Trip atmaktan normal konuşmayı unutan eş

Bence susmayın ya, sustukça ezmiş sizi. Biz de evlendiğimizde ilk 1 2 ay benim eşim de ev işlerine karışıyordu, onu oraya koyma, bunu böyle yapma, neden onu aldın neden bunu aldın fln. Baktı ki ben karşılık veriyorum ve tartışıyoruz , bıraktı sonradan, şimdi nadiren, birşey için , şunu neden böyle yaptın dicem de simdi kızacaksın diyor gülerek. Karşılık verin bence, kendiniz yazmışsınız, ben susunca daha beter oldu diye.
Evet ben sustuğum ve karşılık vermediğim için böyleymiş
Tavırları çok çok yavaşta olsa değişmeye durdu
Ben artık sesimi ondan daha fazla çıkartıyorum

Merhaba bende 25 yaşındayım :) ama lütfen biraz dişli olun. Çocuğunuza örnek göstermek istediğiniz anne-kadın profili bu şekilde mi olsun? Böyle devam ederse bebeğiniz de şimdi sizin olduğunuz gibi bi insan olur büyüyünce.
benim eşimde yapıyor bende onun bi kaç katı ses çıkarıyorum sonra yapmayı kesiyor. Bırsksam ama gerçekten hayatı zindan eder.
hepsinden önce siz insan olarak değerli değil misiniz? Hakettiğinizin bu olduğunu düşündüğünüzü sanmıyorum.

O zamanı kestiremiyorum gebeydim. Gebeliğim çok kötü geçiyordu inanın tartışacak takatim yoktu
Sanırım etkiye tepki
Ben tepki vermeyi kesince aklınca kendi tepki vererek bana ve tepkisizliğime tepki gösteriyor
Ben kavgacı biri değilim
Başta 6 ay civarıda öyle değildim ama bana karşı çok pasifti
Bu ne zaman bitti? Ben ona karşılık vermeyi bıraktığımda bitti
Karşılık verecek isteğimde yok sadece sussun istiyorum
Gözlerim doluyor boğazım acıyor
Eşimde aynı babamı görüyorum, sanırım karma yaşıyorum
Eşim başta böyle değildi hiçte böyle hissettirmedi yani hiç belli etmez mi 3 senelik sevgililikte o kadar peşimden koştu ki evlenene kadar çok zorluk çektik çok çalıştık her şeyi beraber yaptık
Şuanki durum çok iç karartıcı ve cevap verme isteğim yok
O susmadıkça ben susmak istiyorum hiç konuşmak gelmiyor içimden
Bence tum bu dusuncelerinizi-en ince ayrintisiyla- ona anlatin sakin bir zamanda. Unutursaniz kagida not alin ama atlamadan her seyi dile getirin. Babaniza benzedigini,ondan uzaklasmaya basladiginizi vs vs. Sonrasinda da ben 6ay oncesindeki adama asigim lutfen onu bana geri ver deyin. Bunu tum samimiyetimle istiyorum cunku sabrim kalmadi. Bu konusmadan sonra yine degismezsen o eski adam geri gelmezse ben de mutasyon gecirip senin bu itici tavirlarina daha guzel karsiliklar verecegim istedigin bu mu deyin. Ve bu hali gibi en ufak bir vir vir yapmaya basladigi anda sen benim esim degilsin su an karsimda baska bir adam var ve ben bu herifi hic umursamiyorum esim gelsin onunla muhatap olacagim cekil git simdi deyin bence anlar. Ama her defasinda ayni tepkiyi ayni sozleri soyleyin ve bildiginizi yapin onu umursamadan asla geri adim atmadan. Nerden biliyorsun diye sorma tecrube 🥴😆😎

Bence tum bu dusuncelerinizi-en ince ayrintisiyla- ona anlatin sakin bir zamanda. Unutursaniz kagida not alin ama atlamadan her seyi dile getirin. Babaniza benzedigini,ondan uzaklasmaya basladiginizi vs vs. Sonrasinda da ben 6ay oncesindeki adama asigim lutfen onu bana geri ver deyin. Bunu tum samimiyetimle istiyorum cunku sabrim kalmadi. Bu konusmadan sonra yine degismezsen o eski adam geri gelmezse ben de mutasyon gecirip senin bu itici tavirlarina daha guzel karsiliklar verecegim istedigin bu mu deyin. Ve bu hali gibi en ufak bir vir vir yapmaya basladigi anda sen benim esim degilsin su an karsimda baska bir adam var ve ben bu herifi hic umursamiyorum esim gelsin onunla muhatap olacagim cekil git simdi deyin bence anlar. Ama her defasinda ayni tepkiyi ayni sozleri soyleyin ve bildiginizi yapin onu umursamadan asla geri adim atmadan. Nerden biliyorsun diye sorma tecrube 🥴😆😎
Gerçekten en baştaki konuşmayı en ince ayrıntısıyla yaptım çoook fazla kez işe yaramadı yine he deyip geçiyordum
Bu defa geçen bir konu üstüne söylenirken ben başladım
Bunu neden böyle yaptın ben sana böyle yapma demedim mi diye şaşırıp kaldı uzun zamandır böyle karşılık vermemiştim uzayıp kavga olmasın diye
Bu defa hiç sesini çıkartmadan beni dinledi
Sen beni ezemezsin ben susuyorsam çocuk duymasın diye eğer çocuk duymayacak olsa öyle şeyler söylerim altından kalkamazsın bana bir daha böyle davrandığında bu sessiz tavrımı mumla ararsın
İşe yaradı mı bilmem ama bunu yaptığımdan beri söylenirken tedirgin oluyor bir tane söyleniyorsa ters bir bakışım bile yetiyor susturmaya
Onun dışında zaten başka sorunumuz yok maddi konularda ona çok destek veriyorum manevi olarakta yükünü hafifletmek için hep diyorum benle konuşabilirsin ben seni anlarım çok üzüntülü zamanlar geçirmişsin
Ve bu çok etkili bence ben varlıklı bir aileye doğdum büyüdüm şanslıyım eşimin buna üzüldüğünü biliyorum
Babasını çoğunlukta hiç bilmeden büyümüş
Çok fakirlik çekmişler
Tartışmalarda genelde ben şımarık gibi hissediyorum kendimi
şimdi kendime diyorum hiç önemli değil sen şımarık değilsin ve kendini eskisi gibi ezdirmeyeceksin.

