Eşim, bizim ihtiyacımız olan parayı kardeşlerine vermesi..

Hanımlar merhaba. Aranızda yeniyim. Evlenerek yurtdışına yerleştim, 2-3 yıldır evliyim. Eşimin annesi Türkiyede. Sorun kayınlarım, hatta büyük kaynım. Kendisi Türkiyeden geleli 1,5 yıl oldu, kendi çocukları ve eşi Türkiyede. Karısına telefon aldı iphone 15, ancak kendi adına alamadığı için, eşimin adına aldı ve eşim peşinat 1000 euro para verdi. Abisi ben vercem dedi ancak hiç oralı olmuyor. üstelik o para evimizin kira parasıydı, yani 2 kiramız birikmiş oldu, buzdolabım bozuk değiştirmek istiyordum, evimde başka eksiklerim de var. eşimle 2 haftadır kavgamız dinmiyor. bu ilk de değil eşim sürekli para yediriyor.

Defalarca konuştuk, kavgalar ettik. Ancak her defasında eşim bir daha olmayacak, pişmanım diyor, ama asla değişen bir şey yok. evlendiğimizden beri böyle. ben parayı başka ihtiyaçlarımıza vermeye çalışıyorum ancak bu da olmuyor, çünkü eşimin kartı eşimde. ne yapacağım bilmiyorum.

siz bu durumda nasıl tepki verirdiniz? ne yapardınız?
Açıkcası böyle devam edersen Boşanacağım de ve gerçekten boşa düzelmezse bazıları mahkeme kapısına gitmeyene kadar adam olmuyor

eşim ev sahibine kirayı geciktireceğini söyledi. eşim abisinden istedi ama abisi maaş aldı borcu vermedi, türkiyeye gönderdi parayı. eşim tavır koyamıyor
Esin kardesini tanımıyor mu? Kusura bakmayın esiniz o kadar pasif ki kendini bile savunamıyor ezik ezik diye kızacagim ama annesi sen abisin sus sen abisin o kardesin diye diye esinizi ezdiyse o psikolojikle normal karsılıyorsa? Esiniz pasif ise siz atılgan olmanız an meselesi..
Bence kardeşinize siz gözdağı vermeniz gerektiğini düşünüyorum yoksa devam edecek bu gidişle istemeye .. böyle kayınbirader görümceler vb.. yamyam gibiler para yiyen insanlarından nefret ediyorum. Gidin çalışın alın istediğinizi ya 🙄🙄

Hangi ülkedesiniz?
Ben de evlenip yurt dışına geldim. Dil kursumu tamamladım, süresiz iş sözleşmesiyle çalışıyorum yani işim sağlam çok şükür. Kendimi idame edecek gücü kazandım. Süresiz oturumumu da aldım. Hobilerimi, sporlarımı bile oturttum.

Evliliğim çok iyi gidiyor maşallah ancak yarın bir gün başka gelişmeler olursa pek ala burada tek başıma ayakta kalabilirim. Siz bu konuda bir şeyler yaptınız mı? Yoksa sadece kocanıza güvenip hiçbir şey yapmadan öylece yaşayıp gidiyor musunuz?

İlk tartışmada boşanın demiyorum. Her şeyde olduğu gibi evlilikte de emek gerekiyor. Öyle yuvayı dişi kuş yapar falan demiyeceğim tabi, neticede biz hayvanlar alemi değil, insanlar alemiyiz ve yuvalar her iki tarafın emeğiyle, özverisiyle, sevgisiyle ve geçinme isteğiyle devam eder.
Ama ilk kavgada boşanın da demez kimse. Elbet bir şeyleri düzeltmek için düzgünce konuşabilirsiniz, aklı başında bir aile büyüğünden ya da daha iyisi bir ilişki terapistinden yardım alabilirsiniz.
Bir süre evliliğin oturması için sabredip bekleyebilirsiniz.

Ancak olmuyorsa, gösterdiğiniz özverinin karşılığı yoksa, karşıdaki kişi ısrarla bir şeyleri düzeltmiyorsa da kimse bir kere evlendi diye ölene kadar evli kalmak zorunda değil.
Bir kere yaşayacağı bu hayatta kan kusmak kimseye reva değil. Bu durumda boşanmayı seçmeniz kendi kul hakkınızı korumak olur. Hakkınızda hayırlı olsun.
O atasözü yanlış. Yuvayı çok çok nadir sadece dişi kuş yapar. Ya erkek yapar ve dişi eş seçerken ona göre karar verir, ya da yavru yapacaklarında birlikte yaparlar.

Böyle adamlara sinir oluyorum ya. Millet karısının gönlünü yapsın diye hem kendi karısını üzüyor hem parasından oluyor.
Valla böyle durumlarda biraz cazgir bir kadın olacak ki direkt eltiye söyleyecek senin telefon bizim kira paramızla alındı diye...

