Eşe karşı cinsel soğukluk

Asil sorun bence sudur: Siz, tanimadiginiz biri ile evlenmissiniz. Kasim ayinda tanistirildiniz, Subat ayinda evlendiniz! 3 ay sonra evlenmek delilik, ki siz adam yurt disinda oldugu icin, sadece nadiren görüsebilmissiniz. Ayrica bu evliligi ask ve sevgi üzerine kurmamissiniz, cinsellik ve cocuk isteginiz icin evlenmissiniz. Konunun basligina bakarsak "Ese karsi cinsel sogukluk" diye net bir sekilde yazmissiniz zaten. Bana kalirsa, yurt disi filan alakasi yok. Sevseydiniz, yurtdisini dert etmezdiniz. Adami simdi daha iyi tanimaya basladiniz ve gözünüz acilmaya basladi. Umarim yanlisimdir ve sorun yurt disidir ve alisip toparlarsin, isvec gidebilecegin en güzel yerlerden biri.

Arkadaşlar geçenlerde iki konu açmıştım ,çocuk için evlenmek ve yurtdışına evlenip giden varmı başlıklı sorun şu ki 2. Evliliğimi yaptım sekiz yıl aradan sonra önceki evliliğimin bitme nedeni çocuk sahibi olamamam ve eşimin bana bu konuda yardımcı olmayıp dışlaması aşağılaması vs gibi sorunlardı annemi ani bir ölümle kaybedince psikolojik travma yaşadım üstüne birde yolunda gitmeyen bir evlilik boşandım aradan 8 sene geçti çalıştım kendime ait bir ev açtım fakat yaşım ilerlediği için bu arada 38 yaşındayım bir arkadaşımın tanıştırmasıyla geçen sene Kasım ayında tanıştım bu kişi yurtdışında yaşıyan ve daha önce evlilik yapmış biri kızı var fakat eski karısında çocuk neyse ben durumumu çocuğum olmadığını herşeyi anlattım kabul etti fakat yaşım daha da ilerlemeden tedavi vs birşeyler için uğraşmak istediğimi de söyledim herşeyi kabul etti ,geçtiğimiz Şubat ayında evlendik ,Türkiye’ye geldi gitti iki üç defa nişan yaptık aile arasında evlilik işlemleri herşey çok hızlı gelişti tabi bu esnada birşeylerde yaşadık başta herşey çok güzeldi gayet uyumluyduk sevdim ama öyle aşık olmadım içim ısındı ona karşı ama herşey yaşadığı ülkeye gelene kadar çok iyidi buraya geldim ilk defa doğduğum büyüdüğüm ülke dışında bir ortam çok garipsedim çalışma durumum yok TC vatandaşı olduğum için birden ev hayatı çevre arkadaş yok ben iyice bunalıma girdim ve çok acele ettiğimi düşünmeye başladım kendime kızdım tabi bu ruh halim cinsel ilişkimizede yansıdı ,isteksizlik yaşıyorum ve sürekli suratım asık mutsuzum bide üstüne yolunda gitmeyen cinsel yaşam bana ben seni sevmedim eski halini sevdim sen böyle değildin demeye başladı evlilikte en önemli şey cinsel yaşam isteksizsin pişmanmısın benden tiksiniyormusun bu böyle gitmez ben böyle bir kadınla devam edemem demeye başladı aramız açık geride herşeyimi sattım evimi kapattım işimi bıraktım ve sekiz aydır evlilik için uğraştım şimdi napacağımı bilemiyorum ama elimde değil kendimi bir türlü toparlayamıyorum,cinselliğimiz eskisi gibi değil bu yaşamış olduğum psikolojik durumla alakalı biliyorum ama üstesinden gelemiyorum ,en kötüsü bu cinsel isteksizlik konusu sanırım evliliğimizi bitirecek psikolojik destek almam gerektiğini hatta evlilik terapistine ihtiyacımız olduğunun farkındayım fakat burada öyle bir imkan yok maalesef ve eşim bu konulara karşı kapalı biri fikirlerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum,bana dediği şu bir kadın kocasına isteksizse bu uzun sürüyorsa normal değil hiç bu tür sıkıntı yaşayan oldumu aranızda
Ülke değiştirmeyle ilgisi yok bunun ne alaka
Eşini kaybetmek istemiyorsan rol yap bari karşındaki anlayış göstermiyo tutturmuş cinsellik diye bşka bi problemin yoksa İstekli gbi davran

