. Bazı doktorlar mezoterapi için gereksiz diyor. Benim daha 2 seans oldu. Bir şey diyemiyorum şu an. Ama dermastamp ve iyi bir saç serumu da aynı işi görür. Açıkçası 4.seanstan sonra devam etmeyi düşünmüyorum mezoterapiye.

Bu arada saçta dermaroller yerine dermastamp'ın daha uygun olduğunu öğrendim. Çünkü dermaroller bebek saçları zedeleyebiliyormuş. Egzama tarzı bir sorununuz varsa ben la roche posay'in egzama şampuanını kullandım, bana epey iyi geldi. Hafif düzeydeydi bende de. Şu an yok denecek kadar az.

Saçlarım eskiye göre çok daha iyi. Ama hala açıklıklar tamamen kapanmadı. Ben mücadele etmeye devam edeceğim. Bazen moralim bozulsa da pes etmemeye çalışıyorum. Bunca çabaya rağmen ilerleme çok az, ama başka seçeneğim yok. Özellikle dermastamp'ı hayatımdan asla çıkarmayı düşünmüyorum.

Çıkan çok fazla minik saçım var, onlar kalınlaşırsa sonuç çok tatmin edici olacak. İnşallah siz de olumlu sonuç alırsınız.

Çok teşekkür ederim. Tüm vitamin, hormon vs. tahlillerimi yaptırdım, dermatoloğa gösterdim, hiçbir sorun görünmüyor. O yüzden de ayrıca endokrinolojiye gitmedim. Buna sevinsem mi üzülsem mi bilemiyorum açıkçası.

İnternette sürekli genetik dökülmenin çaresi yok, çözümü yok diye okudukça içim umutsuzlukla doldu. Daha 30 yaşımdayım, daha bunun doğumu var, menopozu var o zamana kadar kesin kel kalırım diye üzülmekten helak oldum. Kendimi çaresi olmayan amansız bir hastalığa yakalanmış gibi hissediyorum. İnsanlar çok büyük dertlerle, hastalıklarla uğraşıyor diye düşünerek teselli olmaya çalışıyorum.

Doktorlar da gerçekten mezoterapinin faydasından mı yoksa para kazanmak için mi öneriyorlar anlayamıyorum.
Ama şimdi siz bana umut oldunuz, inşallah siz de istediğiniz sonucu tez zamanda alırsınız.

Peki miracle losyonu önerir misiniz? yan etkileri düşündürüyor açıkçası.

Çok teşekkür ederim. Tüm vitamin, hormon vs. tahlillerimi yaptırdım, dermatoloğa gösterdim, hiçbir sorun görünmüyor. O yüzden de ayrıca endokrinolojiye gitmedim. Buna sevinsem mi üzülsem mi bilemiyorum açıkçası.

İnternette sürekli genetik dökülmenin çaresi yok, çözümü yok diye okudukça içim umutsuzlukla doldu. Daha 30 yaşımdayım, daha bunun doğumu var, menopozu var o zamana kadar kesin kel kalırım diye üzülmekten helak oldum. Kendimi çaresi olmayan amansız bir hastalığa yakalanmış gibi hissediyorum. İnsanlar çok büyük dertlerle, hastalıklarla uğraşıyor diye düşünerek teselli olmaya çalışıyorum.

Doktorlar da gerçekten mezoterapinin faydasından mı yoksa para kazanmak için mi öneriyorlar anlayamıyorum.
Ama şimdi siz bana umut oldunuz, inşallah siz de istediğiniz sonucu tez zamanda alırsınız.

Peki miracle losyonu önerir misiniz? yan etkileri düşündürüyor açıkçası.
Ah ah... Sizi nasıl anlıyorum bilemezsiniz. Benim son tahlillerde değerlerim normal çıktı. Değerleri normal olanlar için başladıkları ayrı bir tedavi var. Hiçbir şey çözümsüz değil.

Evet maalesef bu illet ömür boyu mücadele isteyen bir şey. Saçlarımızı kaybetmemek için sürekli farklı şeyler deneyeceğiz. Allah beterinden korusun en azından ölümcül bir dert değil. Psikolojiyi mahvediyor ama önlem alınabilir. Moralinizi bozmayın. Doktorum şimdi bana hormon düzenleyici ilaçlar verdi. Onların faydasının olacağına inanıyorum.

