Eşim beni aslaa anlamıyor

Fikrinizi belirtirken neden kkda yazan kadınlara da laf attınız anlamadım.
Tam tersi kadınların olduğu platform olduğu için kadınlara çok haklı olmasa bile destekleyici mesajlar veriliyor.
Siz hangi özelliğinizle barışmak için bir sürü insana laf söyleyerek cevap verdiniz ?
Sağa sola saldıran kadınlardan bahsediyor ya. Neden karşı çıktınız ki? Çok haklı değil mi? Hemen hemen her konunun altına içindeki nefreti kusan bir sürü KADINIMSI varlık var. Ben çok hak verdim şahsen.

İş yerinde zamanım bol ve kk girip oyalanayim diyorum ama ne zaman bilinçli ve bireysel alanına önem verip saygı bekleyen evli bir kadın yaşadığı sorunu yazsa üyeler direkt "kadınsın görevin bu erkektir yapar, katlanacaksın katlanmiyor musun o zaman şımarıksın, nankörsün" tarzı şeyler yazarak pasif agresif saldiriya geciyor, sanırım kendi hayatlarini anlamlandirma amaçlarıyla az da olsa barisabillmek icin :)

Erkeklere gelince kadinlar uyum saglamak zorunda ama kadinlar soz konusu olunca "erkek işte yapacak bi sey yok" oluyor.

Ki bu başlıkta sorunu en iyi anlamalari gereken cocuklu kadınlarken onlar daha saldırgan yazmis.

Hayat müşterektir arkadaslar kendinizi eşit gorup bunu talep etmeye hakkiniz var, en azindan bu hakkin farkında olup, talep eden kadinlara saygi duyun..

Bosanmak da cogunlugun zannettigi gibi kotu bi sey degil, kendisine yeten, kendi ayaklari ustunde duran, maddi manevi aile destegi ve anlayisi goren kadinlar neden embesil gibi dusuncesiz adamlarin bakiciligini yapsin?

"Ama cocuklar vb..." boyle bir kadin, ailesinin destegiyle muazzam cocuklar yetiştirebilir, yetistiriyorlar da..

Sorudaki adamin rahatligi, saygisizligi,hem eşine karsi hem çocuğuna karsi gösterdiği ozensizlik hos degil. Ben sahsen düzeleceğini sanmiyorum ama bi ihtimal profesyonel destek almayi deneyebilirsiniz.
Aynen öyle, benim de uykum bu kadar olmasa da hafiftir ama uykum agır olsa bile, o evde cocuk var. adam bile bile kapıları carpacak anahtarını sürekli unutacak cocuk da uyuyamaz. evde sürekli bir gerginlik olacak, hadi anne umrunda degil bari cocuga merhamet et. yavas ve sessiz hareket etmek öğrenilecek bir davranıs ama yüzlerce kez konusulmus anlamamıs. adam hic hatalı degil kadın suclu, uyku terapisi almalı bireysel psikolojik destek almalı cunku sorunlu. konu uyuyamak degil baska bir konu da olabilirdi. biriyle konustugunuzda bunu anlamıyorsa inadına aynı davranısları devam ettiriyorsa karsınızdakinde hata vardır sizde degil. ama konu maalesef cok sacma boyutlara gecti, kadın kocasını evden öpücüklerle ugurlamadıgı icin sevgiden bahsedemezmiş, kahvaltı hazırlamadıgı icin şükretmeliymiş, buna mecbur bırakan kocalar da varmıs :KK70: bu kadar koca odaklı yaşayınca adalet şirazesi de kayıyor tabi.

Tam tersi kadınların olduğu platform olduğu için kadınlara çok haklı olmasa bile destekleyici mesajlar veriliyor.
Siz hangi özelliğinizle barışmak için bir sürü insana laf söyleyerek cevap verdiniz ?

Bende bu forumdayim ve binlerce uye var, neden ustunuze alindiniz?

