Eş ile ayrı şehirlerde yaşamak?

Ben de Antalya bir ilçesinde yaşıyorum bir Antalya aşığı olarak net söyleyebilirim ki evet doğası havası çok çok güzel yasarsiniz amma gel gelelim son Rusya savaş olayından sonra inanılmaz bir göç oldu sahil kısmı zaten Ruslarla dolu ev kiraları uçtu gitti yaşayabileceğiniz Muratpaşa Konyaaltı var ki Konyaaltı sahile çok yakın kiralar aşırı uçuk şu anda Kepez var iki kuzenim orda oturuyor ama nasıl diyim İstanbul un Bagcilari gibi bir nevi
Trafik konusuna girmek dahi istemiyorum cinnet geçirmeden araba kullanmak bir lüks o kadar kaba ve duyarsizlar maalesef ki asla kurala uymak yok her merkeze indiğimde bir iki kaza kesin görüyorum yani sonuç olarak bebeğiniz varmış ev size aitmiş okuduğum kadarıyla bu riske girmeye değer mi derseniz şu aşamada kesinlikle hayır dedim hakkınızda hayırlısı olsun
Eşim gidip trafiği görse iyi olacak 😅
Sanırım muratpaşada bu yeni iş yeri

Kadıköy zemin olarak iyidir ama çok kalabalık. Gecen bir etkinlik için gittik..uzun zamandır gitmemiştim. Ve ilk kez arabayla gittim. Hani Çekmeköy başakşehir Kemerburgaz gibi daha yeni ve ferah ilçeler olsa tamam ama deprem anında eski ilçelerin halini dusunemiyorim. İtfaiye bile giremez yıkım olmasa bile. Park vs o kadar sorun oldu ki. Etkinlikten hemen sonra koşarak eve geldik civarı gezme isteğimiz bile olmadı.
Kadıköy merkez daha kalabalık tabi, semtine göre değişiyor aslında durum. Bizim yaşadığımız yer kurtarılmış bölge gibi oldu artık istanbulda malum göç vs 🥹

İşinde mobbing yaşamış biri olarak işte mutsuz olmak çok kötü. 2. Çocuğu bile sırf bu yüzden yaptım. Doğum izninden sonra işten cikayim diye. Ayaklarım o kadar geri geri gidiyordu ki. Sonra iş değiştirince neden o kadar sabretmisim dedim. Bence en azından eşinize engel olmayın. Bırakın işini değiştirsin.

Aldatır kesin. Bi o kaldı zaten. Haklısınız biter. Valla beni kendinden çok uzaklaştırdı. Sürekli dırdır çekmekten bunaldım. Kahve makinasinde yanlış tuşa bastım diye kaba saba konuştu mesela. İncir çekirdeğini doldurmayan konularda çok kaba ve kırıcı.
Yani orasını bilemem ama evliliğiniz devam ederse sadece kağıt üzerinde devam ediyor olur. İş için, zorunlu bir durum için ikinizden biri başka ile gider yaşamak için anlarım ama bunun süresi olur. Dönüş tarihi bellidir, sayılı gün çabuk geçer der birleşeceklerini günü düşünerek dayanır insan ama sizin çizdiğiniz tabloda durum farklı. Siz buradaki düzene devam edeceksiniz o orada yeni bir hayat kuracak kendine. Siz bu evliliğe devam etmek istiyor musunuz onun kararını verin. Eşinizle de konuşun, evetse ya o gitmesin burada düzen bozmadan devam edin ya yeni bir düzen kurun birlikte siz gidin.

İşinde mobbing yaşamış biri olarak işte mutsuz olmak çok kötü. 2. Çocuğu bile sırf bu yüzden yaptım. Doğum izninden sonra işten cikayim diye. Ayaklarım o kadar geri geri gidiyordu ki. Sonra iş değiştirince neden o kadar sabretmisim dedim. Bence en azından eşinize engel olmayın. Bırakın işini değiştirsin.
Tabii ben de çok mutsuzdum. Sürekli istifa edicem modundaydım. Değişsin tabi. Ama bu şehirde olsun işte.

Yani orasını bilemem ama evliliğiniz devam ederse sadece kağıt üzerinde devam ediyor olur. İş için, zorunlu bir durum için ikinizden biri başka ile gider yaşamak için anlarım ama bunun süresi olur. Dönüş tarihi bellidir, sayılı gün çabuk geçer der birleşeceklerini günü düşünerek dayanır insan ama sizin çizdiğiniz tabloda durum farklı. Siz buradaki düzene devam edeceksiniz o orada yeni bir hayat kuracak kendine. Siz bu evliliğe devam etmek istiyor musunuz onun kararını verin. Eşinizle de konuşun, evetse ya o gitmesin burada düzen bozmadan devam edin ya yeni bir düzen kurun birlikte siz gidin.
Her şeye rağmen devam etmek istediğimizi düşünüyorum. Geçen gün birinden örnek verirken, boşanmış olup o pozisyonda olmaktansa böyle olmayı tercih ederim demişti. Sayılı söylediği pozitif yorum karşısında şaşırdım. Ziyaret amaçlı gidelim diyor gidince umarım zorlukları görür de kapatır bu mevzuyu.

