Eşim benden parasını saklıyor!!!!ne yapmalıyım??

Yalnzkadn

Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2022
14
-6
35
merhaba arkadaşlar,,15 yıllık evliyim iki cocuğum var...35 yasindayım.eşimle ilgili bazı problemlerimiz var ..bana hicbir konuda deger vermiyor..sadakatimden süphe ediyor evlendigim ilk günden beri...oysaki hayatıma giren ilk ve tek erkek o olmasina ragmen.hep evde oturan hocbir erkekle muhatap olmayan cocuklarinin basinda duran bir kadin olmama rağmen..psikolojik sorunları var hep mutsuz ve karamsar.ama asla doktora gitmek istemiyor..ailemle görüşmüyor.benimde ailesiyle görüsmemi istemiyor...kendiside görüsüyor diyemem gerci.ailesiylede sorunlari var.yıllardır aileme hakaretler ediyor..sebebi ise,,babamın kendi üzerine olan dairede abimi 8 yıl oturtması..bize haksızlık yaptılar diyor başka birsey demiyor..vs.vs. daha bircok sorunlar var diyebilirim.ev alabilecek parası var.ne zaman ev alalım desem git babandan iste diyor..bundan 3 yıl önce yine böyle dediginde,ikide bir aynı lafı söyleme sen kocam degil misin sana ne babamın verip vermemesinden,beni çıldırtma yeter artık o paranı alır senide parasız ortada bırakırım dedim.o günden sonra,,ev alırsa ondan boşanip evden hak talep ederim diye almak istemiyor..parasini gizliyor.bankaya bile koymuyor.ne kadar parasini oldugunu bilmiyorum bile...sürekli şüpheci yaklaşıyor.oysaki ben küslükler bitsin sorunlar ortadan kalksın mutlu olalım istiyorum ..yuvamın dağılmasini istemiyorum. cocuklarimin aile ortaminda büyümesini istiyorum.ama artık o kadar yoruldumki çaresiz hissediyorum..boşanmak zor geliyor.kalmak mutsuz ediyor ..siz olsanız ne yapardınız??

merhaba arkadaşlar,,15 yıllık evliyim iki cocuğum var...35 yasindayım.eşimle ilgili bazı problemlerimiz var ..bana hicbir konuda deger vermiyor..sadakatimden süphe ediyor evlendigim ilk günden beri...oysaki hayatıma giren ilk ve tek erkek o olmasina ragmen.hep evde oturan hocbir erkekle muhatap olmayan cocuklarinin basinda duran bir kadin olmama rağmen..psikolojik sorunları var hep mutsuz ve karamsar.ama asla doktora gitmek istemiyor..ailemle görüşmüyor.benimde ailesiyle görüsmemi istemiyor...kendiside görüsüyor diyemem gerci.ailesiylede sorunlari var.yıllardır aileme hakaretler ediyor..sebebi ise,,babamın kendi üzerine olan dairede abimi 8 yıl oturtması..bize haksızlık yaptılar diyor başka birsey demiyor..vs.vs. daha bircok sorunlar var diyebilirim.ev alabilecek parası var.ne zaman ev alalım desem git babandan iste diyor..bundan 3 yıl önce yine böyle dediginde,ikide bir aynı lafı söyleme sen kocam degil misin sana ne babamın verip vermemesinden,beni çıldırtma yeter artık o paranı alır senide parasız ortada bırakırım dedim.o günden sonra,,ev alırsa ondan boşanip evden hak talep ederim diye almak istemiyor..parasini gizliyor.bankaya bile koymuyor.ne kadar parasini oldugunu bilmiyorum bile...sürekli şüpheci yaklaşıyor.oysaki ben küslükler bitsin sorunlar ortadan kalksın mutlu olalım istiyorum ..yuvamın dağılmasini istemiyorum. cocuklarimin aile ortaminda büyümesini istiyorum.ama artık o kadar yoruldumki çaresiz hissediyorum..boşanmak zor geliyor.kalmak mutsuz ediyor ..siz olsanız ne yapardınız??

Cocuklarimin aile ortamında buyumesini istiyorum

Demissiniz

Bu aile ortami mi?

