Eş ailesi. İç dökme.

Fairytale24

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2022
49
22
29
Merhabalar. Çok uzatmadan bahsedeyim ki benimki aslında iç dökme. Çünkü o kadar bunaldım ki bazen sıkıntımı hep içimde yaşıyorum. Üç yıllık evliyim , ailelere 12 saatlik uzaklıkta oturuyoruz, eşimle her aile ziyaretimde kısa kalmamıza rağmen hep kv de kalıp bir gün annemde kalıyorduk, çoğu zaman sadece anneme yemeğe gidip evimize dönüyorduk. (Burda hata senin derseniz haklısınız.) En son böyle 4 gün kv de kaldık , bir gün annemde kalacağız eşimle, yola çıktık yolda kv arayıp eşime , “sen eve gel karın annesinde kalsın “ , eşimde “tamam anne bakarız “ deyince benim film koptu arayıp saydırdım, eşimle de kavga ettim, 2 yıldır kv evine gitmiyorum konuşmuyorum, herkes kendi ailesinde kalıyor. İşin kötüsü en zoruma giden eşimin bir tepki koymaması, ben kv le tartıştığım halde hepsi bana sırtını döndü bütün aile. Eşim beni anneme bırakır gider gezer tozarlar adımı anıp arayıp derdin ne diye soran yok. Eşim bi iki gelir çay içer gider. Çok zoruma gidiyor.
Öncesinde ne yaşandı derseniz tipik kv sorunları, oğlunu yönetmeyi ve baş köşede olmayı çok sever ben bunu hep reddettim, itaat etmediğim için hiç sevilmedim, sürekli laf sokmalar herkes kötü tek iyi kayınvalidem. Küçük görümce ortalığı karıştırır sonra kv bize yüklenir.
Bazen boşanmak geçiyor aklımdan her aile ziyaretlerinde bu kadar rahat ve pişkin olmaları zoruma gidiyor ama uzakta çok iyiyiz, iyi anlaşıyoruz ya hatta çocuk bile istiyorum çok istiyorum ama doğru bir karar olur mu bilemiyorum bu durumda , kafam çok çok karışık. Teşekkür ederim şimdiden yorumlarınız için.

Son düzenleme:
Anlayamadım şu an görüşüyor musunuz kayınvalidenizle. Yoksa memlekete gidince sen evine ben evime mi diyorsunuz eşinize

O zaman da çocuk benim ailemde kalacak senin ailende kalacak kavgası olur

Anlamıyorum bazı kvleri doğurmuşun büyütmüşün bilincin yerindeyken evlendirmişin ama hala emziriyorsun gibi davranıyorsun

demiyorsun ki ben doğurdum ama onun da bi hayatı var karısı var düzeni var
Böyle içi fesatlık dolu olan kvleri Allah bildiği gibi yapsın
Öyle bi damat versin ki gelinini mumla arasın

Yani bilmiyorum, başıma gelmedi ama annem de bizim gelinle tartışsa, ben gelinle hiçbir şey olamamış gibi devam edemem sanki.

Siz niye Kv de kaldınız ki? Ben evlendiğimden beri eğer eşimle gitmişsem bir gün kvlerde kalıp, geri kalan zamanı kendi ailemde geçiriyorum. Eşim yoksa direkt kendi annemlerde kalıyorum. Kv’ye kahve içmeye uğruyorum.

Yani bilmiyorum, başıma gelmedi ama annem de bizim gelinle tartışsa, ben gelinle hiçbir şey olamamış gibi devam edemem sanki.

Siz niye Kv de kaldınız ki? Ben evlendiğimden beri eğer eşimle gitmişsem bir gün kvlerde kalıp, geri kalan zamanı kendi ailemde geçiriyorum. Eşim yoksa direkt kendi annemlerde kalıyorum. Kv’ye kahve içmeye uğruyorum.
Eşim derdi gel en önce bi annemlere inelim diye kötü olmamak için kabul ederdim, kendimce ayrı gayrı olmasın derdim ama en mantıklısı sizin yaptığınızmış.

Bence çocuk düşünmeyi erteleyin. Böyle insanların evine çocuğunuzu tek yollayabilecek misiniz gerçekten? Size düşman küçük bir çocuk yaratabilirler. Eşinizle bu problemi çözmeniz lazım bu şekilde gitmez...
İşte bu sefer gelin çocuğu göndermiyor olacak, yıllar önce görümcemin oğlu çok ufakken beni sevmediğini söyledi onu öğretmişler, yani çocuğun lafıyla hareket edecek değilim ama ortada herşey. Kendileri gibi düşünmeyen herkesle kavgalılar. Eşim ısrarla hepsinin kötü bi niyeti olmadığını söylüyor, benim babam eşimi çağırdı güzelce konuştu yuvanız önemli biz değiliz dedi, senin baban iki yıldr babalık yapıp beni aramıyor dediğimde ise susuyor, cıkmazdayım

Eşinizin sizi ailesinde kalmaya zorlamaması güzel bir şey aslında. Tavır koymanız da çok yerinde, hak etmişler. Ama eşinizin yanınızda kalmaması, sürekli ayrı ayrı takılmanız aranıza soğukluk sokar. Hiç geri adım atıp özür dilemedi mi kayınvalide ? 2 gün sizinkilerde 2 gün onlarda kalsaydınız çok daha güzel olurdu.

