Eşim bana vuruyor

Öncelikle çok teşekkür ederim gerçekten dün akşam buraya yazarken çaresizliğimi bir Allah bilir ne yapayım ne doğru ne yanlış bilemedim çünkü hiç bir şeyim yok ne bir meslek ne bir birikim ne de güvenebileceğim bir Anne . Ama bugün bir sekilde kendim başaracağım diyorum cesur biri değilim ama bugün ilk defa böyle bir karar alip açıkladım kizim bana cesaret veriyor masaya bile vurdum esim sesini yukseltince cocuk uyuyor dedim o da sasirdi belli etmedim ama asiri mutlu oldum masaya vurmak benlik bir hareket değil çünkü .... anneme bende kiziyorum demin telefondaydi esimle onu sakinlestiriyor iste merak etme siniri gecsin o gelir biraz kafa dagitsin falan diyor her neyse ona zaten guvenemeyecegimi biliyordum teşekkür ederim herkese cesaretimi toplamama yardımcı oldunuz fikirlerimde beni desteklediniz baska cevremden birine anlatsam eminim yanlisin ben oldugunu soyleyip dayanmami isterdi o yüzden cidden teşekkür ederim

Ah canım benim,öyle üzüldüm ki senin için,su an yapacağın şey madem çalışıyorsun para biriktirmeye bak,yani o evden ayrıldığında en azından seni bı 6 ay idare edecek kadar paran olsun.Kavgadab kaçınmaya bak alttan almaya çalış o pisligiki daha zarar vermesin sana,ilk fırsatta biraz parayı toparlayinca kadın sığınma evine git.Bebegin küçük mu daha canim

Burda annenize öyle kızdım öyle kızdım ki demiyor ki kızım gel bu hayatimizdaki pisliklerden kurtulalım ben çocuğa eve bakarım,sen çalış hayatımızı kuralım,gelmiş daha gençsin ben ne dayaklar yedim bak evliliğimi devam ettiriyorum beni örnek al diyor

Hic istisns gormedim, baba sevgisiyle buyuyememis, baba destegi goremeyen kizlar hep boyle adamlara denk geliyor. Daha dogrusu adamlar kendilerinde bu hakki bir sekilde buluyorlar aslinda. Babayi gectim, abi bile olur… cunku evet Turkiye boyle bir yer. Eger senin arkanda bir erkek oldugunu bilirse o zaman vurmasi, dovmesi, her turlu siddeti daha zor yapiyor. Yapmiyor demiyorum cunku oyle babaya veya abiye sahip kadinlarin da basina cok kotu seyler geliyor… Allah gercekten iyi insanlarla karsilastirsin. Bence birine edilebilecek en iyi dua budur… lutfen buna katlanmayin. Kendi basiniza ayakta durabilirsiniz, ama ilk asamada duramayacaginizi dusunuyorsaniz lutfen cocugunuzla birlikte bir kadin siginma evine gidin ve yavas da olsa kendi hayatinizi kurun lutfen. Bir erkege ihtiyaciniz yok. Bu surecte psikolojik yardim almaniz da cok onemli. Butun guzellikler sizinle olsun

Neden herşeyi ülkeye bağlıyorsunuz?
Ablam Almanyada yaşıyor, şiddet gördü ve hastanelik olana kadar polis sadece uyarı ile yetindi. Sanki her ülke mükemmel sadece Türkiyede oluyor gibi davranıyorsunuz
En azından Almanya da siddet görmüş,boşanmış bı kadına devlet destek veriyor çocuk için ayrı ev kirası için ayrı destek,Türkiye de ne veriyorlar lütfen söyler misiniz

Teşekkürler mesajınız için çalışmayı gebeliğin 3 üncü ayında bıraktım istemedi ... bu akşam boşanmak istediğimi söyledim dayımı aradım yarin dayım beni gelip alacak is bulmam lazim kizimi bir kreşe koysam sonra bir iki ay daha calisip bir eve gecerim yani dayim ama bana işte geri dön falan derse de istemesem de kadin sığınma evlerine gideceğim korkuyorum biraz çünkü tamamen hayatim degisecek kolay degil ama kizim bana cesaret veriyor ve burda yazanlar benimle ayni fikirde olunca tamam bu doğru bunu yap dedim kendime ne bileyim hep genelde inatlasma kocan o senin sen kucuksun dayan biraz falan derdi cevremdekiler ..... ilk defa ben karar verdim .... bu gece biraz uzun olacak ama yarin dayimlara gittikten sonra daha kolay olacak ..... kızım 2 yaşında daha ... o bütün endişem o ....

