Ertesi gün hapı aldıktan sonra ilişki yaşayanlar (Acil, lütfen!!)

xflaneo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2021
33
10
34
Merhabalar. yargılamadan cevap verirseniz çok sevinirim şayet buna çok ihtiyacım var.
Ben bakireyim daha önce vajinal bir ilişki yaşamadım. Fakat sürtünme yolu ile adetimin son günü bir ilişki yaşadım. boşalma oldu fakat o kısma çook denk gelmedi. adetimin son günüydü. ertesi gün adetim bitti, 13.saatte de postpill one adlı ertesi gün hapı kullandım. hapı kullandıktan 1-2 gün sonra yine anal yoldan sürtünme yaşadık. Boşalma olmadı ama zevk suyu geldi. fakat bu sefer hapdan dolayı mı bilmiyorum minik bir kanama oldu. zevk suyunun bulaşma ihtimali de var oraya. şuan yumurtalama dönemime 1 gun var, adetime 15 gun var. fakat ara ara kanamam oluyor. bu iki farklı günde yaşadığım ilişkiden hamile kalma ihtimalim var mı? hapdan sonra yaşadığım ilişkiden de sonra ara kanama olduysa hamilelik şüphem boşa mı? bir ay nasıl geçecek bilmiyorum. Cahillik ettim. Bir daha asla cinsel duygularımı kendime dahi belli etmeyeceğim. senelerdir bastırdım kendimi, daha da bastırırım şu lanet şüpheyi yaşamaktansa.

İlk ilişkin için ertesi gün hapı işe yaramıştır ama ikinci için etki etmez. Hamile olma ihtimalin var. Bu kadar korkuyorsanız prezervatif kullansın partneriniz
Ara kanama geldiği halde bile mi var? partnerimin allah belasını versin zaten. benim de öyle. ne deseniz haklısınız

Ara kanama geldiği halde bile mi var? partnerimin allah belasını versin zaten. benim de öyle. ne deseniz haklısınız
Korkma canım ilk defa kullandın heralde hapı. O haplar ara kanama yapar. Gebe değilsindir. Ben evli olduğuma rağmen sürtünmeyle ilişki yaşadığımda hamile kalmak imkansız bişey. Gebe kalmak okadar kolay değil. Ama sana tavsiyem bidaha böyle bişey yapma insan nişanlıyken bile güvenemiyor. Sen hayatını mahfedersin erkeklere bişey olmuyor. Yinede içinde şüphe varsa test yap ama büyük ihtimal negatif çıkıcaktır. Bidaha bu hataya düşme o ilaçlarlada hormonlarını bozma.

ilk kez anlayışlı bir yorum, çok çok teşekkür ederim. Evet hayatımda ilk kez kullandım ertesi gün hapını. 27 yaşına kadar hiç böyle bir şey yaşamamıştım, kendimi bastırmıştım. Cahillik ettim. Adetim biteli 5 gün oluyor, birinci lanet ilişki, adetimin son günü diğer ilişki de adetim bittikten 2 gün sonra yaşandı. Şu an gebelik testi yapsam ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum. Ara ara kanama görüyorum zaten. Umarım başıma bir şey gelmez. Erkeklerin ruhu bile duymuyor böyle durumlarda haklısınız. Keşke yapmasaydım az kalır, bir daha asla bulaşmayacağım bu işlere.

Adetten hemen sonra hamile kalınmaz zaten. Sürtünmeyle asla hamile kalınmıyor. Sperm rahime ulaşıcakta gebelik oluşacak. Adetine 2 3 gün kala test yap muhtemelen negatiftir içiniz rahat edicekse yapın. Ama kesinlikle gebe değilsinizdir. Stres yapmayın adetiniz tam gününde gelsin.

Daha 15 gün var adetime. Dediğiniz gibi, regl bittikten 2 gun sonra son ilişkiyi yaşadım. Ve onda da telefondaki regl takvimimde yumurtlama günü başlangıcı yazınca çok endişelendim. İnşallah bir şey olmaz. Çok sağolun, teşekkür ederim

Yoktur canım merak etme. Sende sağol.