Önemli olan saçı boş bırakmamak. Derideki kan dolaşımı çok önemli. Miracle losyon mu uraw mı bilmiyorum. Belki de sadece dermastamp faydalı oldu. Size tavsiyede bulunamıyorum o yüzden. İçlerinde en zararsızı dermastamp. İsterseniz içeriği düzgün bir serumla ona başlayın. Dökülmeniz varsa önce onu durdurmaya yönelik bir serum olsun. İkinci aşama saç çıkarma.

Bu arada gittiğim endokrinoloji uzmanı bu rahatsızlığın bölümünün dermatoloji ya da kadın doğum değil kendi bölümleri olduğunu söyledi. Dilerseniz bir endokrinoloji uzmanına tahlillerinizi gösterin, takibinizi o yapsın.

çok teşekkür ederim çok naziksiniz. tüm tahliller normal ama bir endokrinoloğa görüneceğim yine de öyleyse.

İlk gönderime 6.ay fotoğrafı ekledim. Fotoğrafta henüz belli olmuyor ama çok fazla minik kök var diplerde. İnşallah tüy formundan saç formuna geçtiklerinde sıkıntım azalacak.
Bu arada akademi saç terapi merkezi diye bir hesap gördüm instagramda. Tedavileri çok maaliyetli ama bir yandan da güven verici geldi. Var mı giden, tedavi olan? Regenera kök hücre tedavisi hüsranından sonra tekrar böyle bir tedaviye başlamaya korkuyorum açıkçası.

Gelişme güzel ilk fotoğrafa göre çok iyi. Bence böyle yerlere gitmek gereksiz. Düzenli uygulanabilir tedavi her zaman daha iyidir. Böyle yerlere ne para yetişir ne de sonuç alınacagı belli değil.

Gelişme güzel ilk fotoğrafa göre çok iyi. Bence böyle yerlere gitmek gereksiz. Düzenli uygulanabilir tedavi her zaman daha iyidir. Böyle yerlere ne para yetişir ne de sonuç alınacagı belli değil.
Teşekkür ederim. Bir tarafım tıpkı sizin gibi düşünüyor. Ama bir yandan da içimde bir umut... İnsan çaresizlikten her tedavi seçeneğine inanmak istiyor maalesef.

Arkadaşlar işin aslı ben dökülmemi durduran şeyin dermaroller olduğunu düşünüyorum. Günde max. 50 tel dökülüyordur. Mavi serumu 6 ay kullanıp bırakacağım. İçeriği zararlı olanlar bildiğim kadarıyla adı sanı belli olmayıp merdiven altı üretilen mavi sular. Uraw'ın içinde doğum kontrol hapı kalıntıları çıkmış analizlerde sadece riskli olarak. Ama emin değilim.

Bu arada mevcut saçlarımı da kalınlaştırıp onarmak için intense keratin setini kullanıyorum. Bakım maskesi, keratin serumu ve bakım yağı var. Bakım yağını polen ile karıştırıp kozmik bakımın aslan günlerine dikkat ederek uyguluyorum. Ondan da çok memnun kaldım. Yaz sonuna kadar az çok durumum netleşir. O zaman buraya fotoğraf yükler inşallah sizlere umut olacak haberler veririm.

Yukarıda bir arkadaş doğum kontrol hapı sormuş sanırım. Doktor ilk önce diane 35 verdi bana. Ama bende aşırı kanama yapınca kesmek zorunda kaldım.
Hangi marka dermaroller kullanıyorsunuz? Dermatoloji doktorum Minoxil verdi onunla birlikte kullanabilir miyim acaba?

Kendi serumlariyla dermaroller uyguluyorlar aslinda, cok da bir olayi yok bu sac merkezlerinin gibi geliyor bana. Cok denemek isterseniz serumlari onlardan satin alip evde kendiniz de yapabilirsiniz, zaten basariyla kullaniyorsunuz dermastamp’i. Bu arada sizin hormonlariniz da normale donmus, sanirim onun da etkisi var, daha da iyi olacaktir saclariniz boylelikle. Sizin adiniza cok sevindim. Darisi benim de basima.

