Eşim beni sevip sevmediğini bilmiyormuş… boşanma süreci

Hanımlar merhaba. Eşimle 2 aylık görücü usulü görüşmeden sonra evlendik. 1.5 yıldır evliyiz İkimiz de devlet memuruyuz. Ailelerden uzak yaşıyoruz. Fazla uzatmayacağım ara ara kavga ederdik ama 15 dakika sonra sarılırdık. Bu kavgalar zamanla azalmıştı. Eşim annesiyle benim yüzümden 5 ay küs kaldı. (hatam yoktu, hep arkamdaydı bu konuda) ben ara anneni diyordum o aramıyordu vs.
Cinsel sorunlar(aştık)
Para meseleleri(senin istediği gibi olsun dedim)
Aile meseleleri (hiçbir saygısız lafım sözüm olmadı)

Bunlar eşimin içinde birikmiş birikmiş. Bana birden parladı. 10 gün küs ve kavga şeklinde geçti. Ben hep alttan aldım, o çok öfkeliydi hep. 10 günün sonunda boşanma kararı ile geldi. Eşim bekar hayatı hiç yaşamadığı için (anne evinden direkt eş evine) içinde hep bir ukte kalmıştı farkındaydım. Neyse ben de artık durumu kabullendim ve tamam dedim bu kadar istiyorsan boşanalım. Dilekçeyi verdik evi terketti ama eşim çok gelgit yaşadı. Her gün farklı konuştu. Ben artık tamam ben de seni istemiyorum dediğimde niye böyle yapıyorsun ben seni seviyorum vs dedi. İyi davranıp evliliğimizi kurtarmak için çabaladığımda napacağımı bilmiyorum dedi. Aile etkisi çok çok var. Annesi eminim boşanması için baskı yapıyor. Bu konuyu gerilmesin diye açmamaya çalışıyorum. Ben yine gider gelirm kendimi sevdiririm diyorum vs.

Aile terapistine gittik ve eşim tüm kararı terapiste bağladı. Bakalım bize ne diyecek tarzında. Psikolog da duygular varsa bunlar gelip geçici sorunlar duygular yoksa evet bir boşanma sebebi dedi. Tekrar eve dönün dedi. Çıktığımızda napıcam ben bilmiyorum ki ya sevip sevmediğimi falan dedi. Sustum sadece.

Şimdi eşim mahkeme gününe kadar eve dönecek tekrar. Ailesi hakkında en ufak bir şey söylesem ben suçlu olacağım. Kimsenin lafına bakma desem bile olay çıkacak. Ben onu çok seviyorum ama onun beni sevmediği gerçeği ile yüzleşip sonsuza kadar gitmesinden korkuyorum. Aslında sevdiğini ve aile ile ilgili olan travmalarını atlatamadığını düşünüyorum. (Abisi yengesinden boşanamamış 20 yıldır görüşmüyorlar) bunların olmasından korkuyormuş falan. Ama ben çok ılımlı bir insanım bunu o da biliyor. Gerçekten bu olayların birden bu noktaya gelmesi beni çok etkiledi ve çok ümitsizliğe kapıldım. Çok üzgünüm ne hayallerle evlenmiştim…
Sizi sevmiyor. Bundan da emin değil zaten. Gerçekten sevse bu tarz girişimlerde bulunmaz ya da aile etkisinde kalmaz. Örneğin siz durumdan memnun değilsiniz ama sevdiğiniz için bu tarz girişimlerde bulunmazsiniz değil mi? ( Boşanmak istemesi gibi, küsmek gibi..) ama o sevgisinden emin olmadığı için bunlarla size geliyor. Zaten anne etkisi de var belli...Sevse elinden geleni yapardı. Sürekli bir şeyi tekrarlıyor ise emin olun ki onu yapmak istiyor ama cesareti yok. Ne olurum derdine düşüyor? Yoksa sizi sevdiğinden değil.

Haklısınız ama gerçekten güzel zamanlar da geçirdik. Son 1 aya kadar asla pişman olmamıştım merhametli iyi kalpli bir insandı hep.. ne olduysa annesiyle konuştuktan sonra oldu zaten:/
Eşiniz korkuları ile yasayan biri. Psikologunuz yeterli biri de değil bence... Korkuları ile yasayan insanın çok gel gitleri olur size de huzur vermez.. Değişmez..

