Eşim, bizim ihtiyacımız olan parayı kardeşlerine vermesi..

KelebekEtkisii34

Sadece Şizofrenler Bu Yazıyı Görebilir
Kayıtlı Üye
23 Mart 2024
107
155
Hanımlar merhaba. Aranızda yeniyim. Evlenerek yurtdışına yerleştim, 2-3 yıldır evliyim. Eşimin annesi Türkiyede. Sorun kayınlarım, hatta büyük kaynım. Kendisi Türkiyeden geleli 1,5 yıl oldu, kendi çocukları ve eşi Türkiyede. Karısına telefon aldı iphone 15, ancak kendi adına alamadığı için, eşimin adına aldı ve eşim peşinat 1000 euro para verdi. Abisi ben vercem dedi ancak hiç oralı olmuyor. üstelik o para evimizin kira parasıydı, yani 2 kiramız birikmiş oldu, buzdolabım bozuk değiştirmek istiyordum, evimde başka eksiklerim de var. eşimle 2 haftadır kavgamız dinmiyor. bu ilk de değil eşim sürekli para yediriyor.

Defalarca konuştuk, kavgalar ettik. Ancak her defasında eşim bir daha olmayacak, pişmanım diyor, ama asla değişen bir şey yok. evlendiğimizden beri böyle. ben parayı başka ihtiyaçlarımıza vermeye çalışıyorum ancak bu da olmuyor, çünkü eşimin kartı eşimde. ne yapacağım bilmiyorum.

siz bu durumda nasıl tepki verirdiniz? ne yapardınız?

Kirayı gerçekten kardeşine telefon için mi verdi 😂 burda kimse sizin eşinize zeka algılayamaz diye düşünüyorum yani ne yapılabilir ki bu konuda adam sürekli bunu yapıyormuş
zoruma giden de bu zaten hastalık falan olur neyse ama sırf karısına son model telefon alacak diye vermesi zoruma gidiyor 2 haftadır hergün kavga ediyoruz hiç huzurumuz kalmadı. ailem burda değil, gidecek yerim de yok

zoruma giden de bu zaten hastalık falan olur neyse ama sırf karısına son model telefon alacak diye vermesi zoruma gidiyor 2 haftadır hergün kavga ediyoruz hiç huzurumuz kalmadı. ailem burda değil, gidecek yerim de yok
Siz isteyin ben olsam isterdim abi ev sahibi kiraya soruyor deyin ne olacak ki

Ne çıktı geldi peşinizden oraya? Dönsün ailesinin yanına. Sen iste o zaman o istemiosa. Ben yapmasi gerekeni yapmadiginda eşim çıkar söylerim şahsen tabi kavga cikar illa ki ama böyle de çıkıyor zaten ustelik siz kendi icinizde sikintilaniosunuz o herifin keyfi yerinde. Bence onun da canı sıkılsın. Git eltine söyle olmadı. Karistir ortaligi :)

Kuru kuru kavga edip durma ara kaynını eltini onlarin başını agrit. Süzük gibi kirayi telefona yatiran adama ne anlatican ki lafla. Annesine babasina söylen bi daha yaparken on kere düşünsün.

Hangi ülkedesiniz?
Ben de evlenip yurt dışına geldim. Dil kursumu tamamladım, süresiz iş sözleşmesiyle çalışıyorum yani işim sağlam çok şükür. Kendimi idame edecek gücü kazandım. Süresiz oturumumu da aldım. Hobilerimi, sporlarımı bile oturttum.

Evliliğim çok iyi gidiyor maşallah ancak yarın bir gün başka gelişmeler olursa pek ala burada tek başıma ayakta kalabilirim. Siz bu konuda bir şeyler yaptınız mı? Yoksa sadece kocanıza güvenip hiçbir şey yapmadan öylece yaşayıp gidiyor musunuz?

İlk tartışmada boşanın demiyorum. Her şeyde olduğu gibi evlilikte de emek gerekiyor. Öyle yuvayı dişi kuş yapar falan demiyeceğim tabi, neticede biz hayvanlar alemi değil, insanlar alemiyiz ve yuvalar her iki tarafın emeğiyle, özverisiyle, sevgisiyle ve geçinme isteğiyle devam eder.
Ama ilk kavgada boşanın da demez kimse. Elbet bir şeyleri düzeltmek için düzgünce konuşabilirsiniz, aklı başında bir aile büyüğünden ya da daha iyisi bir ilişki terapistinden yardım alabilirsiniz.
Bir süre evliliğin oturması için sabredip bekleyebilirsiniz.

Ancak olmuyorsa, gösterdiğiniz özverinin karşılığı yoksa, karşıdaki kişi ısrarla bir şeyleri düzeltmiyorsa da kimse bir kere evlendi diye ölene kadar evli kalmak zorunda değil.
Bir kere yaşayacağı bu hayatta kan kusmak kimseye reva değil. Bu durumda boşanmayı seçmeniz kendi kul hakkınızı korumak olur. Hakkınızda hayırlı olsun.

Hangi ülkedesiniz?
Ben de evlenip yurt dışına geldim. Dil kursumu tamamladım, süresiz iş sözleşmesiyle çalışıyorum yani işim sağlam çok şükür. Kendimi idame edecek gücü kazandım. Süresiz oturumumu da aldım. Hobilerimi, sporlarımı bile oturttum.