Zaten ilişkinizde sorunlar var o gittiği yerde doğru duracağını düşünmüyorum. Birkaç yıllığına yurtdışına giden komşum 2 3 yıl sonra sevgilisi ve çocuğuyla dönmüştü tr'ye.

Bizim yaşadığımız yer güzel de eşimin işi uzak. Ona yakın çok ev de baktık buradan alalım diyen de kendisiydi. Ah trafiksiz iş olsun maaşı az olsun, huzur olsun.
Sadece trafikten bunaldığı için Antalya’ya gelecekse çok büyük hayal kırıklığı yaşar. İstanbul’da gayet güzel bir semtte oturuyormuşsunuz. Burda öyle bir alternatif yok. Ben size özelden kendi yaptığımız kazanın fotografını yollayayım. Evet bölge olarak küçük. Başından sonuna yarım saatte gidersiniz ama acemi sürücü dolu. İstanbul trafiği hızlı akar ama sürücülerin çoğu ustadır. Burda 2 şeritli yolda kaza yapmayı başarıyorlar. Hiç olmadı kaldırıma çıkıyorlar. Direğe vuruyorlar filan. Ayrıca Burda hava çok nadir soğuk olduğu içi zibilyon tane kurye, motosiklet sürücüsü var. Sağınızdan solunuzdan sürekli motosiklet geçiyor.

Sadece trafikten bunaldığı için Antalya’ya gelecekse çok büyük hayal kırıklığı yaşar. İstanbul’da gayet güzel bir semtte oturuyormuşsunuz. Burda öyle bir alternatif yok. Ben size özelden kendi yaptığımız kazanın fotografını yollayayım. Evet bölge olarak küçük. Başından sonuna yarım saatte gidersiniz ama acemi sürücü dolu. İstanbul trafiği hızlı akar ama sürücülerin çoğu ustadır. Burda 2 şeritli yolda kaza yapmayı başarıyorlar. Hiç olmadı kaldırıma çıkıyorlar. Direğe vuruyorlar filan. Ayrıca Burda hava çok nadir soğuk olduğu içi zibilyon tane kurye, motosiklet sürücüsü var. Sağınızdan solunuzdan sürekli motosiklet geçiyor.
Çok geçmiş olsun. Paylaşırsanız sevinirim tabi🙏🏼 umarım gidip görünce fark eder direkt bu yönlerini

Çok geçmiş olsun. Paylaşırsanız sevinirim tabi🙏🏼 umarım gidip görünce fark eder direkt bu yönlerini
Evet siz bir müddet gezme amaçlı gelin. Ama biraz uzun kalın gözlemleyebilsin. Öyle ucuz filan değil. Ne yiyecek, ne kıyafet, ne kiralar. Tek artısı doğası, iklimi. Bir de toplu taşıma daha düzenli. İstanbul’da metrobüs, metro, otobüs vs karışık, kalabalık. Bir yere gitmek için bir kaç araç değiştirmeniz gerekiyor ama burda tek otobüsle hemen hemen her yere gidiyorsunuz. Otobüslerin kalkış saati belli. Aksamıyor.

konu sahibi siz çok olgun bir insansınız gerçekten tebrik ederim. Böyle bir adamın söylenmesi sıkıntısı dırdırı hiç bitmeyecektir ne şehir değiştirince ne iş değiştirince çünkü adamın yapısı bu o her daim bir bahane bulacaktır. Trafiği bahane eder müdürü bahane eder mesai saatlerini bahane eder pirimi bahane eder hakkımı vermiyorlar diye eder ederde eder.Evli barklı çocuklu bir adam hepinizin düzenini bozmak yerine mevcut işyerinde mutlu değilse aynı şehirde başka iş bakacak yumuşak bir geçiş yapacak. Erkekse erkek gibi davranacak vay hakkımı vermıyorlar vay primim az yattı vay mesai saati çok uzun... Geçecek bu işleri o baba artık baba farkına varması gerek kendinin!

Olayin icinde oldugunuz icin farketmemissiniz ama sizin esiniz yok. Imza atmissiniz ama ayni hayati paylasmamissiniz. Siz anne olmussunuz ama o baba olmamis. Zaten yalnizsiniz. Ben bu sartlarda kmsenin pesinden suruklenmezdim.
Farkındayım malesef.