Ayrıca babanız abinizi evinizde oturtuyorsa, onun aileside kendi oğullarını evlerinde otursunlar.
Tamam size haksızlık ama ne yapacaksınız?
Çık abi oradan biz oturacağız mı diyeceksiniz?
Boğazlarına mı yapışacaksınız?
Saçma sapan bir düşünce yapısı var ve sağlıklı görünmüyor.
Ve maalesef bu tür sürekli şüpheci ve hesapçı adamlar yaş ilerledikçe daha fena oluyor.

Çok önemli bir kısımda bu şüphecilik hiç hayra alemet değil resmen psikolojik rahatsızlık

15 yıllık evliyim iki cocuğum var...35 yasindayım.eşimle ilgili bazı problemlerimiz var ..bana hicbir konuda deger vermiyor..sadakatimden süphe ediyor evlendigim ilk günden beri...oysaki hayatıma giren ilk ve tek erkek o olmasina ragmen.

,ev alırsa ondan boşanip evden hak talep ederim diye almak istemiyor..parasini gizliyor.bankaya bile koymuyor.ne kadar parasini oldugunu bilmiyorum bile...

küslükler bitsin sorunlar ortadan kalksın mutlu olalım istiyorum ..yuvamın dağılmasini istemiyorum. cocuklarimin aile ortaminda büyümesini istiyorum.ama artık o kadar yoruldumki çaresiz hissediyorum..boşanmak zor geliyor.kalmak mutsuz ediyor ..siz olsanız ne yapardınız??

Hangi yuva ? Adam evlendiğiniz günden beri ( 15 yıldır ) sadakatinizden şüphe ederken; bu adamla evli kalma ve 2 de çocuk yapma motivasyonunuz neydi ?

Çocuklarınızın da çok küçük olduklarını sanmıyorum.

Hangi yuva ? Adam evlendiğiniz günden beri ( 15 yıldır ) sadakatinizden şüphe ederken; bu adamla evli kalma ve 2 de çocuk yapma motivasyonunuz neydi ?

Çocuklarınızın da çok küçük olduklarını sanmıyorum.
17 yasındaydım onu tanıdıgımda ,,lisedeydim.cok güzeldim.cok isteyenim vardi ama okuyacaktim.evlilik düsünmüyordum bile.babam hic istemedi onunla evlenmemi.akrabalarim dahi.aramizda 10 yas vardi..20 yasinda evlendim..çok aşık oldum.o da beni çok sevmişti,öyle hissediyordum.ama bazı takıntıları ve gelecek kaygilari oldugunu bile bile evlendim vazgecemedim...ilk gecemizden birkaç gün sonra baş ucumuzdaki cekmecede bir bıçak buldu.sanırım bohcalar acilirken falan biri oraya koymuş...bıçağı görünce avuçlarıma baktı,,ne oldu dedim.yok birsey dedi.ne demek istiyorsun dedim.yok birsey ben herseyin böyle en kötüsünü düsünürüm iste dedi..kimseye bahsetmedim bundan ama coo zoruma gitti..akendi icinde bulundugu psikolojik durumu gerekce gösterdigi icin affettim kendi icimde ...böyle affede affede yillar gecti..kendim ettim kendim buldum dedim..aileme karşı yüzüm yere eğildi.ve suan caresizligimde belki bundan

Merhaba öncelikle Allah yardımcınız olsun,burdan keskin yorumlar yapıp kafanızı karıştırmak hem doğru değil hem de hoş değil çünkü en iyi siz bilirsiniz ,Sezer Ergör ün YouTube’da videolarını izlediniz mi hiç ? Acaba eşinizde benzer özellikler var mı ,videoları izleyip takip etseniz.Onun dışında umarım mutlu olacağınız şeyler olur 🙏

Merhaba öncelikle Allah yardımcınız olsun,burdan keskin yorumlar yapıp kafanızı karıştırmak hem doğru değil hem de hoş değil çünkü en iyi siz bilirsiniz ,Sezer Ergör ün YouTube’da videolarını izlediniz mi hiç ? Acaba eşinizde benzer özellikler var mı ,videoları izleyip takip etseniz.Onun dışında umarım mutlu olacağınız şeyler olur 🙏
Teşekkür ederim bakacağım şimdi.

boşa geçirilmiş 15 yil. devam ederseniz kimbilir kaç yıl daha boşa geçecek. sürekli şüpheci bir eş. ne demek ayrılırsa karım evden hak alır. zıkkım olsun ona da parasına da.... veeee siz hala bu paranoyak adama kadınlık yapıyorsunuz. pardon da sizi böylesi motive eden böylesi bu adama bağlayan hayat enerjiniz umudunuz nerden geliyor acaba? bazı kadınlar bayılıyor böylesi ezik büzük yaşamaya. o adamın alnini karışlarım benden para saklayacakmis. o paraları münasip bir yerinde saklıyor olmalı. başka bir açıklaması yok. sizde bu adama daha koca deyin.

