Eşe karşı cinsel soğukluk

Seni anliyorum canim yeni ulke yabancilik sogukluk yeni dil ayy 9 sene once bende ayniydim cinselimi etkilemedi ama bende depresyona girmis Tim hava cabuk karariyordu soguktu ayy internet yok turk kanallar yok arkadas hec yok akraba dolu anca ama zamanla alistim Turkiyem baska ama burasida ikinci memeleketim oldu tuhaf olan burda da yabanci muamelesi gorup turkiyeme tatile gidip orda da yabanci muamele görmek 😂alisirsin inan bana esine karsida acik ol cocuk yokkende gezin bol bol kursa yazil dil ogren gelistir kendini
Siz hangi ülkedesiniz çalışma ve dil problemini çözdünüzmü ve depresyon halinden ne kadar sürede çıktınız

Neden internet yok? Ben avrupadayken evimde internet yoktu ama yeni hat almıstım ayak basar bazmaz 100 gbdı avrupa ici, vallaha 1 ayda 50yi anca yiyebiliyordum, 5 bosa kalıyordu. Full dizi izlerdim. Bilgisayara da baglaniyordu ustelik

Bende de full internet var ama canlı yayına bağlanıp Türk kanallarını öyle izlemekten nefret ediyorum Türkiye’de d Smartım vardı onu arıyorum internetten yabancı dizilere sardım bi kaç tane bitirdim beni sadece buranın çok sakin olması etkiledi aslında çünkü Türkiye’de büyük şehirde yaşıyordum buralarda büyük şehirde olsam belki bu kadar karamsar düşünmem bilemiyorum

neden evde oturup kendinizi kisitliyorsunuz.. markete gitmek icin dil bilmeye gerek yok ki.. kasiyer size fiyatini soyleyecek alt tarafi.. ingilizce olarak soylesin hic olmadi hesap makinesine yazsin sizde parayi uzatin.. kendinizi bu kadar kapatirsaniz dil bilseniz de uyum sorunu yasarsiniz..
38 yasindasiniz mutlu olmak icin cevrenizde birilerine ihtiyaciniz olmamali.. kendinizi mutlu etmeyi bilmeniz gerekiyor.. hobi edinin cikin yuruyusler yapin.. en azindan kurs baslayana kadar dil ogrenmeye calisin..
videolardan kitaplardan vs...
siz biseyler icin adim atmadan kimse sizin icin ugrasmaz..
acikcasi siz hayatinizi iyilestirmeye cabalamak yerine hayiflanmayi tercih ediyorsunuz...
cinsel isteksizlik te normaldir insan mutsuzken sacini taramak bile istemez..
ben sizin yerinizde olsam once bir bisiklet alirim hergun disari cikarim mutlaka..
markete mutlaka ugrarim dil bilmem onemli degil bir sekilde anlasirim..
yalniz oldugum saatleri firaata ceviririm dil calisirim
hobi edinirim mutlaka..
esinizin hakki var siz hersey Turkiye deki gibi olsun bekliyorsunuz ama olmaz dil bilseniz bile olmaz.. orasi yeni bir ulke yeni insanlar.. artik adepte olmaya calisin.. onceki hayatinizi unutun.. dunyanin en guze ulkelerinden birinde yasiyorsunuz bunu firsata cevirin
Buraya gelince Türkiye’de görmediğim şekilde insanlar bisiklet kullanıyor benim için büyük bir eksik bisiklet kullanmayı bilmiyorum,Türkiye’de babam aşırı muhafazakar bir adamdı ve kız çocuklarının bisiklet kullanmaması gerektiğini düşünen bir kafa yapısına sahipti o yüzden kullanamıyorum ayrıca eğitim durumum yok orta eğitim görücü usulüyle ilk evliliğimi 15 yaşında yaptım varın siz düşünün ben erkeklerden neden nefret ediyorum bazen eşim bile bunun farkında benim suçum neydi sana ne kötülük yaptım diyor haklı geçmişimde yaşamış olduğum kötü acı tecrübeler erkeklerin cinselliğe bakış açısı toplumsal bitiklikler burada olumlu gördüğüm şeylerde var eğitim önemli kız çocukları okuyor devlet buna para bile veriyor ahhhh ahhhh yaşamak zor zanaat gerçekten Allah hepimizin yardımcısı olsun sağolun burada ne kadar kendimi doğru ifade edebiliyorum bilmiyorum fakat içten içe kendime haksızlık yapıyorum kötü bir niyetim yok benzer duyguları yaşamış Kadınlar varmı yokmu öğrenmek fikir almak istedim hepsi bu