Ne ilgisi var yurtdışıyla demeniz için ancak gelip görüp yaşamanız lazım bende gelince anladım tamamen farklı bir kültür ortam dil kursuna hemen gidip yazılamıyorsunuz dil okulları var yabancılar için gelince adres kaydı veriyorsunuz size haber geliyor iki aydır cevap gelmedi burada herşey istediğiniz gibi olmuyor TC vatandaşı olduğunuz için çalışma okuma vs durumları onların onayıyla oluyor baştan bana bunları anlatmadı benimde buraya gelip görme öğrenme imkanım olması mümkün değildi çünkü ülke içine misafir bile almıyorlar diğer Avrupa ülkeleri gibi değil ,dışarı çıkıp yürüyüş yapıyorum ama en fazla bir saat yürüyebiliyor insan doğal olarak bütün gün evdeyim ve Türk yok denecek kadar az burda arkadaşlık kurabileceğim bir ortam yok sevdim evlendim aşık olmadım zaten yediğim kazıklar sonucu Aşka olan inanancımı yitirmiştim,sevdim ama sevmek herşeyi halletmiyor ne yazıkki çünkü hayat başlı başına bir bütün boşanmayı düşünüyorum bazen ama dediğim gibi işimi bıraktım evim kiraydı kapattım eşya ne var yok bedavaya sattım ve baya bir emek verdim bu evlilik için tekrar dönmek ve bir düzen kurmak kolay değil davulun sesi uzaktan hoş geliyor yaşamak lazım vermiş olduğunuz fikirler için teşekkür baya bir aydınlatıcı oldu
Bayanı terslemissiniz ama ben hak verdim.
Bence aşk yok sevgide o anda ki boşluktan.
Yoksa sürekli evimi kapattım işimden ayrildim demezdiniz. Büyük pismanlik yasiyorsunuz. Hedefinize ulaştıniz ve sizi mutlu etmedi.
Er kişiye karşı bir şey hissetmediginiz içinde ona icten ice ofke duyuyorsunuz.
Gurbet gelinleri normalde alışma evresinde aşırı eşe düşkünlük gösterir çünkü tek dayanak odur. Tek samimiyet ondadir sizde böyle değil tam tersi olmuş çünkü bunlara katlanmak için hoslanti değil çok aşik olmak gerekir. Veyahut çok güzel bir çevre zengin es harika yaşam olur dersin ki aa mantık evliligim bu hayatımi yasayayim. İkiside olmamış sizde işte ama bunu söyleyenlere kiziyorsunuz. Biz sizin yazdiklarinizdan bize yansiyani degerlendiriyoruz oysaki

Yazdıklarınızı gayet iyi anladım zaten bencil olmasa ben gelmişim yabancı bir ülkeye herşeyimi bırakmışım alışamıyorum bunalımdayım o cinsellikten bahsediyor bende sizin dediklerinizi düşündüm dil öğrenebilirim haber bekliyorum bakalım okul için fakat iş imkanı zor çünkü Türkiye Avrupa birliğinde bir ülke olmadığı için burada kaçak çalışmak lazım oda işverenler cezası ağır olduğu için kaçıyor böyle bir şeyden ancak isveç vatandaşı biriyle evlilik yaparsam olabilir çalışma imkanım yoksa burda iş imkanım yok

Dil ogrenmek icin haber beklerken internetten, youtube'dan da kaynak arastirin.
Zamaniniz var simdi evdesiniz, kendi kendinize ogrenin yapabildiginiz kadar.

