Erken gebelik nasıl anlaşılır yardımcı olur musunuz hikayem altta

Öyle düşünüyorum yarın gidip yaptırıyım kan testini diye ama erken gebelik hakkında birşey bilmediğim için bilgi alayım istedim, ultrasonda göeünmese bile kanda çıkar mı?
Ilk kanda cikar, su an ultrasonda gorunmesi imkansiz. 6 haftalik falan olunca kese gorunur, sonra kalp atisi duyulur. Su an eger hamileyseniz 5 haftalij oluyor sanirim, belki doktor keseyi gorebilir ama belli olmaz tabi. Hormon artisi onemli. Gun asiri en az %60 artmasi gerekiyor.

Ilk kanda cikar, su an ultrasonda gorunmesi imkansiz. 6 haftalik falan olunca kese gorunur, sonra kalp atisi duyulur. Su an eger hamileyseniz 5 haftalij oluyor sanirim, belki doktor keseyi gorebilir ama belli olmaz tabi. Hormon artisi onemli. Gun asiri en az %60 artmasi gerekiyor.
Sizi çok meşgul ediyorum ama alttan ultrason ile baktı kese felan yok, onda da görünemez dimi kesinlikle sadece bu haftalarda kanda çıkar diyorsunuz anladığım kadarı ile

Sizi çok meşgul ediyorum ama alttan ultrason ile baktı kese felan yok, onda da görünemez dimi kesinlikle sadece bu haftalarda kanda çıkar diyorsunuz anladığım kadarı ile
Istedigini sorabilirsin. Kesenin gorunmeai genelde 6 haftadan sonra oluyor diye biliyorum ama bazi gebeliklerde 5 haftada da goruldugu oluyor. Benim buyuk oglumda 5 haftalikken gormustu doktor. Senin icin su an onemli olan beta hcg hormonunun duzenli artmasi. Saglikli bir gebelikse dedigim gibi gun asiri en az %60 artacak. Sonra insallah kese de bebek de gorunur.

Bu perşembe oda örnek verecek inşallah bir sıkıntımız çıkmaz sadece zamanı vardır deriz gerçekten çook yoruldum çevreden duyduğum laflar, kendi sıkıntım birde o kadar çok istiyorum ki bebek ilaç olacak sanki bana
Biz bebek düşündüğümüz an ornek vermistik. Kendim de muayene oldum. 1.sene bekletmediler. Bazen 1 sene korunmasiz deneyin oyle ornek alalim muayene edelim diyorlar. Size de mi oyle dediler? Keske boyle yapmasalar. En azindan sperm ornegini alsalar. Sorun varsa Bos yere beklemis umit etmis olmaz kimse.

Benim 32 günde bir oluyor ve daha erken değil mi sizce?
Hayir bu test seklini doktor oneriyor. Adetin ilk gününden 35 gun sayma usulünü ben bir doktordan ogrendim. Iliski uzerinden 10 gün gecince cikiyor bazen testte. 10 gun gecikmek demek 6 haftaliktan fazla oluyor sanırım. Bu kadar beklemek zararli bile olabilir. Laboquick diye bir marka var. 20 beta hcg den itibaren algiliyor. Erken teste falan gerek yok. Geciktiyseniz o markadan satin alin. Erken test dedikleri sadece satis pazarlama hileleri. Acip bakinca standart testler gibi 50 beta hcg yi algiliyor yaziyor. Hic gerek yok bu yuzden.

Istedigini sorabilirsin. Kesenin gorunmeai genelde 6 haftadan sonra oluyor diye biliyorum ama bazi gebeliklerde 5 haftada da goruldugu oluyor. Benim buyuk oglumda 5 haftalikken gormustu doktor. Senin icin su an onemli olan beta hcg hormonunun duzenli artmasi. Saglikli bir gebelikse dedigim gibi gun asiri en az %60 artacak. Sonra insallah kese de bebek de gorunur.
Dayanamayıp idrar testi yaptım şimdi inşallah bu sonuç doğrudur silik ama böyle bir çizgim var yarın kan testini de mutlaka yaptırıcam Allahın izniyle bu sefer olmuştur inşallah 🤲🏻

Eklentiler

• CAFC2D9A-F2C1-4DDA-9708-487F99907026.jpeg
    CAFC2D9A-F2C1-4DDA-9708-487F99907026.jpeg
    42,3 KB · Görüntüleme: 164
Hayir bu test seklini doktor oneriyor. Adetin ilk gününden 35 gun sayma usulünü ben bir doktordan ogrendim. Iliski uzerinden 10 gün gecince cikiyor bazen testte. 10 gun gecikmek demek 6 haftaliktan fazla oluyor sanırım. Bu kadar beklemek zararli bile olabilir. Laboquick diye bir marka var. 20 beta hcg den itibaren algiliyor. Erken teste falan gerek yok. Geciktiyseniz o markadan satin alin. Erken test dedikleri sadece satis pazarlama hileleri. Acip bakinca standart testler gibi 50 beta hcg yi algiliyor yaziyor. Hic gerek yok bu yuzden.

işte testim inşallah doğrudur yarın kan testinden anlaşılır sizden cesaret alıp yaptım umarım istediğim sonuçtur 😞

