Bu konuda yanlışmıyım fikir verirmisniz

Bu konu çok sinirlendirdi beni. Abimin kızları, annelerini kaybetti, onlarda daha 2 buçuk yaşındaydıydilar.
Ben özellikle ilk yillar onlara ne yapacağımı, nasıl mutlu edeceğimi bilemedim, elimden ne geliyorsa yaptım. Abimin ve dolayısıyla yeğenlerimin benim maddi olarak hiçbir şeyime ihtiyaçları yoktu ama mesele bu değil zaten.
Kardeş acısı da çekmiyordum ama yengemi çok severdim. Eşinizin birde kardeş acısı var.
O süreçte eşimin benimde yeğenlerim var dediğini düşünemiyorum. Asla kıyas edilemeyecek şeyler.

Hayatındaki tüm problemleri çözdün de, küçücük çocuğa alınan hediyeler kaldı dert edecek. Pes yani gerçekten.

Haklsınız gerçekten de ama benim buraya yazma sebebim yanlışlarımı sizden duymak. Yanlış anlamayın ben buraya sizden takdir görmeye değil doğru yanlışlarımı söylemeniz için yazıyorum kötü kalpli bir insan değilim ama yaptıklarımın söylediklerimin yanlış olduğunu anladım. Bende insanım yanlış yapmış olabilirim ama kötü kalplı değilim

Haklsınız gerçekten de ama benim buraya yazma sebebim yanlışlarımı sizden duymak. Yanlış anlamayın ben buraya sizden takdir görmeye değil doğru yanlışlarımı söylemeniz için yazıyorum kötü kalpli bir insan değilim ama yaptıklarımın söylediklerimin yanlış olduğunu anladım. Bende insanım yanlış yapmış olabilirim ama kötü kalplı değilim
Yapmayın sizde annesiniz allan yavrunuzdan ayırmasın.. eşiniz kardeş acısı da yaşıyor onu anlayamazsınız.. içini böyle rahatlatmaya çalışıyor demek ki.. bakın dünya malı geçici.
O yavrunun bir sıcak kola bir göğüse ihtiyacı var babaannede mi yaşıyor? Sizde ilgilenin annesiniz bol bol sarılın sütümü verdim dediniz siz annesi sayılırsınız süt çocuğunuz o sizin anne eksikliğini bir nebze örtün 🙏🏻 dert etmeyin giden para olsun sizin sağlığınız canınız sağ olsun

Sorun yok yanlış anlaşılmalar olabiliyor ,Merhamet kısmı şurada aslında aklının köşesinden dahi bunları geçirebiliyorsa bir insan ( ona hediye alıyor benim yeğenime almadı ) gibi bana göre merhametsiz . Onun dışında belki de eşi manevi olarak da çok destek oluyordur ama konu sahibi o detayı çok önemsemiyordur , buraya eşimden Allah razı olsun görümcemin çocuğuna maddi manevi çok destek oluyor diye bir konunda açabilirdi eğer merhametli yaklaşıp düşünseydi … Herkes kendi yürüdüğü yolu kendi seçiyor aslında . Eski konular kısmını da düşünürsek ne denebilir bilmiyorum Allah insanın da hayırlısını versin .
Ben merhamet kısmını da kendi üstüme alınmışım gece gece okuyunca böyle oldu kusura bakmayın yoksa evet öyle bakınca haklısınız.

Primaya, kardeşim vefat etse bırak hediye almayı diğer ebeveyni kabul etse hemen direk yeğenimi alırım. 2 çocuğumun rızkı demem artık 3 çocuğum var derim. Öyle hassas bir konu bu. Lütfen ileri geri konuşmayın kocanızın yanında. Bir süre sonra her şey düzene girer, daha cenazenin mezarı çökmemiş siz alınan verilen derdine düşmüşsünüz. İyi ki kendi kardeşiniz sağ ve çocuğunun başında. İsterse az geliri olsun, anne babanın yerini hiç bir şey tutmaz.

İş arkadaşım var, yeğenleri önce babayı kaybetti sonra yüksek tansiyondan yürüyerek hastahaneye giden ve anlamayan doktor ile 2 gün kaybeden anneyi. Eşi en başından beri o kdr destekki şimdi biri sigortacı oldu biri okuyor hala geziyorlar hep artık 3cocugum kızımın abisi ablası oldu diye konuştu kız okullardan kacti ortaokulda kötü alışkanlıklardan döndü hep topladı gezdirdi yedirdi içirdi ve toplum hep ya ayrılırlar ya çocuklar kopar diye bekledi.

Ufacık bir hak varsa bile şu an değil
Hadi en olmadık zamanda aldı üst üste aldı zamansız aldı ama şu an değil
6 ayı saymayın ztn insan yediği lokmadan utanır. Ama işte giden cana oluyor bu kdr üzülemiyorum yabancı biri, bunları dert ediyor olusunuz normal değil. Hadi çocuğu n hatri yok gidenin de hatri yokmus

Bu kadar yanlıs olmaz düz kötüsün iste

Böyle sert tepki vermemin nedeni, konuyu açan kişinin görümcesi vefat ettiğinde kadıncağızın hem kundakta bebeği vardı,hem de hamileydi. Yaşıda gençti. O zaman çok üzülmüştüm, yine aklıma geldi çok üzüldüm. Hem bir anne evladına doyamadı, hem bir evlat anne kokusunu hatırlayamadan annesiz kaldı. Görümcenin ailesi için kocası için çok acı bir olay. İster anneanne, ister babaanne ister teyze/hala baksın, bu çocuk hayatta hep artık annesiz. Bu çocuğa artık dünyaları serseler ne olacak?

Hani cidden çok yokluktasındır, çocuğa az ya da hiç harcama yapılmasın dersin anlarım. Ama yazık ya, bu çocuğa alınmasın ama kendi yeğenine alınsın yazamazsın.

Bence hediye yerine çocuğa banka hesabı açın, 3-5 fark etmeden çocuk için biriktirin.
Çok üzüldüm... Böyle olmasına rağmen alınan hedıyelerın konu olmasına kendi yegenınizle kıyaslamanıza..
Yazık , günah...

Adamin acisi taze 1 2 yil boyle gider zaten ayrica yegeni birakin alsin biraz zaman gecsin

Gereksiz bir tribe girmissiniz cok ayıp . Bu bir süreç şuan esinizin acısı en dip halde daha ölüm çok yeni . Bir yerde okumuştum hiyerarşik olarak ikinci en acı veren kayıp kardeş acısı ilki evlat acisiymis. Eşiniz şuan yoğun bir acidan geçiyor . El kadar bebeğe eltilik taslamayin . Bırakın alsın acısını böyle dindirmeye çalışıyor. Zamanla dinecek ve normale dönecek herşey

Benim babam kardeşim ve ben bebekken vefat etti annem bizi büyüttü.Her zaman söyler annesi olmayan ortada kalır iyi ki ben ölmedim siz ortada kalırdınız napardiniz o zaman diye konu tam bunun konusu olmuş cidden. Allah o çocuğu sizin hasedinizden korusun.

X