Eşim benden parasını saklıyor!!!!ne yapmalıyım??

yuvamın dağılmasini istemiyorum. cocuklarimin aile ortaminda büyümesini istiyorum.

Sanırım öncelikle şunu idrak etmek gerekiyor.
Evliliğin ne olursa olsun devam ettirilmesi her zaman sağlıklı bir aile ortamını garanti etmez.
Tüm sorunlara rağmen bir arada kalmaya devam etmek çocukları zehirleyen toksik bir ortama davetiye çıkarmak demektir.
Her evlilik çocuklara huzurlu bir yuva vermek anlamına gelmez yani.
Özellikle çocuklukta yaşanan travmalar bireylerin tüm hayatını şekillendirir, ileride kuracakları ilişkilerin temelini oluşturur.
Toksik hale gelmesine rağmen devam eden bir evlilik "yuva" olmaktan çok uzaktır.
Çocukları bu "yuva"lara mahkum etmek bir ödül değil aksine onlara verilen bir cezadır.
Bunu bir düşünün derim.

Gecen yaz bir işe girdim..sosyal ilişkilerim iyidir...cevremde sevilen bir kisiyim...büyük güzellik merkezi zinciri olan firmanin genel merkezine yüzyüze başvuru icin gittim ve gittiğim gün işe aldilar..bankoda telefonlara bakiyordum.performansimi cok begendiler.bir ay sonra isyeri sahibi bayan beni yanina cagirdi ve yan odasinda asistani olarak calisacagimi söyledi.özel oda verdi.şubelere mal giris çıkıs kontrolleri vs.bendeydi artik.iki tane şirket telefonu verdiler..Fakat eşim kim bilir ne yaptinda seni aldilar oraya dedigi gün isten çıkma kararı aldım...ondan sonrada bir iftiraya maruz kalirim korkusuyla cesaret edemedim.
Siz kendinize yazik etmissiniz esinzin tedaviye ihtiyaci var belliki kafasinda kuruyor surekli bir seyleri.tehlikeli boyuta gelmeden doktora goturebilirseniz cok iyi olur.yarin obur gun bakkala manava konustugunuz herhangi birine kafayi takarsa cok ugrasirsiniz tedavi olmazsa bosanmaktan baska careniz yok gibi

15 yıl böyle biriyle evlisiniz. 20 yasinda evlenmissiniz. Bunu daha önce anlamadınız küçüktünüz 1 tane çocuk oldu diyelim ikinciyi neden yapıyorsunuz. Sırf kendi duygularınızı tatmin etmek için annelik duygusu yada her neyse bunun adı bir tane daha çocuk yapmışsınız. Çok merak ediyorum neden mesela bunu yapıyorsunuz. Mecburmu o cocuklar mutsuz olmaya? Bir işe girip çalışıp başınızdan def etmek varken böyle birini evde kalıp cocuk yapmayı tercih etmissiniz. O evde o eziyeti yasamak size daha kolay gelmiş başka açıklaması yok.

Ortada yuva yok ki, mutlu yuva olma yolunda ilerlesin.
Cocuklar coktan nasiplenmistir bu mutsuzluktan.
Bu kadar eksileri olan, sadakatinize bile guvenmeyen adama 15 sene mahkum etmissiniz kendinizi.
Cocuklariniza ve kendinize yapacağınız en buyuk kötülüğü yapmissiniz, halâ yapiyorsunuz ama kafanizda para ve ev konulari var sadece.
Boşanmak bu kadar zor mu ki?

keske kendine guvenen, gerektiginde calisabilecegi bir meslegi olan, çocuklarına mutlu ve daha iyi hayat(pozitif anlamda) sunabilecek biri olsaydiniz.

15 sene evde oturup, bes parasız kalip
Bu herifi cekmissiniz, hic mi hayatinizi degistirmek gecmedi icinizden, cocuklara da mi acimadiniz?

Peki bu sekilde ne kadar devam etmeyi düşünüyorsunuz? Kendiniz icin terapi ya da bosanma dusunmediniz mi?
Çok düşündüm..hala da düsünüyorum..ama tıkanıp kalıyorum..çocuklarım çok mutlu bir yuvada değiller ama dahada mutsuz olmalarından korkuyorum..iki çocukla baba evine dönmek cok zor...bu yıl yks ye gireceğim.kendime odaklandım.ama uzatmaları oynuyorum artık.sabrımın son demlerindeyim

Benim eşimde kimseye bakma diye diye dışarda beni koyuna çevirmişti oysaki vitrinlere bakardım o zevkim dahi kalmamisti sonra gözlemledim ki o bakıyormuş sağa sola genelde kim neyin üzerinde çok duruyorsa kendisindedir kusuru! Muhtemelen eşiniz ya eskiden aldatıldı ya sizi aldattı ya dışarda kadınlarla muhatap oluyor size yansıtma yapıyor ya da takıntılı ruh hastası 15 yıl iyi cekmişsiniz bu saatten sonra bosanmazsiniz bari işe girin sizde kenara para atın ben böyle bir adama guvenmezdim

