eşim bana sormadan anne babasını istediği her dakika çağırabilirmiş

Khomyuk

Guru
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2019
7.070
25.094
evlilikte çocuğun kime bakacağının kararını erkek verir yeni birşey değil çoğunluk böyle
Yok ya, hangi erkekmiş o hangi evlilikmiş o?
Ben doğurayım, ben emzireyim, uykusuz ben kalayım ama kararları evdeki paşazade versin. Yemezler, emek emek büyüttüğüm çocuğumla ilgili kararı ben veririm, eşim de fikrini belirtir evet ama son karar benimdir.!
 

Fistiklicikileta

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2012
1.853
2.671
Siz haklisiniz. Bir evde tek kisinin sözü gecmez. Ortak karar alinir. Sizi resmen esir gibi görüyor bana göre. Her dedigi yapilacak, hep onun sozu gececek.
Ne zamandan beri esiniz bu sekilde. Hic size bir sey sordugu oldu mu?
 

Poyrazkedi

Zemheri 😁
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2010
8.916
16.014
evlilikte çocuğun kime bakacağının kararını erkek verir yeni birşey değil çoğunluk böyle
Allah allah bunu da yeni duydum, ben çalışıyorsan, o kreşin parasını verecek parayı kazanıyorsam adam tek başına asla karar veremez. Hele karışamazsın hıç diyemez. Ev hanımları bile sosyalleşsin diye kreşe gönderirken 4 yaşında çocuğa baba istiyor diye babaanne bakamaz
 

Poyrazkedi

Zemheri 😁
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2010
8.916
16.014
O kadar uzun bir yazı yazmışsınız ki okuyamadım. Bende size sormak istiyorum sizin anne babanız gelecekken eşinize soruyor musunuz anne babam gelecek gelsinler mi diye. 🤦🏼‍♀️
Hanımefendi babaanne akşam orurmasına gelmiyor, kışı o evde geçirecek.
bunlar Türkiye gerçekleri evlenmeden konuşulması gerekir bence çokkk önemli
evliyim 2 çocuk büyüttüm, çocuğa kimin bakacağına ortak karar verdik, annemi 8 aylığına çağırabilecekken bakıcı tuttuk, evimin huzuru için, 4 yaşında da anaokuluna başlattık. bu dediğiniz türkiye gerçeği değil, egoist adam gerçeği. Kreşe vereceği parayı kıskanıyor asıl gerçek bu
 

uyudu

Sen kalbime denk gelen küçücük şey👼🏻
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2020
5.471
17.476
bunlar Türkiye gerçekleri evlenmeden konuşulması gerekir bence çokkk önemli
Türkiye gerçeği falan değil bu, ben hiç görmedim çocuğa ne şekilde kim tarafından bakılacağına babanın karar verdiğini. O kadar da değil, abartmışsınız.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 255 gün geçti.

Mihrimah Sultann

Nev-i şahsına münhasır 🦋
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2021
2.998
5.599
merhaba, önceki konumuna tekrar paylaşacağım.
bilenler hatırlar eşimin saçma sapan hareketlerinden bıktım benim sözümün hükmü yok hep kendi dediği oluyor. eve bir eşya almaya kalksam onun rızasıyla olur çocuk kreşe gidemez çünkü uygun görmüyor vs vs.
en son annesine çocuk için gel bizde kal kışın çocukta dışarıya çıkmaz dedi bu arada kızım 4 yaşında ve kv lerin evi 15 dk lık mesafede.
artık herşey üst üste gelmeye başladı. eşime bana sormadan anneni çağırıyorsun dedim düzen değiştiriyorsun. vay efendim sana mı sorucam davetle mi çağırıcam istediğim her dakika çağırırım diyor. ve ben boşanmak istediğimi söyledim. o da bu konuya çok sinirlendiğini ve hemen bugün dava açalım diyor. hanımlar ben mi yanlış düşünüyorum çalışan bir kadınım zaten eşim istediği için çocuğa annesi bakıyor bana kalsa hemen kreşe vericem. üstüne bir de düzen değiştirmeye çalışıyor. benmi yanlış düşünüyorum eşimmi saçmalıyor artık sağlıklı düşünemiyorum ve boşanmak istiyorum.
edit: sorun gelip kalma değil aslında eşimin bana sormadan konuşması.