Eklentiler

• 57B1C533-6BD8-4EBF-B4D6-A80507DCA3EF.jpeg
    57B1C533-6BD8-4EBF-B4D6-A80507DCA3EF.jpeg
    42,3 KB · Görüntüleme: 162
Cizgi hemen cikti degil mi? Yani saatlerce beklediyse kurumadir ama hemen ciktiysa bebektir. Gece idrarinda bile bu kadar net ciktiysa saglikli bir bebektir diye düşünüyorum. Insallah oyledir.🥰

Cizgi hemen cikti degil mi? Yani saatlerce beklediyse kurumadir ama hemen ciktiysa bebektir. Gece idrarinda bile bu kadar net ciktiysa saglikli bir bebektir diye düşünüyorum. Insallah oyledir.🥰
Önce silik çıktı fotoğraftaki gibi ama ben görebiliyordum dedim herhalde yine kendini kandırıyosun çek fotoğrafını ablana at bi 10 dk sonra ablama attım oda pek belli değil ama var canım dedi bir iki saat sonra da bu hali aldı ay inşallah vardır ❣️🤲🏻

Eklentiler

• 388BF31C-727F-4312-9BC7-70A0F6EFD91B.jpeg
    388BF31C-727F-4312-9BC7-70A0F6EFD91B.jpeg
    29,6 KB · Görüntüleme: 103
Önce silik çıktı fotoğraftaki gibi ama ben görebiliyordum dedim herhalde yine kendini kandırıyosun çek fotoğrafını ablana at bi 10 dk sonra ablama attım oda pek belli değil ama var canım dedi bir iki saat sonra da bu hali aldı ay inşallah vardır ❣️🤲🏻
Yarin hemen kan verin. Saglikla ilerlesin insallah. Mutlu musunuz? Eşiniz nasil tepki verdi?

Yarin hemen kan verin. Saglikla ilerlesin insallah. Mutlu musunuz? Eşiniz nasil tepki verdi?
Çok heyecanlandı hemde aşırı. İnşallah vardır da bi sorunumuz yoktur rahatlarız, inşallah vardırda koynumda uyuturum diyip duruyor sabahı sabah edecek. Yanımda da değil çalışıyor bide iyice heyecanlandı :)

Sormayın normalde sabah gelir gelmez bana dokunma uyuycam diyen adam hadi hemen kan vermeye diye götürdü beni kanı verdim doktor yarın belli olur dedi o kadar heycanlı ki içi içine sığmıyor :)) benimde öyle :)
Merhaba ay konuyu en başından beri okudum nasıl heyecanlandım kan sonucu normalde 1 buçuk 2 saate kadar çıkması lazım e nabıza falan düşüyor diye biliyorum ben olsam yarına kadar dayanamazdım 🤗 benimde 4 sene olmuyordu hiç beklemezken benimde umutsuzca test yapmamla pozitifi görmüştüm şuan 17 haftalık olduk rabbimin izniyle tüm hamişler sağlıkla kucağımıza alalım bebişlerimizi

Sormayın normalde sabah gelir gelmez bana dokunma uyuycam diyen adam hadi hemen kan vermeye diye götürdü beni kanı verdim doktor yarın belli olur dedi o kadar heycanlı ki içi içine sığmıyor :)) benimde öyle :)
Cok guzel mutluluklar bunlar. Keyifle hatirlarsiniz bugünleri hep. Saglikla kucaginiza almanizi dilerim.🥰

Merhaba ay konuyu en başından beri okudum nasıl heyecanlandım kan sonucu normalde 1 buçuk 2 saate kadar çıkması lazım e nabıza falan düşüyor diye biliyorum ben olsam yarına kadar dayanamazdım 🤗 benimde 4 sene olmuyordu hiç beklemezken benimde umutsuzca test yapmamla pozitifi görmüştüm şuan 17 haftalık olduk rabbimin izniyle tüm hamişler sağlıkla kucağımıza alalım bebişlerimizi
Aminn inşallah ❣️

Yaa çok sevindim 🥰 sonucunuz ne ? Belli oldu mu?
Bende aynı durumdayım. Benim 28 temmuzda 2 gün süren, miktarı az, koyu renkli adetim oldu. 23 ünde babamı kaybettim stresten öyle diye düşündüm. ama son 2 haftadırda rahim ağrım var adet ağrısı gibi. Enfeksiyon kaptım herhalde diyip doktora gittim smear vs aldırmak için. Gebelik olabileceğini düşünmedim cünkü uzun bir süredir çocuk için uğraşıyoruz, pcos var, ilaçlar iğneler falan ama olmuyor. Sizinde dediğiniz gibi hep negatif. Geçen ayki Folikul ilaçlara rağmen buyumemisti. Bu yüzden tedaviyi böldük, Bayramdan önce 2 defa birliktelik oldu ama çocuk için değildi yani yumurtlama takibi yapılmadan, folikul buyumedigini bildiğim için. Üzerine de böylesi bir üzüntü. Normalde herşeyi gebeliğe yoran ben, bu seferHiç aklıma gelmemişti.smear aldirdigim gün yani salı günü Ultrason muayeneside yaptı.rahim kalınlığının erken gebelikteki yada regl dönemindeki gibi olduğunu söyledi. Ama regl e daha 12 gün vardı. 1 hafta bekle HCG baktır dedi. Keşke ümit vermeseydi diyoruz, ilk gün umursamadım ama canım o kadar acıyor ki ihtimali bile tutunacak dal gibi oldu. Yine negatif gorucem belki bu sefer üzülmem bilmiyorum

X