Peki "genel olarak gozlemledigim kadariyla" diyerek duzelteyim :)

Aynen öyle, benim de uykum bu kadar olmasa da hafiftir ama uykum agır olsa bile, o evde cocuk var. adam bile bile kapıları carpacak anahtarını sürekli unutacak cocuk da uyuyamaz. evde sürekli bir gerginlik olacak, hadi anne umrunda degil bari cocuga merhamet et. yavas ve sessiz hareket etmek öğrenilecek bir davranıs ama yüzlerce kez konusulmus anlamamıs. adam hic hatalı degil kadın suclu, uyku terapisi almalı bireysel psikolojik destek almalı cunku sorunlu. konu uyuyamak degil baska bir konu da olabilirdi. biriyle konustugunuzda bunu anlamıyorsa inadına aynı davranısları devam ettiriyorsa karsınızdakinde hata vardır sizde degil. ama konu maalesef cok sacma boyutlara gecti, kadın kocasını evden öpücüklerle ugurlamadıgı icin sevgiden bahsedemezmiş, kahvaltı hazırlamadıgı icin şükretmeliymiş, buna mecbur bırakan kocalar da varmıs :KK70: bu kadar koca odaklı yaşayınca adalet şirazesi de kayıyor tabi.

Erkeklerin bu tür davranislari kadinlari kendilerinden şüphe ettiriyor ve bi sure sonra katlanmaya, kaniksamaya birakiyor. Bunu yapmayanlarda suclaniyor ve bunu dile getiren bile negatif elestiriliyor cok ilginc degil mi? :)

Üstüme alınmış gibi mi yazmışım? Dediğim ve sorduğum şey farklı aslında
Tamam ben "genel anlamda" kk forumunu bu sekilde degerlendiriyorum, fikrim degisirse onu da belirtirim. Kimseye hakaret yok, saygisizlik yok sadece içerik yorumluyorum, hepsi bu.

Çoğu kadın niye uyanıyo eşi işe giderken ya? Birlikte kahvaltı etmek ya da birlikte evden çıkmak haricinde kimse kusura bakmasın uyanamam sabahın köründe. Kadın belli ki yorgun uyumak dinlenmek istiyo ki dinlenmek için kısıtlı zamanı çocuktan dolayı, belli ki eşi de destek değil çocuğa bakım konusunda, kadını bi dövmediğiniz kalmış. Ben işe giderken onun tatil günüyse ya da işe gitmiyosa o da uyanmasın uykusunu alsın mis gibi. Benim uykum ağırdır top patlasa uyanmam ama eşimin uykusu çok hafiftir ondan önce çıkmam gerektiğinde asla gürültü yapmam biraz daha uyusun diye. Biz buna düşünce diyoruz. Güle güle demeden gitti diye kızmak nedir yahu elinden tutup işe de götürün bari. Şu abartma işini ne çok seviyosunuz, tamam en çok siz seviyosunuz kocanızı.
Çocuklardan dolayı zaten erken kalkıyorum ama arada geç uyandıklarında en son yapacağım şey, eşim ise gidiyor diye kalkmak olur, ben kalksam eşim kalkma, yat uyu der muhtemelen.

Kendimi kocaci bilirdim ama elendim bu konuda. :KK70:

Erkeklerin bu tür davranislari kadinlari kendilerinden şüphe ettiriyor ve bi sure sonra katlanmaya, kaniksamaya birakiyor. Bunu yapmayanlarda suclaniyor ve bunu dile getiren bile negatif elestiriliyor cok ilginc degil mi? :)
Erkek şeytan kadın melek mi? Eminim bazı kadınların kocaları gelse çok farklı şeyler duyarız, özellikle bu tarz konularda sıkıntı tek taraflı değil. Bu konu da öyle bir yere geldi ki, adam kımıldasa suç nefes alsa suç. Diş fırçalamama mevzusu var mesela, eminim çocuktan sonra amaaan nasılsa çocuğu yaptık boşamaz beni diye dişini fırçalamayı bırakmıştır adam. 😂

Ah ne kadınlar varmış yataktan kocasının adını sayıklayarak kalkıp, uyurken evden gitti diye fenalık geçirerek olan.
Emeklilik vaktim gelmiş benim. :KK70:

İyi yine kadınmışsın, varsın olsun geyşalıktan elen.
Ben bazı konulardan sonra kontrol etme ihtiyacı duyuyorum aşağıyı, "Kadın mıyım ben?" diye ahshsh

kesinlikle. neden katlanmak zorunda olalım ki? benim hassas oldugum bir konuda eşim zerre anlayış göstermiyorsa, bir süre sonra bu beni tüketir ve ilişkimize de olumsuz yansır. konu sahibi de artık evliliğini sorgular hale gelmiş çok iyi anlıyorum.
abartıyormus diyenler hassas oldukları herhangi bir konuda eşlerinin tam tersini yaptıgını düşünerek konuya yorum yapabilse belki anlamlı olacak. bunun yerine konu sahibini linçlemek, sorunlu olmakla suclamak cok komik geliyor bana. hele konuya gelip geyik çevirenleri inanılmaz saygısız buluyorum, ağır işsizlik..