bir önceki konu
merhaba, 4 yaşında bir kızım var. 3 yaşına kadar kendim büyüttüm ve kreşe verir işe başlarım diye düşünmüştüm.
ama her seferinde eşim kreş için önüme set koydu, ben hem sosyalleşsin aktif olsun istedim hemde kimseye minnet etmemiş olurum diye düşündüm. ama eşim annesine baktırmakta ısrar etti ve hala da öyle. asıl konu son zamanlarda eşimin hem kendi isteği ile annesine baktırması hemde bir konu olurken arkadaşlarından örnek vermesi. ''x arkadaşımın annesi aynı apartmanda ama çocuğuna bakmıyor, benimki bakıyor Allah razı olsun annemden.'' Evet Allah razı olsun bakıyor bakmam demiyor ama ben çocuğuma kötülük yapıyorum istiyorum ki gelişsin sosyal olsun yeni şeyler keşfetsin. Sürekli annesine gittiğimizde bana bırakmıyor sormama benden önce davraniyor, '' anne ne istiyosun ne alayım sana söyle söyle birşeyler söyle alacam hadi diyor. Bende alırım ne isterse bu arada sorun yapmam. Banyosunun musluğu bozuktu hatta ben dedim eşime tamirci çağırdı. Ama sürekli bu şekilde annesiyle telefonda konusuyor ne istersen ne sorun olursa beni ara hemen yaptırırım fizana git bul de getireyim. Ayrıca kayınvalidemlerin durumu da iyi. Ama eşimn bunları yaparken bana inat yapar gibi yapıyor. Dün pazara gittik yine annesine zorla birşey istetti kadında istedi. Pazarda istediği şey yoktu, manav manav trafiğin içinde gezdik bende bozuldum doğrusu çünkü istenen şey çok acil birşey değildi. Bunu söylediğimde de yok annem yanlış anlar bilerek almadığımızı düşünür dedi. Sonra bulduk istenen şeyi aldık eşim, arabada bana bakarak ''annem benden bişey istedi bulmasam olmaz, fizanda da olsa gider alırım o benim annem dedi. Annem asker gibi sabah kalkıyor, ne desem yapıyor diyor. Bende al tamam ama bana niye böyle davranarak alıyosun dedim çünkü sen almamı istemiyosun bozuluyosun olayına getiriyor. Bende indim arabadan sinirlendim eve geldim. Hep böyle yapıyor annesine birley alırken benim inadıma alır gibi yapıyor, ben su al desem unutur gelir yarın alırız der oflar. Ama annesine gelince aynı seyi yapmıyor sanki çocuga ben zorla baktırıyormusum gibi davranıp annesine kul köle olmamı bekliyor. Artık bu son zamanlarda alışkanlık haline geldi. kayınvalidem salça alıcam der tamam ben alırım diyor. Mecburmuyum anlamadım, alınır da evine de ben bakmak zorundamıyım. Ayrıca kış için annesine bana sormadan gel bizde kal diyor çocukta dışarıya çıkmamış olur soğukta diyor. Annesi de baban var yemek nasıl hazırlasın diyor, eşimde gelsin bizde yesin hafta içi diyor. Bana sormadan düzen değiştirmeye çalışıyor.
Artık eşimin bu hareketlerinden dolayı ailesinden de soğumaya başladım daha az görüşmek istiyorum aradaki diyaloglar canımı çok sıkmaya başladı. Bu durum sanki kayınvalidemin hoşuna gidiyor gibi...Oğluna asla laf etirrmez, pırlanta da dahi çizik varmış oğlunda yokmuş. Ne yapacağımı nasıl davranacağımı bilmiyorum artık.
Bu adamla olmaz , boyun eğme yoksa bir ömür eşinin ailesi ve eşin tarafından yönetilmeye mahkum olursun, bu adam ciddi ciddi bir avukatla muhatap olmayı hakediyor, korkmayın dik durun göreceksiniz, mecbur kalacak ..
 