Yok o mevzudan sonra pılımı pırtımı toplayıp anneme gittim, 2 yıldır da kv nin evine gitmiyorum eşim de kendi annesinde kalıyor
Üzüldüm sizin için bu konu hep olacak hayatınızda. Eşimde memleket e gidince ailesinde on gün benim ailemde beş gün kalırım. Bu yüzden kaç kez kavga ettik . Büyükler olgunluk göstermiyor. Hatta kayınvalidem gelinin yeri kaynanasinin yanıdır bu evdir kafasında. Ben yinede elimden geldiğince hepsi ile güzelce konuşuyorum eşim yerine onlara anlatıyorum tamam diyorlar iki gün sonra yine aynı. Bilmiyorum ne kadar uzak o kadar iyi heralde

Eşim derdi gel en önce bi annemlere inelim diye kötü olmamak için kabul ederdim, kendimce ayrı gayrı olmasın derdim ama en mantıklısı sizin yaptığınızmış.
İşte herşey iyi niyetten oluyor. Sonra o iyi niyet kuralmış gibi dayatılıyor.

Tabi bu meseleler karşılıklı. Mesela benim eşim, annemlerde hiç kalmadı. Ben kalmasını da beklemiyorum zaten, gerek yok.

Eşinizin sizi ailesinde kalmaya zorlamaması güzel bir şey aslında. Tavır koymanız da çok yerinde, hak etmişler. Ama eşinizin yanınızda kalmaması, sürekli ayrı ayrı takılmanız aranıza soğukluk sokar. Hiç geri adım atıp özür dilemedi mi kayınvalide ? 2 gün sizinkilerde 2 gün onlarda kalsaydınız çok daha güzel olurdu.
Hiç bir şekilde özür dilemedi. Ben zaten dedim arasın kötü niyetle söylemedim desin ben barışır yine evine giderim. Ama burnunu düşürmez kv ben hiç bişey demedim o beni kırdı diyormuş arayıp telefonda hesap sorduğum için. Niyetimiz öyle eşit kalmaktı ama gezmeye bile çıksak kv hep bahaneyle eşimi arar nerdesin diye, küçük görümcem arar bebeğine bez ister bı rahat bırakalım demezler

İşte bu sefer gelin çocuğu göndermiyor olacak, yıllar önce görümcemin oğlu çok ufakken beni sevmediğini söyledi onu öğretmişler, yani çocuğun lafıyla hareket edecek değilim ama ortada herşey. Kendileri gibi düşünmeyen herkesle kavgalılar. Eşim ısrarla hepsinin kötü bi niyeti olmadığını söylüyor, benim babam eşimi çağırdı güzelce konuştu yuvanız önemli biz değiliz dedi, senin baban iki yıldr babalık yapıp beni aramıyor dediğimde ise susuyor, cıkmazdayım
Eşiniz kendi annesine evlat olmaktan sizin çocuğunuza baba olamaz. Sizi çok ezdiriyor. Sizin çocuğunuzla babalık hissini tadmayı hak etmiyor bence. Önce size eş olmalı sonra çocuğu hak etmeli.

Ya 4-5 gün eşimi görmesem, niye soğukluk giriyor aramıza. Biz sürekli bu adamlara kendimizi mi hatırlatmak zorundayız. Bu kdr basitse zaten, girsin o soğukluk.

Üzüldüm sizin için bu konu hep olacak hayatınızda. Eşimde memleket e gidince ailesinde on gün benim ailemde beş gün kalırım. Bu yüzden kaç kez kavga ettik . Büyükler olgunluk göstermiyor. Hatta kayınvalidem gelinin yeri kaynanasinin yanıdır bu evdir kafasında. Ben yinede elimden geldiğince hepsi ile güzelce konuşuyorum eşim yerine onlara anlatıyorum tamam diyorlar iki gün sonra yine aynı. Bilmiyorum ne kadar uzak o kadar iyi heralde
Sizin aileniz aile degil mi, özlemiyor mu evlatlarını. İşte bizimkiler de öyle , plan yaparlar sanki ben kimsesizim hep ön plandalar. 2 yıldır gitmiyorum evlerine, rahat takılmaları zoruma çok gidiyor ama tepki göstermiyorum

Soğukluk degil de sanki o tarafa gidince davranışları değişiyor, bi kere arayıp bugün görüşmedik ne yaptın diye sormaz hep bi bahane
Bana aramaması garip gelmiyor mesela. Tabi herkes farklı. Önemli olan döndükten sonra davranışlarının eskisi gibi olması.

Sonuçta memlekette iken zaten aile ile zaman geçirmeye gitmişiz, o yüzden benim de eşim çok aklıma gelmiyor. Ama dediğim gibi bunlar aile içi dinamikler ve herkese göre farklılık gösteriyor.

Ya 4-5 gün eşimi görmesem, niye soğukluk giriyor aramıza. Biz sürekli bu adamlara kendimizi mi hatırlatmak zorundayız. Bu kdr basitse zaten, girsin o soğukluk.

Bu konu özelinde söyledim. Daha uzun sürelerde de ayrı takılabilir eşler. Ama burda eş ailesi zafer kazanmış gibi kadın orda ailesinde takılıyor, oğulları kendi yanlarında falan.. Ben istemezdim. Eşimin bana yapılan bu saygısızlık karşısında gelip benle annemlerde kalmasını isterdim. Konu sahibi de bunu takıyor zaten kafasına. Yoksa baştan anlaşılsaydı herkes kendi ailesinde kalsaydı daha hoş olurdu.

Sizin aileniz aile degil mi, özlemiyor mu evlatlarını. İşte bizimkiler de öyle , plan yaparlar sanki ben kimsesizim hep ön plandalar. 2 yıldır gitmiyorum evlerine, rahat takılmaları zoruma çok gidiyor ama tepki göstermiyorum
Eşiniz birşey demiyorsa hiç takılmayın. Ailenizle vakit geçirin onlarda kendi kendine yaşasınlar.

X