Hata üzerine hata yapmışsınız. Alelacele evlenmişsiniz, dahası bu evlilik üzerine düşünmemişsiniz. Sürekli "onu bilmiyordum bunu bilmiyordum" diyorsunuz ama artık hayatınızın geri kalanını geçireceğiniz ülkeyi daha yeni tanıdığınız birinden dinlemek yetti mi gerçekten? Bu kadar uzun çalışma saati olması tuhaf ama gitmeden bilmiyor muydunuz? Türk yok etkinlik yok bilmemne yok... Ama bunlar sürpriz olmamalıydı size. Tamam cinsellik en önemli şey demesi biraz hödüklük ama o hödükle bu kadar kısa zamanda evliliğe karar veren de sizsiniz. Haklı olduğu yönleri de var sonuçta heves etmiş evlenmiş düzenli bir evlilik hayatını neden istemesin. Ama sizde çaba sıfır.

Off yine birileri gelmiş
Cinsel soğukluğun yurtdışında yaşamakla ilgili olmadığını söyleyince kötü oluyoruz
İki kere iki dört dediğimiz için !!
Arkadaşım nerde yaşarsan yaşa çok mu umrumda sanıyorsun.
Üslup resmen öfkeliyim diye bağırırken ‘pozitif olmazsan böyle olur taam mıı ‘ demen komik :KK48: konuları okuyup toplumsal mesaj vermek falan için kasmıyorum zerre umrumda değil. Ama kimi yorumlar epey eğlendiriyor beni:KK51:

Dil eğitimi ile başla, hangi ülke bilmiyorum ama. gez bol bol, etrafı tanı.. eve kapanma. sorunu halledebilirsin.

neden evde oturup kendinizi kisitliyorsunuz.. markete gitmek icin dil bilmeye gerek yok ki.. kasiyer size fiyatini soyleyecek alt tarafi.. ingilizce olarak soylesin hic olmadi hesap makinesine yazsin sizde parayi uzatin.. kendinizi bu kadar kapatirsaniz dil bilseniz de uyum sorunu yasarsiniz..
38 yasindasiniz mutlu olmak icin cevrenizde birilerine ihtiyaciniz olmamali.. kendinizi mutlu etmeyi bilmeniz gerekiyor.. hobi edinin cikin yuruyusler yapin.. en azindan kurs baslayana kadar dil ogrenmeye calisin..
videolardan kitaplardan vs...
siz biseyler icin adim atmadan kimse sizin icin ugrasmaz..
acikcasi siz hayatinizi iyilestirmeye cabalamak yerine hayiflanmayi tercih ediyorsunuz...
cinsel isteksizlik te normaldir insan mutsuzken sacini taramak bile istemez..
ben sizin yerinizde olsam once bir bisiklet alirim hergun disari cikarim mutlaka..
markete mutlaka ugrarim dil bilmem onemli degil bir sekilde anlasirim..
yalniz oldugum saatleri firaata ceviririm dil calisirim
hobi edinirim mutlaka..
esinizin hakki var siz hersey Turkiye deki gibi olsun bekliyorsunuz ama olmaz dil bilseniz bile olmaz.. orasi yeni bir ulke yeni insanlar.. artik adepte olmaya calisin.. onceki hayatinizi unutun.. dunyanin en guze ulkelerinden birinde yasiyorsunuz bunu firsata cevirin