Bu ilaçlar bazı kişilerde ara kanama yapabiliyor ama ilaç dışı senin fizyolojik durumundan kaynaklı da kanama olmuş olabilir. Gebelik olması için yumurtanın oluşması ve hatta çatlaması lazım. Bu durum da adet bitiminden takribi bir hafta içinde oluyor ancak çoğunlukla gebe kalmak kolay değil. Şans veya talihsizlik faktörünü saymaz isek tabi. Umarım değilsindir ki sanmıyorum. Ama hiçbir erkek için böyle şeyler yaşamaya değmez. Boşuna stres yaşıyorsun. Bence adet olduğun zaman bir doktora görün. Belki kanama rahim kaynaklı da olabilir. En azından kontrol edilmiş olursun.

erkek için değil, kendimle alakalı. bu konuyu çok fazla tabu haline getirip hormonlarımı zaman zaman kontrol edememeye başladığım için bu hatayı yaptım. karşımdaki erkek de elbette ki bana değer vermeyen biri olduğunu başlarda belli etmedi. bilemedim. haklısınız. görünmekte yarar var. umarım o talihsizlerden değilimdir. beklemek çok zor, bu stresi yaşayacağımı bilsem asla yapmazdım. cok tesekkurler.

İlk önce bir hata yaptınız anladım, bir şey olur diye korktunuz ertesi gün hapı kullandınız ki ertesi gün hapı kesinlikle doğum kontrol yöntemi değil, hormonları rezil eden bir şey, her neyse, üstünden iki gün geçiyor, Allah belasını versin dediğiniz partnerinizle bidaha yakınlaşıyorsunuz. Ders almıyorsunuz. Bu kadar korkuyorsunuz neden önlem almıyorsunuz, zaten birleşme olmuyor anal yakınlaşma demişsiniz. Belli ki sizin çok zevk alma niyetiniz yok, adam resmen kendini tatmin ediyor. Kendinizi neden kullandırıyorsunuz? Azıcık saygınız olsun kendinize.

Az da olsa ihtimal var ama bu ilişkiden bir şey olmazsa, kendine bu kadar bela okuyan kullanıcı yarın yine aynı şeyi yapar, bundan da eminim

keşke bu kadar acımasız yorum yapmasanız, nasıl bir psikolojide ve boşlukta oldugumu bilmiyorsunuz. yargılamadan sadece bilgi vermenizi istemiştim bu konuyu açarken. doğum kontrolü, cinsellik bunları 27 28 yaşında internetten araştırarak öğrenmeye çalışan ve bu güne kadar yaşamamış biriyim. hatalıyım ama siz üstüne taş atıyorsunuz. yapmayın. kınamayın. daha sizin hikayeniz bitmedi.

Belki benim acımasız yorumum silkinerek kendine gelmeni sağlar, belki de bu zamana kadar yaptığın bütün hatalar, "bişi olmaz cnm korkma" diyenler yüzünden başına geldi.

Belki benim acımasız yorumum silkinerek kendine gelmeni sağlar, belki de bu zamana kadar yaptığın bütün hatalar, "bişi olmaz cnm korkma" diyenler yüzünden başına geldi.
yine de teşekkür ederim, iyi niyetinizi hissediyorum. kendi kendime ettim naptıysam. günü kurtarmak değil derdim bir daha böyle bi boşluğa düşmemek. ne desem kendime az, hatalıyım, bahanem yok, o kişi kullandı beni, biliyorum, biliyorum. tekrar teşekkür ederim..

Sadece gerçekten emin olduğun kişilerle eğer korkun yoksa bu tarz adımlar at. Yoksa 10 dakikalık mutluluk sonrası hayatının geri kalanı paranoyaya dönüşür.

Sadece gerçekten emin olduğun kişilerle eğer korkun yoksa bu tarz adımlar at. Yoksa 10 dakikalık mutluluk sonrası hayatının geri kalanı paranoyaya dönüşür.
haklısınız... şu endişeyi bile unutabileceğimi sanmıyorum. allah da unutturmasın. sonucu iyi ya da kötü ne olursa olsun şu endişeyi unutmayacağım

Yaptığınız cahillik değil iğrençlik

Ya buda yeni moda oldu
Hata yapana hatalısın diyoruz kınama kınadığını yaşarsın diyor. Ben kınadığım hata gördüğüm şeyi niye yapayım Allah akıl fikir irade vermiş. İyi valla artık yanlışa yanlış da demeyecez

haklısınız... şu endişeyi bile unutabileceğimi sanmıyorum. allah da unutturmasın. sonucu iyi ya da kötü ne olursa olsun şu endişeyi unutmayacağım
Başına gelene yakın birşey benimde başıma geldi ilk bir saat içinde ertes72 adında bir ilaç kullandım ilaçtan 6 gün sonra adet gibi ilk iki gün yoğun son iki gün lekelenme toplamda dört gün ara kanamam oldu şuan eğer gecikme yaşamazsam ayın 30 - 1 gibi adet olmam lazım kasık ağrılarım ara ara adet olacakmış gibi var ara kanamadan sonra hafif yoğunlukta akıntım vardı sizin nasıl acaba başka ne tür yan etkiler yaşadınız ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…