Erkekler bir kadına baktığında..

İyi bişey demiş gibi gururla söylemesine şok oldum şaka gibi..
Asıl böyle söyleyen erkekler yamyam gibi bakıyor da neyse şimdi gelir kocasını savunur..
O kadarını biliyor, o kadarını görmüş. Yapacak bir şey yok. Etrafına kadına değer veren, açık görüşlü bir erkek olmamış demek ki hiç.

Dışarıda haliyle bir çok insan görüyoruz. Çok beğendiğimiz..ne güzel giyinmiş, saçları ne güzel, ne güzel bir kadın dediğimiz çok oluyordur içimizden. Acaba erkekler tanımadığı güzel bir kadın gördüğünde ne düşünüyor? Direkt cinsel olarak mı düşünüyorlardır? Böyle bir kanı var çünkü.

Biraz önce bir konunun yorumlarında gördüm. “Sevgilimin sosyal medyada bir güzel oyuncuyu, mankeni beğenip onu arzulama ihtimali bile beni sinir krizine sokuyor” gibi bir yorumdu. Bu sebeple mesela her şeyini didik didik ediyormuş..denize, tatile izin vermiyormuş. Yada yabancı bir dizide çekici bir hatun var diye sevgilime diziyi kötüledim yeter ki izlemesin diyen biri olmuş. Bi bilindik sözlükte okudum bunları.

Bende bu raddede asla olmasa da kendimi o gün çirkin hissediyorsam veya misal saçımı makyajımı beğenmediysem aklıma bu düşünceler gelebiliyor. Çok sağlıksız bir düşünce ama diğer kadınların yanında kendimi o gün ezik gibi hissedebiliyorum. Bu da benim öz güvenimle alakalı sanki.

Sizin görüşleriniz neler? Kendinizden de örnek verebilir misiniz? 💛
Açıkçası ben kim ne giymiş şurası mı açık burası mı kapalı ilgilenmem ama bazı hemcinslerimiz öyle bi giyiniyo ki bende bakıyorum. Dış görünüş bir yere kadar önemli her zaman karakter daha iyi olmalıdır derim ben. Tabikide görünüş olarak kendime bakarım fiziğime elimden geldiğince dikkat ederim ama ne aşırı makyaj ne de aşırı dikkat çekici giyinirim. Bu hem kendi inancımdan hem de başkasının bakışlarını üzerimde hissettiğimde duyduğum rahatsızlıktan kaynaklıdır. Bazen kendimi bakımsız hissederim ama özgüvenim düşmez görüntüm kötü diye çünkü konuşmam ve kişiliğimle önplana çıkmayı tercih ettiğim için etrafımdaki herkes bu yüzden etrafımda 😊 çirkin olsamda fark etmiyo yani özgüven hep dozunda ve yerinde 😊 güzellik için gelen güzellik için gider ve kmse dünyanın en güzel kadınıyım diyemez bu şekilde karşı cinsi etkilemeye çalışanların asla mutlu olacağını düşünmüyorum

Bazı erkekler evet cinsel anlamda düşünebilir ama hepsi için geçerli değil bence. Bizler nasıl erkek gördüğümüzde cinsellik düşünmüyor ne yakışıkliymis deyip geçiyorsak bir çok erkekte böyledir.
Siz erkek gördüğünüzde hemen cinsellik mi düşünüyorsunuz?

Biz nasıl güzel kadın veya yakışıklı erkek görünce bakıyorsak insanlık hali elbette onlar da bakıyor ne kadar kısıtlarsan o kadar cezbeder bırak bakıp geçsin her gördüğünü de arzulayacak değil ya sonuçta onların başkasını güzel bulduğu gibi belki başkaları da bizi güzel bulup bakıyordur 🤷🏻‍♀️

Bugün bütün gün göbeğim açık gezdim. Kocam beni sevmediğindenmiş demek. Aydınlandım bir anda. Bütün şortlarımı, eteklerimi, elbiselerimi yakacağım birazdan.

Ya da daha kotusu eşinin sevgisi yetmiyor baskalari da sevsin sokaktan gecenler de seni sevsin diye dusunup giydin o gobegi acik seyleri 😮😮😮

Off boyle sacma sapan şeyler de hep en cok bakanlarin, kendini zor tutanlarin fikirleri zaten.

Bugün bütün gün göbeğim açık gezdim. Kocam beni sevmediğindenmiş demek. Aydınlandım bir anda. Bütün şortlarımı, eteklerimi, elbiselerimi yakacağım birazdan.
Kocan sana değer verseydi giydiklerine karıştırdı tmm mııı, yoksa hala boşanma davası açıp kendine başka delikanlılar aramaya başlamadın mı 😯
Neyse üzüldüm kadına birazcık.

Genelde de hep bunların kendine özgüveni yok heralde , illa biyerlerini açacaklar baska türlü kendilerini sevdiremediler demek ki diye söylenir, hiç hoşuna gitmez kendisini objelestiren kadına saygı duymaz filan .
ya ben bu mantığa da hastayım gerçekten, sanki kadınlar olarak erkekler bizi sevsin diye ölüp bitiyoruz o yüzden de şort giyiyoruz.

