Eşim haberim olmadan para göndermiş

bircocukannesi

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2008
1.121
1.229
Merhaba hanımlar
5 ay önce ikinci evliliğimi yaptım. 15 yaşında bir oğlum var eşimle gayet iyi anlaşıyorlar.
eşimin ailesini de genel olarak severim. arar hal hatır sorarlar keza bende öyle. eşimle de gayet iyiyiz.

fakat şöyle bir sıkıntım var.
biz evlenirken eşimin ailesi eşime bir kuruş yardımda bulunmadılar ve biz evlenmeden evvel eşim ailesinin tüm ihtiyaçlarını gideren bir adamdı.
evlendikten sonra da aileme yardım ederim gibi bir konuşması olmuştu ozamanlar. bende bunu demesinin üstüne müsaade etmediğimi, razı olmadığımı, evlendikten sonra aile olacağımızı ve böyle bir şey olması durumunda kesemi ayıracağımı kısa ve net şekilde kendisine söylemiştim.
çalışan ve eşimden daha iyi kazanan bir kadınım. bunu da belirteyim.
bu arada araba aldık. eşimin maaşı olduğu gibi araba kredisine gidiyor. benim maaşımla da aylık geçimimizi sağlıyoruz.

geçenlerde telefonu elimdeydi birşeye bakıyordum. kendiside yanımdaydı. whp yazışmalarında eniştesi ile olan yazışmasına şahit oldum.
eylül ayında eniştesi ibanını göndermiş. eşim hesabına gönderdim enişte demiş. enşte de tamam ben parayı çeker babana veririm demiş.
ekim sonlarında da tekrar para göndermiş. ama meblağlar nedir bilgim yok.

kendimi resmen aptal bir enayi gibi hissettim.

kayınpeder de çalışan bir adam. ve bildiğim kadarıyla borçları falan da yok.

bir kaç gündür içim okadar huzursuz ki bu konudan dolayı.
eşime sormak istiyorum. fakat konuyu nasıl açayım bilemiyorum. ciddi ciddi konuşup keseleri ayırıyoruz demek istiyorum. ki konu açılsa çok rahat ifade eder söylerim de.

ihtiyaç olabilir. aciliyet gerektiren bir durum olabilir. ama eşinden gizli yapmak nedir yaa !!!
çok mu zor babama para göndericem demek. en azından bir danışabilirdi diye düşünüyorum.

kafam Allah bullak inanınki. sağlıklı düşünmek istiyorum. düşüncelerinize ihtiyacım var hanımlar :KK43:

Evet gizlice göndermek hoş olmamış, haber verebilirdi ama siz de baştan çok keskin konustugunuz için cekinip soyleyememis olabilir. Yine de arada gizli saklı olması kötü. Ama sizin de keseleri ayırmayi dusunmeniz ve bu konularda çok katı olmanız çok kötü. Sonuçta sizinle evlenip aile oldu diye anasını babasını da silmedi. Sizin bilmediğiniz bir ihtiyaçları vs olabilir

Merhaba hanımlar
5 ay önce ikinci evliliğimi yaptım. 15 yaşında bir oğlum var eşimle gayet iyi anlaşıyorlar.
eşimin ailesini de genel olarak severim. arar hal hatır sorarlar keza bende öyle. eşimle de gayet iyiyiz.

fakat şöyle bir sıkıntım var.
biz evlenirken eşimin ailesi eşime bir kuruş yardımda bulunmadılar ve biz evlenmeden evvel eşim ailesinin tüm ihtiyaçlarını gideren bir adamdı.
evlendikten sonra da aileme yardım ederim gibi bir konuşması olmuştu ozamanlar. bende bunu demesinin üstüne müsaade etmediğimi, razı olmadığımı, evlendikten sonra aile olacağımızı ve böyle bir şey olması durumunda kesemi ayıracağımı kısa ve net şekilde kendisine söylemiştim.
çalışan ve eşimden daha iyi kazanan bir kadınım. bunu da belirteyim.
bu arada araba aldık. eşimin maaşı olduğu gibi araba kredisine gidiyor. benim maaşımla da aylık geçimimizi sağlıyoruz.