Ülke değiştirmeyle ilgisi yok bunun ne alaka
Eşini kaybetmek istemiyorsan rol yap bari karşındaki anlayış göstermiyo tutturmuş cinsellik diye bşka bi problemin yoksa İstekli gbi davran
Ülke değiştirmekle şu gibi alakası var buraya gelince belli yaştan sonra eğer yurtdışına alışmak ve uyum sağlamak insanın psikolojisini bozuyor ve bu bunalımla bir takım problemlerde çıkıyor yaşamış olduğum durum bu ben de rol yapmayı düşünüyorum haklısınız o konuda

neden evde oturup kendinizi kisitliyorsunuz.. markete gitmek icin dil bilmeye gerek yok ki.. kasiyer size fiyatini soyleyecek alt tarafi.. ingilizce olarak soylesin hic olmadi hesap makinesine yazsin sizde parayi uzatin.. kendinizi bu kadar kapatirsaniz dil bilseniz de uyum sorunu yasarsiniz..
38 yasindasiniz mutlu olmak icin cevrenizde birilerine ihtiyaciniz olmamali.. kendinizi mutlu etmeyi bilmeniz gerekiyor.. hobi edinin cikin yuruyusler yapin.. en azindan kurs baslayana kadar dil ogrenmeye calisin..
videolardan kitaplardan vs...
siz biseyler icin adim atmadan kimse sizin icin ugrasmaz..
acikcasi siz hayatinizi iyilestirmeye cabalamak yerine hayiflanmayi tercih ediyorsunuz...
cinsel isteksizlik te normaldir insan mutsuzken sacini taramak bile istemez..
ben sizin yerinizde olsam once bir bisiklet alirim hergun disari cikarim mutlaka..
markete mutlaka ugrarim dil bilmem onemli degil bir sekilde anlasirim..
yalniz oldugum saatleri firaata ceviririm dil calisirim
hobi edinirim mutlaka..
esinizin hakki var siz hersey Turkiye deki gibi olsun bekliyorsunuz ama olmaz dil bilseniz bile olmaz.. orasi yeni bir ulke yeni insanlar.. artik adepte olmaya calisin.. onceki hayatinizi unutun.. dunyanin en guze ulkelerinden birinde yasiyorsunuz bunu firsata cevirin

Aslında çok haklısınız evet bu durumdan çıkmam gerekiyor eskiyi unutup çünkü burada herşey farklı buraya uyum sağlamam gerekli çabalıcam farkındayım bunalım moduna girdim ve benim ruh halime çok yansıdı cinsellikte dahil olmak üzere toparlıcam inşallah

Bıseyler olmadıgı ıcın cınsellıkte olmuyor.

Asil sorun bence sudur: Siz, tanimadiginiz biri ile evlenmissiniz. Kasim ayinda tanistirildiniz, Subat ayinda evlendiniz! 3 ay sonra evlenmek delilik, ki siz adam yurt disinda oldugu icin, sadece nadiren görüsebilmissiniz. Ayrica bu evliligi ask ve sevgi üzerine kurmamissiniz, cinsellik ve cocuk isteginiz icin evlenmissiniz. Konunun basligina bakarsak "Ese karsi cinsel sogukluk" diye net bir sekilde yazmissiniz zaten. Bana kalirsa, yurt disi filan alakasi yok. Sevseydiniz, yurtdisini dert etmezdiniz. Adami simdi daha iyi tanimaya basladiniz ve gözünüz acilmaya basladi. Umarim yanlisimdir ve sorun yurt disidir ve alisip toparlarsin, isvec gidebilecegin en güzel yerlerden biri.

Haklısınız acele ettiğimin farkındayım aslında dediğim gibi herşey çok hızlı gelişti inşallah alışır toparlarım ve herşey yoluna girer .