15 yıl böyle biriyle evlisiniz. 20 yasinda evlenmissiniz. Bunu daha önce anlamadınız küçüktünüz 1 tane çocuk oldu diyelim ikinciyi neden yapıyorsunuz. Sırf kendi duygularınızı tatmin etmek için annelik duygusu yada her neyse bunun adı bir tane daha çocuk yapmışsınız. Çok merak ediyorum neden mesela bunu yapıyorsunuz. Mecburmu o cocuklar mutsuz olmaya? Bir işe girip çalışıp başınızdan def etmek varken böyle birini evde kalıp cocuk yapmayı tercih etmissiniz. O evde o eziyeti yasamak size daha kolay gelmiş başka açıklaması yok.
Ilk cocugumuz oldugunda hersey güzeldi..ufak tefek sorunlar oluyordu ama ciddi bir problemimiz yoktu...4 yıl sonra ikinciye hamile kaldim..hamileligimde başladı ciddi problemler ondan sonrada gün geçtikce artarak devam etti..

Çok düşündüm..hala da düsünüyorum..ama tıkanıp kalıyorum..çocuklarım çok mutlu bir yuvada değiller ama dahada mutsuz olmalarından korkuyorum..iki çocukla baba evine dönmek cok zor...bu yıl yks ye gireceğim.kendime odaklandım.ama uzatmaları oynuyorum artık.sabrımın son demlerindeyim
Neden baba evine donesiniz ki? Bir ise girin ya da calismadan esinize nafaka davasi açın odesin catir catir o sakindigi paralari

Ortada yuva yok ki, mutlu yuva olma yolunda ilerlesin.
Cocuklar coktan nasiplenmistir bu mutsuzluktan.
Bu kadar eksileri olan, sadakatinize bile guvenmeyen adama 15 sene mahkum etmissiniz kendinizi.
Cocuklariniza ve kendinize yapacağınız en buyuk kötülüğü yapmissiniz, halâ yapiyorsunuz ama kafanizda para ve ev konulari var sadece.
Boşanmak bu kadar zor mu ki?

keske kendine guvenen, gerektiginde calisabilecegi bir meslegi olan, çocuklarına mutlu ve daha iyi hayat(pozitif anlamda) sunabilecek biri olsaydiniz.

15 sene evde oturup, bes parasız kalip
Bu herifi cekmissiniz, hic mi hayatinizi degistirmek gecmedi icinizden, cocuklara da mi acimadiniz?
Bazen cok zor evet...şartlar her zaman başkalarinin sahip olduklari kadar kolay olmuyor

Bazen cok zor evet...şartlar her zaman başkalarinin sahip olduklari kadar kolay olmuyor
Bu da en büyük bahane.
Kimse icin kolay degil hayat, isteyen cabaliyor ve bir seyleri degistirmeye çalışıyor.
Altin tepside al sana diye sunulmuyor.
Bunun icin konfor alanindan cikmak, gercek anlamda cabalamak gerekiyor, şimdiye kadar ne caba verdiniz de kolay olmadi?
Bu cumleyi kurabilmek icin ne yaptınız ?

Bu da en büyük bahane.
Kimse icin kolay degil hayat, isteyen cabaliyor ve bir seyleri degistirmeye çalışıyor.
Altin tepside al sana diye sunulmuyor.
Bunun icin konfor alanindan cikmak, gercek anlamda cabalamak gerekiyor, şimdiye kadar ne caba verdiniz de kolay olmadi?
Bu cumleyi kurabilmek icin ne yaptınız ?
Çok denedim..halada çabalıyorum..

E siz mis gibi bir iş bulmuşsunuz ama eşiniz laf etti diye ayrılmışsınız. Adamın size faydasindan çok zararı var .

Ayrilmaniz çocuklar için kötü olmaz aksine çok daha iyi olur. Hiçbir çocuk yıllarca süren mutsuz evlilik için anasını babasını tebrik etmiyor. Aksine ya yüzlerine karşı ya da içten içe " neden yıllarca bize bu saçmalıkları yaşattınız?" diyor, haberiniz olsun.

Hayatım bu bir bahane hepimiz kadınız. Kendimizi kandırmayalım. Her ayrilan kadinin evimi var parasımı var?

Evet. Ayrılan her kadının ya ekomik özgürlüğü oluyor yada arkasında ailesi oluyor.
Konu sahibine hemen boşan demek akıl karı değil. Şuan boşanırsa beş parasız ortada kalır. Önce kendini belli ölçüde hem pisikolojik olarak hem ekonomik olarak hayatta hazırlamalı ki ortada kalmasın. Öyle hemen boşan demekle olmaz bu işler.