geçenlerde telefonu elimdeydi birşeye bakıyordum. kendiside yanımdaydı. whp yazışmalarında eniştesi ile olan yazışmasına şahit oldum.
eylül ayında eniştesi ibanını göndermiş. eşim hesabına gönderdim enişte demiş. enşte de tamam ben parayı çeker babana veririm demiş.
ekim sonlarında da tekrar para göndermiş. ama meblağlar nedir bilgim yok.

kendimi resmen aptal bir enayi gibi hissettim.

kayınpeder de çalışan bir adam. ve bildiğim kadarıyla borçları falan da yok.

bir kaç gündür içim okadar huzursuz ki bu konudan dolayı.
eşime sormak istiyorum. fakat konuyu nasıl açayım bilemiyorum. ciddi ciddi konuşup keseleri ayırıyoruz demek istiyorum. ki konu açılsa çok rahat ifade eder söylerim de.

ihtiyaç olabilir. aciliyet gerektiren bir durum olabilir. ama eşinden gizli yapmak nedir yaa !!!
çok mu zor babama para göndericem demek. en azından bir danışabilirdi diye düşünüyorum.

kafam Allah bullak inanınki. sağlıklı düşünmek istiyorum. düşüncelerinize ihtiyacım var hanımlar :KK43:
Izın vermezsiniz diye gizli yapmiş. Arada plabilir bence bi kadar net olmamak lazım. AIlesi sonuçta buyutmüsler o kadar ne olacak sanki. Dememesi sizin hataniz olmus

Merhabalar bu duruma bende karşıyım lakin öfkeyle kalkan zararla oturuyor. Öncelikle mesajları gördüğünüz için size kızıcaktır üste çıkmak için bu durumda haklıyken haksız duruma düşebilirsiniz. Maaşı arabaya yeterken nasıl para gönderebiliyor ki ?
Sakin olmanızı öneririm. Eleştirmeden ailesinin paraya ihtiyacı olup olmadığını sorun. Hayır derse neden para gönderdiğini sorarsınız. Üste çıkar göndericem tarzında konuşursada kesenizi ayırırsınız.

Bir insan bir yere kadar ailesine yardim edebilir. Abartma veya suistismal edilme durumu yoksa sizin es olarak karisma hakkiniz oldugunu düşünmüyorum. Bir maasin komple araba taksidine gitmesi de maddi acidan sıkıntılı bana göre ama orasi ayri. Mesajlarini kurcaladiginizi da hic acmiyoruz. Ufak konulardan bombalar yaratmayin derim. Zararli cikarsiniz

sizle evlenmeden önce ailesine destek oluyormuş, siz asla müsaade etmem demişsiniz. o zaman ailesine destek olmayan bir adamla evlenseydiniz ya da keşke o sizin kriterinize uymuyorsa sizinle evlenmeseydi. 2. evliliğiniz olgun yaştasınız iletişim şekliniz ve yıkıcı tavrınız yanlış. bu böyle gitmez. orta yolu bulmaya çalışın .

Bir insan bir yere kadar ailesine yardim edebilir. Abartma veya suistismal edilme durumu yoksa sizin es olarak karisma hakkiniz oldugunu düşünmüyorum. Bir maasin komple araba taksidine gitmesi de maddi acidan sıkıntılı bana göre ama orasi ayri. Mesajlarini kurcaladiginizi da hic acmiyoruz. Ufak konulardan bombalar yaratmayin derim. Zararli cikarsiniz
türkiyedeyiz pamukçuum adam 10 bin maaş alsa (mmaşı çok iyi değil anladığım kadarıyla) en kötü araba 300 bin, az iyisi 500 bin maaş vermeden nasıl olacak?

