Eşim arada kalıyor , ne yapmalıyım ?

Sen bildiğin ve içinden geldiği gibi davranmaya devam et. Eşin de zamanla tavrını koyar ya da sen her gün her gün gitmesi gerekmediğini anlatırsın. Yorgunsun yat dinlen biraz falan deyiver.
Ben eşinin hep gece çalışıyor olmasına üzüldüm açıkçası daha yeni evlisiniz bir de umarım daha uzun görüşebileceğiniz vaktiniz olur

Konuştum tekrar ailen senin onların yanında tabi ki olacaksın. Ama bana davranış şekillerini sen biliyorsun dedim. Biliyorum sevgiyle yaklaşmadıklarının da farkındayım dedi. Gayet sakin konuştuk , hepsini biliyorum ama bir şey yapamıyorum dedi. Çünkü diğer iki oğluyla da problemli bir adam bahaneler hep gelinleri. Sadece onlara seni beklememelerini öğreteceğim zamanla dedi. Onlara göre normal olan ama diğer insanlara göre anormal bunlar dedi. Söylesem "eee ne var ki bunda" diyecekler dedi. Babasının şuan problem çıkarmaya çalıştığının kendisi de farkında.

Anlattım buradan aldığım tavsiyelerle , sen çok fazla gittiğinden benim gitmemem göze batıyor diye söyledim. Doğru dedi ama babasının zaten sorun çıkarmaya çalıştığını kendisi de söyledi. İnşallah emniyette çalışıyor o yüzden biraz zaman alacak gibi ama.

Eşimde bunun farkında zaten. Ama ben her gün ya da iki günde bir anneme giden biri değilim gerçekten. Çünkü yorgun oluyorum , eşimle de zaman geçirmek istiyorum.

Bunları denemedim değil , nişanlıyken anneler gününde hediye alıp gittim mutlu olsun diye , annem pasta , börek v.s yaptığında gönderdik. Aramızda iletişim güçlensin diye ama , giderek daha kötü oldu. Bu anneler gününde aramayacaktım yine olsun dedim aradım. Ertesi gün beni aradı iş yerinde yoğundum meşgule aldım , sonra döndüm bana dediği şu
- kargo geldi de
- evet
- kızımdan gelmiş
-Efendim anlamadım
- (o ara duyamadım) kızımdan gelmiş Ayşe'den hediye
-Tamam
- Babanda dedi ki diğer (gelininin ismi Fatma diyelim) ondan olacak değil ya
-Yine tamam görüşürüz dedim.
Kızıyla görüşmediğimiz için inadına yapılıyor sürekli ondan bahsediyorlar ama sürekli. Önceki konularımı okursanız nedenini anlarsınız. Benim sizin kadar dik duracak enerjim kalmadı

Onlara göre saygı sadece büyüğe yapılır. Eşimle konuştuk gerçekten çok arada kaldığını bir kez daha anladım. Sorun çıkarmaya çalıştıklarını kendisi de söylüyor. Alışacaklar dedi öğrenecekler seni her zaman beklememeyi. Kesinlikle bu mantık var köle olarak görüyorlar. Kaldıracaklar bir şekilde yoksa sinir hastası olurum.

Siz hiçbisey yapmamalisiniz, eşiniz nasil bi ailesi olduğunu biliyordu evlenince çıkabilecek sorunları da. Size bu konuda belli bi güvence verdi ki siz de ayrılmak istemenize rağmen kendisiyle evlendiniz. Eşiniz taniyodu kendi ana babasını sonuçta, baş etmesini de kendisi bilecek siz karışmayın.

Çok özlerse eşiniz gitsin. Şu belli artık, ezecek biri lazımmış onlara. Aha gelin buna uygun demişler. Üstünüzden resmen stres atıyorlar. Yapmayın

Çok özlerse eşiniz gitsin. Şu belli artık, ezecek biri lazımmış onlara. Aha gelin buna uygun demişler. Üstünüzden resmen stres atıyorlar. Yapmayın
Evet düşünceleri bu ama ben o gelin değilim. Daha 2 ayda sayamadığım kadar olay oldu. Bunlar beni kışkırtan olaylar. Amaç belli gerçekten problem çıkarmak ve istedikleri kalıba girmem

Ayrı bir konu açıp tecrübelerinizi yazar mısınız hayran kaldım

Mesela sana çorba yok dendiğinde beni kessen o sofraya oturmazdım

Ya da kendime çorba lahmacun söyler kenara geçerdim

Had bilirlerdi en azından

Sizinki de bir yol. Haklısınızda.
Ama o durumda ben olsam kayınpedere gider eşimin de duyabileceği şekilde “ baba bütün gün oruçlu çalıştım bi kötü oldum ya şekerim düştü galiba, annemde yemeğe çağırdığı için bilemedik tabii yemek yapmayacağını, sen yakınlarda temiz biryer varsa iki lokma birşey siparis eder misin, hayatım cüzdanın üzerinde değil mi bende nakit çok yok da” derdim.
Ondan sonra seyreyle gümbürtüyü seyreyle

Her ailede var bu pardon her görgüsüz ailede diyecektim...(sizi borçsuz evlendirdim herşeyinizi 4 4 lük yaptım )daha birsürü şey...üstelik yapmadıkları halde...
Eşinin durumun farkında olması ve sözüne sadık olması güzel ..bence mesafeni koru herşeye tanıklamaya çalış istediklerini söylesinler bildiğini oku ...dahada delirsinler
Sen mecbur olmadıkça gitme zaten çalışıyormuşsun bunu bahane et...evine sık sık davet etme kendinde her davetlerine gitme soğuk dur...kendilerini düzeltsinler önce sonrasına bakarsın

İlk kez yemeğe gittiğimden tepki de veremedim. Bundan sonrasında bu tepkiyi bende veririm o zaman neden çağırdınız derim. Oğlun yesin ben gidiyorum diye.

Şimdiden başladılar zaten bırakalım zaten zor süreç geçirdiler diye düşünen yok tabi. Biz gel diyelim gelsin , git diyelim gitsin kafasındalar. Eşimle sakince konuştum bir şekilde alışacaklar dedi o da. Yine gitmeyi düşünmüyorum 2 haftada bir uğrama gibi anca. Bunu da daha da seyreltirim

Teşekkür ederim Evet bu konuda ödün vermek istemiyorum çünkü sonrası beni çok yorar..

Burada o kadar çok konu var ki nişanlıyım, nişanlım resmen eziyet ediyor ama ayrılmaya cesaretim yok şeklinde.
Siz konularınızda hep ayrılırım düzelmezse diye yazmışsınız
Görmek istediğimiz kadın modeli...
Siz bu durumun üstesinden gelirsiniz

Evet eşim bu yüzden düzelme gösterdi aslında
Tamam eşimi seviyorum ama kendimi de ezdirmem, her taviz bir diğerini doğurur.
İnşallah çok teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…