Eşim beni sevip sevmediğini bilmiyormuş… boşanma süreci

Hanımlar merhaba. Eşimle 2 aylık görücü usulü görüşmeden sonra evlendik. 1.5 yıldır evliyiz İkimiz de devlet memuruyuz. Ailelerden uzak yaşıyoruz. Fazla uzatmayacağım ara ara kavga ederdik ama 15 dakika sonra sarılırdık. Bu kavgalar zamanla azalmıştı. Eşim annesiyle benim yüzümden 5 ay küs kaldı. (hatam yoktu, hep arkamdaydı bu konuda) ben ara anneni diyordum o aramıyordu vs.
Cinsel sorunlar(aştık)
Para meseleleri(senin istediği gibi olsun dedim)
Aile meseleleri (hiçbir saygısız lafım sözüm olmadı)

Bunlar eşimin içinde birikmiş birikmiş. Bana birden parladı. 10 gün küs ve kavga şeklinde geçti. Ben hep alttan aldım, o çok öfkeliydi hep. 10 günün sonunda boşanma kararı ile geldi. Eşim bekar hayatı hiç yaşamadığı için (anne evinden direkt eş evine) içinde hep bir ukte kalmıştı farkındaydım. Neyse ben de artık durumu kabullendim ve tamam dedim bu kadar istiyorsan boşanalım. Dilekçeyi verdik evi terketti ama eşim çok gelgit yaşadı. Her gün farklı konuştu. Ben artık tamam ben de seni istemiyorum dediğimde niye böyle yapıyorsun ben seni seviyorum vs dedi. İyi davranıp evliliğimizi kurtarmak için çabaladığımda napacağımı bilmiyorum dedi. Aile etkisi çok çok var. Annesi eminim boşanması için baskı yapıyor. Bu konuyu gerilmesin diye açmamaya çalışıyorum. Ben yine gider gelirm kendimi sevdiririm diyorum vs.

Aile terapistine gittik ve eşim tüm kararı terapiste bağladı. Bakalım bize ne diyecek tarzında. Psikolog da duygular varsa bunlar gelip geçici sorunlar duygular yoksa evet bir boşanma sebebi dedi. Tekrar eve dönün dedi. Çıktığımızda napıcam ben bilmiyorum ki ya sevip sevmediğimi falan dedi. Sustum sadece.

Şimdi eşim mahkeme gününe kadar eve dönecek tekrar. Ailesi hakkında en ufak bir şey söylesem ben suçlu olacağım. Kimsenin lafına bakma desem bile olay çıkacak. Ben onu çok seviyorum ama onun beni sevmediği gerçeği ile yüzleşip sonsuza kadar gitmesinden korkuyorum. Aslında sevdiğini ve aile ile ilgili olan travmalarını atlatamadığını düşünüyorum. (Abisi yengesinden boşanamamış 20 yıldır görüşmüyorlar) bunların olmasından korkuyormuş falan. Ama ben çok ılımlı bir insanım bunu o da biliyor. Gerçekten bu olayların birden bu noktaya gelmesi beni çok etkiledi ve çok ümitsizliğe kapıldım. Çok üzgünüm ne hayallerle evlenmiştim…
Allah askina boyle omur mu gecer ya?Elin adaminin gelgitleriyle mi ugrasacaksiniz omur boyu?

Bende eşim boşanmak istiyor diye konu açmıştım biz de ikimizde memuruz 6 yıllık evliyim
Ailesel sorunlar yüzünden eşim.bosanmak istiyor beni sevdiğine de inanmıyorum hiç düzenimiz var alışkanlıklarımız gerçekten çok zor şu an karar aşamasında yiz eşim boşanmak istiyor ama evin salonunda şu an harekete geçmesi henüz

Hanımlar merhaba. Eşimle 2 aylık görücü usulü görüşmeden sonra evlendik. 1.5 yıldır evliyiz İkimiz de devlet memuruyuz. Ailelerden uzak yaşıyoruz. Fazla uzatmayacağım ara ara kavga ederdik ama 15 dakika sonra sarılırdık. Bu kavgalar zamanla azalmıştı. Eşim annesiyle benim yüzümden 5 ay küs kaldı. (hatam yoktu, hep arkamdaydı bu konuda) ben ara anneni diyordum o aramıyordu vs.
Cinsel sorunlar(aştık)
Para meseleleri(senin istediği gibi olsun dedim)
Aile meseleleri (hiçbir saygısız lafım sözüm olmadı)