Hanımlar merhaba. Aranızda yeniyim. Evlenerek yurtdışına yerleştim, 2-3 yıldır evliyim. Eşimin annesi Türkiyede. Sorun kayınlarım, hatta büyük kaynım. Kendisi Türkiyeden geleli 1,5 yıl oldu, kendi çocukları ve eşi Türkiyede. Karısına telefon aldı iphone 15, ancak kendi adına alamadığı için, eşimin adına aldı ve eşim peşinat 1000 euro para verdi. Abisi ben vercem dedi ancak hiç oralı olmuyor. üstelik o para evimizin kira parasıydı, yani 2 kiramız birikmiş oldu, buzdolabım bozuk değiştirmek istiyordum, evimde başka eksiklerim de var. eşimle 2 haftadır kavgamız dinmiyor. bu ilk de değil eşim sürekli para yediriyor.

Defalarca konuştuk, kavgalar ettik. Ancak her defasında eşim bir daha olmayacak, pişmanım diyor, ama asla değişen bir şey yok. evlendiğimizden beri böyle. ben parayı başka ihtiyaçlarımıza vermeye çalışıyorum ancak bu da olmuyor, çünkü eşimin kartı eşimde. ne yapacağım bilmiyorum.

Böyle şeylerden çok geçtim 5 yıllık evliyim, eşimin kardeşi var evli benzer konulardan evliliğimde defalarca sorun çıktı herkes evinde mutlu mutlu yaşarken biz tuvalet silip borç harç kapatma derdindeydik üstelik bende yurt dışında yaşıyorum ve kıralar bin Euro’dan başlıyor ve sonunda artık ben işi bıraktım tek maaşa düştük böyle iyim çünkü milletin geçimini sağlamak için çalışmıyoruz eşimi yurtdışına getirdim getireli belimizi doğrultamadık onun şu ihtiyacı var bunun buna ihtiyacı var , yok düğün var derken hep bir borç içindeydik ve sonunda artık büyük kavgalar sonucu sessiz sedasız işten ayrıldım . Sizde evinizin bereketini rızkınızı kaynınıza ve eltinize yedirmeyin. Sizde dara düşüyorsunuz kimse elini uzatıyor mu ? Siz zor durumdasınız şuan neden kimse elini uzatmıyor eğer çalışıyorsanız yapmayın bırakın işi eşiniz tek maaşla geçinsin hemde geçindirsin bakalım yapabiliyor mu .

Merhaba tabiki dedim. Eşim de dedim diyor ama benim eşim çok pasif. Bana yalan söyleyerek ortalığı düzelttiğini sanıyor sadece.

Böyle şeylerden çok geçtim 5 yıllık evliyim, eşimin kardeşi var evli benzer konulardan evliliğimde defalarca sorun çıktı herkes evinde mutlu mutlu yaşarken biz tuvalet silip borç harç kapatma derdindeydik üstelik bende yurt dışında yaşıyorum ve kıralar bin Euro’dan başlıyor ve sonunda artık ben işi bıraktım tek maaşa düştük böyle iyim çünkü milletin geçimini sağlamak için çalışmıyoruz eşimi yurtdışına getirdim getireli belimizi doğrultamadık onun şu ihtiyacı var bunun buna ihtiyacı var , yok düğün var derken hep bir borç içindeydik ve sonunda artık büyük kavgalar sonucu sessiz sedasız işten ayrıldım . Sizde evinizin bereketini rızkınızı kaynınıza ve eltinize yedirmeyin. Sizde dara düşüyorsunuz kimse elini uzatıyor mu ? Siz zor durumdasınız şuan neden kimse elini uzatmıyor eğer çalışıyorsanız yapmayın bırakın işi eşiniz tek maaşla geçinsin hemde geçindirsin bakalım yapabiliyor mu .
Ben çalışmıyorum ki zaten çalışsam bu duruma katlanmazdım heralde.. bu konulardan dolayı geldiğimden beri mağdurum. Malesef eşim uyanık biri değil, diğer tüm kardeşleri çok uyanık.

Evlendiğinizden beri böyleyse sendede suç var.
Değişmiyorsa neden hala berabersin?
Sürekli böyle yapan biriyle olmak kendi tercihin.

