Eşim aileme küfrediyor

Babam hakliymis derim ve ayrilirdim. Esim rahmetli babama küfür etse bosanma sebebidir net. Babam vefat edeli 20 sene olacak. Düsünüyorum da esim ona küfür etse fena patlarim. Böyle heriflerin neyini seviyorsunuz, nasil yanlarina dönüyorsunuz hic anlamiyorum..ailenizi gectim, asil size saygisi ve merhameti yok
Haklısın asıl bu olanlardan sonra içimde çok şey koptu önceleri ayrılmak zor gelirdi sevdiğim için ama şimdi yaptıklarını unutamıyorum

Haklısın asıl bu olanlardan sonra içimde çok şey koptu önceleri ayrılmak zor gelirdi sevdiğim için ama şimdi yaptıklarını unutamıyorum

Ya insan nasil unutsun ki. Adam vefat etmis. Sana Allah rahmet eylesin demek düsür. Insan icinden küfretse bile, acili esinin hatrina susar. Babayi kaybetmek insanin bir kanadini kiriyor bir kere. Yani ben bile burdan sinirlendim. Sizi düsünemiyorum bile

Ben 3 yıllık evliyim babam eşimi hiç istemedi ama ben evlendim eşim de biliyor istemediğini. Hep aileler yüzünden tartıştık babam öldü hala konusu bitmedi. Evi terkettim ayrılmadım seviyorum tekrar döndüm ama hep aileme saydırıyor ölmüş babamın arkasından hakaretetti. Bunu duyduktan sonra içimde çok derin yara açıldı. Nasıl affederim bilmiyorum seviyorum da ama görüyorum ki saygı kalmamış çok rahatça anneme ölmüş babama saydırıyor büyük tartışmalarında.. ne yapacağım bilmiyorum
ne yapacağim nedir yahu babanıza küfür ediyor hemde ölmüş adama. affetmeyin tabii ki..

Ya insan nasil unutsun ki. Adam vefat etmis. Sana Allah rahmet eylesin demek düsür. Insan icinden küfretse bile, acili esinin hatrina susar. Babayi kaybetmek insanin bir kanadini kiriyor bir kere. Yani ben bile burdan sinirlendim. Sizi düsünemiyorum bile
Ben de hata yaptım evi terkedip otele gittim ama ne olursa olsun bu laflar içime öyle oturdu ki. Çok çıkmazda hissediyorum ne yapacağım

Ben 3 yıllık evliyim babam eşimi hiç istemedi ama ben evlendim eşim de biliyor istemediğini. Hep aileler yüzünden tartıştık babam öldü hala konusu bitmedi. Evi terkettim ayrılmadım seviyorum tekrar döndüm ama hep aileme saydırıyor ölmüş babamın arkasından hakaretetti. Bunu duyduktan sonra içimde çok derin yara açıldı. Nasıl affederim bilmiyorum seviyorum da ama görüyorum ki saygı kalmamış çok rahatça anneme ölmüş babama saydırıyor büyük tartışmalarında.. ne yapacağım bilmiyorum
Rahmetli babanız haklıymış demek ki. Siz nasıl affederim, seviyorum diyorsunuz ama insan ölen babasına , yaşayan annesine küfreden bir insanı nasıl sever, ben de bunu anlayamıyorum . Demek ki 7 sülalenize bile küfretse ama seviyorum diceksiniz. Azcik onurunuz , gururunuz olsun. Sizinki sevgi değil , saplantı bence.

Rahmetli babanız haklıymış demek ki. Siz nasıl affederim, seviyorum diyorsunuz ama insan ölen babasına , yaşayan annesine küfreden bir insanı nasıl sever, ben de bunu anlayamıyorum . Demek ki 7 sülalenize bile küfretse ama seviyorum diceksiniz. Azcik onurunuz , gururunuz olsun. Sizinki sevgi değil , saplantı bence.
Şuan sevgi hissetmiyorum içimden ona karşı çok uzaklaştım

Ben de hata yaptım evi terkedip otele gittim ama ne olursa olsun bu laflar içime öyle oturdu ki. Çok çıkmazda hissediyorum ne yapacağım
Neden sizin annenize babanıza küfreden insanla aynı evde kalmak zorunda hissettiniz kendinizi. Neden otele gitmeyi hata kabul ediyorsunuz ki. Hani sizin istediğiniz evet o küfürler kötü ama otele gittiyseniz eşitlendi durum mu dememizi bekliyorsunuz. Sizin yaşadığınızın psikolojide adı var Stockholm sendromu.

