Eşim çok istekli, bıkmak üzereyim.

Abla menopoza girince nasıl cocuk dogurcan ya🙆🏻‍♀️
Haklisin gulmekte, ben uzun uzun yazmayayim diye aciklamadim, tabii ki dogal bir gebelik olmayacak, yumurta donasyonu ile menapozda da olsaniz cocuk dogurabiliyorsunuz ama tabii ki donosyon yumurta ile.

Başkasından yumurta alarak hamile kalabiliyor diye biliyorum ben.
Evet baskasindan yurmurta alinarak, yumurta donasyonu deniyor ve Kibris da neredeyse 30 senedir yapilan bir tup bebek tedavisi. Sadece benim gibi yasi gecmis degil, cok erken menapoza giren genc kadinlarda var maalesef, ve tek careleri yumurta donasyonu ile hamilelik.
45 yasini asmis, daha once hic cocuk dogurmamis biri, ancak yumurtasini eger dondurmamis ise tek caresi yumurta donasyonu, o da sadece Kibris yapiliyor, daha baska ulkelerde de mevcut ama Turkiye'de ki ailelerin bir cogu oraya gider bu islem icin.

Yaptiginiz cok bencilce degil mi? İş kendinize gelince ilac kullanmam ben boyle mutluyum diyorsunuz ama adama gelince ilac vereyim istegi azalsin. Ee adama sordunuz mu belki adamda oyle mutlu ve sevismek istiyor ki normal olan insanin sevismek istemesi bence. 🙄

Ayrica hicbir istek ve heyecan yokken nasil agri acisiz iliski yasanabiliyor onu da anlamadim. Ben hazir olmadan, isteksizce iliski yasamaya kalksam canim acir.
Yani hazir olmak icin bir takim seylerin salgilanmasi lazim ki rahat iliski olsun. 😁😁 Bana sacma geldi

Eşinizin, onun için yaptığınız bu fedakarlığı hak ettiğine emin misiniz? Bence bu soruyu yanıtlarken kendinize karşı dürüst olun. Kendisi vakti zamanında sizin "anne olma" isteğinize karşı kayıtsız kalmış, sizi bu konuda ötelemiş siz bunun için göz yaşı dökerken, sinir krizleri geçirirken gel dizi-film bakalım diyebilecek kadar duygularınıza, içerisinde bulunduğunuz psikolojik durumunuza kayıtsız kalmış birisi. Şimdi sırf o istiyor diye gram isteklilik duymadığınız halde onunla haftada bilmem kaç kez ilişkiye girdiğinizi söylüyorsunuz. Muhtemelen sizin yerinizde bir başkası olsa, böyle anlarda "amaaan boşver gel sana erotik güzel bir film açayımda onu izle" der hıncını alırdı. Ne diyeyim Allah herkese sizin gibi anlayışlı, kabullenici, kindar olmayan, affedici eşler nasip etsin.
Sagolun, evet maalesef ki bu kabullenici, alttan alan yapim karakterim nedeniyle hep suistimal edilmişimdir. Hani boşanırsam da baska bir evlilik asla yapmam (buyuk konusmayayim) ama dediğiniz gibi de bir kadin icin en aci sey, anneligini yasayamamasi bence. Esim bu konuda hep korktu, beni de korkuttu. Bu yüzden ona kirginim, bunu da her firsatta dile getiriyorum, simdi evlatlik almak istiyorum. bu konuyu açarken de sana sormuyorum, istemiyorsa da kendim evlat edinecegim dedim. Cinsel iliskiye de gelince, hak ediyor mu bilmiyorum, artik hak etmesi falan değil ama onun icin en buyuk ceza zaten benim isteksiz ve sadece o istiyor diye yapmış olmam. Yani o da boyle bir cinsel yasam istemezdi eminim.
Yasiniz kac bilmiyorum, umarim benim gibi olmazsiniz, yani hem evli olup bu durumda olmak cok zor, yani hic cinsel isteginiz olmamasi ayni zamanda sizi herseyden alıkoyuyor, saçlarınıza bakmıyorsunuz, sadece aman düzgün görünsün, guzel gorunmek falan hic ama hic umrumda degil, tek derdim saglikli olmak.