Arkadaşlar geçenlerde iki konu açmıştım ,çocuk için evlenmek ve yurtdışına evlenip giden varmı başlıklı sorun şu ki 2. Evliliğimi yaptım sekiz yıl aradan sonra önceki evliliğimin bitme nedeni çocuk sahibi olamamam ve eşimin bana bu konuda yardımcı olmayıp dışlaması aşağılaması vs gibi sorunlardı annemi ani bir ölümle kaybedince psikolojik travma yaşadım üstüne birde yolunda gitmeyen bir evlilik boşandım aradan 8 sene geçti çalıştım kendime ait bir ev açtım fakat yaşım ilerlediği için bu arada 38 yaşındayım bir arkadaşımın tanıştırmasıyla geçen sene Kasım ayında tanıştım bu kişi yurtdışında yaşıyan ve daha önce evlilik yapmış biri kızı var fakat eski karısında çocuk neyse ben durumumu çocuğum olmadığını herşeyi anlattım kabul etti fakat yaşım daha da ilerlemeden tedavi vs birşeyler için uğraşmak istediğimi de söyledim herşeyi kabul etti ,geçtiğimiz Şubat ayında evlendik ,Türkiye’ye geldi gitti iki üç defa nişan yaptık aile arasında evlilik işlemleri herşey çok hızlı gelişti tabi bu esnada birşeylerde yaşadık başta herşey çok güzeldi gayet uyumluyduk sevdim ama öyle aşık olmadım içim ısındı ona karşı ama herşey yaşadığı ülkeye gelene kadar çok iyidi buraya geldim ilk defa doğduğum büyüdüğüm ülke dışında bir ortam çok garipsedim çalışma durumum yok TC vatandaşı olduğum için birden ev hayatı çevre arkadaş yok ben iyice bunalıma girdim ve çok acele ettiğimi düşünmeye başladım kendime kızdım tabi bu ruh halim cinsel ilişkimizede yansıdı ,isteksizlik yaşıyorum ve sürekli suratım asık mutsuzum bide üstüne yolunda gitmeyen cinsel yaşam bana ben seni sevmedim eski halini sevdim sen böyle değildin demeye başladı evlilikte en önemli şey cinsel yaşam isteksizsin pişmanmısın benden tiksiniyormusun bu böyle gitmez ben böyle bir kadınla devam edemem demeye başladı aramız açık geride herşeyimi sattım evimi kapattım işimi bıraktım ve sekiz aydır evlilik için uğraştım şimdi napacağımı bilemiyorum ama elimde değil kendimi bir türlü toparlayamıyorum,cinselliğimiz eskisi gibi değil bu yaşamış olduğum psikolojik durumla alakalı biliyorum ama üstesinden gelemiyorum ,en kötüsü bu cinsel isteksizlik konusu sanırım evliliğimizi bitirecek psikolojik destek almam gerektiğini hatta evlilik terapistine ihtiyacımız olduğunun farkındayım fakat burada öyle bir imkan yok maalesef ve eşim bu konulara karşı kapalı biri fikirlerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum,bana dediği şu bir kadın kocasına isteksizse bu uzun sürüyorsa normal değil hiç bu tür sıkıntı yaşayan oldumu aranızda
Canım cinsel isteksizlik ara ara bana da geliyor. Üst üste reddedince eşimin bana trip attığını farkettim. Aslında istemediğimden değil yorgun olduğumdan falan isteksizlik oluyordu sürekli. Baktım olmuyor evliliğim bozulacak. Ben de kendimce çözümler buldum. Seksi iç çamaşırları aldım. Sen de yapabilirsin bunu. Kocanı seviyorsun anladığım kadarıyla. Biraz kendine gaz ver. Yeni aldığın iç çamaşırları giy biraz kendine bak aynada. Üstüne bir şey giymeden yatağa yat. Biraz seksi yazılar oku... Kocanla aranın bozulmasına izin verme.

Hangi ülkedesin bilmiyorum ama ingilizce bilmiyorsan en kötü ingilizce konuşma klavuzu al. Dışarı çık ve pratikler yap. Kendine bir uğraş bir hobi bul ve ona yönel. Olmuyorsa spora başla... Spor gerçekten insanı mutlu ediyor. Ben 3-4 senedir tamamen bıraktım sporu ve o zamanlar ne kadar mutlu olduğumu üzülerek hatırlıyorum... Evet tekrar başlamak çok zor ben de zorlanıyorum bu aralar. Boş anım olmadığı için de yapamıyorum, yorgunum ondan yapamıyorum diye bahaneler üretip duruyorum kendi kendime. Kendini gaza getir bir şekilde ve başla.