Bunlar eşimin içinde birikmiş birikmiş. Bana birden parladı. 10 gün küs ve kavga şeklinde geçti. Ben hep alttan aldım, o çok öfkeliydi hep. 10 günün sonunda boşanma kararı ile geldi. Eşim bekar hayatı hiç yaşamadığı için (anne evinden direkt eş evine) içinde hep bir ukte kalmıştı farkındaydım. Neyse ben de artık durumu kabullendim ve tamam dedim bu kadar istiyorsan boşanalım. Dilekçeyi verdik evi terketti ama eşim çok gelgit yaşadı. Her gün farklı konuştu. Ben artık tamam ben de seni istemiyorum dediğimde niye böyle yapıyorsun ben seni seviyorum vs dedi. İyi davranıp evliliğimizi kurtarmak için çabaladığımda napacağımı bilmiyorum dedi. Aile etkisi çok çok var. Annesi eminim boşanması için baskı yapıyor. Bu konuyu gerilmesin diye açmamaya çalışıyorum. Ben yine gider gelirm kendimi sevdiririm diyorum vs.

Aile terapistine gittik ve eşim tüm kararı terapiste bağladı. Bakalım bize ne diyecek tarzında. Psikolog da duygular varsa bunlar gelip geçici sorunlar duygular yoksa evet bir boşanma sebebi dedi. Tekrar eve dönün dedi. Çıktığımızda napıcam ben bilmiyorum ki ya sevip sevmediğimi falan dedi. Sustum sadece.

Şimdi eşim mahkeme gününe kadar eve dönecek tekrar. Ailesi hakkında en ufak bir şey söylesem ben suçlu olacağım. Kimsenin lafına bakma desem bile olay çıkacak. Ben onu çok seviyorum ama onun beni sevmediği gerçeği ile yüzleşip sonsuza kadar gitmesinden korkuyorum. Aslında sevdiğini ve aile ile ilgili olan travmalarını atlatamadığını düşünüyorum. (Abisi yengesinden boşanamamış 20 yıldır görüşmüyorlar) bunların olmasından korkuyormuş falan. Ama ben çok ılımlı bir insanım bunu o da biliyor. Gerçekten bu olayların birden bu noktaya gelmesi beni çok etkiledi ve çok ümitsizliğe kapıldım. Çok üzgünüm ne hayallerle evlenmiştim…
Neden bu kadar ceptesiniz? Ve neden bunu bu kadar belli ettiniz? Yarin sabah adama “ben de bu sekilde yasamak isteyip istemedigime karar vermek istiyorum. Bosanma davasina kadar evden git, yalniz kalip dusunmem lazim. Zaten bosanma karari alan insanlarin birlikte yasamasi cok sacma” diyerek evden kovun sonra keyifle sovu izleyin 😂😂😂

Fazla alttan aldığınız için oyuncak etmiş sizinn duygularınızı. Bu süreçte de gidemezsiniz diye düşünmüş ki gidememişsiniz de geröekten zaten . Erkek boşanma lafını ağzına bir kere aldıktan sonra kadın ne olursa olsun affetmemeli. Bırakın bekar hayatını yaşa deyin. İstiyorsa kendi sizi isteyerek gelir. Böyle oyuncak etmesine izin vermeyin. Sorunlarınızın çözümü çok basit: gururlu olmak.

Eşinizin sizi sevmediğini düşünüyorum ben.. Evlendik, devam ettirebildigim kadarıyla yürüsün kafasinda.. psikoloğun, ailesinin kararına bırakmış evliliğini.
Boşanma kararına gelinip dava açıldıysa acabalar olmaz. Cocuk oyuncagi mi bu, ailesi ne derse desin kendi verecek son kararı.
Sonradan çok pişman olur bilemem, kafaya geç Dank ediyor bazısının. barisirsaniz da hep aklında kalır, acaba yine benden vazgeçer mi diye düşünüp durursunuz.