wuthering heights

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2021
1.943
2.410
evlilikte çocuğun kime bakacağının kararını erkek verir yeni birşey değil çoğunluk böyle
Bencede erkek verir. Sonuçta 9ay erkek karnında taşıyor, erkek emziriyor degil mi? Kadın kim zaten. Çalışsa da söz hakkı olmasa. Neden bu kadar cahil kaldınız merak ettim. Bu arada biz 21.yy da yaşıyoruz. Uzay çağında yani. İnsanlar marsa koloni falan kurmayı planlıyor. Siz daha çocuga kimin bakacagına karar veremiyorsunuz. Üzüldüm çocugunuza. Size üzülmedim, bu kafa yapısına zerre acımıyorum.
 

wuthering heights

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2021
1.943
2.410
Türkiye gerçeği falan değil bu, ben hiç görmedim çocuğa ne şekilde kim tarafından bakılacağına babanın karar verdiğini. O kadar da değil, abartmışsınız.
Bence bu gerçek ezik kadın gerçeği. Deliriyorum böyle kadınları görünce. Ezik agır oldu ama öyle. Kocasına gıkını çıkarmıyorlar. Kocamdan korkacaksam evli kalmam.Kim o yani Allah mı korkacagım? Allahım sabah sabah sinir oldum ya😵
 

ema1

Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr
Pro Üye
10 Ağustos 2009
25.084
16.820
Bence bu gerçek ezik kadın gerçeği. Deliriyorum böyle kadınları görünce. Ezik agır oldu ama öyle. Kocasına gıkını çıkarmıyorlar. Kocamdan korkacaksam evli kalmam.Kim o yani Allah mı korkacagım? Allahım sabah sabah sinir oldum ya😵
böyle yazılır ama farklı yaşanır çoğunlukta durum öyle onun için çok büyük konuşmayın ıstanbul hariç yaşıyor insanlar çoğunluk ,yazan büyük kentler öyle olmadığının varsayıp boşanan tipler görüyoruz etrafta adamın sözlerine kanıp evlenen sonra boşanan bu erkeleride kadınlar yetiştiriyor zora gelince kötü yetiştiriliyorlar gelen erkek nesil şimdiden belli tembel,sorumsuz zora gelince kaçan mesleği olmayan karekteri bozuk yaratıklar hem erkek kısmı kreşe para ödemeyi sevmez annesine baktırmak ekonomik onun için herkes kreş parasını kaldıramaz ama büyük kentlerde şimdi dini cematler bu işi bedava yapıyor bundan çoğu haberdar değil diszipli eğitimden geçiyor cehennem gibi ölüm gibi ufak yaşta beyin yıkanıyor
 
Son düzenleme:

Amy lee

Unforgiven
Pro Üye
27 Aralık 2011
53.816
36.537
Madem bıktınız bazı şeyleri göze almışsınızdır zaten

Boşanma evresine girin bakalım eşiniz nasıl geri adım atıyor anne konusunda

Yakın gemileri ve her şeyi göze alın

Saçma sapan bir durumdasınız suan cunku.
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-07-2022

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 170 gün kaldı.

Rahim genişlemesini destekleyen bağlardan dolayı sırt ve karın ağrıları yaşayabilirsiniz. Ağrınızı azaltmak için yataktan veya sandalyeden kalkarken dizlerinizi birbirinden açık ve geniş tutun. Doktorunuz bu sıralarda sizden nöral tüp defekti veya down sendromu taraması için testler isteyebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

