Erken Hamilelik Belirtileri Üzerine Paylaşım Alanı

Sonuclarimi aldim vee pozitif anne oluyorum darisi tum isteyenlerin basina. Belirtilere gelince. Oncelikle bir doktora gittim ve cocuk olmama engel bisey olmadigini ogrendim ve bu ay hic stres yapmadan gecirdim. Sık sık kasik agrisi ve ates basiyor beni ve ara ara migde bulantisi oluyor. Bugun en son cok ack kahve akintim olunca cok meraklandim ve test yaptim. Idrar testinde 2. Cizgi cok soluktu. Kalktm kan testi yaptirdim ve hamileyim ama daha cok kucuk:)

Sonuclarimi aldim vee pozitif anne oluyorum darisi tum isteyenlerin basina. Belirtilere gelince. Oncelikle bir doktora gittim ve cocuk olmama engel bisey olmadigini ogrendim ve bu ay hic stres yapmadan gecirdim. Sık sık kasik agrisi ve ates basiyor beni ve ara ara migde bulantisi oluyor. Bugun en son cok ack kahve akintim olunca cok meraklandim ve test yaptim. Idrar testinde 2. Cizgi cok soluktu. Kalktm kan testi yaptirdim ve hamileyim ama daha cok kucuk:)
canım tebrik edrim çok sevindim inan darısı benim ve bekleyenlerin başına bizlere dua etmeyi unutma olurmu bu arada adetin gecikmişmiydi önce mi belli oldu..

canım tebrik edrim çok sevindim inan darısı benim ve bekleyenlerin başına bizlere dua etmeyi unutma olurmu bu arada adetin gecikmişmiydi önce mi belli oldu..
Tesekkur ederim sizin için bol bol dua edicem :KK66: aslında benim adet günüm bugün ama belirtileri 4 5gün önce başladı ben dayanamayıp test yaptırdım.

Merhabalar,
14 temmuz 2014 son adet tarihimin ilk günü normalde bugün adet olmam gerekiyordu fakat 2-3 gun onceden adet olcakmışım gibi hissetmeye başladım. Karnımda bir şişlik vardı ve geçmiyordu. Dün idrar testi yaptım ve ikinci çizgi silik çıktı. Yarın testi tekrarlıcam yine iki çizgi çıkarsa bu sefer kan testi yaptırcam kesin sonuç o zaman belli olur sanırım. yada biraz daha beklemelimıyım?

Merhabalar,
14 temmuz 2014 son adet tarihimin ilk günü normalde bugün adet olmam gerekiyordu fakat 2-3 gun onceden adet olcakmışım gibi hissetmeye başladım. Karnımda bir şişlik vardı ve geçmiyordu. Dün idrar testi yaptım ve ikinci çizgi silik çıktı. Yarın testi tekrarlıcam yine iki çizgi çıkarsa bu sefer kan testi yaptırcam kesin sonuç o zaman belli olur sanırım. yada biraz daha beklemelimıyım?
silik çıkmışsa bbnce hemen kan testini yaptır tatlım eger negatif çıksa idi testi tekrarla derdim inşallah hayırlısı ile yakında bebeginiz olur

silik çıkmışsa bbnce hemen kan testini yaptır tatlım eger negatif çıksa idi testi tekrarla derdim inşallah hayırlısı ile yakında bebeginiz olur

Teşekkür ederim inşallahh :) akşam acilde yaptırırım kan testini artık

canım benimde çok silikti hatta zor görünüyordu ama dayanmayıp gittim kan testş yaptım gebeliğin başında silik oluyor çok şükür güzel haberi aldım bence hemen yaptır:)

çok silik değildi fakat dıgerıne gore sıilikti. Aksam iş çıkışı yaptırcam kan tahlili bakalım sonucu ne olcak :) sizinde hayırlı olsun sağsalim bebeğinizi kucağınıza almayı nasip eder rabbim inşallah :)

kızlar merhaba
benim ilk gebeliğimin üzerinden 6 yıl geçti o yüzden unuttum.ilk belirtilerinizin içinde karnınızda bir acı hissettiniz mi 1-2 gün boyunca?hem şiş gibi üzerine yatamıyorum hem de acıyor içi.adet ağrısına da benziyor ama ddaha çok ağrı değil acı diyebilirim buna.

Merhaba kızlar
5-6 aydır 2. çocuğu istiyoruz.Bu ay umutluydum da adetim de gecikti.26. gün adet oluyordum düzenli bugün 29. gün
sabah test yaptım ama negatif :KK43: Daha önce bir de düşüğüm var onda bat tan 3-4 gün önce idrar testi silik çizgi çıkmıştı şimdi hiç bişey yok bu kadar heveslendiğim bi ay nasıl bi tesadüf bu :KK43: adetim de hiç gecikmez hatta 2 gün önceden kahv akıntılarım olurdu.

arkadaşlar adetım 10 gun gecıktı . kasıgımda pıt pıt atmalar hıssedıyorum çırpınma gıbı boyle , kasııgm tıtrıyormuş gıbı . bunu yaşayan oldu mu ..

arkadaşlar adetım 10 gun gecıktı . kasıgımda pıt pıt atmalar hıssedıyorum çırpınma gıbı boyle , kasııgm tıtrıyormuş gıbı . bunu yaşayan oldu mu ..
Bende normalde oluyor sanırım adet zamanı bağırsak faaliyetleri arttığı için gaz vs.
10 gün olmuş test yapmadın mı?