Evet. Ayrılan her kadının ya ekomik özgürlüğü oluyor yada arkasında ailesi oluyor.
Konu sahibine hemen boşan demek akıl karı değil. Şuan boşanırsa beş parasız ortada kalır. Önce kendini belli ölçüde hem pisikolojik olarak hem ekonomik olarak hayatta hazırlamalı ki ortada kalmasın. Öyle hemen boşan demekle olmaz bu işler.
15 yil beklemesi? Suan tabikide bosanilmaz. 2 cocukla. Benim kuzenim ayrildi. 5 kurus parasi yoktu aileside istemedi. Ise girdi ev tuttu biraktı. Bunlar bahanee evde oturmak isine geliyor bazilarinin

15 yil beklemesi? Suan tabikide bosanilmaz. 2 cocukla. Benim kuzenim ayrildi. 5 kurus parasi yoktu aileside istemedi. Ise girdi ev tuttu biraktı. Bunlar bahanee evde oturmak isine geliyor bazilarinin

Kuzeniniz ne şartlarda yaptı bilemeyiz, herkes aynı değil. Bazısının kendini her bakımdan hazırlayıp öyle boşanması lazım. Sonuçta ortada 2 tane çocuk var önce onları düşünmek zorunda. Yoksa çocuklar perişan olur.

Kuzeniniz ne şartlarda yaptı bilemeyiz, herkes aynı değil. Bazısının kendini her bakımdan hazırlayıp öyle boşanması lazım. Sonuçta ortada 2 tane çocuk var önce onları düşünmek zorunda. Yoksa çocuklar perişan olur.
Evet suan zayen ayrilamaz. Bende diyorumki bir insan 15 yil hicmi kendini hazirlamaz? Kuzenim hangi sartlarda yaptigini söledim.daha da acayim kirada oturuyorlardı. Fabrikaya girip calisti asgari ucretle. Bu evliligi kötü olup 2.cocugu yapan kadınlar sopalık başka birsey degil. Onu yapmaya sira gelince yapiyorlar hersey harika. Sonra oy anam vay anam. Bakın ayrılmayabilir o evde kalmaya hayat boyu devam edebilir ama tekrar çocuk yapmak tamamen akılsızlık. Mecburmu o cocuk bunları yasamaya ?

merhaba arkadaşlar,,15 yıllık evliyim iki cocuğum var...35 yasindayım.eşimle ilgili bazı problemlerimiz var ..bana hicbir konuda deger vermiyor..sadakatimden süphe ediyor evlendigim ilk günden beri...oysaki hayatıma giren ilk ve tek erkek o olmasina ragmen.hep evde oturan hocbir erkekle muhatap olmayan cocuklarinin basinda duran bir kadin olmama rağmen..psikolojik sorunları var hep mutsuz ve karamsar.ama asla doktora gitmek istemiyor..ailemle görüşmüyor.benimde ailesiyle görüsmemi istemiyor...kendiside görüsüyor diyemem gerci.ailesiylede sorunlari var.yıllardır aileme hakaretler ediyor..sebebi ise,,babamın kendi üzerine olan dairede abimi 8 yıl oturtması..bize haksızlık yaptılar diyor başka birsey demiyor..vs.vs. daha bircok sorunlar var diyebilirim.ev alabilecek parası var.ne zaman ev alalım desem git babandan iste diyor..bundan 3 yıl önce yine böyle dediginde,ikide bir aynı lafı söyleme sen kocam degil misin sana ne babamın verip vermemesinden,beni çıldırtma yeter artık o paranı alır senide parasız ortada bırakırım dedim.o günden sonra,,ev alırsa ondan boşanip evden hak talep ederim diye almak istemiyor..parasini gizliyor.bankaya bile koymuyor.ne kadar parasini oldugunu bilmiyorum bile...sürekli şüpheci yaklaşıyor.oysaki ben küslükler bitsin sorunlar ortadan kalksın mutlu olalım istiyorum ..yuvamın dağılmasini istemiyorum. cocuklarimin aile ortaminda büyümesini istiyorum.ama artık o kadar yoruldumki çaresiz hissediyorum..boşanmak zor geliyor.kalmak mutsuz ediyor ..siz olsanız ne yapardınız??
Babamin evinde gözü olan adamın gözünü oyarim benim hakkimsa benim hakkım bıraksın ben düşüneyim bi zahmet ona ne oluyor aw ???? 3 senedir sizden parasını gizleyecek kadar kindar ruh hastası biri için fazla iyi niyetli gördüm sizi umarım ev alınca o sizi boşamaz

X