Birisi buyuk birisi orta boy 2 tane celik tencere kapagini aliyorsunuz.(cam olmasin) esiniz her uyuduğunda uykusunun en tatli yerinde yatak odasina olabildigince yakin bir yerde birbirine vurmak suretiyle gurultu cikarip mutfaga kaciyorsunuz. Koca kisisi kosarak geldiginde bulasik diziyom ben yaaa diyerek salaga yatiyorsunuz. Ve bunu mutemadiyen devam ettiriyorsunuz.

Yalniz dis kismi fena ya kokar agzi esil esil. Bosan bence. Ama once uykusuna et.

Yaa bu yorumu sonradan gördüm, eşimle uyku konusunda ayrı cephelere düşüp ağır çatışmalar verdiğimiz zamanlarda neler yaptığım geldi aklıma... (Muhtemelen taşlanacağım ama anlatacağım, evliliğimizin o dönemine de askerlik diyorum, bazen karı kocalıktan çıkıp birbiriyle savaşan iki asker oluyoruz çünkü ahsh)

Yaptığımın hiç olgunca olmadığının ve hastalıklı olduğunun farkındayım (Öfke kontrolü için de destek aldım daha yapmam ahsh) ama artık sinirden yarıldığım zamanlar oluyordu.
Eşim uykumu kaçırdıktan sonra, kolayca derin uykuya daldıkça ve ben uyuyamadıkça, çat diye tekmeyi koyardım yatakta. Ben yatıverirdim, o kalkardı. Anlamaz geri yatardı. Sonra bir tekme daha koyardım. Yine kalkardı ben uyuyorum(!) geri yatardı. Çat bir tekme daha, ben de kalkmış yakalanmışım "Nooluyor ya?" derdi, "Ne noluyor, rüya mı gördün?" derdim.

Off... Birbirimizi delirtmeden iyi ki çözmüşüz bunu ahshs

Ben oyle kocaman bi problem göremedim. Siz her seyi abartiyor gibisiniz. Adam kendi evidne parmak ucunda mi yürüsün. Bir insan durduk yere kendinizi yerlere atip aglatacak kadar nasil gürültü yapabilir allah askina. Klasik, kk'da gördüğüm ve bir türlü qnlam veremedim, cocuk dogurunca birden kocadan soguyan kadinlar kervanina katilmissiniz bence siz. Bahane ariyosunuz gibime geldi
Senide goreceezzz😐😂😂😂

Konu sahibi disini fircalamayan erkek🤮 naparsin bilmem ama bi insan 100 defa soyletilmez. Dikkat etmiyorsa bosanirsin calisiyorsun zaten..bazi seyler birikir birikir ve tasmasi 1 damlaya bakar. Bi insani ayni konuda bu kadar soyletmek onemsemedigini gosterir

Yaa bu yorumu sonradan gördüm, eşimle uyku konusunda ayrı cephelere düşüp ağır çatışmalar verdiğimiz zamanlarda neler yaptığım geldi aklıma... (Muhtemelen taşlanacağım ama anlatacağım, evliliğimizin o dönemine de askerlik diyorum, bazen karı kocalıktan çıkıp birbiriyle savaşan iki asker oluyoruz çünkü ahsh)

Yaptığımın hiç olgunca olmadığının ve hastalıklı olduğunun farkındayım (Öfke kontrolü için de destek aldım daha yapmam ahsh) ama artık sinirden yarıldığım zamanlar oluyordu.
Eşim uykumu kaçırdıktan sonra, kolayca derin uykuya daldıkça ve ben uyuyamadıkça, çat diye tekmeyi koyardım yatakta. Ben yatıverirdim, o kalkardı. Anlamaz geri yatardı. Sonra bir tekme daha koyardım. Yine kalkardı ben uyuyorum(!) geri yatardı. Çat bir tekme daha, ben de kalkmış yakalanmışım "Nooluyor ya?" derdi, "Ne noluyor, rüya mı gördün?" derdim.

Off... Birbirimizi delirtmeden iyi ki çözmüşüz bunu ahshs
Ohaa Cok iyi :KK70:

X