Eş ile ayrı şehirlerde yaşamak?

Seviyorum ama kendimi de seviyorum. Beni yapayalnız bıracak çocuğumla tanımadığım bir şehirde.
Ben olsam sadece eşimi düşünüp gitmezdim benim mental sağlığım evladım içinde çok çok önemli, diğer şehirde aile , tanıdık yok. Bunlar olsa okeydi. Hazir düzenim oturmuş burda kendi evimdeyim, eşime derdim yoneticinle konuş ,güzel konuşup hakkını almaya çalış

Peki ya gittiği yerdeki iş yerinde de aynı sorunları yaşarsa? O zaman ne yapacak paşa hazretleri?

Burada kirası yok. Bu evi bozmayacak. Orada aynı maaşla hem kira verip hem geçinecek. Zannediyor ki Antalya çok ucuz. Oralı arkadaşlarım var yazın ben de oradaydım. Yerlisi illallah etmiş durumda artık kimse gelmesin diyorlar.

Seviyorum ama kendimi de seviyorum. Beni yapayalnız bıracak çocuğumla tanımadığım bir şehirde.

O da gitmesin, her şey iş değil ki burda keyfiniz yerinde. Dertsiz başa dert alırsınız ancak. Adam hiç mi fikrinizi sormuyor, sen ister misin demiyor🙄

O da gitmesin, her şey iş değil ki burda keyfiniz yerinde. Dertsiz başa dert alırsınız ancak. Adam hiç mi fikrinizi sormuyor, sen ister misin demiyor🙄
İş burada olsa zaten çoktan kabul etmiştim diyor. Ve sürekli neler çektiğini anlatıyor. Her şey çok kötüymüş onun için. Ben de fikrimi söylüyorum eğer bu fikir sormaksa. Eski yöneticisi çağırdı aklını çeldi resmen.

Peki ya gittiği yerdeki iş yerinde de aynı sorunları yaşarsa? O zaman ne yapacak paşa hazretleri?

Burada kirası yok. Bu evi bozmayacak. Orada aynı maaşla hem kira verip hem geçinecek. Zannediyor ki Antalya çok ucuz. Oralı arkadaşlarım var yazın ben de oradaydım. Yerlisi illallah etmiş durumda artık kimse gelmesin diyorlar.
Söylüyorum. Bazen dellenip git de gör gününü diyorum😩

Merhabalar, daha önce eşimle özellikle çocuk olduktan sonra yaşadığımız sıkıntılarla alakalı konu açmıştım. Özetle eşim kendini işe verip, bebeklik döneminde kendi bizden soyutladı. Destek olmadı aksine hep kendini benimle yarıştırdı. O daha yorgun, ben evdeyim napıyorum ki vs vs. Çocuğumuz 2 yaşında hala o kendiyle meşgul. Çocukla iletişimi eh işte. İstanbulda yaşıyoruz trafikte kalıyor, erken gidiyor geç geliyor ve stresli bir işi var. Bu stresi yönetemiyor.
Sormak istediğim konuya gelirsek eşim başka bir şehirde iş teklifi aldı. Maaşı şu ankiyle hemen hemen aynı, primlerle biraz daha fazla olabilir. Ancak burada kendi evimiz. Ben çocuğumla arabaya bile binmeden pek çok şey yapabiliyorum oturduğumuz semtte. Hayatımız rayına girdi. Çocuğumun oyun ablası var, ben belli saatlerde çalışıyorum ya da kendime zaman ayırabiliyorum. Apartman görevlimiz var pek çok konuda yardımcı. Ailelerimiz ise başka şehirde. O yüzden bu tarz destekler benim için kıymetli. O şehre taşınırsak hiçbir tanıdığım olmayacak. Bu şehre ailem iş için de olsa değişen sıklıklarla geliyor. Taşındığımızda geleceklerini sanmıyorum. Ancak bir sefer gelirler yılda. Ben daha önce 1 sene kadar tek baktım çocuğuma ve çok çok zorlandım.
Eşim yeni işe alışıyorum öğrenicem şöyle yorgunum benim işim böyle önemli diye eminim destek olmayacaktır. Ayrıca iş kurma sürecindeyim. Tüm sistemi burada yakın çevremdeki tedarikçilere göre kurdum. Eşimin işten ayrılma sebebi, yönetici tarafından hakkının verilmemesi, değersiz hissetmek, terfi olanaklarının olmaması ve trafik. Orada müdür olacak.
Evlenmeden öncr farklı şehirlerde yaşayan eşleri çok yadırgardım. Ama şimdi sen git biz kalalım diyesim geliyor. Çok söyleniyorum ama eşimi seviyorum da sevmesem bu kadar huysuzluğa katlanamazdım heralde. Ama bu noktada kendimi de düşünmek zorundayım.
Sizce ne yapmalıyım?
Keşke yaşadığımı şehirde trafik derdinin daha az olacağı bir iş olsa ama alanı çok özel, bu şartlarda çalışabileceği yer sayısı çok az.
Hem ilişkinizde, hem evde, hem de çocuk bakımıyla ilgili bu kadar bencil ve kendi isteklerini önceleyen bir adamın peşinden gitmezdim ben. İşinizi kurun, düzeninizi bozmayın.. Öcelikleriniz ve sınırlarınız konusunda netliğinizi koruyun derim.

X