Çok çok teşekkür ederim bu güzel dilekleriniz için bu mesajınız için beni tanimadan anlamya çalıştığınız için kesinlikle öyle maalesef eğer düzgün bir aile yapım olsaydı belki de erken yaşta evlenmezdim bile ne bileyim hemen ilk sevgi gösterene kanmazdım .... bu arada bu akşam boşanma kararimi söyledim ona biraz zor kabullendi ama terapiye gideriz falan dedi bende yalandan kabul ettim dayımı aradım yarin beni alacak eger ki idare ederse beni kizimi kreşe koyup bende calisip ev tutarim bir sekilde hal ederim ama dön derse mecburen kadın sığınma evlerine gideceğim bu akşam ilk defa masaya vurdum sesini yukseltme cocuk uyuyor dedim hersey bu kadar ciddilesmisken annemlere dayimlara herkese duyurmuşken geri dönüşü olmayacaktır başta sakinleşince birden bana düzgün konuşunca korktum ne oluyor kafasinda ne var dedim ama şimdi uyumaya gitti bnede esyalarimi kağıtlarımi falan topluyorum sabah hemen hazir olup gitmek istiyorum

Cok iyi yapmissiniz. Guclu durursaniz cekinecektir, geri adim atacaktir. Hic korkmayin ve geri adim atmayin lutfen. İsterseniz her seyi basarirsiniz daha cok gencsiniz inanin.. bir omur boyle gecmez sonra cok pisman olursunuz

Madem dayiniz size bı kapı açmış,bunu değerlendirin ,kendinizi acindirin onlara başka çareniz yok,paranin yüzü tatlıdır derler,yengeniz nasıl biri bilmiyorum ama çalışıp eve katkıda bulunacağınızi filan söyleyin,inslh kabul ederler bu surecte de evlere temizlik olur ya da başka bi iş olur hemen girin ise,kizinizi da kreşe verirsiniz,ya da yengeniz bakarsa atıyorum kreş 6 binse 4 bin vereyim yenge dersiniz,zaten bosanirsanizda evin yarısını alirsiniz onunlada bir hayat kurarsınız kendinize.

İnşallah dayın seni oradan çıkarıp nefes aldırır, Allah yardımcın olsun şansın açık olsun. Adam anneni dayını araması için mi aradı be diyor annene? Annen dayına engel olmaz değil mi?

En azından Almanya da siddet görmüş,boşanmış bı kadına devlet destek veriyor çocuk için ayrı ev kirası için ayrı destek,Türkiye de ne veriyorlar lütfen söyler misiniz
Ha birde kadın için de
Birde canim dayına çok kararlı olduğunu göster,ya bana sen sahip çıkarsın ya da sığınma evine gideceğim asla geri dönmeyeceğim kızımda benim gibi şiddetle buyumeyecek de ve bunu hissetsin yani çok kararlı oldugunu

Cok iyi yapmissiniz. Guclu durursaniz cekinecektir, geri adim atacaktir. Hic korkmayin ve geri adim atmayin lutfen. İsterseniz her seyi basarirsiniz daha cok gencsiniz inanin.. bir omur boyle gecmez sonra cok pisman olursunuz
Öyle yapacağım ilk defa böyle bir şey söylediğim için o da tuhaf bir tepki verdi işte yok çocuğumuz var cift terapisine gidelim falan diye yapıcı konuştu ama biliyorum sadece bir süre dişini sıkıp iyi davranir sonrasi muallak kızımı korumak istiyorum çok cesur biri değilim inanilmaz güçlü bir kadın olucam falan da demiyorum ama kizima en iyi sekilde bakmak için herşeyo yapicam asla ona bir uvey baba da getirmem kendim çektim zaten artik kimseyle de olmam ben sadece insan gibi yasamak istiyorum gulmek kizima sarilmak istiyorum cok teşekkür ederim herkese beni fikirlerimde cesaretlendirdiniz dün akşam buraya dayak yiyip çaresizce yazıyordum bugün eminim gideceğim

