Eşim evi terk etti ama boşanalım demedi..

Üniversite değil ama okuldaki kadın öğretmen guruhlari ciddi anlamda sıkıntılı. Bir arkadaşım eşinden ayrılmıştı , yaşça büyük ogretmen arkadaş sen artık ikinci el oldun seni oğluma almam dedi. Yine başka yaşça büyük ogretmen arkadaşım elini yakmıştı ütüyle sen ayıplı malsin artık kimse almaz seni demişti. Bazı okullarda evlilik ve çocuk çok yüceltilen durumlar. Bekarsan sıkıntı , ayrıldıysan daha çok sıkıntı.

benden çekindiği için çocuğumu dövmeye ona psikolojik şiddet uygulamaya başladı.
Bu cümlenizden sonra sizden de o pislikten de nefret ettim. Allah akıl fikir versin .
Bir pislik benim çocuğuma el kaldıracak ve ben hala onun için çabalayacağım. Off çok kötü şeyler yazmak istiyorum ya !

Çocuklarınıza ve kendinize bu işkenceyi neden yapıyorsunuz,hayretler içinde okudum.
Varlığı zarar birini hayatınızda tutmak istemenizin hiçbir geçerli nedeni yok olamaz.

Hepsini okudum. Hala ne yapıcağınızı bilmiyorsunuz çok ilginç. Yine zavallı çocuklara acıdım..herkes anne baba olmamalı, hadi oldunuz bari bundan sonra hakkını verin. Muhtemelen boşanmaz ve sorunlu çocuklar yetiştirip topluma salarsınız üzgünüm ama öyle hissediliyor

Bu cümlenizden sonra sizden de o pislikten de nefret ettim. Allah akıl fikir versin .
Bir pislik benim çocuğuma el kaldıracak ve ben hala onun için çabalayacağım. Off çok kötü şeyler yazmak istiyorum ya !
Bunu görmemişim ben ya buna rağmen hala koca koca modundasınız ya yazıklar olsun.. keşke almanyadaki gibi hemen alınsa böyle ailelerin çocukları. Mide bulandırıcı bir ailesinz

sonrada o sorunlu çocuklar başka çocukların başını yakacak onlarda gelp burda çözüm arayacaklar bu kısır döngüyü yine biz yarattıyoruz..

Ucte ikisini okudum cok detay var yoruldum
Arkadasim sen aman baskidan cocuk yaptim yok degisir dedim yok kizim ayrilmayin dedi derken ömrünü heba etmişsin
Bi avukat tut durumu acikca anlat fiziksel psikolojik ve ekonomik şiddet yasamissin cocuguna da yansimis kaç kurtar kendini bir de otur evinde tazminat nafaka ne varsa iste ve kapinda yatsa bile zerre inanma
Adam dengesiz ruh hastasi resmen

Canım yazdıklarının hepsini okuyamadım çok uzun yazmışsın içim daraldı üzüldüm şaşırdım ama allah sabır versiin yardımcın olsun diyorum bir an önce kurtulman dileğiyle

Bunu görmemişim ben ya buna rağmen hala koca koca modundasınız ya yazıklar olsun.. keşke almanyadaki gibi hemen alınsa böyle ailelerin çocukları. Mide bulandırıcı bir ailesinz
O cümleden sonrasını okuyamadım biliyor musunuz? Konu sahibi çooook vicdansız ve bencil bir kadın. Koca delisi !

Evliliğin başından beri bir terör. Buna rağmen dünyaya çocuk getirmek. Arsız saygısız akrabalar. Haddini sınırını bilmeyen "getir bunu, barışın / götür bunu anasına bırak" komutları veren, hızını alamayıp arada üstünüze yürüyen bir abi. Tokatlayan eş. Hırsını masum çocuğa şiddet uygulayarak çıkaran aynı gaddar eş. Ve çocuğa kardeş istedi diye oyuncak alırcasına ikinci çocuğu yapan siz!. Gidemesin diye araba saklamalar vs vs. Her bir cümleden yanlışlar akıyor!. Tüm bunları yazıyorsunz ve boşanalım demedi diyorsunuz. Sanki çocukları bahane edip böyle hır gür içinde yaşamaya devam etmek istiyor gibisiniz. Kararlı olup dava açın, o masum yavrulara yeni ve huzurlu bir hayat kurun. Anneniz ve abiniz de arkanızdayken yardım alıp çözün bu işi. Yok böyle devam etmek istiyorsanız da gidemesin diye araba saklamaktan daha gerçekçi ve çözümcül yollara başvurun. Ve en önemlisi ; çocuklara şiddete asla izin vermeyin

Bazen diyorum ki bir gün uyansak kendimizi bir Kuzey Avrupa ülkesinde bulsak.
Şu ailelerinden şiddet gören, istismara uğrayan çocukların direkt devlet korumasına verildiği, anne babanın en ufak kavgasında kapıya sosyal hizmetlerin dayandığı bir yerde olsak.

Babasızlığı biliyorsunuz şiddet dolu bir evde anne babanın çeşitli psikopatlıklar yaptığı bir yerde yaşamayı biliyor musunuz peki?

Son düzenleme:
Hakikaten inanıyorum artık burada gerçekten samimi hislerini yazan yararlı bilgiler paylaşan çok nadir insanlar var kusura bakmayın da ben de sizden iğreniyorum tuzu kuru olanın laf üretmesi ne kolay sırf lafazanlik yapmak ićin çocuğumu dövüyor cümlesini alıp sanki hergün dövüyor gibi yansitmişsniz.(belki bir veya 2 dur)Eger kadrolu öğretmen olsaydım evet saniyesinde boşatrdim,durumum iyi olsaydı hakkım olan arabayı saklamak zorunda kalmazdim sanki Türkiye'de boşanan kadına altın tepsiler sunuluyormuş gibi konuşuyorsunuz zaten.Devlet memuru değilim ücretli öğretmenlik yaptğimi yazdım ama daha okumaktan yoksun beyinler bir devlet memuru avukat İst.demişsiniz. O kadar seviyeniz düşük saygısız ki gerisini getiremiyorum bile sizin hayatınızda hiç hatalar kusurlar yok diymi hanmlar maşallah hepininiz sütten çıkmış ak kaşık siniz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…