Benim derdim biraz tuhaf ve abes gelebilir size, ama paylaşmasam da catlatacagim. Esimle 20 senedir evliyiz, mutluyuz da, çocuğumuz yok,ben 47 yasindayim esim de 49 yasinda.

Ben 2 sene once menopoza girdim, hormon takviyesi de yapmadan bir sekilde atlatiyorum. Yalniz sorunum esimin asiri istekli olmasi.yani neredeyse haftada 3-4 gün cinsel ilişki istiyor. Bana gelince cinsel iliskiye girmek bir azap,bir işkence. Fiziksel bir acı ya da ağrım yok, gayet normal herşey ama benim hicbir istek veya heyecanim yok ve boyle de cok ama cok mutluyum, cinsel bir ilişkim olmadan omrumun sonuna kadar yaşayabilirim,erkeklere karsi hic ama hic bir arzum ve nerakim yok, bazen arkadaslar arasinda aktörleri falan konuşuyorlar, cok yakisIkli, çok seksi vs ben de tik yok,tum erkekler kardesim gibi, esim haricinde tabii ve de inanin hayatimin en guzel, en rahat, en mutlu, kendimle en barışIk zamanini yaşıyorum, yani dunyaya bir daha gelsem, boyle bu mutlulugu genc yasimda hissetmek isterdim.

Doktor hanim bana hormon ilaci vereyim, cinsel isteğiniz yerine gelsin dedi. ama benim derdim gelmesi degil ki, aksine boyle cok mutluyum, aman gelmesin zaten. Ama esim mutsuz bu seferde. O da cinsel istegi azalacağına çoğalıyor, size sorum, erkegin cinsel istegini azaltan, zararli olmayan bildiğiniz denenmis, zararsız bir bitkisel bir ilac falan var mi acaba? eskilerden askerlikte yemeklere şap atarlarmış diye duyardim, ama zararli oldugunu biliyorum. Bir de çocuğumuz yok, sirf cocuk bile dogurmayi dusunuyorum bu yuzden, belki enerjisini, vaktini cocuga harcarsa, kafasi kendi istekleriyle mesgul olmaz diyorum, biliyorum sacma ama, yasamadiginiz icin bilemezsiniz, inanin cok ama cok zor, bu durumda olunca insan her şeyi düşünüyor.
kusura bakmayın da her konunuzda farklı hikayeler uydurmuşsunuz. 2018 de 6 yıllık evliyseniz şimdi nasıl 20 yıllık evli oluyorsunuz, hadi yanlış yazdınız desem 6 yerine 16 olsa başka konunuzda 35 yaşında evlendim demişsiniz. Yani o durumda da 12 yıllık evli olacaksınız.

Yaptiginiz cok bencilce degil mi? İş kendinize gelince ilac kullanmam ben boyle mutluyum diyorsunuz ama adama gelince ilac vereyim istegi azalsin. Ee adama sordunuz mu belki adamda oyle mutlu ve sevismek istiyor ki normal olan insanin sevismek istemesi bence. 🙄

Ayrica hicbir istek ve heyecan yokken nasil agri acisiz iliski yasanabiliyor onu da anlamadim. Ben hazir olmadan, isteksizce iliski yasamaya kalksam canim acir.
Yani hazir olmak icin bir takim seylerin salgilanmasi lazim ki rahat iliski olsun. 😁😁 Bana sacma geldi
diğer konularına da bakarsanız çelişki çok zaten

Sevgili Cirilla, anliyorum kulagina bencilce geliyor tavrim. Benim alacagim bitkisel ilac degil hormon tedavisi ve bu tedavinin kanıtlanmış %69 oranda kanser artirma riski var.Bir cinsel iliski icin, doktorum tarafindan yuzume soylenmis bir riski almam. Esime gelince, sadece bitkisel libido dusurucu bir ilac var midir diye sordum, her nasil erkekler libidosunu yukseltmek icin mesela aktarlardan Ginseng gibi, mesir macunu gibi seyler aliyorlar, bende bunun tersini yapan bir sey var midir diye sordum, sorarken de abes oldugunu biliyorum dedim, evet onun hayatini etkilemeye hakkim yok, ama daha mutlu olacaksak niye olmasin.