ölmüş babanıza ve annenize saydırırken sizin tepkiniz ne oluyor peki? Herkes haddini bilecek bu eşim de olsa bir başkasıda olsa asla aileme birakın küfür etmeyi yksek sesle konuşamaz, ha diyelimki bir hata yaptı aynısının kat kat karşılığını kendi ailesine karşı görür anasından emdiği sütü burnundan getiririm siz seviyorum kelimesine sığınıp pasif kalıyorsunuz anladığım kadarıyla siz böyle olmaya devam ettikçe daha çok duyarsınız bu tarz sözleri.

Benim babam da eşimi hiç istemedi, düğün davetiyelerimizi bile dağıtmadı. Şimdi gül gibi geçinip gidiyorlar. Babam damadına damadı babama laf ettirmiyor. Eşinizin ahlakı bozuk, ölen ölmüş olan bitmiş. Dırdırcı kadınlar gibi aynı teraneyi tekrarlayan ve tektarlayacak adama ne kadar dayanacaksınız merak ediyorum. Babanız istememekte haklıymış demek ki

Ne mi yapacaksın 🤔

Benim babam da eşimi hiç istemedi, düğün davetiyelerimizi bile dağıtmadı. Şimdi gül gibi geçinip gidiyorlar. Babam damadına damadı babama laf ettirmiyor. Eşinizin ahlakı bozuk, ölen ölmüş olan bitmiş. Dırdırcı kadınlar gibi aynı teraneyi tekrarlayan ve tektarlayacak adama ne kadar dayanacaksınız merak ediyorum. Babanız istememekte haklıymış demek ki
Aynen dediğiniz gibi her tartışmada yıllar önceki konuları da koyuyor önüme bu da yıpratıyor mide bulandırıyor artık aynı lafları duymaktan. Bu insan çekilir mi yuva bozulmasın diye bu adama sabretmeli mi

Seviyorsunuz anne babaya küfür edeni seviyorsunuz.eşinizde sevginize güvenip saydırıyor.Bravoooo küçültün ailenizi basite indirin boş beleş adamlar için

Ayni konuyu neden iki kere açtın ki farklı başlıklar da yeni fark.ettim

Aynen dediğiniz gibi her tartışmada yıllar önceki konuları da koyuyor önüme bu da yıpratıyor mide bulandırıyor artık aynı lafları duymaktan. Bu insan çekilir mi yuva bozulmasın diye bu adama sabretmeli mi

Sabretti diye madalya takılmış kadın gördünüz mü hiç, hep daha da fazla eziliyorlar.
Evladınız değil bu adam, nikah kıydınız aynı evde yaşamaya başladınız diye vefa borcunuz falan yok. Gidip otelde kalabildiğinize göre paranız var çocuğunuz yok. Yol yanınken kurtarın kendinizi. Emin olun bu dünyada o adamdan çok çok daha iyi insanlar var.

Sevmek böyle bir şey değil yaa
Bu kadar kör olmayın
Eşime büyük bir aşkla bağlıyım
Ama şunun 100de birini etse aileme çok büyük olay çıkar
Bende onun ailesine etmem

Eşinize olan sevginiz babanıza annenzie olan sevginizden bu kadar mı büyük?

Karşıdaki insan hala pişkince buna devam ediyorsa çok sıkıntı.

Ölmüş insan düşmanım olsa arkasından saydıramam Allah öyle insan olmaktan korusun.

İlerde çocuğunuz olsa mesela ve damadınız ölmüş eşinize saydırsa ne hissedersiniz?
Kızınızın ne yapmasını isterdiniz?

Babanız haklıymış. 😐

Size bir sorum var.

Saçlarınız ağarıp kemikleriniz titrediğinde de “senin babana...” diye laf saymaya devam edecek. O zaman “Keşke yıllar önce boşansaydım” diyecek misiniz?

İkinci soru, yarın size boşanma davası açtı diyelim... çok üzülür müsünüz yoksa biraz da olsa rahatlar mısınız?

Cevap beklemiyorum ancak şöyle söyleyeyim, şimdi gider boşanırsınız da, çocuk varken daha zor.

Karar sizin.

X