wuthering heights

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2021
1.943
2.410
böyle yazılır ama farklı yaşanır çoğunlukta durum öyle onun için çok büyük konuşmayın ıstanbul hariç yaşıyor insanlar çoğunluk ,yazan büyük kentler öyle olmadığının varsayıp boşanan tipler görüyoruz etrafta adamın sözlerine kanıp evlenen sonra boşanan bu erkeleride kadınlar yetiştiriyor zora gelince kötü yetiştiriliyorlar gelen erkek nesil şimdiden belli tembel,sorumsuz zora gelince kaçan mesleği olmayan karekteri bozuk yaratıklar hem erkek kısmı kreşe para ödemeyi sevmez annesine baktırmak ekonomik onun için herkes kreş parasını kaldıramaz ama büyük kentlerde şimdi dini cematler bu işi bedava yapıyor bundan çoğu haberdar değil diszipli eğitimden geçiyor cehennem gibi ölüm gibi ufak yaşta beyin yıkanıyor
Büyük konusmuyorum. Şuan cocugum yok. Ama ben eşime şimdiden dıyorum. Ben cocuga babaanne anneanne bakmasını dogru bulmuyorum. Pogaca yapmaktan baska ne öğretecekler cocuga, kreşe verırım dıyorum. O da benımle aynı fikirde. Ve eşim istemedigim birşeye beni zorladığında bızım evde huzur kalmıyor. Yani diretemez. Her eş aynı degil. Benım eşim laf dınlıyor. Yoksa huzursuzluk cıkıyor. Ama kendıne guvenen, parasını kazanan bı kadın bence eşiyle ortak karar almalı dıyorum. Ki kendını gelıstırmıs bı erkek kreşin cocugun gelısımı ıcın daha iyi oldugunu bilir. Eski kafalı erkekler annem baksın diye tutturabılır. Burda mesela o erkeklerle evlenmemekte bence
 

wuthering heights

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2021
1.943
2.410
böyle yazılır ama farklı yaşanır çoğunlukta durum öyle onun için çok büyük konuşmayın ıstanbul hariç yaşıyor insanlar çoğunluk ,yazan büyük kentler öyle olmadığının varsayıp boşanan tipler görüyoruz etrafta adamın sözlerine kanıp evlenen sonra boşanan bu erkeleride kadınlar yetiştiriyor zora gelince kötü yetiştiriliyorlar gelen erkek nesil şimdiden belli tembel,sorumsuz zora gelince kaçan mesleği olmayan karekteri bozuk yaratıklar hem erkek kısmı kreşe para ödemeyi sevmez annesine baktırmak ekonomik onun için herkes kreş parasını kaldıramaz ama büyük kentlerde şimdi dini cematler bu işi bedava yapıyor bundan çoğu haberdar değil diszipli eğitimden geçiyor cehennem gibi ölüm gibi ufak yaşta beyin yıkanıyor
Kadın ve erkek çalışıyorsa kreşe rahat verebilirler çocugu bence. Zaten cocuk yapmadan bakımı, egıtımı nasıl olacak konusmak gerekiyor.Bu arada ben küçükken hep babamdan korkarak büyüdüm. Kafamda hep kocalardan korkmak lazım fikri vardı. Büyüyünce baktım etrafıma, herkes babam gibi degil. Babam sorunluydu. Ve karar vermiştim.Evlendigim insandan korkmayacağım, korkarak yaşamayacagım, kararları ortak alacagız. Şükür eşim babamın tam tersi. Kavgada bile sesini yükseltmez.Öyle bi insan.
 

ema1

Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr
Pro Üye
10 Ağustos 2009
25.084
16.820
Madem bıktınız bazı şeyleri göze almışsınızdır zaten

Boşanma evresine girin bakalım eşiniz nasıl geri adım atıyor anne konusunda

Yakın gemileri ve her şeyi göze alın

Saçma sapan bir durumdasınız suan cunku.
bu tip erkekler çok bunlar konuşulmalı
Büyük konusmuyorum. Şuan cocugum yok. Ama ben eşime şimdiden dıyorum. Ben cocuga babaanne anneanne bakmasını dogru bulmuyorum. Pogaca yapmaktan baska ne öğretecekler cocuga, kreşe verırım dıyorum. O da benımle aynı fikirde. Ve eşim istemedigim birşeye beni zorladığında bızım evde huzur kalmıyor. Yani diretemez. Her eş aynı degil. Benım eşim laf dınlıyor. Yoksa huzursuzluk cıkıyor. Ama kendıne guvenen, parasını kazanan bı kadın bence eşiyle ortak karar almalı dıyorum. Ki kendını gelıstırmıs bı erkek kreşin cocugun gelısımı ıcın daha iyi oldugunu bilir. Eski kafalı erkekler annem baksın diye tutturabılır. Burda mesela o erkeklerle evlenmemekte bence
Çocuğun olmadığını anladım sen büyük konuşmaya devam et diğerler gibi !!!!!