Eşim aileme küfrediyor

Ölmüş babanıza küfür eden adamı sevdiğinize göre hala demekki babanızı sevmiyorsunuz yoksa o dk sogurdunuz üstelik onun ailesi sizi çokmu seviyor bağrına basiyor

Ölmüş babanıza küfreden kişiyi affetme planları yapıyorsunuz.
Bu utancı taşıyamadığınızdan, size hak verilmesi ve böylelikle vicdanınızı rahatlatmak için mi açtınız bu konuyu?

Bırakın sevdiğinizi iddia ettiğiniz kişiyi, tanımadığınız biri bile bunu yapsa kıyameti koparırsınız- koparmalısınız da.
Bu nasıl bir akıl tutulması ki ölmüş babanıza hakaret ve küfrü gözünüzde masumlaştırabiliyor?

Aklıma bir şey geldi. 10-12 yaşlarında çocuğum. Babam temizlik ve yemek yapmamı istiyor. Bana dedi ki elin kapısına gidip bize küfür mü ettireceksin. Çocuk aklımla düşündüm durdum babama kim niye küfredecek ki diye. Hala unutmuş değilim bak. Böyle yetişen insanlar eşinin anne babasına kufretmeyi hak görüyorlar kendilerine demek ki.

O adamı nasıl hala seviyorsunuz?

Babanız haklıymış. 😐

Size bir sorum var.

Saçlarınız ağarıp kemikleriniz titrediğinde de “senin babana...” diye laf saymaya devam edecek. O zaman “Keşke yıllar önce boşansaydım” diyecek misiniz?

İkinci soru, yarın size boşanma davası açtı diyelim... çok üzülür müsünüz yoksa biraz da olsa rahatlar mısınız?

Cevap beklemiyorum ancak şöyle söyleyeyim, şimdi gider boşanırsınız da, çocuk varken daha zor.

Karar sizin.
Zaten sevgi kalmadı bu sözlerden sonra içim soğudu. Onun dediğini ben demiş olsam belki canıma kastetmeye kalkardı üstelik özür bile dileme zahmetine girmedi. Babana cenazede hakkımı helal ettim ama artık etmiyorum dedi ki babam da daha vefat edeli 9 ay oldu

Afedersiniz dirisine saygı duymayan ölüsüne mi saygı duyar ? Siz sınır koymamışsınız . Hala seviyorum diyorsunuz . 18 yaşında ergen sanki :sinirli:

Zaten sevgi kalmadı bu sözlerden sonra içim soğudu. Onun dediğini ben demiş olsam belki canıma kastetmeye kalkardı üstelik özür bile dileme zahmetine girmedi. Babana cenazede hakkımı helal ettim ama artık etmiyorum dedi ki babam da daha vefat edeli 9 ay oldu
Güleyim bari…
Babanızın üzerinde ne hakkı varmış adi herifin?
Etmezsen etme sen kim oluyorsun?
Babamın aşını mı verdin işini mi?
Deyip kapatamıyor musunuz ağzını?
Ne terbiyesiz insanlar var Ya Hu!
Bir de böylelerini seven kadınlar var.
Hangisine şaşırıp, kızmalı acaba?

Güleyim bari…
Babanızın üzerinde ne hakkı varmış adi herifin?
Etmezsen etme sen kim oluyorsun?
Babamın aşını mı verdin işini mi?
Deyip kapatamıyor musunuz ağzını?
Ne terbiyesiz insanlar var Ya Hu!
Bir de böylelerini seven kadınlar var.
Hangisine şaşırıp, kızmalı acaba?
Evliliğimizi bozan babammış adamda ne kin varsa ölmüş hala zamanında şunu yaptı bunu yaptı diyor 2 yıl önceki mevzuları açıyor

Ben 3 yıllık evliyim babam eşimi hiç istemedi ama ben evlendim eşim de biliyor istemediğini. Hep aileler yüzünden tartıştık babam öldü hala konusu bitmedi. Evi terkettim ayrılmadım seviyorum tekrar döndüm ama hep aileme saydırıyor ölmüş babamın arkasından hakaretetti. Bunu duyduktan sonra içimde çok derin yara açıldı. Nasıl affederim bilmiyorum seviyorum da ama görüyorum ki saygı kalmamış çok rahatça anneme ölmüş babama saydırıyor büyük tartışmalarında.. ne yapacağım bilmiyorum
Sizde onun ailesine edin kisas

Ailenize, ölmüşlerinize bile küfür eden adamı hala seviyorum diyorsanız ve affetmeyi düşünüyorsanız tam da böyle bir adama layıksınız. Bulmuşsunuz işte, ne mutlu size

Ahlaksız adam. Ölüye saygısı olmayan, diriye hiç olmaz.
Siz peki ne demeye hala devam ediyorsunuz?

Yanı seviyorum döndüm mü yoksa çaresizlikten mi katlanıyorum?bunu sorun kendinize cevap önemli...şimdi buradan ahkam kesmek kolay eğer çaresiz seniz ki bence öylesiniz katlanma sebebiniz bu olmalı...aksi halde kimse böyle bir şeyi kaldırmaz...
Benim eşimde ailemi eleştirir hep haklı yada haksız ama ben müsade etmem onun ailesinin bu kadar eleştirilecek yönü varken üstelik...
Ama küfür bambaşka bir durum...bu aileyi geçin size saygısızlık

X