Eşim haklı mı

Araba garajda duruyorsa veririm, ya da karımı sabah bırakırım. Ailen sana onu allsın yeaaa diyen adamla zaten evli değilimdir yani böyle evlilik olur mu ... eşşek olsa garajda duran arabayı verir. Maalesef kocan insan bile değil konu sahibesi, böyle insan mı olur Allah aşkına eşi geçtim. Benim için başka erkek bakıp sonra tekmeyi atma sebebi. Bu adam hasta olsan bir bardak su vermez anan gelsin baksın der.

Kız siz evli değil misiniz her şey artık ortak değil mi, adam ölünce araba sana kalacak ya bizde düğün altınları ile almıştık. Bi kaç kere benim arabam kelimesi çıktı ağzından, ya da gideceğin yere ben bırakırım falan dedi. Bende dedim ki 5 liralık mazota bakar yakar kül ederim arabanı o gün bu gündür dikkat eder. Siz haklısınız yani sizin rahatınızı sağlamak zorunda

Malesef ki üzülmekte haklısın canım eşin sana yabancı biri gibi davranmış. Her konuda böyle bencil midir bilmem ama evlilik böyle bir şey değil senin benim olmamalı bence en azından aileyi karıştırmasaymış.

Benim esim kendi servise biniyor arabasini bana veriyor. Sizinkinin yaptigi hic de normal degil

Yani bu ne ya birbirini kıskandıran çocuklar gibi çok ayıp etmiş gerçekten. Bence bu durumu oturup konuşmalısınız.
Bugün cidden “kendi kendime araba alabilir miyim” diye düşündüm. Alamam diye hesapladım. Nasıl zoruma gidiyor bilseniz..Keşke benim de olsaydı eyvallah etmeseydim böyle birine

Biz arabayı ortak aldık. Almasaydıkta değişmezdi 3 yıldır eşim beni ters istikamet olmasına rağmen işe bıraktı ve aldı. Şöyle diyim eşimin evden işyeri 10 km ama gerii geliyoruz benim için 10 km daha o gidiyor 20 km ileri. Aksam evimizi geçip bana geliyor tekrar geri gidiyoruz. Alamadığında denk gelmediğinde özür dilerim der. Anlamanız için söylüyorum eşiniz bencil geldi biraz bana. Evlilik bu değil.

O paşa eğer sizin konforunuzu düşünmüyor arabayı yatırıyorsa, çekin kredinizi varsa altınınızı falan da ekleyin iyi kötü bir araba alın. Ev ekonomisine de araba borcu ödediğiniz için destek olmayın, o çok sevdiği arabasını satıp ödesin zorda kalırsa.

Ailen sana araba alsın dediği anda tartışmayı başlatırdım muhtemelen, dayanamazdım. Bu nasıl cümle ya?! Araba garajda bekliyor ama size aileniz alacak sizde kullanacaksınız? Siz evin tüm işini yaparken ailesiniz ama araba "onun" arabası oluyor, siz kullanamıyorsunuz bile.
Üzgünüm ama eşiniz arabasını sizden daha çok seviyor. Ayrıca henüz evlilik birliği nedir, aile olmak nedir bilmeyen, olgunlaşmamış biri.

Eşim değil ev arkadaşım bile bu durumda olsa verirdim nasıl bir bencillik bu alın karşınıza düzgünce konuşun böyle saçmalıkmı olur?
Eğer vermezse gidin kredi çekin gerekirse bütün maaşınızı krediye verin evi o geçindirsin.

Merak ettim evin giderlerini nasıl ödüyorsunuz herkes kendi yediğinimi alıyor ?

Bugün cidden “kendi kendime araba alabilir miyim” diye düşündüm. Alamam diye hesapladım. Nasıl zoruma gidiyor bilseniz..Keşke benim de olsaydı eyvallah etmeseydim böyle birine
Yani benim bildiğim karı koca yardımlaşarak ortak ev araba vs alırlar. Bu duruma ne denir bilemedim. Allah kolaylık versin inşallah düzelir.

İnsan arkadaşına bile demez “ailen sana alsın” diye…
terbiyesiz!
ailem evlenmiş barklanmışım bana araba almak zorunda değil
ama iyi hatırlattın işe de başladım.. bir kredi çekeyim de kendime araba alayım diyin

o zaman eve de bir güzel bakarsın diyiverin

arabanın anahtarı nerede alın kullanın
bıdı bıdı ederse yaa demek senin.. o zaman bu evi de senin geçindirmen gerekiyor bende para vermiyorum
zaten araba alacağım diyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…