Bu düşünce tarzı hastalıklı gibi sanki biraz. Hiç aklıma gelmez ne düşünüyor,ne hissediyor irdelemek,yakışıklı birini görünce ben ne hissediyorsam eşimde onu hissediyordur muhtemelen.
Dizi bile izletmeyecek kadar saplantılı olmak ta,bir yorumda gördüğüm, eşinin mini etekli birileri hakkında yorum yapma hakkını kendinde bulması,eşiyle oturup yanından gecen kadının açık giyimini eleştirmesi bir kadınında bunu burada matah birşeymiş gibi anlatması da tuhaf ve saçma.
Herkes kendinden sorumlu,birine mini giydi diye minibüste saldırmakta bu zihniyetin eseri değil mi zaten?
Giyim,kuşam ,makyajla özgüven olmaz,insanın özgüveni varsa her haliyle kendini iyi hisseder,diğerleri tamamlayıcıdır bence.

Ben İzmir'de yaşıyorum genel olarak buralrda daha açık giyinilir. Bazen çamaşırlarını gorebildikleriniz oluyor etek altından 😥
Eşimin gözleri astigmattan görmez ama bı insanın bacağı çıplak mi görebiliyor elbette
Genelde de hep bunların kendine özgüveni yok heralde , illa biyerlerini açacaklar baska türlü kendilerini sevdiremediler demek ki diye söylenir, hiç hoşuna gitmez kendisini objelestiren kadına saygı duymaz filan .
Hepsi cinsel olarak yaklaşımda bulunmuyor yani ...🤷 o yüzden ben rahatsızlık duymuyorum bugün makyaj yapmadım yada Esofmanliyim diye.
Evimize gelip gözlüğünü taktiğinda game of thrones izliyoruz herkes çıplak geziyor memeler fora .
Hiç bı zaman bunlara takilmadim 🤷
Bazen oyuncuların oturur botokslarini konuşuruz hatta orasına onu mu yaptırmış o filan diye bu beni niye yaralasin 😅😅😅
Ayy siz aşşşırı takılıyorsunuz, kocanızın gözleri de fıldır fıldır görüyor milletin orasını burasını ne astigmatı😂

Erkekler de bizim gibi insan.. Elbette güzel birini görüp içinden belki diyordur güzelmiş diye ya da bakar yani.. Bende bakıyorum yakışıklı adamlara ama bi köşeye oturup yakışıklı aramıyor gözlerim tabi.. Görünce fark ediliyor şimdi yakışıklı da 🤣

Ama hiç bu yakışıklılara karşı cinsel arzuyla bakmadım erkekler de eminim öyledir.. Tabi sapık falan değilse..

Genelde bir kadın üzerinden bu kadar detaylı yorum yapan, özellikle karısına bu durumdan hoşlanmadığını vurgulayan pipililer, iddia ettiğinin aksine kadını cinsel obje olarak görenlerdir. Kadının açık giyinmesi kendisini cinsel obje olarak görmesinden değildir lakin, post ergen gibi kadın ve giyim tarzı üzerinden yorum yapan adamlar istisnasız kadını cinsel obje olarak görürler.

Benim kocam oturup elalemin kadınının giyimini yorumlasa, bir de giyim tarzı üzerinden benim hemcinslerimi aşağılasa "hayırdır sen nerenin açısın? Ne ara o kadar dikkat ettin de yorum yapıyorsun? Sana ne başka kadınlardan? Evlilik programında jüri misin sen hayırdır?" derim. Ne kadar itici yahu.

Bizim burada bir adam var. Muhafazakar görünen iblislerden. Karısını tüm dünyadan sakınır, açık giyen kadınlara saydırır. Boşanma sebebi birden fazla aldatma ve gördüğü tüm memelilere sarkma idi ajajsjs. O da böyle " kadın bir yerini açıyorsa Bla Bla" diyordu.

10 yıllık evliyim böyle saçma sapan düşünce içine girmedim.. Kafalarınız hep bel altı Allah akıl fikir versin...

Ben İzmir'de yaşıyorum genel olarak buralrda daha açık giyinilir. Bazen çamaşırlarını gorebildikleriniz oluyor etek altından 😥
Eşimin gözleri astigmattan görmez ama bı insanın bacağı çıplak mi görebiliyor elbette
Hepsi cinsel olarak yaklaşımda bulunmuyor yani ...🤷 o yüzden ben rahatsızlık duymuyorum bugün makyaj yapmadım yada Esofmanliyim diye.
Evimize gelip gözlüğünü taktiğinda game of thrones izliyoruz herkes çıplak geziyor memeler fora .
Hiç bı zaman bunlara takilmadim 🤷
Bazen oyuncuların oturur botokslarini konuşuruz hatta orasına onu mu yaptırmış o filan diye bu beni niye yaralasin 😅😅😅
Eşiniz size karşı açık giyinen kadınlar hıc hoşuma gitmez diyecek tabiki. şu kadına bayıldım harika diyecek hali yok😅

X