Keşke şu berbat şehirden bende gitsem. Eşim akdeniz ege çevresinde iş bulsa hadi derim hadi hemen gidelim bir saniye daha bu kalabalık pahalı yerde kalmak istemiyorum derdim. Tabi ben yalnızlığı seven evcimen biriyim. En kötü orda x bi işe girer arkadaş edinir öyle çıkarım.
İstanbul evet güzel aktif bi şehir ama yaşanılası değil her gün anadolu yakasından avrupa yakasına gidiyorum iş için her metrobüs beklediğimde hay diyorum ya hay böyle şehrin içine tüküreyim öyle bıktım öyle soğudum artık. Ne yeşil alan kaldı ne güvenli alan. Mesela ben benim mahallemde çocuğumu büyütmek istemiyorum çok fazla kültür çatışması var ve bütün çocuklar 2 yaşından itibaren sokakta büyüyor o küfürler o saygısızlıklar beni hep yok ben burda çocuk büyütmek istemiyorum triplerine sokuyor. Bence kesin hükümlü olmayın evinizi kiraya verin eşinizi siz cesaretlendirin biraz deneyin baktınız olmuyor o da zaten farkına varır olmadığını. Belki düşündüğünüzden daha çok seversiniz gideceğiniz şehri..

Bence eşler ayrı olmamalı. Şuanki düzeninizi bozmayın şuan daha avantajlısınız sonuçta. İşinden bu kadar memnun değilse başka iş arasın.Çocuğunuzun düzeni bence daha önemli

Aldatır kesin. Bi o kaldı zaten. Haklısınız biter. Valla beni kendinden çok uzaklaştırdı. Sürekli dırdır çekmekten bunaldım. Kahve makinasinde yanlış tuşa bastım diye kaba saba konuştu mesela. İncir çekirdeğini doldurmayan konularda çok kaba ve kırıcı.
Gelmeyinnnn. Anlattığınız adama değmez. Bir gün biter zaten bu evlilik siz en az yıpranma payıyla kurtulmaya bakın...

Keşke şu berbat şehirden bende gitsem. Eşim akdeniz ege çevresinde iş bulsa hadi derim hadi hemen gidelim bir saniye daha bu kalabalık pahalı yerde kalmak istemiyorum derdim. Tabi ben yalnızlığı seven evcimen biriyim. En kötü orda x bi işe girer arkadaş edinir öyle çıkarım.
İstanbul evet güzel aktif bi şehir ama yaşanılası değil her gün anadolu yakasından avrupa yakasına gidiyorum iş için her metrobüs beklediğimde hay diyorum ya hay böyle şehrin içine tüküreyim öyle bıktım öyle soğudum artık. Ne yeşil alan kaldı ne güvenli alan. Mesela ben benim mahallemde çocuğumu büyütmek istemiyorum çok fazla kültür çatışması var ve bütün çocuklar 2 yaşından itibaren sokakta büyüyor o küfürler o saygısızlıklar beni hep yok ben burda çocuk büyütmek istemiyorum triplerine sokuyor. Bence kesin hükümlü olmayın evinizi kiraya verin eşinizi siz cesaretlendirin biraz deneyin baktınız olmuyor o da zaten farkına varır olmadığını. Belki düşündüğünüzden daha çok seversiniz gideceğiniz şehri..
Git gel zor biliyorum ben de 4-5 sene anadolu avrupa yakası gittim geldim. Allah kolaylık verisn size de.
Çocuk tüm denklemi değiştiriyor işte. Bu evi yok bozmayız. Aslında arkadaşların dediği gibi hiçbir destek yoldaşlık göremeidğim için çocuğumla kendimi bilinmezliğe atmak istemiyorum. Umarım burada başka iyi bi fırsat çıkar karşısına.

Okudum diğer yorumları haklısın bi güvencen yok. Kiralar çok yüksek oralarda ve turist ağırlıklı olduğu için ekstra pahalı bence gitsin görsün dünya kaç bucak eşin belliki geçimsiz biri sıkılıp gelir baktın artık ona ihtiyacın yok boşanırsın düzenini bozma
Git gel zor biliyorum ben de 4-5 sene anadolu avrupa yakası gittim geldim. Allah kolaylık verisn size de.
Çocuk tüm denklemi değiştiriyor işte. Bu evi yok bozmayız. Aslında arkadaşların dediği gibi hiçbir destek yoldaşlık göremeidğim için çocuğumla kendimi bilinmezliğe atmak istemiyorum. Umarım burada başka iyi bi fırsat çıkar karşısına.

Siz yazmışsınız eşiniz baba rolünü henüz alamamış. Ayrı yaşayınca bu durum işine gelip, bekar hayatı yaşar gibi bir role sokacaktır kendini. Siz de kendi konforunuzu düşünüyorsunuz ama bir şeyleri tamir edebilmek varken varsın kopsun diyorsunuz. Kendiniz de önemlisiniz ama öncelikli olarak bir çocuk var ortada. Benim de babam farklı ülkede çalışıyordu ama babasıyla aynı evde yaşayanlardan daha çok ilgilenmiştir, geçmişe baktığımda her anımda onu hatırlıyorum, bir eksikliğini hissettirmedi, anneme de hiçbir şekilde ne şüphe yaşattı ne de zorluk. Buna rağmen sorsanız ikisine de zor gelmiştir bu uzak mesafe. Siz durumunuz sağlam değilken ayırmak istiyorsunuz. Bir yerlerden hala tamir etmeye çalışmak istemiyorsanız, ben yoruldum o da uğraşmıyor zaten diyorsanız boşanma provası olur bu durum.

X