Canım bir şans daha verin aile konusundada eşinin hatrına güzel geçin yıkma yuvanı
Ne sansindan bahsediyorsunuz siz?? Sevip sevmediğinden bile emin olmayan birine şans mı verilir? Bana eşi eşim olacak şahıs seni sevmiyorum deyince çektim kapıyı çıktım. Boşanma davası açtım. Siz neden bahsediyorsunuz😡

valla o zaman kusura bakmayacak
hem pastam dursun hem karnın doysun. hem dereye girsin hem ıslanmasın. oluyor mu öyle?

hem sevgli bile olma herkesle evlenmek için görüş (çok mu muhafazakar bu adam?)
hem de bekarlık hayatı yaşayamadım diye ukde kalsın. yaşasaydın paşam.

dengesiz misin derler insana...
Bir de 1.5 yılda çıkıyor hemen bekarlık yaşayamadım diye, 20 yıl sonra falan çıksa anlayacağım. Daha 1.5 yıl olmuş, evlenmeseymiş.

Haklısınız ama gerçekten güzel zamanlar da geçirdik. Son 1 aya kadar asla pişman olmamıştım merhametli iyi kalpli bir insandı hep.. ne olduysa annesiyle konuştuktan sonra oldu zaten:/
Bebişim bak. Burada neredeyse hepimizin sorunu annesiyle göbek bağını kesememiş eşlerimiz. Annesinin kararıyla boşanmak nedir. Buyrun boşansın. Sensiz olmayı, yuvasız olmayı bir yaşasın. Yaşayarak öğrensin. Bence artık sessiz kalmalısın. Eğer birbirinizi özleyip geçinmeye gönlünüz olursa yeniden evlenirsiniz. Adam yetişkin bilincine geçememiş ki. Annesi belli ki diğer oğlunu boşayamamış sıra sizin eşinize gelmiş. Bu anneleri de anlamıyorum eşinden boşayıp daha iyisini bulacağını mı sanıyor. Gelgit akıllılar. Bu dönem şans verme dönemi değil artık. Çünkü eşinin kendine çeki düzen vermesi gerek. Seni seviyorum diyemeyen adam hiç bir şeyde arkanda durmaz.

Kendi hayatının sorumluluğunu alamamış biriyle evlenmişsiniz, ukdeyse içinde evlenmeden çıksaymış eve, adamın bir karakteri yok bir kere. Sadece bu konuda olmadığına, genel olarak her konuda ergen olduğuna eminim. Bu kadar erken evlenip hata yapmışsınız, hala hatada diretiyorsunuz. Nolacak yuva sandığınuz şey yıkılmazsa birden sağlam duruşlu evine sahip çıkan birine mi dönüşecek? Daha çok yıprandığınızla, boşuna zaman kaybettiğinizle kalacaksınız.
Yuva kutsal falan değildir kutsal olan beraber inşa ettiğiniz beraberliktir ve o yok.
Bu çapsız adamı alttan neden alıyorsunuz, böyle yaptıkça iyice kendini önemli sanmaya, sorunlu sizi görmeye başlıyor. Kendinizden bu kadar mı tiksiniyorsunuz?

Cok ilimliyim, hep alttan aliyorum, ailesine asla saygisiz tek sozum olmadi, cok soyleyim boyleyim yazip durmussunuz. Sanki hatali bastan sona esinismis gibi yazmissiniz. Sanki siz gayet hosken, o kendi kendine delirmis gibi. Acaba kendi hatalarinizi fark edemiyor ve kocanizi bu yuzden yildirmis olabilir misiniz? Iliskilerde genelde iki kisinin etkilesiminden tartismalar cikar. Tek tarafli olmaz. Bu kadar ilimli alttan alan, iyi hos kadinsiniz da, adamin annesiyle nasil kavga edip kustunuz oyle? Son olarak benim oglum da yeni evlendigi karisi yuzunden benimle 5 ay konusmasa, o kadindan ayrilmasini sonuna kadar desteklerim

Bu adam geri gelse en ufak sorunda tekrar gider. Bir kere gidebilen hep gider. Sevgisi olan insan gidemez oysa, mucadele eder evliligi kurtarmak icin. Tek tarafli yurumez evlilikler. Gelirse de sadece uzatmalari oynarsiniz. Bu evlilik eninde sonunda biter.

