Eşim benden parasını saklıyor!!!!ne yapmalıyım??

Dertlenir dertlenir konuşur konuşur otururdum ne yapılır ki bu adama ...15 sene diyorsunuz birde o kadar yıl şüphe duyacak kendi kafasından kuracak....Benden para saklayacak benden şüphelenip ev almayacak git babandan para işte ev alsın diyecek böyle bana üzerine birde işten çıkacağım ve bu adamla hala mutlu yuva diyeceğim ..... Çıldırmak ta çok geç kalmışsınız o değilde eşiniz değişmez böyle kabul edeceksiniz hepsi bu ......

merhaba arkadaşlar,,15 yıllık evliyim iki cocuğum var...35 yasindayım.eşimle ilgili bazı problemlerimiz var ..bana hicbir konuda deger vermiyor..sadakatimden süphe ediyor evlendigim ilk günden beri...oysaki hayatıma giren ilk ve tek erkek o olmasina ragmen.hep evde oturan hocbir erkekle muhatap olmayan cocuklarinin basinda duran bir kadin olmama rağmen..psikolojik sorunları var hep mutsuz ve karamsar.ama asla doktora gitmek istemiyor..ailemle görüşmüyor.benimde ailesiyle görüsmemi istemiyor...kendiside görüsüyor diyemem gerci.ailesiylede sorunlari var.yıllardır aileme hakaretler ediyor..sebebi ise,,babamın kendi üzerine olan dairede abimi 8 yıl oturtması..bize haksızlık yaptılar diyor başka birsey demiyor..vs.vs. daha bircok sorunlar var diyebilirim.ev alabilecek parası var.ne zaman ev alalım desem git babandan iste diyor..bundan 3 yıl önce yine böyle dediginde,ikide bir aynı lafı söyleme sen kocam degil misin sana ne babamın verip vermemesinden,beni çıldırtma yeter artık o paranı alır senide parasız ortada bırakırım dedim.o günden sonra,,ev alırsa ondan boşanip evden hak talep ederim diye almak istemiyor..parasini gizliyor.bankaya bile koymuyor.ne kadar parasini oldugunu bilmiyorum bile...sürekli şüpheci yaklaşıyor.oysaki ben küslükler bitsin sorunlar ortadan kalksın mutlu olalım istiyorum ..yuvamın dağılmasini istemiyorum. cocuklarimin aile ortaminda büyümesini istiyorum.ama artık o kadar yoruldumki çaresiz hissediyorum..boşanmak zor geliyor.kalmak mutsuz ediyor ..siz olsanız ne yapardınız??
Aç bir kocan var.Babanin malına tenezzul etmesi bile ayipken konuşması daha beter olmuş.Bosver parasını saklasın siz hiç üstüne gitmeyin.Kira,fatura vs hallediyorsa ne hali varsa görsün

merhaba arkadaşlar,,15 yıllık evliyim iki cocuğum var...35 yasindayım.eşimle ilgili bazı problemlerimiz var ..bana hicbir konuda deger vermiyor..sadakatimden süphe ediyor evlendigim ilk günden beri...oysaki hayatıma giren ilk ve tek erkek o olmasina ragmen.hep evde oturan hocbir erkekle muhatap olmayan cocuklarinin basinda duran bir kadin olmama rağmen..psikolojik sorunları var hep mutsuz ve karamsar.ama asla doktora gitmek istemiyor..ailemle görüşmüyor.benimde ailesiyle görüsmemi istemiyor...kendiside görüsüyor diyemem gerci.ailesiylede sorunlari var.yıllardır aileme hakaretler ediyor..sebebi ise,,babamın kendi üzerine olan dairede abimi 8 yıl oturtması..bize haksızlık yaptılar diyor başka birsey demiyor..vs.vs. daha bircok sorunlar var diyebilirim.ev alabilecek parası var.ne zaman ev alalım desem git babandan iste diyor..bundan 3 yıl önce yine böyle dediginde,ikide bir aynı lafı söyleme sen kocam degil misin sana ne babamın verip vermemesinden,beni çıldırtma yeter artık o paranı alır senide parasız ortada bırakırım dedim.o günden sonra,,ev alırsa ondan boşanip evden hak talep ederim diye almak istemiyor..parasini gizliyor.bankaya bile koymuyor.ne kadar parasini oldugunu bilmiyorum bile...sürekli şüpheci yaklaşıyor.oysaki ben küslükler bitsin sorunlar ortadan kalksın mutlu olalım istiyorum ..yuvamın dağılmasini istemiyorum. cocuklarimin aile ortaminda büyümesini istiyorum.ama artık o kadar yoruldumki çaresiz hissediyorum..boşanmak zor geliyor.kalmak mutsuz ediyor ..siz olsanız ne yapardınız??
Esin hasta. Bunu kabul edip tedavi olmazsa sen tedavi olacak seviyeye gelirsin.