Eşinizin cocugu var mi?
Sizin 15 yasindaki cocugunuz sizinle kaliyor anladigim kadariyla ve cocugunuza harcama yapiyorsunuz degil mi? Adam niye ailesine "asla" para gonderemesin ki bu durumda? 🤷
15 yasinda cocuk ve aile bir mi? Degil ama adamin cocugu degil neticede

Oğlum evet bizimle. ama bunlar en başta konuşulan şeyler.
kendi maaşını araba kredisine yatırıp benim maaşımla ortak geçim yapıyor isek benim maaşımdan gönbdermiş oluyor ailesine. yada kmh hesabından.

türkiyedeyiz pamukçuum adam 10 bin maaş alsa (mmaşı çok iyi değil anladığım kadarıyla) en kötü araba 300 bin, az iyisi 500 bin maaş vermeden nasıl olacak?

Onu su acidab söylüyorum: Kadin aslinda adama daha fazla kazandigi icin kesemi ayiririm dedi. Adamdan daha az maas alsa onu söylermiydi? Söylemezdi. Hem bütün maasini bir krediye baglayip, hem böyle kurallar koysan olmuyor. Ikisininde istedigi gibi harcayabilecegi bir parasi olabilmeli

sizle evlenmeden önce ailesine destek oluyormuş, siz asla müsaade etmem demişsiniz. o zaman ailesine destek olmayan bir adamla evlenseydiniz ya da keşke o sizin kriterinize uymuyorsa sizinle evlenmeseydi. 2. evliliğiniz olgun yaştasınız iletişim şekliniz ve yıkıcı tavrınız yanlış. bu böyle gitmez. orta yolu bulmaya çalışın .
inanın yıkıcı bir tavrım yok.
fazlasıyla yapıcıyım.
30 lu yaşları geçmiş olgun bir adam aile kavramı nedir bilir hanımefendi.
kaldı ki ailesi muhtaç değiller.
her ay düzenli para göndermesi rutine bağlanması sizce ne kadar doğru.
ben 1 maaşla ayı çevirmeye çalışır muhasebesini yaparken kusura bakmasınlar ama enayi oluyorum

Oğlum evet bizimle. ama bunlar en başta konuşulan şeyler.
kendi maaşını araba kredisine yatırıp benim maaşımla ortak geçim yapıyor isek benim maaşımdan gönbdermiş oluyor ailesine. yada kmh hesabından.

Tamam da arabayi siz de kullanmiyor musunuz? Hadi kullanmiyorsunuz, evliyken alinan mallar ortak hak sahibisiniz siz de sonuçta bir sey olsa yarisi sizin arabanin.
Arabayi babasinin ustune yapmiş olsa ve sizin maaştan harcasa hakli olurdunuz.

Sizin iş baya hesap kitapli. Bir şekilde bu borcu vs kapatip her şeyi bölüşüp paralarinizi ayirmaniz lazim. 🤷 Anca öyle cozulur.

Aileye para gondermeye bu kadar karsi olmayi dogru bulmuyorum. Evinizin ihtiyaclari gideriliyorsa, eksiginiz yoksa dusuk meblagli destekler yapilabilir. 200 300lira anneme verdiysem bunu eşime soyleme geregi duymam, misal 1000tl gibi butcemi sarsacak bir meblag vereceksem soylerim.
elbette bende karışmam bukadarına. insanız hepimiz ama biz genel anlamda cok iyi anşalabiliyorken, konuşmayı becerebiliyorken neden bir insan eşine ben şunu yapıyorum deme ihtiyacı duymaz ve gizli yapar ben buna anlam veremiyorum işte.

Tamam da arabayi siz de kullanmiyor musunuz? Hadi kullanmiyorsunuz, evliyken alinan mallar ortak, hak sahibisiniz siz de sonuçta bir sey olsa yarisi sizin arabanin.
Arabayi babasinin ustune yapmiş olsa ve sizin maaştan harcasa hakli olurdunuz.

Sizin iş baya hesap kitapli. Bir şekilde bu borcu vs kapatip her şeyi bölüşüp paralarinizi ayirmaniz lazim. 🤷 Anca öyle cozulur.
yakıtına kadar benim paramdan ödeniyorsa, yemesi içmesi faturası cartı curtu akla gelen herşey 1 maaş ile ödeniyor ve ayı bu şekilde çevirmeye çalışıyorsam elbette haklılık payım olmalı değil mi?

X