Hanımlar merhaba. Eşimle 2 aylık görücü usulü görüşmeden sonra evlendik. 1.5 yıldır evliyiz İkimiz de devlet memuruyuz. Ailelerden uzak yaşıyoruz. Fazla uzatmayacağım ara ara kavga ederdik ama 15 dakika sonra sarılırdık. Bu kavgalar zamanla azalmıştı. Eşim annesiyle benim yüzümden 5 ay küs kaldı. (hatam yoktu, hep arkamdaydı bu konuda) ben ara anneni diyordum o aramıyordu vs.
Cinsel sorunlar(aştık)

Bunlar eşimin içinde birikmiş birikmiş. Bana birden parladı. 10 gün küs ve kavga şeklinde geçti. Ben hep alttan aldım, o çok öfkeliydi hep. 10 günün sonunda boşanma kararı ile geldi. Eşim bekar hayatı hiç yaşamadığı için (anne evinden direkt eş evine) içinde hep bir ukte kalmıştı farkındaydım. Neyse ben de artık durumu kabullendim ve tamam dedim bu kadar istiyorsan boşanalım. Dilekçeyi verdik evi terketti ama eşim çok gelgit yaşadı. Her gün farklı konuştu. Ben artık tamam ben de seni istemiyorum dediğimde niye böyle yapıyorsun ben seni seviyorum vs dedi. İyi davranıp evliliğimizi kurtarmak için çabaladığımda napacağımı bilmiyorum dedi. Aile etkisi çok çok var. Annesi eminim boşanması için baskı yapıyor. Bu konuyu gerilmesin diye açmamaya çalışıyorum. Ben yine gider gelirm kendimi sevdiririm diyorum vs.

Aile terapistine gittik ve eşim tüm kararı terapiste bağladı. Bakalım bize ne diyecek tarzında. Psikolog da duygular varsa bunlar gelip geçici sorunlar duygular yoksa evet bir boşanma sebebi dedi. Tekrar eve dönün dedi. Çıktığımızda napıcam ben bilmiyorum ki ya sevip sevmediğimi falan dedi. Sustum sadece.

Şimdi eşim mahkeme gününe kadar eve dönecek tekrar. Ailesi hakkında en ufak bir şey söylesem ben suçlu olacağım. Kimsenin lafına bakma desem bile olay çıkacak. Ben onu çok seviyorum ama onun beni sevmediği gerçeği ile yüzleşip sonsuza kadar gitmesinden korkuyorum. Aslında sevdiğini ve aile ile ilgili olan travmalarını atlatamadığını düşünüyorum. (Abisi yengesinden boşanamamış 20 yıldır görüşmüyorlar) bunların olmasından korkuyormuş falan. Ama ben çok ılımlı bir insanım bunu o da biliyor. Gerçekten bu olayların birden bu noktaya gelmesi beni çok etkiledi ve çok ümitsizliğe kapıldım. Çok üzgünüm ne hayallerle evlenmiştim…
Ben boşanma sebebini anlayamadim 2 kez okudum

Eve gel falan demeyin bence bi süre uzak kalın uzak yaşayın aramayın sormayın erkek aklı sonradan başına gelir. Tamamen her açıdan sessiz olun gerçekten seven gelip sorunları düzeltmeye çalışır. Ama bu dediğim uzun bi süre 5 10 gün değil uzun süre sessiz kalmalısınız üstüne gittikçe erkek geri çekilir

Cinsel sorunlar(aştık)

Yani eşinin kendi iradesi yoksa bugün duzelse yarın gene bozulur belli ki sorunlu bir de annesi var .. eğer seviyorsan uğraş derim bir yuva kolay kurulmuyor . Güzel anlar yaşamaya çalışın konuşmaya çalışın birbirnize bı dinleyin

Evlilik iki kişilik ama bu adam tüm hayatı kendi merkezinde yaşıyor. Yok gideyim sevmiyorum, seviyor muyum ki geleyim sonra yok olmuyor yine gideyim.
Bu kadar alttan almalı mi bilemiyorum. Ben senin oyuncağın miyim deyip kapiya koymuştum ben adamı. Gelecekse tam gelsin gidecekse temelli gitsin.
Bu adam bu gelgitlerle karım ne düşünür bana güveni sarsılır mi demiyor bile. Seni kaybetmekten korkmuyor.

Hiç uzatmayın kendi hayatınızdan çalmayın geçen ömür geri gelmiyor analar ne güzeller doğuruyor yenisine sağlık önce kendinizi düşünün deri

Mahkemeye kadar sevip sevmediğinden emin olmayan adamla aynı eve girip kendine bunu yapma. Dik gururlu onurlu şekilde defet gitsin. Boşandıktan sonra en çok bu iki haftadan pişman olma ihtimalin çok yüksek.

Mahkemeye kadar sevip sevmediğinden emin olmayan adamla aynı eve girip kendine bunu yapma. Dik gururlu onurlu şekilde defet gitsin. Boşandıktan sonra en çok bu iki haftadan pişman olma ihtimalin çok yüksek.
+1...bir de yedirdigi paralara ağlayacak, o kadar

X