İnşallah dayın seni oradan çıkarıp nefes aldırır, Allah yardımcın olsun şansın açık olsun. Adam anneni dayını araması için mi aradı be diyor annene? Annen dayına engel olmaz değil mi?
Umarim dayım bana eşine dön falan demez normalde demez ama kimseye güvenemiyorum derse de mecburen devlete sigincam. Annemi aradı evet ben dayımı aradim konuştu dayim sonra tamam dedi işte terapiye gideriz az sakinlessin sizin evde falan dedi olumluydu birden odaya gitti annemi aradı anneme sacma sapan şeyler söyledi yok işte benim emeklerim ne olacak benim çocuğum ne olacak işte siz bana kizim hayata kimseyi yari yolda birakmaz demistiniz falan dedi annem de o sinirli az dayisi gilde kafasini toplasin geri doner falan dedi bende aynen aynen dedim onayladım yoksa sabaha kadar yakamı bırakmazdı.... ama dönmeyeceğim olay bu kadar büyüdü herkesi ayağı kaldirdik bitecek artık dönüşü olmaz ilk defa ben karar verdim

Öyle yapacağım yengem bilmiyorum ne tepki verir biraz para için belki dayima sitem edebilir ama ben hemen zaten maasimin bir kismini onlara verecegimi soylucem caresiz oldugumu beni o eve baglamak icin bor cocuk daha yapmaya zorlarsa o zaman ne yapacagim dicem bilmiyorum biseyler diyecegim dönemem bir daha kizima birsey olursa kendimi af etmem zaten ilk bir is bulucam ne olursa olsun sonra kizimi krese veririm sonra da ev tutarim planim bu aksamdan beri kafamda kurduğum plan bu

Öyle yapacağım elimden geleni yapacağım çünkü açıkçası sığınma evi beni ürkütüyor is bulup kres bulana kadar yengem kizima baksa sonra korkmam işte bir sekilde kira da öderim hal ederim daha 23 yasindayim bir sekilde calisirim didinirim kizimi rezil edemem teşekkürler bu arada tavsiyeleriniz icin

Yengene deki şimdilik. kreş parasını sana vereyim,hem senin içinde iyi olur de,elimden geldiğince eve katkıda bulunurum de,zaten böyle devam etmeyecek bana bir el uzatın,annem bile git dayak yemeye devam et diyor de acindir kendini gurur yapma,başka caren yok canım,Allah güzel kapılar açar inslh sana kararlı ol,en önemlisi bu

Gencecik kadını her gün hatta hamileyken bile Allah yarattı demeden dövüp bütün gücünü vermiyorum versem dişin kırılır diyen, karısı istemediği zamanlarda zorla karı koca ilişkisi yürüten kişinin aklına çift terapisi gelmesi çok garip geldi. O kadar medeniyet kırıntısı olan tip öteki hareketleri yapmaz.
Aman neyse ya inşallah kurtul ordan Allah ferahlık versin. Annen de belki kurtarır kendini?

Dayım dedi ona telefondayken terapiye de gidersiniz diye yoksa başta asla kabul etmedi gitmemi sonrasında o da ağzına dolandırdı işte çift terapisine gideriz falan diye ama yok ben onu biliyorum sadece bir kaç zaman dişini sıkar çünkü yaşadım daha önce de düzeleceğini söylemişti 1 sene tam 1 sene bana birşey yapmadı sonra tekrar başladı o yüzden bitmez öyle ben gideceğim kararlıyım ilk defa . Çok teşekkür ederim beni cidden anladın ve mesajlar attin bir kaç kez o kadar iyi geldi ki birilerinin beni dinlemesi anlamasi tavsiye vermesi ne bileyim bende önemliyim dedim uzun zaman sonra bende insanim insan gibi yaşamak hakkım dedim.Aminnn çok sağol güzel dileklerin için temiz kalbin için . Anneme evimi düzenimi kurunca tekrar teklif edeceğim hem o yanimda olursa daha kolay olur küçük kardeşim var onu da alırız yanımıza kızım da anneannesi teyzesiyle büyür sevgi dolu vir ev olur belki bilmiyorum

Çok teşekkür ederim Allah sizin de gönlünüze göre versin çok çok teşekkür ederim evet yengeme karşı vu sekilde konuşmak zorundayım zaten dayima ben dayak yiyorum beni kurtar derken gururumu artik tamamen susturdum kızım icin ne gurur ne başka bir şeyin onemi var bir süre sürünüp ayağı kalkayim yeter ki

Senden bir tane daha yok, kızından da bir tane daha yok. Bir adım atmak bir adım atmaktır. Çaresizlikten sıyrılacak gücü bulduğun için seni tebrik ediyorum, küçücük bi kadınsın kocaman adım attın bugün. Gerisi gelecek, zor olsa da çaresizlikten bin kere tatlı gelecek. Ha gayret. Daha görecek be güzel günlerin var, onlar için sakın vazgeçme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…