Hata üzerine hata yapmışsınız. Alelacele evlenmişsiniz, dahası bu evlilik üzerine düşünmemişsiniz. Sürekli "onu bilmiyordum bunu bilmiyordum" diyorsunuz ama artık hayatınızın geri kalanını geçireceğiniz ülkeyi daha yeni tanıdığınız birinden dinlemek yetti mi gerçekten? Bu kadar uzun çalışma saati olması tuhaf ama gitmeden bilmiyor muydunuz? Türk yok etkinlik yok bilmemne yok... Ama bunlar sürpriz olmamalıydı size. Tamam cinsellik en önemli şey demesi biraz hödüklük ama o hödükle bu kadar kısa zamanda evliliğe karar veren de sizsiniz. Haklı olduğu yönleri de var sonuçta heves etmiş evlenmiş düzenli bir evlilik hayatını neden istemesin. Ama sizde çaba sıfır.
Başta belirttim bana çalışma durumumun olacağından bahsetti burada maaş durumlarının fazla olduğundan benim daha önce görme gibi bir imkanım yoktu ,açıkcası güvendim çalışacağımı düşünüp ister istemez Türkiye’deki maaşlarla kıyaslandığında geleceğim için birşeyler yapabilirim bunu düşündüm ve makul geldi çünkü çalışan bir kadının ilk önem vereceği şey iş imkanıdır acele ettiğimin bende farkındayım burada çalışırsam yaşadığım yere hızlı uyum sağlayacağımı düşünmüştüm ,insan çalışınca arkadaş çevresi Türk varmış yokmuş pek takmaz yoruluyorsun çalışınca boş vakit az bunları düşünmeye bile vakit bulamaz insan benim yaşadığım birden eve kapanmak en büyük etken ve psikolojimi bozan durumda bu

Canım cinsel isteksizlik ara ara bana da geliyor. Üst üste reddedince eşimin bana trip attığını farkettim. Aslında istemediğimden değil yorgun olduğumdan falan isteksizlik oluyordu sürekli. Baktım olmuyor evliliğim bozulacak. Ben de kendimce çözümler buldum. Seksi iç çamaşırları aldım. Sen de yapabilirsin bunu. Kocanı seviyorsun anladığım kadarıyla. Biraz kendine gaz ver. Yeni aldığın iç çamaşırları giy biraz kendine bak aynada. Üstüne bir şey giymeden yatağa yat. Biraz seksi yazılar oku... Kocanla aranın bozulmasına izin verme.

Hangi ülkedesin bilmiyorum ama ingilizce bilmiyorsan en kötü ingilizce konuşma klavuzu al. Dışarı çık ve pratikler yap. Kendine bir uğraş bir hobi bul ve ona yönel. Olmuyorsa spora başla... Spor gerçekten insanı mutlu ediyor. Ben 3-4 senedir tamamen bıraktım sporu ve o zamanlar ne kadar mutlu olduğumu üzülerek hatırlıyorum... Evet tekrar başlamak çok zor ben de zorlanıyorum bu aralar. Boş anım olmadığı için de yapamıyorum, yorgunum ondan yapamıyorum diye bahaneler üretip duruyorum kendi kendime. Kendini gaza getir bir şekilde ve başla.
Evet ben de spora başlamayı düşünüyorum aslında iyi geleceğini biliyorum cinsellik konusuyla alakalı dediğiniz fikirler için çabalamam gerekiyor fakat olumlu olacağını düşünüyorum inşallah yoluna girecek kendimi bu ara iyice bunalım moduna soktuğumun ve saldığımın farkındayım