Evliliğim çok iyi gidiyor maşallah ancak yarın bir gün başka gelişmeler olursa pek ala burada tek başıma ayakta kalabilirim. Siz bu konuda bir şeyler yaptınız mı? Yoksa sadece kocanıza güvenip hiçbir şey yapmadan öylece yaşayıp gidiyor musunuz?

İlk tartışmada boşanın demiyorum. Her şeyde olduğu gibi evlilikte de emek gerekiyor. Öyle yuvayı dişi kuş yapar falan demiyeceğim tabi, neticede biz hayvanlar alemi değil, insanlar alemiyiz ve yuvalar her iki tarafın emeğiyle, özverisiyle, sevgisiyle ve geçinme isteğiyle devam eder.
Ama ilk kavgada boşanın da demez kimse. Elbet bir şeyleri düzeltmek için düzgünce konuşabilirsiniz, aklı başında bir aile büyüğünden ya da daha iyisi bir ilişki terapistinden yardım alabilirsiniz.
Bir süre evliliğin oturması için sabredip bekleyebilirsiniz.

Ancak olmuyorsa, gösterdiğiniz özverinin karşılığı yoksa, karşıdaki kişi ısrarla bir şeyleri düzeltmiyorsa da kimse bir kere evlendi diye ölene kadar evli kalmak zorunda değil.
Bir kere yaşayacağı bu hayatta kan kusmak kimseye reva değil. Bu durumda boşanmayı seçmeniz kendi kul hakkınızı korumak olur. Hakkınızda hayırlı olsun.
Fransadayım. Şuan dil kursuna gidiyorum ama çalıştığım bir işim yok. Oturum için başvuru yaptık bekliyoruz. Malesef elim kolum bağlayan bunlar. Dil ortalama biliyorum ama çok akıcı değilim

Kira parasını kardeşine telefon alması için veren adamla evli kalmanız hata bence.
Kira ya bu kira! Ödemeyince sokağa atılma riskiniz oluyor ya hani. :olamaz: Nasıl bu kadar düşüncesiz, öngörüsüz olabildi acaba?
Ev sahibiniz kirayı ne zaman ödeyeceksiniz demedi mi? Dediyse eşiniz ne diyor acaba?
Ben olsam ararım kaynımı kira paramızı sana verdi, evden atılmadan ödememiz gerekiyor, parayı öde derdim. Ha çoğu Kk kadını hareketimi yanlış bulur ama sizin durumda doğru diye bir şey kalmamış ki. Boşanmayacaksanız dişlerine göre oynayacaksınız maalesef.

Kuru kuru kavga edip durma ara kaynını eltini onlarin başını agrit. Süzük gibi kirayi telefona yatiran adama ne anlatican ki lafla. Annesine babasina söylen bi daha yaparken on kere düşünsün.
Babası yok, ama annesi de abisini düşünüyor. Çünkü ilk geldiğim zaman telefonla konuşurken bana oğullarıma iyi bak, büyük oğlumu üzmeyin demişti. Ben evlenmeden önce bu kadar kültür farklılığı olacağını tahmin etmemiştim.

Kira parasını kardeşine telefon alması için veren adamla evli kalmanız hata bence.
Kira ya bu kira! Ödemeyince sokağa atılma riskiniz oluyor ya hani. :olamaz: Nasıl bu kadar düşüncesiz, öngörüsüz olabildi acaba?
Ev sahibiniz kirayı ne zaman ödeyeceksiniz demedi mi? Dediyse eşiniz ne diyor acaba?
Ben olsam ararım kaynımı kira paramızı sana verdi, evden atılmadan ödememiz gerekiyor, parayı öde derdim. Ha çoğu Kk kadını hareketimi yanlış bulur ama sizin durumda doğru diye bir şey kalmamış ki. Boşanmayacaksanız dişlerine göre oynayacaksınız maalesef.
Eşim ev sahibini arayıp kirayı geç vereceğini söyledi. Ben eltime mesaj aradım geliyor açıkçası ama küçük düşmek istemiyorum kendime diyorum “sus, Şuan zamanı değil.” Zamanım gelecek bekliyorum ama sanırım 10 yıl yaşladım bu süreçte

Eşim ev sahibini arayıp kirayı geç vereceğini söyledi. Ben eltime mesaj aradım geliyor açıkçası ama küçük düşmek istemiyorum kendime diyorum “sus, Şuan zamanı değil.” Zamanım gelecek bekliyorum ama sanırım 10 yıl yaşladım bu süreçte
Ne küçük düşmesi ya? Borcuna sadık olmayan adama mı küçük düşeceksiniz?
Geciktireceğiz demiş eşiniz kirayı, 3 ay olunca o insanlar sizi o evde barındırır mı? Evden çıkartırlarsa ne yapacaksınız?
E bir de bu durumdan dolayı herhangi bir kara liste olursa, yeni ev nasıl bulacaksınız?

kocam kira parasını eltime iphone 15 alınması için verecek.... henüz yürek yememiş olduğu için bunu yapamaz da... velev ki yaptı ya ona hayatı dar ederim ya ağzına tükürürüm... bosanirim diyemiyorum bunun için bosanamzdin muhtemelen atıp tutmamin bir anlamı yok o konuda. kaynimi arar parayı isterim. kocam da bişey derse aradım diye onu o zaman düşünürdüm. ben kirami odeyemicem eltim iphone 15 ile gezecek hadi ordan yok öyle bir dünya.

X