1- öncelikle 2.evliliğiniz olduğu için boşanmak konusunda daha farklı düşünüyorsunuzdur biliyorum (benimde 2.evliliğim ve boşanma aşamasındayım)
2- orda sıkılmanız vs. çok normal sonuçta hiçbir şeyini bilmediğiniz bir ülkedesiniz ve sadece eşinizi tanıyorsunuz yani kendinizi çok suçlamayın
3- hiçbir şey yapamadığınız için de eşle ilgili konularda da sıkıntı yaşamanız normal önce kendinizi iyi hissetmeniz lazım, eminolun bu durum ilişkinizi pozitif yönde etkiler
4- çocuk konusunda eşiniz evlenmeden önce destek olacağını söylemiş şuan o konu için ne durumdasınız, tedavi vs. var mı bir gelişme, çocuğunuz olmuş olsa sıkılmaya hiç vakit bulamayacaksınız ya da belki de hiç yardım alamadığınız için daha da çok bunalabilirsiniz, yani bu konuda da net birşey söylemek zor.
5- daha 8 ay olmuş yeni sayılır, biraz daha sabredin belki zamanla herşey yoluna girer, eşinizin size destek olması çok önemli şuan birbiriniz de çok iyi tanımıyorsunuzdur zamanla birbirnizi tanıdıkça belki orta yolda buluşursunuz
6- hemen trye dönmeyi düşünmeyin, çünkü bu en kolayı orda kalıp biraz daha mücadele edin, buraya dönme seçeneğiniz her zaman elinizin altında bulunuyor
hakkınızda hayırlısı olsun :KK200:

Başta belirttim bana çalışma durumumun olacağından bahsetti burada maaş durumlarının fazla olduğundan benim daha önce görme gibi bir imkanım yoktu ,açıkcası güvendim çalışacağımı düşünüp ister istemez Türkiye’deki maaşlarla kıyaslandığında geleceğim için birşeyler yapabilirim bunu düşündüm ve makul geldi çünkü çalışan bir kadının ilk önem vereceği şey iş imkanıdır acele ettiğimin bende farkındayım burada çalışırsam yaşadığım yere hızlı uyum sağlayacağımı düşünmüştüm ,insan çalışınca arkadaş çevresi Türk varmış yokmuş pek takmaz yoruluyorsun çalışınca boş vakit az bunları düşünmeye bile vakit bulamaz insan benim yaşadığım birden eve kapanmak en büyük etken ve psikolojimi bozan durumda bu

Tamam da gitmeden sadece bir gününüzü ayırıp internetten küçük bir araştırmayla oradaki hayat hakkında bilgi edinebilirsiniz. Daha yeni tanıdığınız birinin sözüne güvenip başka hiç bir soruşturma yapmadan yabancı ülkeye gitmek... Valla iyi cesaret.

Bende ülke değiştirmenizle alaka kuramadım, insan sevdiği biriyle nerede olursa olsun rahat olur çok anormal şeyler yaşamadıktan sonra

Tamam da gitmeden sadece bir gününüzü ayırıp internetten küçük bir araştırmayla oradaki hayat hakkında bilgi edinebilirsiniz. Daha yeni tanıdığınız birinin sözüne güvenip başka hiç bir soruşturma yapmadan yabancı ülkeye gitmek... Valla iyi cesaret.
Aslında bir çok neden var geçmişte kötü şeyler yaşadım uzun hikaye kısacası evet orda da bunalmıştım acele davrandığımı biliyorum kısmen araştırdım tabi belgesel ülke hakkında yazılar okudum ama insan yaşamadan bilemiyor bazı şeyleri evet cesaret biraz gözüm karadır şimdi toparlamaya çalışıyorum inşallah düzelecek

Bende ülke değiştirmenizle alaka kuramadım, insan sevdiği biriyle nerede olursa olsun rahat olur çok anormal şeyler yaşamadıktan sonra

Rahatlıkla alakası yok ben kendimi dil vs bilmediğim için ve Türk’te az hatta yok denecek kadar içimde bir yabancılaşma yaşadım bilemiyorum ne kadar anlatabildim o yüzden çalışma hayatından birden ev psikolojisi yeni ve ani bir evlilik alışama durumunun beni bu kadar etkiliyeceğini düşünmemiştim ama yansıdı biliyorsunuz dur erkekler için çok önemli seks hayatı elimde olmadan yaşıyorum aşmam gerekli farkındayım fakat eşimin yurtdışında yaşadığı hayat Kadınlar belkide biz Türk kadınları daha kapalıyız bazı şeylere beni eksik görebiliyor kimbilir belkide abartılacak bir durum değil ama o çok kötü hissetti kendini durum bu bakalım hayırlısı toparlıcam inşallah

Evlendiğin adama alıştığında emin misin. İsteksizlik bu yüzden gelişir . Çevremde bu sorun mantık evliliği yapanlarda oldu genelde.

Aslında bir çok neden var geçmişte kötü şeyler yaşadım uzun hikaye kısacası evet orda da bunalmıştım acele davrandığımı biliyorum kısmen araştırdım tabi belgesel ülke hakkında yazılar okudum ama insan yaşamadan bilemiyor bazı şeyleri evet cesaret biraz gözüm karadır şimdi toparlamaya çalışıyorum inşallah düzelecek

Tamam işte oradaki hayatı araştırmamanız sonucunda oraya alışamamanız eşinizin suçu değil. Şimdi herşeyi kenara bırakıp "eşimle nasıl mutlu olabiliriz"in yollarına bakmanız lazım. Güzel bir ülkedesiniz ve türlü fırsatlar var önünüzde. Dil öğrenmekle başlayın mutlaka.

