Erken doğum riskim var 26+5 haftadayım

sara9292

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2021
72
13
31
Merhaba herkese

Dün rutin kontrolden sonra hemen büyük araştırma hastanesine sevk edildim. Ultrasonda rahim ağzı kısalığı olduğunu ve her an doğum olabileceğini söylediler. 15 aylık oğlum var aklım onda sürekli 😥 4 saat uzak hastaneye sevk ettiler beni. Bu zamana kadar ne kasılma ne ağrı hissettim sadece bu sabah doktor vajinal ultrason ile baktığın da 0,5 mm açıklık olduğunu söyledi. Bu demek değil ki yarın hemen doğum yapacaksın , bir kaç hafta da sürebilir diyor sürekli yatış verdi yerimden kalkamıyorum bir yandan da ödüm kopuyor . Kuzum şimdi gelse yaşar mı? Kalıtsal sorun olur mu? Beyin kanaması geçirir mi? Bu süreç nasıl olucak kafayı yemek üzereyim lütfen bana yardım edin prematüre anneleri 😥

Merhaba herkese

Dün rutin kontrolden sonra hemen büyük araştırma hastanesine sevk edildim. Ultrasonda rahim ağzı kısalığı olduğunu ve her an doğum olabileceğini söylediler. 15 aylık oğlum var aklım onda sürekli 😥 4 saat uzak hastaneye sevk ettiler beni. Bu zamana kadar ne kasılma ne ağrı hissettim sadece bu sabah doktor vajinal ultrason ile baktığın da 0,5 mm açıklık olduğunu söyledi. Bu demek değil ki yarın hemen doğum yapacaksın , bir kaç hafta da sürebilir diyor sürekli yatış verdi yerimden kalkamıyorum bir yandan da ödüm kopuyor . Kuzum şimdi gelse yaşar mı? Kalıtsal sorun olur mu? Beyin kanaması geçirir mi? Bu süreç nasıl olucak kafayı yemek üzereyim lütfen bana yardım edin prematüre anneleri 😥
Canım öncelikle rabbim acil şifa versin.Bol bol dua et.Vakit zaman geldiğinde önüne geçilmiyor bazı şeyler egerki erken doğar kuvez süreci geçirirse Allah'ın dediği oluyor.Her bebek farklı prematüre sürecinde bütün herşeye hazırla kendini Rabbim hayırla sonuçlandırsın kucağına almayı nasip etsin inşallah saglikla

Hiç iş yapma yerinden bile kalkma anne karninda 1 gunun bile faydasi cok. Zamaninda dogum yapmak nasip olsun. Onunla konus bekle daha erken vs diye. Stres yapma bebekte stress giricek. Pozitif dusun lutfen

Merhaba herkese

Merhaba, rahim dikişi önerdiler mi? Serklaj ameliyatı deniyor. 21. Haftamda aynı şeyi yaşadım aynı gün ameliyata alıp açıklığı diktiler, şuan 30. Haftaymdayım ameliyattan beri yatarak geçirdim ama bu haftaları gördüm şükür. Dikişin süreyi uzattığını söylediler. Umarım sağlıkla alırsınız kucağınıza, stres yapmayın olumlu düşünmeye çalışın çok zor biliyorum ama emin olun stresiniz bebeğin gelişini çok etkiliyor.

X