Ve inanın bazen ayrılık da mutluluk sebebi,başarısızlık olarak görmeyin bu durumu,cesaret olarak görün ,lütfen rezil olacağım başım eğilecek diye düşünmeyin ,ne karar alırsanız alın kendi mutluluğunuz için olacak bunun bilincinde olun🌺önce sizsiniz önemli olan

Allah sabır versin ömür törpüsü gibi adam. Ona ne babanızın malından? Kimi oturtmak istiyorsa oturtur? Siz bir şey demedikten sonra ona laf düşmez ki. Sizin kendi aile meseleniz.
Boşanmak gerçekten zor ama kocanızın sizden para saklaması falan hoş değil böyle yuva olmaz ki.

17 yasındaydım onu tanıdıgımda ,,lisedeydim.cok güzeldim.cok isteyenim vardi ama okuyacaktim.evlilik düsünmüyordum bile.babam hic istemedi onunla evlenmemi.akrabalarim dahi.aramizda 10 yas vardi..20 yasinda evlendim..çok aşık oldum.o da beni çok sevmişti,öyle hissediyordum.ama bazı takıntıları ve gelecek kaygilari oldugunu bile bile evlendim vazgecemedim...ilk gecemizden birkaç gün sonra baş ucumuzdaki cekmecede bir bıçak buldu.sanırım bohcalar acilirken falan biri oraya koymuş...bıçağı görünce avuçlarıma baktı,,ne oldu dedim.yok birsey dedi.ne demek istiyorsun dedim.yok birsey ben herseyin böyle en kötüsünü düsünürüm iste dedi..kimseye bahsetmedim bundan ama coo zoruma gitti..akendi icinde bulundugu psikolojik durumu gerekce gösterdigi icin affettim kendi icimde ...böyle affede affede yillar gecti..kendim ettim kendim buldum dedim..aileme karşı yüzüm yere eğildi.ve suan caresizligimde belki bundan

Evlendiğiniz yaşta ve günde değilsiniz artık. 2 çocuk annesi, 35 yaşında yetişkin bir kadınsınız. Eşinizin bundan sonra ne yapacağı bilinmez; siz de kendiniz için çabalamaya başlayın artık. Etrafınızda çalışabileceğiniz bir yer varsa iş başvurusu yapın.

Kusura bakmayın ben bir aile göremedim. Dolayısıyla çocuklarınız şu an aile ortamında büyümüyor. Mutsuz iki yetişkinin kavgasını,patirtisini çekiyorlar sadece.

Eşiniz tedaviye , terapiye ihtiyacı var gibi görünüyor ama bunu kabul edeceğini sanmıyorum. Bu saatten sonra koca adamın huyu değişmez. Boşanma gibi bir seçeneğiniz olmadığına göre mecbur çekeceksiniz.

İmkanınız varsa bir süreliğine ailenize gidin, onlar da kalın. Belki iyi gelir size.

Evlendiğiniz yaşta ve günde değilsiniz artık. 2 çocuk annesi, 35 yaşında yetişkin bir kadınsınız. Eşinizin bundan sonra ne yapacağı bilinmez; siz de kendiniz için çabalamaya başlayın artık. Etrafınızda çalışabileceğiniz bir yer varsa iş başvurusu yapın.
Gecen yaz bir işe girdim..sosyal ilişkilerim iyidir...cevremde sevilen bir kisiyim...büyük güzellik merkezi zinciri olan firmanin genel merkezine yüzyüze başvuru icin gittim ve gittiğim gün işe aldilar..bankoda telefonlara bakiyordum.performansimi cok begendiler.bir ay sonra isyeri sahibi bayan beni yanina cagirdi ve yan odasinda asistani olarak calisacagimi söyledi.özel oda verdi.şubelere mal giris çıkıs kontrolleri vs.bendeydi artik.iki tane şirket telefonu verdiler..Fakat eşim kim bilir ne yaptinda seni aldilar oraya dedigi gün isten çıkma kararı aldım...ondan sonrada bir iftiraya maruz kalirim korkusuyla cesaret edemedim.

X