Siz hangi ülkedesiniz çalışma ve dil problemini çözdünüzmü ve depresyon halinden ne kadar sürede çıktınız
Almanyada yasiyorum simdilik calismiyorum b1 sertifikami aldim cocugun okulu baslasin iste bulacam insallah depresyondan esim sayesinde ciktim gezdik hep hic eve tikilmadik Kaynana da kaldim ilk 1 ay rahat degildik oyuzden Nordsee gittik 1 hafta orda derken gecti Gitti zaman yasadigim yer çok guzel birsürü komsum oldu

Almanyada yasiyorum simdilik calismiyorum b1 sertifikami aldim cocugun okulu baslasin iste bulacam insallah depresyondan esim sayesinde ciktim gezdik hep hic eve tikilmadik Kaynana da kaldim ilk 1 ay rahat degildik oyuzden Nordsee gittik 1 hafta orda derken gecti Gitti zaman yasadigim yer çok guzel birsürü komsum oldu
kaç yıldır Almanya’dasınız benim bir yıl oldu b1 sınavını geçemedim

Evet ben de spora başlamayı düşünüyorum aslında iyi geleceğini biliyorum cinsellik konusuyla alakalı dediğiniz fikirler için çabalamam gerekiyor fakat olumlu olacağını düşünüyorum inşallah yoluna girecek kendimi bu ara iyice bunalım moduna soktuğumun ve saldığımın farkındayım
Spora kesinlikle başla en azından evden çıkmış oluyor insan gel git 2-3 saati geçiyor bende iki ay önce başladım.Bu durumun geçmesi senin elinde üzüldüm sana çünkü bende yeni geldim ama benim en büyük şansım eşim Benimde ailevi problemlerim çok fazla bir senedir evinde içinde ruh gibi gezindiğim çok olmuştur başka biri olsa çekmezdi beni dediğim gibi eşinin desteği önemli sen onu mutlu et o seni mutlu etsin.Hayata herkes aynı noktadan bakamıyor insanları anlamak gerek fevri karar verme dönme düşüncesini sil kafandan bir süre değişiklik yap baktın olmuyor dönersin ama ilk başta yaşadığın ortamı güzelleştirmeyi dene

Ne güzel alışabilmiş ve o depresyondan çıkmışsınız darısı bana

Spora kesinlikle başla en azından evden çıkmış oluyor insan gel git 2-3 saati geçiyor bende iki ay önce başladım.Bu durumun geçmesi senin elinde üzüldüm sana çünkü bende yeni geldim ama benim en büyük şansım eşim Benimde ailevi problemlerim çok fazla bir senedir evinde içinde ruh gibi gezindiğim çok olmuştur başka biri olsa çekmezdi beni dediğim gibi eşinin desteği önemli sen onu mutlu et o seni mutlu etsin.Hayata herkes aynı noktadan bakamıyor insanları anlamak gerek fevri karar verme dönme düşüncesini sil kafandan bir süre değişiklik yap baktın olmuyor dönersin ama ilk başta yaşadığın ortamı güzelleştirmeyi dene
Buradaki yorumları okudukça geri dönme düşüncesini sildim bulunduğum yere adapte olmaya çalışcam spora yazılcam dediğiniz gibi hem zaman geçecek hem de boşluk duygusundan çıkcam mantıklı bir fikir sağolun

9 yildir burdayim dil oyle cabuk igrenilmio maalesef ama her isimi kendim hallediorum yanliz basima evde surekli calisin ordada almanca konusuluyo Galiba oyle deilmi
Almanca konuşulmuyor fakat Almanya’dan gelen turistler var sahil bölgesi yaşadığım yer haklısınız dil öğrenmek kolay değil kursa gittinizmi ben de haber bekliyorum kurs için kayıt yaptırdık bilemiyorum ne kadar öğrenirim fakat uğraşcam bakalım en azından kendimi ifade edebilecek kadar öğrensem kar

9 yildir burdayim dil oyle cabuk igrenilmio maalesef ama her isimi kendim hallediorum yanliz basima evde surekli calisin ordada almanca konusuluyo Galiba oyle deilmi
Bende Almanyadayım konuşulanı anlıyorum ama öle uzun cevaplar veremiyorum.Yaz bittikten sonra tekrar kursa başlayacağım

İsveç e gittim.Stokholme. Iklimi bile insani etkiliyor,ustelik farkli kültür. Es dost akraba yok vs. Bi kultur şoku yaşıyor ve yanlozlik hissetmrniz normal. Arkadas edinin orada yaşayan Türklerle. Kurslar vs ve kesinlikle dillerini öğrenin. asla kafanizda bi seyleri kurmayin. Bunlar hep depresyona davetiye..

X