Herkese merhaba;
Bende hamilelik planları yapmaya başlar başlamaz bol bol okudum burayı burdaki belirtileri okuyup kesin hamileyim dediğim ay hamile değildim bir sonraki ay burda yazan belirtilerin hiç biri yoktu ve hamileydim:) Yani sanırım herkesin hamilelik belirtileri farklı oluyor.
Ama yinede belki birilerine bi faydası olur yaşadıklarımı anlatayım.Ben regl tarihime 7 gün varken öğrendim.o ay internetten ovulasyon testi,hamilelik testi spariş etmiştim yanlışlıkla erken hamilelik testi de spariş etmişim neyse normalde yumurtlama döneminin adet gününden 14 gün önce olduğunu biliyorum benim adetim ayın 28-30 arası bekliyordum yani yumurtlamada 14-15-16 günler diye hesaplıyordum bi önceki ayda böyle hesaplamıştım ama hamilelik olmamıştı.Fakat niyeyse ayın 11 inde kalkıp bi ovulasyon testi yapayım dedim hesaplara göre erkendi ama şeytan dürttü diyelim ve sonuç pozitif çıktı.yani beklenenden üç gün önce tamamen şans eseri yumurtlama günümü öğrenmiş bulundum sonraki günlerde yaptım silikleşerek ikinci çizgi günden güne kayboldu.neyse o ay hiç akıntım olmadı ki geçen ay çok akıntım vardı ne iştah açıklığı ne yorgunluk hiç ama hiç bir belirti yoktu tek bir belirti dışında karnımın sol tarafı karıncalanıyordu ilk olarak buna yormadım hani denizde çok yüzersinizde akşam kaslarınız karıncalanır ya aynen öyle bir karıncalanma ve bunu ara ara hissetmeye devam ettim.
Henüz adetime bir hafta varken erken gebelik testini yapayım dedim bu da tamamen öylesine meraktan yaptım hemen baktım zaten tek çizgi gördüm 30 saniye bile geçmeden bıraktım başka odaya geçtim.Bi 5-10 dk sonra tekrar o odaya girdim bi şey almak için gözüm teste ilişti bi baktım ikinci çizgide çıkmış çok ama çok şaşırdım elimde başka erken gebelik testi yoktu normal test ile tekrarladım onda da ikinci çizgi silik bi şekilde çıktı.(bu arada sonra ki gün yaptığım testte tek çizgi çıkmıştı bu kadar erken çıkmasını o gün oruçlu olmama ve su içmediğim için idrarın yoğun olmasına bağlıyorum) hemen en yakın hastaneye gittim ve kanda gebelik testi yaptırdım sonuç 9,5 idi. Hatta ben negatif heralde diye düşündüm ta ki eve gelip internetten araştırınca 5 ve üstünün pozitif olduğunu öğrenene dek.Bu arada kanda bile bu kadar düşükken idrar testinde nasıl çıktığına bende şaşırıyorum ama dediğim gibi oruçlu olmama bağlıyorum ve test iyi bi testti galiba.
2-3 gün sonra kendi doktoruma gittim direk ultrasona aldı beni ve keseyi göremedi.kan tahlilime baktığında zaten bu da negatif dedi heralde onun kıstası 10 ve üzeriydi.Benden yeni bi kan tahlili istedi.100,6 çıktı.gebelik var ama dediğim gibi keseyi göremediğim için dış gebelik mi bilemiyorum dedi ve iki günde bir kan tahlili yaptırmamı istedi.bizde o sıra şehir dışına çıkma durumundaydık gittiğim yerde yaptırdım kan değerlerim şöyle gitti 9,6-100,6-380-1000 in üstü olarak çıktı zaten bir daha da yaptırmadım.Doktora gittik ve karından ultrason ile keseyi gördü.Tabi ilk gebelikte olduğu için dış gebelik mi diye baya korkmuştum doktorum biraz korkuttu beni ama ona da hak veriyorum.Allah korusun çok ciddi bi konu takibi çok önemli.
Bebek isteyen tüm çiftlere Rabbim hayırlısını nasip etsin benden nacizane tavsiyem
-kesinlikle ovulasyon testi alın (internetten baya ekonomik oluyor)adetten itibaren yapın benim adetim düzenli olmasına rağmen normal hesaplamalardan farklı çıktı
-bence gebelik testini aç karnına ve mümkün mertebe su içmediğiniz saatlerde yapın
-buradaki bilgilerden elbet yararlanın ama illa burdaki belirtiler doğrudur diye bir şey yok.Hamile kaldığınızda zaten hissedersiniz.(benim fikrim)

arkadaşlar bilen yazsın lütfen.normalde hiç adet belirtisi yaşamayan biriyim.3 gündür karnım ve kasıklarım ağrıyor.adetime 6 gün var.belirti olabilir mi bunlar.yaşayan var mı?

merhaba bayanlar adetime 12 gün var ama 4 5 gün önceden kasık sancılarım başladı hiç böyle olmazdı bazen sol bazende sağ tarfta oluyo akıntım da dün çok gelmişti bide ağır kokuyodu göğüslerimde çok şişti ama acı ağrı yok balon gibi oldular anlamdım normalde adet gününden on gün önce göğüslerim acımaya başlar kasıklarım batar ama bu kez kasıklarım erken batmaya başlkadı üstelik göğüslerimdeki şişlik de 2 3 gün önceden oldu ve hiç sancı yok ümitlenip hüsrana uğramak istemiyorum ama bu ayda dört gözle bekliyorum adetimin geçmesini sizce hamilelik belirtisi olabilirmi :KK48:

X