Hangi aile?
Hangi yuva?
Hangi eş?

Siz zaten basta ailenizle görüşmemenize laf etmeyerek, en ufak bir lafinda korkup yaptiginiz seyden vazgecmenizle (isten cikmaniz) vs vs bunun gibi şeylerle, kocanizin size her türlü seyi soylemeye hakki olduğunu benimsetmissiniz. Ve o da yüz bulup daha da seyini cikartmis zamanla.
Bir de arada ki yas farkından dolayı ki bence 10 yaşta cok degil, ama bazi kişiler daha çabuk çöker. Kendisi zaten evlendiginizden itibaren şüpheci, yetersiz hisseden biri. Su an tamamen yetersiz hissediyor olabilir. Ve bu iyice üstünüze gelmesine sebebiyet veriyor ister istemez. Siz her ithamda bulunduğunda tabiri caizse korkak davranırsanız adam daha da yüz bulacak.
O parayı alıp ortada falan birakamazsiniz. Bunlar bos tehditler.
Gercekten bir seyler yapabileceginizi gostermeniz gerekiyor, esiniz de boylece ya yola gelecek ya yola gelecek. 15 sene az değil. 3 olur 5 olur. Ama hala adam devam ediyor sacma sapan ithamlara, konusmalara. Siz demek ki dişinizi tam gostermemissiniz.

Gecen yaz bir işe girdim..sosyal ilişkilerim iyidir...cevremde sevilen bir kisiyim...büyük güzellik merkezi zinciri olan firmanin genel merkezine yüzyüze başvuru icin gittim ve gittiğim gün işe aldilar..bankoda telefonlara bakiyordum.performansimi cok begendiler.bir ay sonra isyeri sahibi bayan beni yanina cagirdi ve yan odasinda asistani olarak calisacagimi söyledi.özel oda verdi.şubelere mal giris çıkıs kontrolleri vs.bendeydi artik.iki tane şirket telefonu verdiler..Fakat eşim kim bilir ne yaptinda seni aldilar oraya dedigi gün isten çıkma kararı aldım...ondan sonrada bir iftiraya maruz kalirim korkusuyla cesaret edemedim.
Burada yapmanız gereken şey işten çıkmak değil herifi kapının önüne koymaktı. Ki bence ilk sadakat inanılmayan cümlede def edilmeliydi de neyse..

Nasıl rezil bir hayat sürdüğünüzün farkında değil misiniz gerçekten. Şu lafları bi insan bir insana nasıl söyler hem de eşim dediği kişiye.

Manyak bu adam. Eminim henüz dile getirmemişse bile çocukların bile ondan oladığını düşündüğü olmuştur.

Gecen yaz bir işe girdim..sosyal ilişkilerim iyidir...cevremde sevilen bir kisiyim...büyük güzellik merkezi zinciri olan firmanin genel merkezine yüzyüze başvuru icin gittim ve gittiğim gün işe aldilar..bankoda telefonlara bakiyordum.performansimi cok begendiler.bir ay sonra isyeri sahibi bayan beni yanina cagirdi ve yan odasinda asistani olarak calisacagimi söyledi.özel oda verdi.şubelere mal giris çıkıs kontrolleri vs.bendeydi artik.iki tane şirket telefonu verdiler..Fakat eşim kim bilir ne yaptinda seni aldilar oraya dedigi gün isten çıkma kararı aldım...ondan sonrada bir iftiraya maruz kalirim korkusuyla cesaret edemedim.

Çocuklarınız okul çağındadır iş bulup boşanacaksınız başka çözümü yok.
Ama sizden hiç boşanacak enerjisi almadım.
Kusura bakmayın ama ne yuvası bu adamla hele kızınız varsa o kıza dünya dar oluyordur babasının kafa "namusumuza laf gelmesin".

X