Seni anliyorum canim yeni ulke yabancilik sogukluk yeni dil ayy 9 sene once bende ayniydim cinselimi etkilemedi ama bende depresyona girmis Tim hava cabuk karariyordu soguktu ayy internet yok turk kanallar yok arkadas hec yok akraba dolu anca ama zamanla alistim Turkiyem baska ama burasida ikinci memeleketim oldu tuhaf olan burda da yabanci muamelesi gorup turkiyeme tatile gidip orda da yabanci muamele görmek 😂alisirsin inan bana esine karsida acik ol cocuk yokkende gezin bol bol kursa yazil dil ogren gelistir kendini
Bazen yurtdışına gelip bu kadar bunalıma giren ben gibi düşünür olmuştum demek yalnız değilmişim bu konuda sizde benzer duyguları yaşamışsınız ve alışmışsınız bende alışırım inşallah kendimi toparlamaya çalışıyorum sağolun yorumunuz için

Yanlış anlama ama bana da bakış açın karamsar geldi. Bence bakış açını değiştirmelisin. Sürekli "evimi, bakımı sattım, senin için gurbete geldim" kafasıyla bakarsan hem kendini kurban olarak görmeye başlarsın, hem de eşinden bile nefret edersin. İyice dibe vurursun.

Elinde dil öğrenme fırsatı var, buradan kurtulmuşsun. Önce eşinle oraları gez dolaş, ona karşı cıvıl cıvıl ol. Bunalım kafasında çık, bunun sana faydası yok.

Olan olmuş, bundan sonrasını güzelleştirmek senin elinde.

Off yine birileri gelmiş
Cinsel soğukluğun yurtdışında yaşamakla ilgili olmadığını söyleyince kötü oluyoruz
İki kere iki dört dediğimiz için !!

Sizin anlayamadığınız şu size göre alakası yoktur fakat başka kişiye göre alakası vardır ben olaylardan değişimlerden çok etkilenen aşırı duygusal bir yapıya sahibim ve yaşadığım ruh hali cinselliğime yansıyabiliyor bir arkadaş çok güzel ifade etmiş mutsuzken insan saçını bile taramak istemiyor diye bende kendiğimi saldığımın farkındayım çalışma imkanı olsa bu kadar bunalımına girmeyeceğimi biliyorum çalışan bir kadının birden eve kapanıp klasik bir ev kadını olması baya bir etkiliyor insanı tek hata başta eşimin bana buraları iş imkanı vs başka türlü konuşması oldu benimde gelip görme imkanım yoktu bunların hepsini yAzdım

Yanlış anlama ama bana da bakış açın karamsar geldi. Bence bakış açını değiştirmelisin. Sürekli "evimi, bakımı sattım, senin için gurbete geldim" kafasıyla bakarsan hem kendini kurban olarak görmeye başlarsın, hem de eşinden bile nefret edersin. İyice dibe vurursun.

Elinde dil öğrenme fırsatı var, buradan kurtulmuşsun. Önce eşinle oraları gez dolaş, ona karşı cıvıl cıvıl ol. Bunalım kafasında çık, bunun sana faydası yok.

Olan olmuş, bundan sonrasını güzelleştirmek senin elinde.

Evet haklısınız bakış açımı değiştirmem gerekiyor eskiyi unutmam ve yeni yere adapte olmam gerekiyor kendimi iyice bunalttıp eve kapattım ve boşlukta herşeyi daha çok düşünür ve kafaya takar oldum ,ayrıca tespitleriniz çok güzel kendimi kurban olarak görüp eşime içten içe kızgınlık yaşayıp belkide ona bilinçaltında yaşadığım öfkeyle cezalandırıyorum isteksiz soğuk davranarak ama burada yazılan Mesajlar beni kendime getirmeye başladı güzel yorumlarınız için teşekkür ederim

X