Sagolun, evet maalesef ki bu kabullenici, alttan alan yapim karakterim nedeniyle hep suistimal edilmişimdir. Hani boşanırsam da baska bir evlilik asla yapmam (buyuk konusmayayim) ama dediğiniz gibi de bir kadin icin en aci sey, anneligini yasayamamasi bence. Esim bu konuda hep korktu, beni de korkuttu. Bu yüzden ona kirginim, bunu da her firsatta dile getiriyorum, simdi evlatlik almak istiyorum. bu konuyu açarken de sana sormuyorum, istemiyorsa da kendim evlat edinecegim dedim. Cinsel iliskiye de gelince, hak ediyor mu bilmiyorum, artik hak etmesi falan değil ama onun icin en buyuk ceza zaten benim isteksiz ve sadece o istiyor diye yapmış olmam. Yani o da boyle bir cinsel yasam istemezdi eminim.
Yasiniz kac bilmiyorum, umarim benim gibi olmazsiniz, yani hem evli olup bu durumda olmak cok zor, yani hic cinsel isteginiz olmamasi ayni zamanda sizi herseyden alıkoyuyor, saçlarınıza bakmıyorsunuz, sadece aman düzgün görünsün, guzel gorunmek falan hic ama hic umrumda degil, tek derdim saglikli olmak.
Bence de bundan sonra kendiniz nasıl istiyorsanız o şekilde davranın ve yaşayın.

Sevgili Cirilla, anliyorum kulagina bencilce geliyor tavrim. Benim alacagim bitkisel ilac degil hormon tedavisi ve bu tedavinin kanıtlanmış %69 oranda kanser artirma riski var.Bir cinsel iliski icin, doktorum tarafindan yuzume soylenmis bir riski almam. Esime gelince, sadece bitkisel libido dusurucu bir ilac var midir diye sordum, her nasil erkekler libidosunu yukseltmek icin mesela aktarlardan Ginseng gibi, mesir macunu gibi seyler aliyorlar, bende bunun tersini yapan bir sey var midir diye sordum, sorarken de abes oldugunu biliyorum dedim, evet onun hayatini etkilemeye hakkim yok, ama daha mutlu olacaksak niye olmasin.
yaş sorularına niye cevap vermediniz?

Konu bence yalan, zira her ifadeniz çelişkili ama şunu eklemem lazım.
Hiçbir yetişkin insana kendisinden habersiz ilaç, bitkisel ilaç veremezsiniz. O sizin çocuğunuz değil, o bir yetişkin. Siz tamamen kendi rahatınız için eşinize ilaç vermek istiyorsunuz. O ilaç eşinize zarar verse, adam ölse gitse (bitkisel ilaçların yan etkisi yok değil var, kaç insan bitkisel zayıflama hapından dolayı rahatsızlandı, vefat etti) cevabını hekimlere nasıl vereceksiniz "yaa şeyyy kocam istekliydi, ben kendi isteksizliğimi çözmek yerine kocama ilaç vermeyi tercih ettim ihihih" diyeceksiniz? En mantıklısı gidin kendiniz tedavi olun, zira eşiniz günde 5 kere istiyor değil. Bu yaşlarda erkeklerin libidosunun artması normal. Tedavi olması gereken sizsiniz, çünkü isteksizlik sizin probleminiz. Bencilliğiniz için adamı ölüme bile götürmeyi göze alıyorsunuz.

kusura bakmayın da her konunuzda farklı hikayeler uydurmuşsunuz. 2018 de 6 yıllık evliyseniz şimdi nasıl 20 yıllık evli oluyorsunuz, hadi yanlış yazdınız desem 6 yerine 16 olsa başka konunuzda 35 yaşında evlendim demişsiniz. Yani o durumda da 12 yıllık evli olacaksınız.
Ben bile karistiriyorum haklisiniz, biz 20 sene once tanistik, evli gibiydik ilk günden beri, 5 ay sonra sonrasinda yurtdisinda acilen kagit ustunde evlendik,zira vize durumumdan dolayı donem gerekiyordu. konsolosluga bildirmedim o zamanlar bilgi eksikliğinden ben de bilmiyordum bildirmek gerektigini, sonra Turkiye'de nufus mudurlugune basvurmak evli olduğuma dair, okullarimiz bitti, maddi olarak iyi duruma geldik bu sefer gercek bir dugun yaptik Turkiye'de 35-36 yaslarindaydim.