Kendi serumlariyla dermaroller uyguluyorlar aslinda, cok da bir olayi yok bu sac merkezlerinin gibi geliyor bana. Cok denemek isterseniz serumlari onlardan satin alip evde kendiniz de yapabilirsiniz, zaten basariyla kullaniyorsunuz dermastamp’i. Bu arada sizin hormonlariniz da normale donmus, sanirim onun da etkisi var, daha da iyi olacaktir saclariniz boylelikle. Sizin adiniza cok sevindim. Darisi benim de basima.
Evet, ben de ürünlerini merak ediyorum aslında. Kullanan ve memnun kalan var mı acaba? Onlu set 2500 tl olunca alıp deneyeyim de diyemiyor insan.

Hormonları dengelemesi için ilaç verdi doktorum. İnsülin direnci ve d vitamini eksikliği var şu anda. Mecburen hapları kullanıyorum. İnşallah hepimiz için sonuç iyi olur. ❤️

O kadar pahali oldugunu bilmiyordum :KK43: denemis olanlardan fikir almak lazim dediginiz gibi. Daha dusuk fiyatli bircok serum/losyon var yoksa piyasada.

Aysenur Yazici mesoxy ve evde aesthetic markalarinin serumlarini tavsiye etmis dermaroller ile kullanmak icin. Onlar saniyorum daha uygun fiyatli.

O kadar pahali oldugunu bilmiyordum :KK43: denemis olanlardan fikir almak lazim dediginiz gibi. Daha dusuk fiyatli bircok serum/losyon var yoksa piyasada.

Aysenur Yazici mesoxy ve evde aesthetic markalarinin serumlarini tavsiye etmis dermaroller ile kullanmak icin. Onlar saniyorum daha uygun fiyatli.
Hadi ya, ilk kez duyuyorum. Bir araştırayım. Teşekkürler. Mevcut saçların ömrünü uzatmak ve çıkanları da korumak için şöyle etkili ve makul fiyatlı bir serum bulsak süper olacak. Ben tecrübe ettiklerimi buradan paylaşmaya devam edeceğim.

Evet, ben de ürünlerini merak ediyorum aslında. Kullanan ve memnun kalan var mı acaba? Onlu set 2500 tl olunca alıp deneyeyim de diyemiyor insan.

Hormonları dengelemesi için ilaç verdi doktorum. İnsülin direnci ve d vitamini eksikliği var şu anda. Mecburen hapları kullanıyorum. İnşallah hepimiz için sonuç iyi olur. ❤
Hormon dengelemesi için hangi ilaçları verdi doktorunuz?

Hadi ya, ilk kez duyuyorum. Bir araştırayım. Teşekkürler. Mevcut saçların ömrünü uzatmak ve çıkanları da korumak için şöyle etkili ve makul fiyatlı bir serum bulsak süper olacak. Ben tecrübe ettiklerimi buradan paylaşmaya devam edeceğim.
Sizde pko varmı peki?yani hormon bozukluğuna sebep bi hastalık?

Merhaba, saçınız maşallah iyi toparlanmış ama size tavsiyem mavi su gibi şeylerden uzak durun çoğunun içinde minoxil bileşeni var yani saçı çıkaran aslında minoxil bileşeni zaten piyasada 2 saç çıkaran sprey var onlardan biri minoxil. Bu uygulamalar da bırakıldıktan sonra verdiği saçların hepsini geri alıyor. Mavi su kullanacağınıza minoxil kullanın daha iyi. Yada saw palmetto( bilinen yan etkisi yok) veya xpecia da kullanabilir siniz. Sizin saçınızı coşturanlardan biri dermaroller olmalı birde minoxil içerikli mavi su. Ben 6 ay doğal yağ ve dermaroller kullandım küçük küçük saçlarım çok çıktı 2 aydır yapmıyorum hala duruyorlar :) size son tavsiyem saç siyah ve onun tonlarındaysa saç dersini çok belli eder. Ben koleston elegan kahve 6 35 kullanıyorum yıllardır kuaförümün önerisiydi mekanı cennet olsun :KK43: dışarı çıkınca saç önlerime de saç fiberi döküyorum daha bugüne kadar kimse farketmedi :) hatta geçen gün kuzenim maşallah senin saçın ne gür dedi :KK70: