Eşim evi terk etti ama boşanalım demedi..

Ben niye okudum ki bunları şimdi. Nerden baksan tutarsızlık. Nerden baksan elde kalan bir hikaye.
Çok klişe, olan çocuklara olmuş. Bir de öğretmensiniz. Yazık gerçekten çok yazık.

Aklıma çok eski bir çocukluk arkadaşım geldi. Kız lise yıllarında biriyle konuşuyordu, hepimiz onları onların ilişkisini çok severdik. Ailelerimiz bile tanırdı ve kabullenmisti. Çocuk çok kibar beyefendi doğru düzgün bir delikanliydi herkes evlenecek gözüyle bakıyordu.
Üniversite yıllarında yolları değişmeye başladı. Tabi normal olabilir ilk gençlik ama onların durumu çok farklıydı.
Kız öğretmen oldu, çocuk grafik tasarımcı oldu.
Ve bu kız 360 derece degisti. Birden kendi dengi olduğunu savunduğu biriyle nişanlandı. Herkes çok şaşkındı. Çocuk büyük bunalimlara girmişti.
Kız bizim arkadaşımız diye nişanlısını kabullenmeye çalıştık. Ama adam bildiğin hastaydı. Meyveyi, sebzeyi çatal bıçakla yiyen hatta kurabiye için bile çatal bıçak isteyen ama peçete getirmedin ki diyen bir tip.
Kızı köle gibi kullanmaya başladı. Tamam ayrilicaklar dediğimiz de apar topar evlendiler. Kızın çok kötü bir evliliği var fakat ayrılamıyor. Ayrılmak istemiyor. Yıllar içinde görüşmeyi kestik.
Diğer çocuk ise savunma bakanliginda çok güzel mevkilere geldi. He halen çok entellektüel ve halen çok beyefendi. Ailemizden biri gibidir. O kızı hiç unutamamış olmasına rağmen bazen sukreder böyle dar zihniyetli bir ezikle evlenmedigi için.
Burda da hep öğretmen hanımlar kötü evliliklerini idame ettirmek için fikir istiyorlar.
Ben anlamıyorum unilerin bu bölümlerinde kızların beynine neler işliyorlar ki, genel olarak hepsi bu kafada.
Istisnalari tenzih ederim.
Öğretmenlik çok saygı duyduğum bir meslek. Ben halen ilkokul ve lise ogretmenlerimle görüşürüm. Inanilmaz donanımlı ve çok saygıdeğer insanlar. Tabiii çok eski zamanlar bunlar.
Yeni nesil yeni sistem bir farklı demek ki.
Üniversite değil ama okuldaki kadın öğretmen guruhlari ciddi anlamda sıkıntılı. Bir arkadaşım eşinden ayrılmıştı , yaşça büyük ogretmen arkadaş sen artık ikinci el oldun seni oğluma almam dedi. Yine başka yaşça büyük ogretmen arkadaşım elini yakmıştı ütüyle sen ayıplı malsin artık kimse almaz seni demişti. Bazı okullarda evlilik ve çocuk çok yüceltilen durumlar. Bekarsan sıkıntı , ayrıldıysan daha çok sıkıntı.

benden çekindiği için çocuğumu dövmeye ona psikolojik şiddet uygulamaya başladı.
Bu cümlenizden sonra sizden de o pislikten de nefret ettim. Allah akıl fikir versin .
Bir pislik benim çocuğuma el kaldıracak ve ben hala onun için çabalayacağım. Off çok kötü şeyler yazmak istiyorum ya !

Çocuklarınıza ve kendinize bu işkenceyi neden yapıyorsunuz,hayretler içinde okudum.
Varlığı zarar birini hayatınızda tutmak istemenizin hiçbir geçerli nedeni yok olamaz.

Hepsini okudum. Hala ne yapıcağınızı bilmiyorsunuz çok ilginç. Yine zavallı çocuklara acıdım..herkes anne baba olmamalı, hadi oldunuz bari bundan sonra hakkını verin. Muhtemelen boşanmaz ve sorunlu çocuklar yetiştirip topluma salarsınız üzgünüm ama öyle hissediliyor

Bu cümlenizden sonra sizden de o pislikten de nefret ettim. Allah akıl fikir versin .
Bir pislik benim çocuğuma el kaldıracak ve ben hala onun için çabalayacağım. Off çok kötü şeyler yazmak istiyorum ya !
Bunu görmemişim ben ya buna rağmen hala koca koca modundasınız ya yazıklar olsun.. keşke almanyadaki gibi hemen alınsa böyle ailelerin çocukları. Mide bulandırıcı bir ailesinz

Hepsini okudum. Hala ne yapıcağınızı bilmiyorsunuz çok ilginç. Yine zavallı çocuklara acıdım..herkes anne baba olmamalı, hadi oldunuz bari bundan sonra hakkını verin. Muhtemelen boşanmaz ve sorunlu çocuklar yetiştirip topluma salarsınız üzgünüm ama öyle hissediliyor
sonrada o sorunlu çocuklar başka çocukların başını yakacak onlarda gelp burda çözüm arayacaklar bu kısır döngüyü yine biz yarattıyoruz..

Ucte ikisini okudum cok detay var yoruldum
Arkadasim sen aman baskidan cocuk yaptim yok degisir dedim yok kizim ayrilmayin dedi derken ömrünü heba etmişsin
Bi avukat tut durumu acikca anlat fiziksel psikolojik ve ekonomik şiddet yasamissin cocuguna da yansimis kaç kurtar kendini bir de otur evinde tazminat nafaka ne varsa iste ve kapinda yatsa bile zerre inanma
Adam dengesiz ruh hastasi resmen

Merhabalar buraya ilk defa yazıyorum amacım derleşmek akıl almak böyle aile mevzularıni anlatabileceğim paylaşabilecegim birkaç arkadaşımdan başkası yok ailemden sadece annem var ama o da babam öldüğünden beri sadece erkek kardeşimle ilgilendi.ben ve ablamla hiç nerdeyseyokmuşuz gibi davranır anca ölmeyecek kadar yumurta kapıya dayaninca ilgilenir bizimle.Ablamla zaten ayrı evlerde büyüdük ben onu kabullensemde o beni bitürlü kardeş gibi göremedi zaten şuanda yurt dışında daha da aramız açıldı hatta konuşmuyoruz bile.Bi eşim var gerçi 10 senedir bı ayrılamdik gitti.İlk evlendiğimizde 6 ay sonra intihar girişiminde bulundum.Ben ki üniversite üniversite mezunu 6 senedir devlet dairesinde sözleşme çalışıyordum.Tayin olmuyor bahanesiyle işimi biraktrdi.evlenesiye kadar çok iyidi.çok gezerdik ailesi çok Güleryüz gösterdi.ben zaten aile sıcaklığına hasret bekar evlerinden bıkmış.3-4 ayda evlendik.Bilin ne oldu adamın içinden köy ağası çıktı.Trakyada oturuyorduk yok dışarı çıkma yok onu alma bunu değiştr yatakta ayrı battaniye de nevresimde yatmalar.akşam 8 de uyumalar canm bir muz ister dışarda yemek ister para yok.yani eve tıkili kalmış özgürlüğüm elimden alıişti.Neyse ben intihar edince çok mutlu olduğunu söyledi hastanede boğazımda hortum takılıyken ilk defa gözlerinden yaş geldgni gördüm.Meğer ben onu terk etmeyip ölecek kadar çok seviyormuşum o bu durumdan onu çıkarmış sonra itiraf etti ben çok güzelmişim onu bırakıp gidermişim o sebepten burnunu sürtmek istemiş ondan yapmış eziyetlerini.Ailem geldi çok istedim beni götürmeleri ona laf söylemelerini ama olmadı öyle masum durduki hakladı kendini.1 sene psikiyatriste gittim 2 sene çocuk dahi düşünmedim ama ne olduysa annem ve ablamın baskılarından mıdır eşimin değiştim rolü yapmasından midir bı anlık gaflettle ilk çocuğuma hamile kaldım.Başladi bizim hikaye.Hamileykwn 10 kilo birden verdim bakamadı bana 1-2 ay annem baktı hakaretler ezyetler ailesiyle birlikte aşağılamalar..Çocuğumu bile doğru düzgün neşeyle büyütemedim isteklerini karşilayadım.her gün kavga artık çocuğum huzursuz olmasın diye köşeye sindim o da şiddetini arttrdi.Hatta çocuğum 7 aylıkken hiç yok yere kavga çıkarıp boşanmış abisiyle birlikte gece yarısı beni ve çocuğumu annemin yanına bırakıp gittiler bir 2 hafta dönmedi.ailem sahip çıkmadı geri dönmesi için rica ettiler.Geldi beni aldı ama en ufak birşeyde boşanırim git ananın evine istediği olmadığı zaman boşanicaz diye tehdit etmeler..Maddi manevi özgürlüğüm kisitlandi arkadaşlarımdan akrabalarından iyi kötü geçindigim ailemde uzaklaştım her gittiğimizde milletin yanında bağırıp çağırıyordu.Uzaklaştim herkesten bebeğim büyüyesiye kadar Sonra çocuğum 3.5 yaşına geldi verdim bakıcıya kendim ücretli öğretmenlik yaptım kpss kursuna hazırlandim.Spora gittim zayıfladım yeni arkadaş çevresi edindim.Araba kullanmayı öğrendim .Artık buna başkaldırmaya başladım geri vites attı.Artık bana eskisi gibi baskı yapamıyordu ama ufak ufak vardı tehditleri ben babamı genç yaşta kaybettim ne demek old. çok iyi bilirim çocuğumda aynı şeyi yaşamasını istemediğim için o ne derse desin bir gün de ben boşanicam demedim.O yine tehditlerine kavgalrina az da olsa devam etti.Onu evde bı kötü ev arkadaşı gibi görüyordum sadece çocuğumun babası old. İçin sabrediyordum.Cocugum 6 yaşindayken eşimin başına fetö damgası geldi ve işinden oldu.Neyin ne olduğunu tam olarak bilmiyorum.6 yıl hapis verdiler.Çok istedim hapse girsin bı şekilde uzak oluruz belki değişir diye.Neyse ben memlekette tekrar işe girdim bu evde oturdu çalışmadı.1 sene çalıştım baktım çocuğumla ilgilenmiyor ha bire akrabalrınin işlerine koşuyor.Dedim ben çalışacağıma sen çalış ben çocukla evle ilgileniyim.Komşularin ailemin yardımıyla onu işe soktum.Herşey yoluna gitmişti bana iş yorgunluğunda baskı da yapamıyordu annemle ailemlede iyiydik çocuğum kardeş istemeye başladı annem de yine baskı ben yardıma gelirim diye artık bı işim evim de vardı ( kendi evimiz)Bana karşı iyiydi de.ikinci çocuğuma hamile kaldım yine ağır bir hamilelik geçirdim 8 kilo verdim annem sözünü tuttu sürekli geldi yemek yaptı çocuğa eve baktı fakat kadına her geldiğinde burnundan getirdi durduk yere kavga eksik olmuyordu benden çekindiği için çocuğumu dövmeye ona psikolojik şiddet uygulamaya başladı.Geldik yine ayrılma noktasına abisiyle babasını çağırdı annem evdeyken onlar da onu ikna ettiler çocuk doğsun diye.annem gelemez ben ona gidemez oldum.Abisinin yanına gidemeyince de bensiz iyice çıldırdı ben de geri adım atmadim ya birlikte yada boşaniriz diye.Bayrama bir hafta kala abisinin kızının düğünü vardı çocuklara kıyafet kendime ilk defa bir gece elbisesi aldım sorun oldu.Neymiş ona almamışım onun yokmuş ben şıkır şıkır giyinip çocuklarla salinacakmişim.sana da alalım dedim istemedi.Düğüne gidip bir gece bı akrabasinda kalacaktık.Arabayla seyir halindeyken dedimki ertesi gün çok geç kalmayalım bebek var kızın kursu var zaten 2 saatlik yol.11-12 gibi ayrılalım düğünden nereden dedim yok sana inat 2 de çıkicam dedi.Derkem bizim kavga uzadı bana tokat attı arabayı sağ sol yaptı dedim artık dur inicem baktim çocuklar bağırıyor ağlıyor bu hala sağa çekmiyor arabayı son 1-2 ay da zaten her gün kavga ne desem suç çocuklara bana huzur vermiyor.Dedim çek sağa Arabanın camlarna vurdum imdat diye bağırdım öyle durdu.Dedim tamam pes ediyorum boşanalim dön geriye kararliydymda.İlk defa benden yalvararak ağlayarak özür diledi.Çocuk ta anne nolur ayrılmayın diyince vazgeçtim yola devam ettik babasının köyüne götürdü bizi abisi ilçede yaşıyor neymiş yumurta süt alacakmış köyden hemen dönecekmisız annesini alıp.Bi gittik köye kimse yok köyde sadece anası babası herkes ilçede kuaföre düğüne gitmiş.bi oyalamalar işleri yaya yaya yapmalr biz köyden akşam 8 de çıktık gelirken de bana orda gösterilen hazırlanan yumurta bal soğanda konması arabaya sonradan fark ettim geldik ilçeye anasıyla saat 9:00 akşam sözde akrabasi bizi bekliyor evde yemek hazır yiyip onda çikicaz ha bir de kına gecesi kız evi yemek vermiyormuş.Nişanina gitmiştik bir sürü yemek yapmışlardı.Geldik akrabasının evine kadın düğüne hazırlanmış geliniyle çıkıyordu.bizi görünce bı sürat yaptı eliyle geç geç dedi hoşgeldin bile demedi benim zaten bunların oyalmasina canm sıkılmıştı bı de kadın nerden çiktniz siz diye bir tavır takininca kaldiki kadın beni çok severdi kapıda karşılardı.dedim ya hala biz rahtsizlikmi verdik sn git düğüne biz bişekilde abisinin evine gider giyiniriz dedim zaten saat olmuş 9 bizim köye gitmemiz yanlıştı dedim kadın yine pek oralı olmadı umursamaz bı tavir takındı.Eşim bana içinden sözde küfredip söyleniyordu kadının yanında dedim ne söylicelsen yüzüme söyle demezmi bu iş bitti hala bununla bizim geçimimiz yok şöyle böyle beni suçlamaya başladı kadının yanında canm sıkıldı tamam dedim boşanalim istemiyorsan bizi dön eve bırak sen geri gel hemen abisinin çağırdı o da sanki bekliyormuş gibi hemen geldi içeri girer girmez sen benden ne istiyorsun dedi üzerime yürüdü dedim yavaş gel seni ben çağirmadım çağıran kardeş8n git ona sor gitti eşime kibarca bölüyor dedi o da dediki yok ben elbise almışım geç çıkmişiz evden abisi bölmüş ne var bunda dedi sonra sustular bı hışımla yanıma geldi sen niye sorun çikariyorsun diye dedim ben sorun falan çıkarmıyorum çıkaran kardeşin.Gitti hemen eşimin yanına hadi kalk bunu götür gel evine bitsin bu iş.Zaten o da dünden razı kendisi yalnız kaldigindan kendisine arkadaş ariyor.Biz evden çıktık eve geldik gelirken tek laf etmedim.Gece bir güzel valizini hazırladı kıyafetlerini bile çıkarmadan yattı gece ben de arabayı aldım onun bulamayacağı bir yere park ettim belki gitmez diye ama sabah olunca çılgına döndü sonra abisini aradı napayım diye o taksiye atla gel diyince gitti.Son bir kez konuşmaya çalıştm bak gidersen bu işin geri dönüşü yok boşaniriz dedi çocukları senden alicam sen psikiyatriste gittin psikolojin bozuk evi de arabayı da alicam diyip gitti.Çocuğumin altinlarni da alıp gitti.Ben de ilk 3 gün çocukla görüştürdüm baktım benden şerefsiz anan diye bahsidiyor 8 yaşındaki çocuğuma onu dolduruyor bana karşı yok ben eve gelirim ama anan almaz diyor dedim noluyoruz hem gidiyor hem küfrediyor hem de dönmekten bahsediyor hem çocuğundan bilgi alıyor nerdesiniz naptniz.Engelledim bende.Her gün 10-15 sefer arayıp durdu mesaj en son bikere mesaj attı engellemek çözüm mü diye okadar.Bayramn ikinci günü gece 10-11 arası kapıyı kracak gibi vuruyor küfürler ediyor bag8riyor yalnız geldim diye yalan söylüyor halbuki arkasinda abisi var dedim tamam çocukları dışarı parka getiricem orda görüşelim yok diyor kapıda.korktum abimimi annemi çagrdim açmadm kapyi 1 saat boyunca aralıksız kapıya vurdu çocuklar korktu dönüp kalmışım köşede.Abim geldi onlara usulünce onların dilinden konuştu zaten çok korkarlar abimden ben dedim eve almam dışarda görsün çocukları ben çocukları hazrlarken abim çıkageldi dedi gerek yok gittiler diyormuş benim amacım boşanmak değil şöyle yaptı böyle yaptı abim de defol git demiş gece gece ne habersiz geliyorsun yüz vermemiş konuşturmamiş bile.Abisi de demiş ya kurban eti gitirdiydik yumurta bal getirdiydik hiç olmazsa onları bırakalım yok demiś abim huzur verin yeter bı daha böyle sensizlik yapmasın sonra hiç dememiş bile çocuklar i görücm diye çok şaşırdım bana Karşi bu kadar kükreyen adam abimin karşısında topuklarni vura vura geri gitsin abisiyle.Aradan bir hafta geçti arayan soran yok sadece bugün bir aramasi var o kadar.Annem babasını aramış adam diyormuş ne boşanması çocuklar çok küçük niye böyle yapiyorsnz senin kızın arabayı da saklamış diyip benden yakiniyormuş.Yok oğlu geceleri uyku girmiyormuş gözüne deli gibi dolaşiyormuş hastalanmış falan.Hakkinizi helal edin demek ki çok dolmuşum bir avazda anlatverdim her şeyi napcağimi bilmiyorum eşim dediğim şerefsizin fikri amacının beni korkutmak yıldırmak yine eski saltanatna geri dönmek istedgi için bu son hamleyi yaptğni düşünüyorum ama tersi de olabilir bilemiyorum .Tek bildiğim bu saatten sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı belki benim yapamadığım cesareti kendi yaparak bana cesaret verdi dönülmez bı yola girdik ama nasıl çikicaz bu durumdan..Kendimi çok yalnız hissediyorum ne yapicam nasıl olucak Allah vere de aklımı kaybetmeden...
Canım yazdıklarının hepsini okuyamadım çok uzun yazmışsın içim daraldı üzüldüm şaşırdım ama allah sabır versiin yardımcın olsun diyorum bir an önce kurtulman dileğiyle ❤️

Bunu görmemişim ben ya buna rağmen hala koca koca modundasınız ya yazıklar olsun.. keşke almanyadaki gibi hemen alınsa böyle ailelerin çocukları. Mide bulandırıcı bir ailesinz
O cümleden sonrasını okuyamadım biliyor musunuz? Konu sahibi çooook vicdansız ve bencil bir kadın. Koca delisi !

Evliliğin başından beri bir terör. Buna rağmen dünyaya çocuk getirmek. Arsız saygısız akrabalar. Haddini sınırını bilmeyen "getir bunu, barışın / götür bunu anasına bırak" komutları veren, hızını alamayıp arada üstünüze yürüyen bir abi. Tokatlayan eş. Hırsını masum çocuğa şiddet uygulayarak çıkaran aynı gaddar eş. Ve çocuğa kardeş istedi diye oyuncak alırcasına ikinci çocuğu yapan siz!. Gidemesin diye araba saklamalar vs vs. Her bir cümleden yanlışlar akıyor!. Tüm bunları yazıyorsunz ve boşanalım demedi diyorsunuz. Sanki çocukları bahane edip böyle hır gür içinde yaşamaya devam etmek istiyor gibisiniz. Kararlı olup dava açın, o masum yavrulara yeni ve huzurlu bir hayat kurun. Anneniz ve abiniz de arkanızdayken yardım alıp çözün bu işi. Yok böyle devam etmek istiyorsanız da gidemesin diye araba saklamaktan daha gerçekçi ve çözümcül yollara başvurun. Ve en önemlisi ; çocuklara şiddete asla izin vermeyin

Bazen diyorum ki bir gün uyansak kendimizi bir Kuzey Avrupa ülkesinde bulsak.
Şu ailelerinden şiddet gören, istismara uğrayan çocukların direkt devlet korumasına verildiği, anne babanın en ufak kavgasında kapıya sosyal hizmetlerin dayandığı bir yerde olsak.

Babasızlığı biliyorsunuz şiddet dolu bir evde anne babanın çeşitli psikopatlıklar yaptığı bir yerde yaşamayı biliyor musunuz peki?

Son düzenleme:
Hakikaten inanıyorum artık burada gerçekten samimi hislerini yazan yararlı bilgiler paylaşan çok nadir insanlar var kusura bakmayın da ben de sizden iğreniyorum tuzu kuru olanın laf üretmesi ne kolay sırf lafazanlik yapmak ićin çocuğumu dövüyor cümlesini alıp sanki hergün dövüyor gibi yansitmişsniz.(belki bir veya 2 dur)Eger kadrolu öğretmen olsaydım evet saniyesinde boşatrdim,durumum iyi olsaydı hakkım olan arabayı saklamak zorunda kalmazdim sanki Türkiye'de boşanan kadına altın tepsiler sunuluyormuş gibi konuşuyorsunuz zaten.Devlet memuru değilim ücretli öğretmenlik yaptğimi yazdım ama daha okumaktan yoksun beyinler bir devlet memuru avukat İst.demişsiniz. O kadar seviyeniz düşük saygısız ki gerisini getiremiyorum bile sizin hayatınızda hiç hatalar kusurlar yok diymi hanmlar maşallah hepininiz sütten çıkmış ak kaşık siniz...

X