Aman çocuk yapmayın sakın

Ben böyle iyiyim rahatım diyen biri için çocuk rahat bozan bir şeydir rahatınız bozulur

Benim derdim biraz tuhaf ve abes gelebilir size, ama paylaşmasam da catlatacagim. Esimle 20 senedir evliyiz, mutluyuz da, çocuğumuz yok,ben 47 yasindayim esim de 49 yasinda.

Ben 2 sene once menopoza girdim, hormon takviyesi de yapmadan bir sekilde atlatiyorum. Yalniz sorunum esimin asiri istekli olmasi.yani neredeyse haftada 3-4 gün cinsel ilişki istiyor. Bana gelince cinsel iliskiye girmek bir azap,bir işkence. Fiziksel bir acı ya da ağrım yok, gayet normal herşey ama benim hicbir istek veya heyecanim yok ve boyle de cok ama cok mutluyum, cinsel bir ilişkim olmadan omrumun sonuna kadar yaşayabilirim,erkeklere karsi hic ama hic bir arzum ve nerakim yok, bazen arkadaslar arasinda aktörleri falan konuşuyorlar, cok yakisIkli, çok seksi vs ben de tik yok,tum erkekler kardesim gibi, esim haricinde tabii ve de inanin hayatimin en guzel, en rahat, en mutlu, kendimle en barışIk zamanini yaşıyorum, yani dunyaya bir daha gelsem, boyle bu mutlulugu genc yasimda hissetmek isterdim.

Doktor hanim bana hormon ilaci vereyim, cinsel isteğiniz yerine gelsin dedi. ama benim derdim gelmesi degil ki, aksine boyle cok mutluyum, aman gelmesin zaten. Ama esim mutsuz bu seferde. O da cinsel istegi azalacağına çoğalıyor, size sorum, erkegin cinsel istegini azaltan, zararli olmayan bildiğiniz denenmis, zararsız bir bitkisel bir ilac falan var mi acaba? eskilerden askerlikte yemeklere şap atarlarmış diye duyardim, ama zararli oldugunu biliyorum. Bir de çocuğumuz yok, sirf cocuk bile dogurmayi dusunuyorum bu yuzden, belki enerjisini, vaktini cocuga harcarsa, kafasi kendi istekleriyle mesgul olmaz diyorum, biliyorum sacma ama, yasamadiginiz icin bilemezsiniz, inanin cok ama cok zor, bu durumda olunca insan her şeyi düşünüyor.
Bence gec bile kalmissiniz eger annemin telefonu bozuk olmasa o zannederdim 😄
Annemin bir taktigi var onu dene
3 4 gun her aksam birlikte ol ama boyle uzat geceyi ondan sonra kafan rahatlar

Böyle mutluyken çocuk bence gerekli bir mevzu değil.
İçinizde ah çocuğum olsa/olsaydı diye bir yara var mı ?

Bence niye olsun ki ne alaka, hepimiz doğurmak zorunda mıyız v
Varolus sebebimiz doğurmak çoğalmak mi devamli.

Gerçi bizim böyle bı konuya deginmemiz bile yersiz, sizin buraya actiginiz mevzu bu değil bize ne kurcalamak
Maalesef o duygu kaybolur diye teselli ediyorum kendimi ama olmuyor, olene kadar boyle icimde bir yara gibi gidecek benimle.

sadece aman düzgün görünsün, guzel gorunmek falan hic ama hic umrumda degil, tek derdim saglikli olmak.

Ben burda bencillik görmüyorum, menopoza girdiyseniz girdiniz gayet normal bir süreç. Hayatboyu hormonlara esir yaşamak çok zor olurdu zaten, bir noktadan sonra östrojen/testesteron azalınca insan daha farklı önceliklere sahip oluyor sağlık gibi, huzur gibi, torunla aileyle vakit geçirmek gibi ...Yani hayatboyu saçla başla kıyafetle uğraşmak, kadin kovalamak çok zor olurdu diye tahmin ediyorum, menopoz doğal ve yaşanması gereken bir süreç. Doğal olmayacak şekilde hormon pompalatmak vücut dengenizi bozar, boşverin. Bencilin Allahı kocanız ık mık çekip yıllarca oyalamış, bir kadının çocuk sahibi olma hakkını elinden almış. Ben olsam ne halt yerse yesin derdim, mutlu mu mutsuz mu umursamazdım herhalde.

X