Eş durumu/ ücretsiz izin. Öğretmen arkadaşlar bakar mısınız

Sofiasofia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2023
1.064
1.100
31
Hanımlar merhaba, şunu merak ediyorum. Öğretmenlikte çocuk olduktan sonra ücretsiz izin hakkı kullanıldıgı taktirde, 3. Yılda eş durumu yapmak istendiğinde ğcretsiz izin yüzünden eş durumundan tayin isteme hakkı erteleniyor mu? Yoksa ücretsiz izin bu 3 yılın içinde sayılıp 3 yıl sonunda eş durumundan yararlanılabiliyor mu?

Hocam ben de sözleşmeli öğretmenim ve araştırdığım kadarıyla sözleşmeli öğretmenin ücretsiz izin gibi bir hakkı yok sadece doğumdan dolayı bir seneliğine sözleşmeyi imzalamıyorsunuz.Haliyle sözleşme bundan dolayı uzuyor.

Hocam ben de sözleşmeli öğretmenim ve araştırdığım kadarıyla sözleşmeli öğretmenin ücretsiz izin gibi bir hakkı yok sadece doğumdan dolayı bir seneliğine sözleşmeyi imzalamıyorsunuz.Haliyle sözleşme bundan dolayı uzuyor.
Peki bi şey sorucam diyelim benim çocuğum doğdu, tam doğdugunda 2 yıllık sözleşmeli öğretmen olmuş olsam, 1 yıl sonra kadroya girince o zaman ücretsiz izin kullanabilir miyim, mantıken kadrolu olmuş oluyorum ve çocuk doğalı 1 yıl geçmiş oluyor. 2 yıl izin hakkı varsa bana da 1 yıl ücretsiz izin hakkı doğar mı

Ucretsiz izin filli calisma suresi olarak sayilmaz ve es durumunu etkiler diye dusunuyorum. Kanuna bakmak lazim, emin olmadan adim atmayin.

Ucretsiz izin filli calisma suresi olarak sayilmaz ve es durumunu etkiler diye dusunuyorum. Kanuna bakmak lazim, emin olmadan adim atmayin.
O konuda ben de sizin gibi düşünüyorum, sadece kafamı şu karıştırdı. Şimdi ben sözleşmeli iken hamile kaldım kadroya girince de doğurmuş oldum o zaman ücretsiz izin kullanabiliyor muyum acaba, sonuçta kadroya girince ücretsiz izin hakkı da kazanabilirim mantıken diye düşünüyorum. Çünkğ sözleşmelilere ücretsiz izin verilmiyormuş

O konuda ben de sizin gibi düşünüyorum, sadece kafamı şu karıştırdı. Şimdi ben sözleşmeli iken hamile kaldım kadroya girince de doğurmuş oldum o zaman ücretsiz izin kullanabiliyor muyum acaba, sonuçta kadroya girince ücretsiz izin hakkı da kazanabilirim mantıken diye düşünüyorum. Çünkğ sözleşmelilere ücretsiz izin verilmiyormuş

Dogumla ilgili uygulanir diye dusunuyorum ama tamamen kendi yorumum. Kadro da adaylik sureci uygulaniyor mu o onemli

X