Ben buna resti çektim. Evden gitti tekrar. Net ol bana yeter dedim. Dilekçeyi geri çekelim tamam bundan sonra her şey istediğin gibi olsun vs diyerek affettirdi kendini. Şimdi 3 gündür dilekçeyi geri çekmemek için sürekli bir bahane.. 9 gün kaldı mahkemeye avukat tutmayayım diye beni mi oyalıyor napiyor anlamadım. Gerçekten çok bunaldım rest çekince ağlıyor iyi adam imajı çiziyor bugün dilekçeyi geri çekmemek için bahanesi dizini çarpmış topallayarak yürüyormuş vs. Başka gün gidelim olmaz mı dedi. Olmaz dedim, bilmiyorum nolcak atacağı adımı çok merak ediyorum muhtemelen boşanacağız ama napmaya çalışıyor bu

Ben buna resti çektim. Evden gitti tekrar. Net ol bana yeter dedim. Dilekçeyi geri çekelim tamam bundan sonra her şey istediğin gibi olsun vs diyerek affettirdi kendini. Şimdi 3 gündür dilekçeyi geri çekmemek için sürekli bir bahane.. 9 gün kaldı mahkemeye avukat tutmayayım diye beni mi oyalıyor napiyor anlamadım. Gerçekten çok bunaldım rest çekince ağlıyor iyi adam imajı çiziyor bugün dilekçeyi geri çekmemek için bahanesi dizini çarpmış topallayarak yürüyormuş vs. Başka gün gidelim olmaz mı dedi. Olmaz dedim, bilmiyorum nolcak atacağı adımı çok merak ediyorum muhtemelen boşanacağız ama napmaya çalışıyor bu
Ayrılmayı ben istemiyorum sen istediğin için oluyor görüntüsü mü vermeye çalışıyor acaba. Dilekçeyi geri çekmemek için uydurduğu şeyler çok komik.

Niye bu evliliği sürdürmek icin bu kadar zorluyorsunuz? Adamın size saygısı yok bi kere

Takip ederken bu belirsizliğe şok oldum . Ben acaba boşanacak mıyım boşanmayacak mıyım diye bu belirsizliğe gelemezdim . Bu kadar hayati bir karar böyle sürüncemede bırakılmaz . Oyuncak etmiş resmen . Bence siz kendiniz için bir karar verin uygulamaya sokun. Sizle ilgili düşüncelerini de böyle ayan beyan söylememeli bence . Bazı fikirlerini de kendine saklasın

Anlaşamamısınız ıste.
Yol yakınken ayrıl.
Yarın çoluk çocuk olur .
Seni sevmeyen bir adamla surdurme ısrarı nedır yanı.

Öfff tam nazlı gelin, istiyor ki nazını doyur. Sorumluluk ağır geldi, ondan mik mik mıyırdanıyor.

dengesiz
en doğru kararı verin kendiniz için

Dengesiz adam.
Siz resti cekince birden kacan siz oldunuz dank etti affettiginizde tekrar off istemiyore bagladi.
Yaptigi cok ayip,saygisiz
Yine cok kararli olun bosanalim diyin yine pesinizden kosar affedersiniz ılımlı yaklasirsiniz ona iyi davrandığınızı görür tekrar sizi değerli görmez.
Bazı insanlar vardır ya köpek gibi davrandığınızda saygı duyar değer verir onlardan olabilir mi

Çıktığımızda napıcam ben bilmiyorum ki ya sevip sevmediğimi falan dedi. Sustum sadece.
Bir kadın için çok onur kırıcı. İnsan hiç sevip sevmediğini bilmez mi. Sevmek çok yoğun bi duygu bilmemek imkansız. Bilmiyorum diyorsa sevmiyordur. Sizi sevmeyen biriyle de hayat geçmez zaten boşanın gitsin!

Konu sahibi ne yaptınız son durum nedir?

o pek öyle olmuyor
ya okurken ya çalışırken insanlar genelde aileden ayrılıyor. hele erkekler %90 ayrılıyor benim etrafımda -çalışna okuyan erkek grubu içinde- ailesinin evinden hiç çıkmamış olan yok. (hatta düşündüm düşündüm belki 1000 kişide tek örnek buldum: o arkadaş da serebral palsili, tekerlekli sandalye kulanıyor, mecbur yani aile evinde kalmaya, boynunun üstünü ve kısmen 1 elini kullanabiliyor sadece çünkü).

Burası türkiye ülkemizde iç hareketlilik (yatay göç deniyor sanırım sosyolaojide) aşırı derecede fazla. aynı şehirde hep okuyan hem o şehre atanan/iş bulan ve çalışan askere bile gitmemiş birkaç sene olsun ayrı kalmamış olan çok çok azdır. Avrupa ya da ABD gibi değiliz biz.

ve bence çok da sakat bir durum. ne ev işi biliyorlarlar ne sorumluluk almayı biliyorlar. böyle erkekle evlenmek bu ülke için sıkıntı.
Kış danaları olur ya, ahırda büyür, yaz gelince de çayıra salarsın, kıçı başı ayrı oynar, nereye kosşacağını bilmez o hesap diyorsunuz yani.

X