Ben çok rahatım şu an eşimden yana ama mesela temizlik takıntısı var ,bardağı masanın üzerinde unuttum mu ay iki saat söylenirdi ilk zamanlar ,o çene durmazdı ! İşte çantayı koltuğa bıraktım yerine asmadım iki saat bıdı bıdı ağzının içinden. Pasaklı değilimdir bu arada fazlasıyla titizim ama takıntım yok eşim gibi. Bekarken anasına da yapıyormuş aynısını :) neyse titiz olduğunu takıntılı olduğunu istem dışı yaptığını bildiğim için idare ettim baktım bu susmuyor ,bir gün bi sinir krizi geçirdim,çantayı koltuğun üzerine mi bırakmışım ,aldım yere döktüm,bardak tezgah üzerinde mi kalmış duvara fırlattım:) bağırmalı çağırmalı bir iç dökme krizi çözdü bizim olayı :) halen bazen bardağı tezgahın üzerinde bırakıyorum,rahatsız oluyorsa sessizce alıp makinaya koyuyor:) bi sinir krizi geçirin siz tavsiye ederim :))

Alttan aldığınız icin boyle biraz da
Cocugu şu saatte kaldir demedim mi dediginde tamam bundan sonra cocugu sen uyut bakimini sen yap annelik sende ben karismiyorum diyin ama yok sen yapacaksın derse o zaman bana karisma cocuk musun biraz adam gibi davran diyin yani biraz da siz onu ezikleyin ya da devamli trip yapan sorun cikaran olun o da kendince sizi memnun etmeye calissin bu tiplere boyle tavirlar yaraniyor yani ayna olun
Alisverise gidiyoruz dediginizde cabuk ol vs o zaman tamam bundan sonra alisverise sen gideceksin ne lazimsa herseyi alacaksin ama benim istediğim markalar olacak ve yarim saatten fazla surmeyecek diye kurallar koyun
Mesela liste mi istedi hayir ben listesiz gidiyorum sen de bak dolaba ne eksik onu al bana ne artik bunun sorumlulugu sende diyeceksiniz mesela sütü siz pınar marka mi aliyorsunuz o sutas mi almis neden bunu aldin yanlış almissin diye dirdir edeceksiniz bu tip dırdır eden erkege ayni sekilde davranan yaraniyor alttan almak degil uste çıkan olmaniz gerekiyor anasinin yetistirmesi bitmis artik evli barkli baba olmus yetiskin adam bi zahmet yetiskin gibi davransin gerekirse bunu da söyleyin yüzüne : gozume erkek gibi degil cocuk gibi geliyorsun biraz yetiskin ol ananin bebegi degilsin seklinde. Ay sinir oldum valla simdiki erkekler de iyice nazli oldular
bu cinsten kadinlarda var illaki benim söyledigimi yapacaksin yoksa sana dünyani dar ederim diyen hal ve hareketlerinden

bu cinsten kadinlarda var illaki benim söyledigimi yapacaksin yoksa sana dünyani dar ederim diyen hal ve hareketlerinden
Illa ki var ben zaten nazli erkek diye yazdim yani naz kadina yakisiyor da erkege yakismiyor bazi yerde
Dediginiz tip.bir kadın da tanıyorum kendisi müdürüm olur valla bu kafayla hayatta evlenemez zaten de bize de dunyayi dar ediyor da idare ediyoruz iste🤷‍♀️ kisilik bozuklugu olan insanlarla duzgun iletisim kurulamiyor maalesef

Illa ki var ben zaten nazli erkek diye yazdim yani naz kadina yakisiyor da erkege yakismiyor bazi yerde
Dediginiz tip.bir kadın da tanıyorum kendisi müdürüm olur valla bu kafayla hayatta evlenemez zaten de bize de dunyayi dar ediyor da idare ediyoruz iste🤷‍♀️ kisilik bozuklugu olan insanlarla duzgun iletisim kurulamiyor maalesef
bence kendisiyle barisik olmayan insanlar kadin erkek fark etmiyor dünyayi önce kendisine sonrada etrafindakilere cekilmez izdirap haline ceviriyor ne yazik ki

Eşim tatlı dilden anlamıyor demişsiniz böyle insanlara karşı susmayacaksınız. Tepenize çıkarlar keza öyle de olmuş. Siz alan verdikçe artar.
Aman ali rıza bey ağzımızın tadı bozulmasın psikolojisinden çıkın, anlıyorum olay çıkmasın istiyorsunuz, drama yaşanmasın, konu kapansın gitsin istiyorsunuz bu yüzden he diyip geçme yolunu seçmişsiniz ama hasta olursunuz.
Size söyleniyor mu bin kat fazlasını söyleyin, alışverişte sorun mu çıkarıyor seninle uğraşamam ben sonra kendi başıma huzurla alırım alacağımı diyin, çocuğu şu saatte kaldır vs mi diyor al sen bak diyin.
Yok öyle

X