Ben çalışmıyorum ki zaten çalışsam bu duruma katlanmazdım heralde.. bu konulardan dolayı geldiğimden beri mağdurum. Malesef eşim uyanık biri değil, diğer tüm kardeşleri çok uyanık.
Zaten hep böyle oluyor izin vermeyeceksiniz çizgi çekin bence belli mesafeyi kurun ben çok yaşadım böyle şeyler eşin önce evini düşünmesi lazım siz başkasının evini geçindirmek için evlenmediniz şuan herkes kira ödememek için ev felan alıyor borç içinde kendileri için birşeyler yapıyorlar sizde kendiniz için birşeyler yapın en azından borcumuz var dersiniz 🙂

Bu tur aile ici enayiler hep oluyor ve kendine gelmeleri uzun zaman aliyor.
Arayin kayninizi, esine sizin kiranizla telefon almaya untanmiyormy bi sorun bakalim
Kız ne utanacak böyle insanlar yüzsüz oluyor bende bazı şeyler yaşadım bunlarda utanma olsa sormazlar bile buna benzer bir olay yaşadım kaynım eltim için iPhone istedi kıyameti kopardım ben ameliyatlı halimle işe gittim kaç sene çalıştım nerelerde çalıştım milletin tuvaletini bile sildim. Yine de ayaklarımın üstünde durdum kadın olarak eşime destek çıktım baktım olmuyor bıraktım yani Banane elin s**tüğün. İphonundan yani gitsin çalışsın alsın konu sahibi olan arkadaşımız da bu şekilde tepkisini göstermeli bence çok Altan alınca böyle oluyor

Böyle adamlara sinir oluyorum ya. Millet karısının gönlünü yapsın diye hem kendi karısını üzüyor hem parasından oluyor.
Valla böyle durumlarda biraz cazgir bir kadın olacak ki direkt eltiye söyleyecek senin telefon bizim kira paramızla alındı diye...
Bunu söylese inan bana bayram eder sefasını sürerler ne utanma olur ne vicdan..

Evlendiğinizden beri böyleyse sendede suç var.
Değişmiyorsa neden hala berabersin?
Sürekli böyle yapan biriyle olmak kendi tercihin.
Ben yurtdışına geldim henüz akıcı dil bilmiyorum ve çalışmıyorum. Boşanıp Türkiye’ye dönmek iyi bir fikir değil benim için açıkçası. Zaten bu sorunları aşabilsem durmazdım. Düzelir diye bekledim ancak bu son yapılanı affedemiyorum

Kız ne utanacak böyle insanlar yüzsüz oluyor bende bazı şeyler yaşadım bunlarda utanma olsa sormazlar bile buna benzer bir olay yaşadım kaynım eltim için iPhone istedi kıyameti kopardım ben ameliyatlı halimle işe gittim kaç sene çalıştım nerelerde çalıştım milletin tuvaletini bile sildim. Yine de ayaklarımın üstünde durdum kadın olarak eşime destek çıktım baktım olmuyor bıraktım yani Banane elin s**tüğün. İphonundan yani gitsin çalışsın alsın konu sahibi olan arkadaşımız da bu şekilde tepkisini göstermeli bence çok Altan alınca böyle oluyor
Eşime çok tepki gösterdim haftalarca kavga ettik işine gelmediği için konuyu kapatıyor. Abisi ile denk gelsek bir şekilde diyeceğim. Eltime mesaj atsam eltim mutluluktan ölür aramız bozuldu diye, zaten benim burda kendisinin Türkiye’de olmasına bozuluyor

Arayın kaynınızın eşini benim rıskımı yemeye ne hakkınız var deyin. Madem eşiniz dinlemiyor belki karşı dinler

Zaten hep böyle oluyor izin vermeyeceksiniz çizgi çekin bence belli mesafeyi kurun ben çok yaşadım böyle şeyler eşin önce evini düşünmesi lazım siz başkasının evini geçindirmek için evlenmediniz şuan herkes kira ödememek için ev felan alıyor borç içinde kendileri için birşeyler yapıyorlar sizde kendiniz için birşeyler yapın en azından borcumuz var dersiniz 🙂
Her ailede var o da bana denk geldi benim eşimin arayı bulma anlayışı bana yalan söylemek 🥲 çünkü daha önce defalarca para verdi kendi söylemedi ben banka hesabına vs bakıp anladım, ailesine daha çok sinirlenmemek için bana yalan söylüyor. Yok abim çok gururlu, asla bizim paramızda gözü yok😆 tabii yersen. O kadar gururlu ki, kendi karısını mutlu etmek için kardeşinin kira parasını almaktan hiç utanmıyor

Arayın kaynınızın eşini benim rıskımı yemeye ne hakkınız var deyin. Madem eşiniz dinlemiyor belki karşı dinler
hiiiç sanmam çünkü abisine göre ailesi bütün parayı ona verecek o herkese harçlık verecek. Öyle laftan sözden anlayacak insan bunu zaten düşünür bence. En başta dediki eşime ben peşinatını taksitlerini vercem. Ben de gittim eşim ben abisi gittik, peşinat parası fazla çıktı, abisi dedi “e bana demedin ben ona göre ayarlardım kendimi” benim salak eşim durur mu atladı hemen ben çektiririm abi. Sonra abisi de dalga geçiyor sana bu parayı ödemesem ne büyük kazık atmış olurum dimi diye. Aklıma geldikçe çıldırıyorum

X